Home Библиотечное общество Конкурсы, гранты, проекты

Конкурси, гранти, проекти

Положення  про регіональний конкурс на кращий проект
«Бібліотека – освітній простір»

1. Загальні положення

 1. 1. Дане положення регламентує порядок проведення регіонального конкурсу на кращий соціокультурний проект «Бібліотека – освітній простір», направлений на сприяння освіті, самоосвіті та творчій самореалізації різних категорій населення, підтримку освітніх програм та реформування шкільної освіти в Україні. Положення визначає вимоги до учасників та матеріалів конкурсу, порядок і терміни його проведення.
 2. 2. Мета конкурсу – підвищення іміджу бібліотек як центрів інтелектуального дозвілля та неформальної освіти.
 3. 3. Організатором конкурсу виступає Херсонське обласне бібліотечне товариство.
 4. 4. Підсумки конкурсу будуть підведені у вересні під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

2. Умови участі у конкурсі, порядок його проведення

 1. 1. Конкурс проводиться з 1 березня по 31 липня 2019 р.
 2. 2. До участі в конкурсі запрошуються члени Херсонського обласного бібліотечного товариства, а саме:
 • працівники публічних бібліотек Херсонської області різного рівня;
 • працівники спеціальних бібліотек, в т. ч. бібліотек вищих учбових закладів м. Херсона.
 1. 3. Для участі в конкурсі необхідно надіслати  на електронну адресу науково-методичного відділу КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека
  ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради (nmo.libks@gmail.com) проект (назва, мета, шляхи і терміни реалізації, очікувані результати тощо) – до 15 квітня 2019 р., та інформацію про його впровадження з поміткою «На конкурс» до 31.07.2019 р.
 2. 4. Учасники конкурсу обов’язково повідомляють наступну інформацію: назва бібліотеки, контактні дані: електронну адресу, телефон тощо.

3. Оцінка конкурсних робіт

 1. 1. Для оцінки конкурсних робіт створюється журі.
 2. 2. Журі відповідає за терміни проведення конкурсу; оцінку поданих проектів, підбиття підсумків, приймає рішення щодо відзначення переможців конкурсу. Протоколи засідань журі є конфіденційною інформацією, оголошується лише остаточне рішення журі, яке не підлягає оскарженню.
 3. 4. Визначення переможців конкурсу проводиться простою більшістю голосів членів журі.
 4. 5. Інформацію про подані на конкурс проекти буде представлено на Інтернет-ресурсах ГО «Херсонське обласне бібліотечне товариство» і Херсонської ОУНБ
  ім. Олеся Гончара.
 5. 6. Переможці конкурсу отримають дипломи та цінні подарунки.
 6. 7. Проекти мають бути подані не пізніше 31 липня 2019 р.

4. Права, обов’язки журі

 1. 1. Журі має право:
 • на самостійну оцінку представлених на конкурс робіт;
 • відмовити заявнику в участі, якщо його конкурсна робота не відповідає вимогам, указаним в даному положенні. У цьому випадку повідомлення про відмову висилається на електронну адресу учасника.
 1. 2. Журі зобов’язане забезпечити:
 • відкритість при проведенні конкурсу;
 • контроль та дотримання всіх правил проведення конкурсу (згідно даного положення);
 • об’єктивність своїх рішень.
 1. 3. Журі не несе відповідальності за невірно надану інформацію (адресу електронної пошти, ПІБ учасника тощо).

5. Права та обов’язки учасників конкурсу

 1. 1. Учасники конкурсу мають право:
 • на отримання інформації про умови, терміни та порядок проведення конкурсу;
 • звертатися до журі за роз’ясненнями пунктів даного положення.
 1. 2. Учасники зобов’язані:
 • своєчасно надіслати конкурсну роботу;
 • дотримуватись правил, визначених даним положенням;
 • нести відповідальність за порушення вимог до достовірності інформації, наданої учасником.

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек були підведені підсумки конкурсів, оголошених Херсонським обласним бібліотечним товариством у 2017 році.

Лауреатами конкурсу на кращу дослідницьку роботу “Історія бібліотек Херсонщини” стали:

1 місцеБериславська центральна бібліотека (авторський колектив – Чистякова Т. В., Криштопа О. В.) за історичну розвідку “Бериславська централізована бібліотечна система: від минулого до сьогодення”.
2 місце – Каланчацька централізована бібліотечна система (автор Федкевич Н. В.) за історичну розвідку “Каланчацька бібліотека – мудрість і щедрість серця”.
3 місце – Новомаячківська селищна бібліотека Олешківського району (авторський колектив – Орешко Т. В., Дроздова Т. С.) за презентацію історії бібліотеки.
 Ярова Марія Пантеліївна – ветеран бібліотечної справи (Голопристанський район) за спогад “Не тільки соловейко тьохкає”.

Переможцями конкурсу “На кращий електронний плакат – мотиватор читання” визначені:

КЗ “Херсонська обласна наукова медична бібліотека” Херсонської обласної ради (директор      Діжур Т. А.)
Міська бібліотека – філіал №23 для юнацтва ім. Івана Багряного Херсонської централізованої бібліотечної системи (завідуюча – Зєбєлян Т. О.)
Районна бібліотека для дорослих Олешківського району (завідуюча – Сергєєва Г. О.)

Під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек усі переможці були нагороджені дипломами, подарунковими сертифікатами та сувенірами.

За активну участь у конкурсі “На кращий електронний плакат – мотиватор читання” почесною грамотою нагороджена Каховська районна об’єднана бібліотека ім. М. Братана, а у номінації «Історія бібліотеки словами літератури» грамоту отримала Марія Пантеліївна Ярова.

Не залишились без подарунків й учасники відкритого конкурсу репортерської фотографії «Фотомиттєвості Херсона» журналіст Олександр Голобородько та журналіст, дизайнер ляльок Наталія Рожкован.

Вітаємо переможців та зичимо подальших успіхів!!!


Бібліотекар - творча особистість. Це довели учасники конкурсу творчості бібліотекарів "Ярмарок відкриттів", який був проведений Херсонським обласним бібліотечним товариством.

Роботи бібліотекарів стали справжнім відкриттям для гостей та учасників X фестивалю "Бібліотечна палітра Херсонщини" та читачів обласної універсальної наукової бібліотеки.

Правління Товариства нагородило учасників виставки творчих робіт дипломами та сувенірами.

З творчими доробками бібліотекарів області можна ознайомитися на сайті науково-методичного відділу за посиланням http://nmo.lib.kherson.ua/veselka-bibliotechnih-talantiv.htm


У 2011 р. Правління Херсонського обласного бібліотечного товариства з метою організації підтримки бібліотек та поповнення їх фондів в умовах недостатнього фінансування оголосило проведення обласної акції для читачів та мешканців області  "Подаруй улюбленій бібліотеці нову книгу". Відзначення найактивніших учасників акції, відбулося у вересні під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

Було оголошено конкурс "Відкрий СВОЮ бібліотеку". 
Було підведено підсумки щорічного обласного конкурсу "Кращий бібліотекар області". Нагородження переможців відбулося під час проведення ІІ-го обласного фестивалю "Бібліотечна палітра Херсонщини".
З 26 по 28 квітня на базі Регіонального тренінгового центру за підтримки  програми “Бібліоміст” проходив 3-денний фокус-семінар директорів бібліотек області “Бібліотеки та знання: виклики сучасного світу”. В перший день учасники заходу (а це не тільки бібліотекарі публічних бібліотек, а й представники вузівських бібліотек м. Херсона), завдяки підтримці Херсонського обласного бібліотечного товариства, відвідали своїх колег з Миколаївської області. Під час  візиту херсонці ознайомилися  з досвідом роботи модельних бібліотек Жовтневої ЦБС, зустрілися з представниками місцевої влади. В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гмирьова відбувся “круглий стіл” за участю бібліотекарів двох областей.

Calendar

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930