Бібліотечний кіносалон на Херсонщині

Бібліотечний кіносалон на Херсонщині

У Великокопанській сільській бібліотеці для дорослих Цюрупинського району

Книгозбірні давно перестали бути тільки пунктом видачі книжок. Їхні працівники на Херсонщині прагнуть довести всій громаді, що до них можна ходити регулярно та із самих різноманітних приводів. Враховуючи те, що сьогодні у більшості селищ і невеликих селах відсутні кінотеатри з сучасним обладнанням для демонстрації та перегляду фільмів, не працюють пересувні кіноустановки, на Херсонщині реалізується регіональний проект «Бібліотечний кіносалон». Його започаткували комунальне підприємство «Кіновідеопрокат» Херсонської обласної ради та Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара.
Це - соціальний партнерський проект, який ставить за мету залучення всіх груп населення регіону до культурних цінностей - літератури й кіномистецтва. І діє він із вересня 2013 року. Понад тисяча користувачів бібліотек і жителів населених пунктів у майже 50 бібліотеках області та 30 населених пунктах мали змогу переглянути стрічки, які вони вибирали за своїми уподобаннями.
Про успішність проекту свідчать створення клубів любителів кіно, проведення тематичних заходів-дискусій тощо. Популяризація кіно в бібліотеках - це ще один із способів залучення до читання. Бібліотечні працівники разом із колективом «Кіновідеопрокату» творчо й професійно ставляться до організації заходів у кожному населеному пункті. Шанувальниками десятої музи в бібліотеках стали голови селищних та сільських рад, директори та вчителі, вихователі освітянських закладів, учнівська молодь, пенсіонери, домогосподарки тощо.
Проект сприяє розвитку культурної освіти, громадської свідомості у населення, традицій патріотизму й гуманізму в суспільстві, що зараз дуже актуально, враховуючи не зовсім легкі часи, в яких живе наша Україна.

У Центральній міській бібліотеці Новокаховської ЦБС

Працівники бібліотеки і «Кіновідеопрокату» при проведенні сеансів насамперед піклуються про моральне здоров'я херсонців. Необхідно, щоб через кіно й літературу всі навчились відрізняти поняття честі й безчестя, совісті й безсоромності. Найбільшою популярністю, як не дивно, користуються фільми суспільної тематики: «Право на життя», «Легко ли быть молодым», «Абетка прав людини» тощо. Зацікавлення викликають і твори кінокласики: «Кайдашева сім'я», «Сватання на Гончарівці», «Легенда про княгиню Ольгу». Великим попитом користуються екранізовані твори Т. Шевченка.
Проект «Бібліотечний кіносалон» - не перший досвід нашого соціального партнерства. Але саме він став значущим у культурному обслуговуванні соціально незахищених і малозабезпечених верств населення: багатодітних, неповних сімей, дітей і молоді, які потрапили в важку життєву ситуацію, інвалідів, пенсіонерів, безробітних.
У вересні 2014 року під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек будуть підведені підсумки проекту, його позитивний вплив на соціокультурне життя регіону, враховуватимуться певні недоліки. А кращі керівники «Бібліотечного кіносалону» отримають цінні подарунки від Херсонського обласного бібліотечного товариства, меценатів Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, місцевих органів влади.
Можливо сьогодні мало мріяти про нові красиві та благоустроєні будівлі бібліотек і кінотеатрів, про нові інформаційні технології й технічне оснащення, а активною участю у вирішенні актуальних соціальних завдань закладати фундаменти для нових культурних проектів, надаючи користувачам бібліотек і глядачам кіно найсприятливіший доступ до скарбів друкованого слова й кінострічок.

Надія Коротун, генеральний директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара,  Євген Максимов,  директор комунального підприємства Херсонської обласної ради «Кіновідеопрокат» // Культура і життя. – 2014. №16 (18 квіт.). – С.12.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930