за 2018 рік

 

Книга і музика

Вшанували працівників бібліотек і музичних закладів району

Відзнака кращому читачеві

З нагоди Дня бібліотек та музики в малому залі район­ного ЦКД минулої п'ятниці відбулися урочисті заходи, на яких були присутні, крім бібліо­течних працівників та керів­ників музичних закладів, офіційні особи, зокрема зас­тупник голови районної ради Костянтин Буганов, заступник голови райдержадміністрації Валентина Свистухіна, в.о.на­чальника управління культури Світлана Пилипенко. Вони теп­ло привітали працівників бібліо­течної та навчально-музичної мереж району з професійним святом, справедливо назвав­ши їх заклади храмами книги і музики, побажали успіхів у такій благородній праці.

Галина Сергєєва-в.о.дирєктора КЗ "Олешківська районна центральна бібліотека" 

Книга і музика. Що може бути потрібніше людині, аби вона зростала вихованою, зба­гаченою знаннями і відчуттям прекрасного. Саме цим і керу­ються у своїй роботі працівни­ки бібліотек та музичних зак­ладів, відзначали виступаючі. А їх цього разу було напрочуд багато, навіть таких, хто про­сив мікрофон і перепрошував за деяке відхилення від напи­саного сценарію. Усім хотіло­ся привітати працівників бібліотек і побажати їм успіху та нових читачів.
До цих привітань підклю­чився і головний редактор «Вісника Олешшя», який подя­кував бібліотечним

Серед офіційних гостей - заступник голови районної ради К.Буганов,       заступник голови РДА В.Свистухіна, радник голови райради Л. Шелудько

працівни­кам за їх участь у відзначенні знаменної для району дати -100-річчя з дня виходу першо­го номера газети.
Велику групу бібліотечних працівників відзначено грамо­тами районної ради, райдер­жадміністрації, управління ос­віти і культури, дирекції самого комунального закладу тощо. А кращим чи­тачам вру­чено пода­рунки.
Викла­дачі з музич­ної школи подарували своїм коле­гам музич­ний подару­нок. На їх честьпрозву-чало також кілька пісень, які виконали  учасники художньої самодіяльності районно­го ЦКД.
Того ж дня на центральній площі міста відбувся молодіжний флеш-моб з нагоди Міжнародного дня бібліотекта музики.

Кор. «ВО» // Вісник Олешшя. – 2018. – №81/82 (04 жовт.). – С.2.

"Вишневі світанки Олешок"

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек Олешківська міська бібліотека №3 зробила подарунок своїм читачам. Відбулась презента­ція книги нашого земляка Івана Реуцького «Вишневі світанки Оле­шок».
Автор передав читачам свою лю­бов до рідного краю і зачарованість її самобутньою природою. Молодь і зацікавлені читачі поважного віку разом з автором мали змогу зазир­нути в унікальні куточки Олешківщини. Саги, Раденськ, Брилівка, Буркути - кожен куточок має свою не­повторну красу і історію. Тепер ми маємо змогу черпати інформа­цію і з цього цілющого джерела.
Представити автора книги зап­росили головного редактора «районки» Анатолія Полуфакіна. На сто­рінках газети друкувались оповіді, які згодом увійшли в презентовану збірку. Анатолій Полуфакін відзна­чив нашого автора за майстерне во­лодіння словом. Молодь дізналася більше про неймовірну красу та за­повідні куточки рідного краю.
Запрошуємо наших користувачів до знайомства з книжковими новин­ками у затишному залі книгозбірні на Житлоселищі.

// Вісник Олешшя. – 2018. – №81/82 (04 жовт.). – С.6.

У міській бібліотеці №3 вшанували партизанську славу земляків

До дня партизанської слави в Олешківській міській бібліотеці №3 ім. К.Г. Кудієвського пройшов крає­знавчий екскурс «Партизани - без­смертний бій маленької армії вели­кого народу!».
Слова вже сучасної пісні про ге­роїчних людей прозвучали на заході і стали його лейтмотивом. Долучи­тися до патріо­тичного вихо­вання молоді запрошено гос­тей - голову міської ради ве­теранів Федоренко Тамару Ва­силівну, голову ради ветеранів Житлоселища-Посрєднікову Людмилу Анатоліївну, завідуючу музеєм бойової слави ЦДЮТ Бредіхіну Вален­тину Миколаївну, учасницю парти­занського руху, читачку бібліоте­ки Клющенко Марію Іванівну та ансамбль «Оберіг» під керівництвом Станіслава Петера.
День партизанської слави відзна­чається як данина всенародної по­ваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибо­кому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічу­вали близько мільйона людей, зав­давали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з'єднань Радянської Армії на захід. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч парти­занів і підпільників нагороджено ор­денами і медалями, 223 з них виз­нані гідними звання Героя Радянсь­кого Союзу.
Безцінною була розповідь Тама­ри Василівни Федоренко про своє воєнне дитинство. Вона закликала вивчати історію свого краю, своєї родини. Вже мало залишилось оче­видців тих буремних подій, тому таке важливе спілкування з ними.
Валентина Миколаївна Бредіхіна розповіла про історію підпільного руху на Херсонщині та безпосеред­ньо на Цюрупинщині, про осередки партизан та героїв, що залишили своє ім'я в історії рідного краю та країни. Музей ЦДЮТ, його керівник та краєзнавці провели копітку пошу­кову роботу з партизанського та підпільного руху, результатом якої стали видані спільно з міською ра­дою ветеранів кілька видань, що стали єдиним друкованим джерелом інформації з цієї теми.
Ансамбль «Оберіг» виконав для учасників заходу пісні про партизан.
Дякуємо усім учасникам за те, що не шкодують свого часу, долучають­ся до вивчення сторінок героїчної історії рідного краю. Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свя­то, присвячене героям партизансь­кого руху в Україні, вшановує пам'­ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з'явилося в національному ка­лендарі і як день пам'яті, адже про­ходять роки, і прямих свідків того часу стає менше. Але герої не вми­рають. Вони завжди будуть жити в наших серцях. Вогонь сердець партизан, бійців Другої світової війни палає нині в серцях наших за­хисників на сході нашої країни. Пам­'ятаймо про них!

 // Вісник Олешшя. – 2018. – №79/80 (27 черв.). – С.6.

С праздником, дорогие библиотекари!

Без малого сорок лет на­зад я приехала в п.Брилевка, и первое (после продуктово­го магазина), что я стала ис­кать — это библиотека. Ведь в сельской местности, где нет театров и кино, концертных площадок и выставочных за­лов, именно библиотека явля­ется центром культуры, дос­тупным всем и всегда. Так было, так есть и сегодня. Не­смотря на наличие интернета, компьютеров, электронных книг, библиотека— это насто­ящий рай для тех, кто любит читать и ценит «живые» бу­мажные книги. А еще это об­щение с прекрасными, умны­ми людьми — библиотекаря­ми. У нас, в Брилевской поселковой библиотеке, это Вера Васильевна Трембач, Ольга Яковлевна Пунгина, Людмила Семеновна Савчук.
И совсем не важно, кто из них какую должность занима­ет, потому что все они с чес­тью несут высокое звание биб­лиотекаря. Грамотные специ­алисты, опытные организато­ры и просто замечательные люди — добрые, приветливые, отзывчивые и неутомимые. Они постоянно что-то приду­мывают интересное для одно­сельчан. Организуют и прово­дят музыкально-литературные вечера, творческие встречи с поэтами-любителями, обзо­ры новых книг, выставки ра­бот народных умельцев. Для школьников особая програм­ма. Тут и викторины, и путеше­ствия по сказкам, и литератур­ные конкурсы, а также боль­шое количество мероприя­тий, направленных на патрио­тическое воспитание молоде­жи.
Думаю, будет несправедливо не упомянуть еще одно­го члена коллектива — Юрчишину Анну Михайловну. Это благодаря ее неутомимым ру­кам в библиотеке всегда чис­тота и порядок, а результатом ее заботы являются десятки цветочных горшков, которые радуют глаз и делают библио­течные залы по-домашнему уютными.
В канун Всеукраинского дня библиотек (30 сентября) поздравляю коллектив биб­лиотеки с профессиональным праздником. Творческого подъема вам, вдохновения и удачи во всех начинаниях! Пусть работа всегда приносит только удовлетворение. Счас­тья, радости и добра вам и вашим семьям, а печали и не­взгоды пусть всегда проходят стороной.
Уверена, что к моим по­здравлениям и пожеланиям присоединятся все читатели библиотеки.

О.Кононенко // Вісник Олешшя. – 2018. – №79/80 (27 черв.). – С.2.

День захисту дітей у Раденську

А наша мумія найкраща!

1 червня у с.Раденськ для дітей підготували та провели свято. Воно розпочалося з привітання сільсько­го голови Олени Кравченко, потім дітей вітали юні таланти - учасники художньої самодіяльності Раденського СБК.
На свято прийшло багато дітей зі школи з вчителями. Протягом всьо­го свята проводилися ігри та розва­ги. В організації свята брали участь всі працівники сільського Будинку культури та сільської бібліотеки. В сільській бібліотеці до цього дня оформили інформаційну викладку періодичних видань: «Країна дитин­ства- країна мрій». Протягом всього тижня в бібліотеці працював мульт-салон.
О.Кравченко дуже багато зро­била для дітей. Завдяки їй на святі всі діти ласували полуницею, яку привіз зі своєї ділянки приватний підприємець Андрій Олексійович Михальчик. Також велику подяку висловлюємо нашим підприєм­цям: Сергію Юрченку, Сергію Радомському, Галині Страховій, Людмилі Журавльовій, Валентині Самойленко, Галині Подмазка. Завдяки їм всі діти отримали со­лодощі.
Свято промайнуло миттєво. Всі були дуже задоволені.

Матеріали підготувала Тетяна Нечай, завідуюча бібліотекою. Фото О. Морозової // Вісник Олешшя. – 2018. – №49/50 (14 черв.). – С.8.

"Веселися, грай і книжки читай"

Кожного року з початком літніх канікул в Раденській сільській бібліотеці проходять екскурсії. У бібліотеці для дітей немає канікул. Протягом тижня бібліотеку відвідували діти із своїми вчите­лями. Бібліотекарі познайомили дітей з усіма відділами бібліоте­ки, з книжковими виставками, з виставками малюнків за творами прочитаних книг та виставками творчих робіт. Діти взяли участь у конкурсі «Уважні та начитані». Для учнів 1-х класів провели вікторину «Знавці українських народних ка­зок». Для наймолодших користу­вачів провели конкурси та вікто­рини. Показали мультфільми, а після перегляду провели конкурс по складанню пазлів «Склади літературного героя» та конкурс на краще знання українських народ­них казок. Діти відгадували героїв з народних казок, мультфільмів. Неможливо було відмітити найк­ращого знавця, бо всі діти були дуже активні і обізнані.
Для учнів 2-х класів відео-подорож «Мій світанковий рідний край», а для 3-х класів спочатку показали відеопрезен-тацію «Дітям про козаків» та провели конкурс «Козацькому славному роду нема переводу». Діти показали свою обізнаність з історією нашого краю та жит­тям наших героїчних предків. Потім переглянули мультфільм «Таємний посол».
Для корисного і веселого відпочинку в дні літніх канікул працівники бібліотеки організу­вали для дітей цикл заходів «Ве­селись, грай і книжки читай», отримуючи позитивні емоції від зустрічі з літературними героя­ми, покращують навички спілкування, розвивають свої інтелектуальні та творчі здіб­ності, поповнюють багаж необ­хідних знань.
Літо тільки починається, можна зробити стільки цікавих і веселих речей! Літні розваги в бібліотеці тривають.

Матеріали підготувала Тетяна Нечай, завідуюча бібліотекою. Фото О. Морозової // Вісник Олешшя. – 2018. – №49/50 (14 черв.). – С.8.

Вечір поезії в Брилівці

30 травня в Брилівській се­лищній бібліотеці відбулася зустріч любителів поезії з самодіяльною поетесою нашого селища Вірою Олексіївною Курамшиною. Її творчість добре знають не тільки в Брилівці, а також і в Олешках та Херсоні. Різні твори були відзна­чені на поетичних конкурсах облас­ного рівня, але про це говорити вона не любить. Завжди дуже скромна від природи, тихо йде по своїй життєвій стежині.
На своєму творчому вечорі Віра Олексіївна коротко познайомила присутніх зі своєю біографією: наро­дилася в селянській родині і дуже лю­бить своє рідне село. Це почуття вона пронесла через усе своє життя.
Віра Олексіївна - творчо обда­рована людина: не тільки пише вірші, а й займається вишиванням, малює. Частенько допомагає нам в оформленні бібліотеки до різних свят.
Більшу частину свого життя Віра Олексіївна прожила у Брилівці.
І, звичайно, не могла не написати вірша про своє селище. Так наро­дилася пісня «Брилівка моя, село степове», музику до якої написав О.Мінюков.
Є у Віри Олексіївни багато друзів, побратимів по перу. Деякі вважають її своєю наставницею. Багатьом місцевим поетам вона допомогла в редагуванні віршів. На цій зустрічі вони сказали їй свої теплі, щирі сло­ва подяки.
Вірші Віри Олексіївни увійшли до збірки «Відлуння сердець», що вий­шла до роковин смерті М.Братана, а також до збірки творів брилівських поетів-аматорів «У мить натхнен­ня», до районної збірки віршів «Цюрупинщина читає Кобзаря», виданої до 200 річчя Т. Шевченка.
Зустрічі з відомими на Херсон­щині людьми - головою спілки пись­менників Херсонщини В.Загородню-ком, письменницею Л.Крижанівською, сином М.Братана Віктором Братаном в нашій бібліотеці відбу­лися завдяки старанням Віри Олексіївни, яка відвідувала поетичну сту­дію «Кулішева криниця» при обласній бібліотеці.
Творчий вечір поетеси пройшов на одному подиху, так просто, щиро, правдиво звучали її слова. У них - любов і правда життя. Присутні дуже вдячні поетесі за те, що вона пода­рувала їм хвилини насолоди від своєї поезії.

Ольга Пунгіна, завідуюча бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2018. – №47/48 (07 черв.). – С.8.

Обираємо сімейного лікаря

27 квітня в приміщенні Новомаячківської селищної бібліотеки відбувся День взаємної інформації «Запитай­те у лікаря», на який запросили заві­дуючого Новомаячківської лікарської амбулаторії М.М.Дудченко.
До участі в обговоренні запро­сили усіх бажаючих та небайдужих до реформування медицини в Ук­раїні, вони могли поставити запи­тання лікарю.
Головною метою даного заходу було розповісти про медичну ре­форму, про лікарів, які для кожного з нас стануть сімейним лікарем, на­дати жителям інформацію про об­рання собі лікаря, з яким вони укда-дуть і підпишуть декларацію про на­дання медичних послуг. Присутнім представили форму декларації.
Під час заходу виникло багато запитань про реформу медицини і укладання договору між пацієнтом та лікарем: чи можна підписати декларації з кількома лікарями? Чи має декларація строк дії? Чи потрібно підписати декларацію з вузьким спеціалістом? Як розірвати деклара­цію з лікарем? Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничого терапевта? Які саме дані лікар буде заносити в електронну систему та інші.
Лікар відповів на поширені пи­тання про вибір лікаря і, зокрема, про декларацію.
Пояснив, що декларація, яку ми підписуємо зі своїм сімейним ліка­рем, діє доти, доки ми не вирішимо укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно виб­рати сімейного лікаря.
Запропонував обирати лікаря серед тих фахівців, котрі працюють у галузі надання первинної допомо­ги: для дитини - це педіатр або сімейних лікар. Для дорослого - терапевт або сімейний лікар. Розповів про взаємовідносини між лікарем та пацієнтами у випадку підписання да­ного документа.
Ми  отримали інформацію про обов'язки лікарів і права громадян та про процедуру отримання послуг у новому форматі.

Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей; Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2018. – №39/40 (10 трав.). – С.8.

Година пам'яті «Чорнобиль - трагедія тисячоліть»

26 квітня. У пам'яті українського народу - це день чорнобильського лиха, болю, суму і забути це й вик­реслити із нашої пам'яті неможли­во. Тому 26 квітня у прикрашеному весняними квітами читальному залі Брилівської селищної бібліотеки її працівники організували для учнів Брилівського закладу загальної се­редньої освіти годину пам'яті «Чор­нобиль - трагедія тисячоліть». Та­кож була організована тематична викладка матеріалів «Дзвони Чорнобиля».
Ведучі заходу, бібліотечні праці­вники О.Пунгіна та Л.Савчук, розпо­віли учням про ту далеку весняну ніч на берегах Прип'яті з 25 на 26 квітня 1986 року, про Чорнобильську тра­гедію та про людей, які на заклик рідної землі стали на захист свого народу, їм довелось ліквідовувати наслідки аварії. Розповіли про брилівчан, яких восени покликав військкомат: Литвинчука Володими­ра Леонідовича, Гуріна Юрія Михай­ловича, Борідька Володимира Сер­гійовича, Трембача Миколу Мико­лайовича, Оліфер Жанну Олександ­рівну, Оліфер Євгена Леонідовича, Грабка Віктора Павловича, Копіноса Василя Федоровича, Янчевського Олександра Івановича, Целінка Пет­ра Семеновича.
Бібліотекарі розповіли, що жи­вуть серед нас і ті, кому довелось покинути рідні оселі - це переселенці з Чорнобильської зони: сім'ї Абри­косових та Пономарьових, а в с. Мир­не - сім'я Стаднік.
Ведучі зачитали рядки з книги В.Яворівського «Марія з полином у кінці століття», де детально описано трагедію: «З руїн реактора вири­вається стовп зловіщого вогню, па­лаючих шматків графіту. Стовп стрімко, як фантастична ракета, піднявся в небо, освітлюючи корпу­си атомної, річку з верболозами. Вогняний стовп завмирає на висоті 1.5км. На вершині його утворилась світла куля, яка начебто засмоктує в себе цей примарний стовбур, все­редині якого щось рухається, зго-рається, випростовується, але сам він стоїть над нічною землею, як ялинкова іграшка блідо вишневого кривавого кольору. Ніч безвітряна і стовп стоїть між небом та землею, наче вагається, куди ж йому пустити свій корінь".
Дружина ліквідатора наслідків цієї катастрофи Миколи Миколайовича Трембача, бібліотекар В.Трембач, згадала про ті сумні часи, розповіла про участь свого чоловіка у ліквідації аварії, про те, як його чекала.
Поетеса Брилівки, в минулому вчитель А. Віннікова, відгукнулася на страшне лихо для нашої України та всього світу своїми віршами та про­читала їх для учнів.
Організатор позакласної роботи Є. Рижикова закликала учнів вболіва­ти за минуле своєї держави, сприй­мати її такою, яка вона є, та закли­кала протистояти злу, насильству та руйнуванню навколишнього світу.
Хвилиною мовчання та вставан­ням пом'янули всіх, хто пішов від нас, рятуючи світ від страшного лиха а також наших земляків: Миколу Пет­ренка, Віталія Тітова, Вячеслава Куріна, Віктора Зайчука.
Учасники заходу переглянули відеофільм про Чорнобильську тра­гедію.

О. Пунгіна, зав. Брилівською селищною бібліотекою  // Вісник Олешшя. – 2018. – №37/38 (03 трав.). – С.8.

Воля - головна цінність у житті

Рабство є безпрецедентною тра­гедією і однією із найтемніших сто­рінок людської історії.
Учительному залі Новомаячківської селищної бібліотеки пройшла інформаційна година «Рабство XXI сторіччя та його соціальні прояви» для учнів 8-х класів (вчителі історії Т.С.Забара, Т.І.Турка). Захід прове­ли разом з фахівцем із соціальної роботи Новомаячківської філії ОРЦСССДМ.
Юлія Олександрівна Янковська-Комелягіна свою розповідь почала з відомостей про першого відомо­го раба в історії людства, розпові­ла, чому саме 25 березня оголоси­ли «Міжнародним днем пам'яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі». Також вона повідоми­ла присутнім, скільки щороку людей стає жертвами торгівлі людьми, які фактично перебувають у рабському становищі, та про їх кількість на сьо­годнішній день. Основну увагу приділила торгівлі дітьми.
Бібліотекарі звернули увагу при­сутніх на виставку творів, автори яких виступають проти цього ганебного для людства явища, щоб надати можливість побачити, що відбу­вається із сторони, зрозуміти, відчути біль людей, які за законом вважа­ються речами серед інших речей.
Перш за все звернулися до твору Гарріет Бічер-Стоу «Хижина дяді Тома», адже письменниця з вражаю­чою яскравістю змалювала нелю­дяність рабства. Зазирнувши в хижи-ну дяді Тома, школярі мали мож­ливість побачити не те, що залиши­лося в далекому минулому, а все жа­хіття нашої сучасності. Вони згадали героїв твору Ж. Берна «П'ятнадцяти­річний капітан», які через зрадницт­во опинилися в країні, де процвітає работоргівля. Завдяки твору перед очима повстали жахливі картини пе­реслідування африканських племен. Також звернулися до яскравого, ро­мантичного образу Спартака, видат­ного героя одного з найбільших по­встань рабів, які піднялися проти ти­ранії та заявили про свободу людини (Рафаело Джованьолі «Спартак»).
Воля - головна цінність у житті людини. І ніхто не має права позба­вити людину волі.

Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей  // Вісник Олешшя. – 2018. – №33/34 (19 квіт.). – С.7.

Європейський бібліоекскурс «Guten Tag, Німеччино!» в Олешках

В Україні триває українсь­ко-німецький рік мов, покли­каний поглибити взаємну до­віру і дружбу між Німеччиною та Україною, а також зміцнити й розбудувати співпрацю у культурно-освітній сфері.
З цієї нагоди в бібліотеці відбулося два засідання євро­пейського бібліоекскурсу «Guten Tag Німеччино!». Старшокласники Олешківської спеціалізованої школи І-ІІІ сту­пенів №4 мали нагоду познай­омитися з однією з успішних європейських країн, її феде­ральним та політичним уст­роєм, столицею, визначними історичними місцями та еко­номічними здобутками.
А розповісти про цю країну з погляду українця, який про­жив шість років у Німеччині, я запросила Сергія Туришева. Сергій вивчав англійську та німецьку мови, отримав дип­лом Херсонського університе­ту, деякий час працював.
Згодом виникло бажання зайнятись волонтерством у Німеччині, бо познайомився у рідному місті з волонтерами з європейської країни, які пра­цювали у Цюрупинському будинку-інтернаті, та зацікавив­ся їх діяльністю. У Німеччині відбувся його волонтерський рік. Поставив собі за мету на­вчатись в Німеччині. Майже три місяці наполегливої підго­товки - і здано складні екза­мени. Вступ до Technische Universital Chemnitz -університету в Саксонії став наступною сторінкою життя. Наполегливо вчився, вдосконалював мову, паралельно працював та нині отримав диплом європейсь­кого зразка.
Розповідь Сергія була на­сиченою, інформативною, яс­кравою та пізнавальною і зву­чала вишуканою українською мовою. Учні дізналися про особливості вступу до вузів Німеччини, де навчання навіть для іноземців безкоштовне. Але є особливості перебуван­ня іноземних студентів в Німеч­чині. В учасників заходів ви­никло безліч запитань, на які гість надавав цікаві, вичерпні відповіді. Звісно, звучала і німецька мова.
Проілюструвати тему ми намагалися виданнями, що є у фондах бібліотеки, офор­мивши виставку-презентацію «Відкрий для себе Німеч­чину в нашій бібліотеці». Се­ред них є і фотоальбоми, подаровані сім'єю Вайханських.
Наступне розширене засі­дання, організоване бібліоте­кою за сприяння, ініціативи і підтримки адміністрації Олешківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4, коле­ги Світлани Нещеретової відбулося у затишному акто­вому залі Дитячої музичної школи на Житлоселищі, 19, де на першому поверсі розташо­вана і міська бібліотека.
Сергій ділився своїм бага­тим досвідом, ілюструючи, що при бажанні немає нічого не­можливого навіть для випуск­ника Олешківської школи. До­водив, що наполегливе на­вчання, обов'язкове знання мов, осмислений вибір рей-тингового вузу та затребува­ної професії допоможуть до­сягти обраної мети.
Несподіваним і приємним для учасників заходу став не­величкий концерт - гість май­стерно виконав кілька музич­них композицій (одна з них - авторська) на акустичній гітарі, заспівав пісню німець­кою мовоюз репертуару «Rammstein».
Хочу відзначити, що напо­легливість і такий спортивний характер виховала в Сергієві мама - Наталія Туришева, вчи­тель фізкультури Олешківської гімназії.
Такі українці, як він, майбутнє нашої Батьківщини. І вцьому пе­реконалися учасники заходу, бо розмови про цікаву подію пе­ренеслися вже за межі бібліотеки і навчального закладу.

На знімку: пам'ятна зустріч. У центрі - Сергій Туришев.

Наталія Никифорова, завідуюча бібліотекою №3 ім. К.Г. Кудієвського // Вісник Олешшя. – 2018. – №31/32 (12 квіт.). – С.2.

Вшанували Олеся Гончара

У рамках відзначення ювілею Оле­ся Гончара Новомаячківські селищні бібліотеки взялиучастьу великій літературній естафеті «Гончар крокує Херсонщиною», яку організовано Хер­сонською бібліотекою ім.О. Гончара.
З метою вшанування пам'яті ви­датного українського письменника, Героя України Олександра (Олеся) Гончара та з нагоди 100-річчя віддня його народження бібліотекарі орган­ізували і провели літературно-театралізовану композицію «Бережіть собори душ своїх» для учнів 10-А класу (вчитель зарубіжної мови та літератури Н.А.Пєтухова).
У читальному залі бібліотеки оформили для вистави кабінет на­чальника - на столі все по-діловому: календар, телефони різних кольорів, пластмасове письмове приладдя, печатка, тека з документами. Для учасників заходу і гостей підготували розкриту книжково-ілюстративну ви­ставку «Народе мій, дотебеяпишу».
Головна мета заходу - сприян­ня духовному та культурному роз­витку юнацтва, привернення ува­ги та формування інтересу до творчої спадщини українського письменника, просування і попу­ляризація його літературної твор­чості шляхом активізації інформаційної, просвітницької діяльності.
Захід розпочався із знайомства учнів з Олесем Гончаром, як великою людиною, а потім талановитим письменником та його життєвим та твор­чим шляхом. Олесь Гончар представ перед присутніми як творець, що «... вийняв із душі слово і за велінням долі вибудував з цього чудодійного матеріалу храм в українській літера­турі. Як національний символ - со­бор душі...». У своїй розповіді бібліотекарі використали книжкову виставку «Письменник з великої літери», яка різнопланово відтвори­ла сторінки життя і творчості письменника-класика.
Значну увагу приділили роману «Собор», адже в цьому творі пись­менник торкнувся найболючіших пи­тань тогочасного розвитку українсь­кого мистецтва, збереження істо­ричної пам'яті народу.
Щоб показати присутнім голов­ну сюжетну лінію роману, пов'язану з собором, як художнім символом самої України, якому загрожує смертельна небезпека, бібліотекарі разом з дітьми підготували уривок театралізованої вистави з твору. У виставі використані такі герої: Володька Лобода — типовий образ руйнівника того часу, товариш із області - Павел Антонович, які вис­тупають осквернителями світлого й чистого, святого і чесного; Вірунька, Наталка та Костя, Семко Дейне­ка - ті, хто бореться за збереження «соборів душ». Школярі з великою відповідальністю підійшли до ви­конання своїх ролей, та дуже емоц­ійно передали присутнім події того часу.
А для продовження позитивних емоцій на цілий день провели ру-ханку, в якій прийняв участь і наш гість та користувач бібліотеки зас­тупник селищного голови О. О.Косташ.

Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2018. – №29/30 (05 квіт.). – С.8.

Бережіть первоцвіти - безцінний дар природи!

Напередодні молодші читачі нашої бібліотеки вирушили в екологічний бібліокруїз. Однією з родзинок круїзу стала зупин­ка «Вісники весни». Перші чудові квіти після тривалої зими тішать нас своєю красою. Первоцвіти - безцінний дар природи, пер­ша посмішка весни, прикраса лісів! До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосу­вались. Але у нихє інший ворог, від якого важко врятуватися - це ми з вами. Прогулянка до лісу ранньої весни - просто споку­са. Руки так і тягнуться до квітів...Але не поспішайте рвати це диво!
Збираючи і продаючи пер­воцвіти, ми губимо їх, купуючи - допомагаємо губити. Зби­рання первоцвітів дуже шкідли­ве для природи тим, що не дає можливості рослинам утвори­ти насіння. До того ж пошкод­жуються сусідні квітки, лама­ються стебла та бруньки. Всі вони потребують нашого захи­сту. Квітка у вазі — полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс. Читачі ознайомили­ся з різноманіттям первоцвітів, переглянувши книги та періо­дичні видання.
Більшість первоцвітів зни­кають і їх внесено до Червоної Книги. Школярам запропоно­вано оглянути видання «Сто­рінками Червоної книги Украї­ни».
На захід запрошено пред­ставника Національного при­родного парку "Олешківські піски" Тетяну Костюк, яка продемонструвала презента­цію «Первоцвіти». А гостям, учням другого класу, разом з вчителем Веронікою Завго-родньою запропоновано взяти участь в майстер-класі з виготовлення пролісків, які можуть прикрасити нашу оселю, клас, бібліотеку. А справжні квіти нехай милують око в природному середо­вищі рідного краю.

Наталія Никифорова, завідуюча міською бібліотекою №3 ім. К.Г. Кудієвського  // Вісник Олешшя. – 2018. – №27/28 (29 берез.). – С.2.

Кохані жінки у житті Т. Г. Шевченка

13 березня у Виноградівській бібліотеці для учнів 9-В класу бібліотекарі та вчитель української мови та літератури В. М. Колосова підготували літературно-мистецьку годину «Кохані жінки в житті великого Кобзаря», приурочену до 204-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.
Знаючи велич і безсмертя українського поета, світового генія, неперевершеного майстра слова Т. Г. Шевченка, ми вирішили розповісти про одну із сторінок його життя, яке пов’язане з його коханими жінками, які надихали поета на лірику, на любов до прекрасної половини людства.
Кохання в житті Шевченка - то найболючіша сторінка його долі, бо не мав він ні родинного тепла, ні люблячої дружини, не було й діточок.
Не судилося...
За своє коротке життя (поет прожив всього 49 років) він закохувався багато разів, любили і його, але кожного разу щось ставало на перешкоді одруженню. Майже всі наречені або їх батьки глумилися над почуттями Шевченка, ніхто не хотів поєднувати свою долю з бідним кріпаком, або ж на перешкоді ставали релігійні та національні перепони. І все ж остання любов Кобзаря надломила його морально та фізично.
Але, не зважаючи ні на що, Тарас Григорович зберіг імена та образи своїх жінок на все життя і не раз відтворював у віршах. І ми віримо, що вічно житиме сила його поезій:
Він був поетом в час неволі,
Поетом доброти в насиллі зла,
Була у нього незвичайна доля-
Та доля Україною була...

О.Ястреб, О. Кравченко // Вісник Олешшя. – 2018. – №25/26 (22 берез.). – С.2.

Комфортні умови для читачів міських бібліотек

Кожен опалювальний сезон пра­цівники міських бібліотек чекають з тривогою, адже створити затишні температурні умови для читачів складно, якщо, наприклад, треба на­топити пічку (як в бібліотеці №2) або включати затратні обігрівачі (бібліо­тека на вул.Польовій).
Міська влада вишукувала можли­вості для створення ефективних шляхів температурного режиму. Враховуючи думку фахівців, нещо­давно у міських бібліотеках встанов­лено сучасні кондиціонери, які мо­жуть працювати як на охолодження, так і на обігрів. До того ж, вони енергоекономні.Тож тепер, коли у бібліо­теках стало набагато комфортніше, любителі книжок можуть тут черпа­ти натхнення, прийти після занять у школі, ввечері, підчас канікул тау ви­хідний день. Можна виконувати до­машні завдання разом з однокласниками, а бібліотекар допоможе знайти потрібні відомості. Це тери­торія, де всі рівні, де завжди можна отримати необхідну інформацію для самоосвіти, професійного самовиз­начення.

// Вісник Олешшя. – 2018. – №23/24 (15 берез.). – С.6.

Свято рідної мови

21 лютого Новомаячківська бібліотека традиційно для користу­вачів різних вікових категорій орган­ізувала та оформила розгорнуту книжково-ілюстровану виставку «Мова - духовний скарб народу» та виставку-знайомство «Перлини ук­раїнської літератури», де читачі змогли познайомитися з творами українських поетів та письменників, кращими зразками вітчизняної літе­ратури, біля яких пройшли пізна­вальні бесіди, огляди та перегляди літератури.
У читальному залі бібліотеки відбулася мовна регата «Мова рідна - то життя народу і культури рідної життя» для учнів 10-А класу (вчитель С. Е. Матвієнко). Захід підготували з метою викликати інтерес та пошану до рідної мови. Завідуюча бібліоте­ки Т. В.Орешко розповіла про мову, як духовний скарб нації, про те, що це - не просто засіб людського спілкування, а скарбничка культури.
Девізом інтелектуальної гри обрали слова Т. Г. Шевченка «І возвеличимо на диво, і розум наш, і наш язик...».
Бібліотекар В. М. Дроздова про­інформувала учасників заходу про значення рідної мови в житті люди­ни. Потім всі з великим задоволен­ням брали участь у пізнавальних конкурсах і вікторинах. Дуже сподо­бався присутнім конкурс «Загадкові букви». Найактивнішими мореплав­цями регати стали Вікторія Кондрацька та Валентин Шахов, за що от­римали у нагороду - обереги, які стануть міцними енергетичними за­хисниками від усіх негараздів для учнів їхнього класу.
Читачі дитячої бібліотеки теж за­любки взяли участь в мовознавчому турнірі« Український ГраВікКон», де кожен учасник мав змогу проявити свою кмітливість та ерудицію. Підчас заходу діти дізналися багато цікавої інформації про нашу мелодійну, не­повторну українську мову.
Протягом всього заходу шко­лярів чекали мовні цікавинки, загад­ки та цікаві конкурси. Діти читали вірші поетів про співучу, солов'їну, милозвучну українську мову.
Кращими знавцями рідної мови серед учнів 5-го класу визнали Владислава Короля і Валерію Крамарен­ко, вони одержали у дарунок від бібліотеки книгу та оберіг.

Т. Орешко, зав. Новомаячківської бібліотеки для дорослих; Т. Ддроздова, зав. Новомаячківської бібліотеки для дітей  // Вісник Олешшя. – 2018. – №19/20 (01 берез.). – С.8.

В Олешках відзначають 100-річчя «Вісника Олешшя»

Від «Известий...» до районно­го «Вісника Олешшя»
«У газети свято - ювілей!
Вас привітати хочемо ми нині
Та побажати кожен день
Починати з гарної новини»,

Виставка-хронограф з історії газети

- такими поетичними рядками зуст­ріла ведуча заходу, присвяченого 100-річному ювілею районної газе­ти «Вісник Олешшя», гостей - сту­дентів   університету III віку Олешківського районного територ­іального центру соціального обслу­говування, передає Олешки.city.
За десять десятиліть «Вісник Олешшя» пройшов великий тернис­тий шлях, був завжди бажаним гос­тем, другом і порадником у житті читачів. Для прихильників видання газета є носієм знань, інформації, захисником їх інтересів та продов­жувачем традицій рідного краю.
Велике бажання присутніх у читальному залі пройти історичними лабіринтами «Вісника Олешшя», стати свідками минулих публікацій газети здійснилося.
На зустріч було зап­рошено головного ре­дактора газети «Вісник Олешшя» Анатолія Полуфакіна, який своєю розповіддю викликав у присутніх великий інте­рес до минулого та су­часного «Вісника...», оз­найомив з раритетними номерами газет-попередників "Вісника...": липень-жовтень 1917 року -"Известия"; 1918 рік - "Дніпровська думка"; з 1920 року - "Днепров-кая коммуна"; 1930-1959 - "Промінь соціал­ізму"; 1960-1962 - "Ле­нінське слово"; з 1965 року- "Шляхом Леніна"; з 8 березня 1992 року - "Вісник Олешшя".
Про моменти трудо­вого життя редакції з  теплотою та повагою до колег, з якими працював раніше та працює зараз, розповів головний редактор газети

Зустріч у читальному залі районної бібліотеки

Анатолій Полуфакін.
Привітавши головного редакто­ра та колектив редакції «Вісник Олешшя» зі святом - ювілеєм газе­ти, учасники зустрічі задавали запи­тання про його особистий журналі­стський шлях, про талант писати вірші, про улюблених поетів. Скромно, але цікаво, з гумором Ана­толій Олександрович давав відповіді на запитання.
Гості заходу мали можливість ознайомитися з виставкою-хронографом " 3 народом крізь час", на якій експоновано фотоматеріа­ли з історії трудових буднів редакції газети.
Тож колектив редакції «Вісник Олешшя» з оптимізмом дивиться у майбутнє і до того ж закликає своїх читачів - вірних друзів, які завжди були з газетою, допомагали їй, підтримували словом і ділом у нелегкі для неї часи. Бо ж газета - це певною мірою і вони самі. Яке життя, така й газета. Вона лиш літописець.

Олешки.city // Вісник Олешшя. – 2018. – №15/16 (15 лют.). – С.1.

"Вісник Олешшя" - історія мого району

У читальному залі Новомаячківської селищної бібліоте­ки відбувся бібліотечний урок «Історія районної газети». На захід були запрошені учні 10 та 11 класів (вчителі історії Турка Т. І., ЗабараТ. С.). На столах для користувачів приготували роз­горнуту виставку газет «Вісник Олешшя» - історія мого району», щоб кожен з жителів се­лища мав змогу перегорнути пожовклі сторінки улюбленої газети та згадати час, який вже залишився в історії.
На початку заходу бібліоте­карі розповіли історію років, прожитих газетою, згадали назви, підякими виходило ви­дання, головних редакторів. Далі газета перед присутніми предстала, як літописець. Адже на її сторінках за всі ці часи була відтворена хроніка минулих днів.
Для учнів провели корот­кий огляд останнього номера газети «Вісник Олешшя». їхню увагу привернули до матері­алів про діяльність районної влади на першій сторінці газе­ти, ознайомили з рубрикою «Інформація», де можна дізна­тися про визначні події, які відбуваються в районі. Вказа­ли на соціально-економічний розвиток нашого району, об­говорили знакові публікації, присвячені 100-річчю газети. На останніх сторінках вказали на рекламу, оголошення та вітання іменинників. Довели, що газета розрахована на різні категорії користувачів.
До уваги юнацтва пред­ставлені підшивки газет з 2001 року по наш час, за осно­ву була взята історико-краєзнавча тематика на сторінках видань, а саме: розглянули номер за 2005 рік (досліджен­ня «Старі Олешки») та порівня­ли з ювілейною датою 1984 року у газеті «Шляхом Леніна» (попередня назва), стаття до 900-річчя міста «Молодість Цюрупинська», зачитали цікаві події і факти, що відбувалися в той час.
Ознайомили з рубрикою «Пам'ять», зачитавши уривки із статті «Його любили, ним пишалися». Це нарис про лю­дину із села Великі Копані, яка  стала гордістю району (до 15-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, лютий 2004 року).
Присутні із задоволенням зазирнули у минуле, яке назав­жди залишилося в історії.
Ми дуже вдячні колективу редакції газети за ту неоцінен­ну роботу, яку ви ведете впро­довж усіх років, адже журналі­сти газети працюють на вістрі усіх суспільних процесів райо­ну, одними з перших зустрічаються з людським болем і ра­дістю, негативними проявами та життєвими негараздами, намагаються допомогти сло­вом і ділом. Наша їм сердечна подяка.

Т. Орешко, зав. Новомаячківської бібліотеки для дорослих; Т. Ддроздова, зав. Новомаячківської бібліотеки для дітей  // Вісник Олешшя. – 2018. – №15/16 (15 лют.). – С.2.

100 років разом з вами

Захід до 100-річчя газети "Вісник Олешшя" у міській бібліотеці ім. К. Кудієвського

У рамках декади журналістики, з нагоди 100-річного ювілею місце­вої газети «Вісник Олешшя», у міській бібліотеці №3 ім.К.Кудієвського, що на Житлоселищі, відбу­лася зустріч читачів та учнів школи із головним редактором газети Анатолієм Полуфакіним. Тема зустрічі - «Історія газети - історія поколінь».
Завідуюча музеєм ЦЦЮТ В.М. Бредихіна розповіла про тісну співпрацю газетного видання з шкільною молоддю та ветеранською організацією. «Завдяки професіона­лізму редакторів газети П.І.Прядки та Б.О.Прищепи видані надзвичай­но важливі брошури, з яких ми по цей день черпаємо нашу історію, дізнаємося правду про становлення нашого краю», - поділилася думка­ми Валентина Миколаївна.
Приємно, що у міській бібліотеці збереглися раритети газети.
«Нажаль, зараз, у світі гаджетів, газета вже не має тієї виховної, про­форієнтаційної та історичної ролі, проте наш колектив і надалі несе читачу якісну, правдиву інформацію. Нашу газету читало не одне поколі­ння олешківців, на сторінках газети можна було вивчати економіку та екологію краю, дізнаватися про цікаві життєві та робочі біографії олешківчан», - так розпочав свою розповідь головний редактор Анатолій Полуфакін.
Далі він розповів учасникам зустрічі про історію зміни назв га­зети, адже спочатку газета мала назву російською мовою «Известия». Пізніше, з приходом Миколи Куліша, вона називалася «Дніпровська думка», потім - «Днепровская коммуна». Потім були назви «Пахарь (орач)», «Соціалістичний наступ», «Промінь соціалізму», потім «Лені­нське слово», «Шляхом Леніна». Після і дотепер - «Вісник Олешшя».
Перед присутніми виступили та­кож завідуюча бібліотекою Наталія Никифорова, заступник міського голови Ольга Петриченко, голова ради ветеранів Житлоселища Люд­мила Посрєднікова, наша читачка Тетяна Вередиба.
Зустріч пройшла цікаво та змістовно. Присутні мали змогу за­дати запитання та доторкнутися до пожовтілої історії 100-річної газети.

// Вісник Олешшя. – 2018. – №15/16 (15 лют.). – С.3.

100-річчю районної газети «Вісник Олешшя» присвячується

Для ветеранів села Виноградо­ве бібліотекарі сільської бібліоте­ки організували екскурсію в істо­ричне минуле районної газети «Вісник Олешшя», якій випов­нюється в цьому році 100 років від дня заснування.
Як швидко плине час, змогли пе­ресвідчитись члени ради ветеранів, гортаючи газетні сторінки «Шляхом Леніна» (колишня назва), підшивки якої збереглися в сільському музеї за 1970-1990 роки.
Це покоління, яке пам'ятає колгос­пне життя, люди, які працювали в кол­госпі ім. XXI з'їзду КПРС-вирощува­ли хліб, доїли корів, працювали на тракторах та комбайнах. Вчителі, ви­хователі, медичні та культпрацівники - це люди, в памяті яких закарбувалися нелегкі роки, що промайнули, це їх життя, життя їх сімей, сусідів, знайомих. Це їх історія, яку не пере­писати і вже нічого не змінити.
Ветерани із захопленням пере­глядали сторінки газет, згадували кожен своє, бо є що згадати. Очі в людей цього покоління, що були присутні на зустрічі, сяяли від ра­дості та сліз спогадів.
Шановні працівники газети «Вісник Олешшя»! Велике спасибі Вам за те, що розповідали і розповідаєте у на­шому з вами спільному друкованому виданні про людей праці, про людей, які гідно прожили своє життя.
Здоров'я вам, наснаги, творчих здобутків!

О. Ф. Ястреб, О. О. Кравченко // Вісник Олешшя. – 2018. – №13/14 (08 лют.). – С.8.

Новорічні свята в Брилівській бібліотеці

«Щедрик, щедрик, щедрівочка, йди з хати до хати! Добрих друзів добрим словом серцем привіта­ти!», - цій святковій темі був при­свячений народознавчий літера­турно-музичний вечір, який відбув­ся в Брилівській селищній бібліо­теці 12 січня.
Новорічні свята - найкрасивіші зимові свята. Вони приходять до людей морозної ночі у сяйві свічок, у світлі зірок.
Ведучі заходу - працівники бібліотеки О.Пунгіна та В.Трембач, розповідали про звичаї святкуван­ня новорічних свят в Україні, закли­кали зберігати новорічні українські народні звичаї та обряди.
З Різдва до Водохреща трива­ють веселі зимові святки. А їх куль­мінацією є свято Старого Нового року. І ось чарівний Святий вечір переходить у таємничу новорічну ніч. Удалеку, сиву давнину склався прекрасний народний звичай щед­рування і колядування, меланкуван-ня і посівання.
Ці свята - як земні, так і сповнені чудес, де все спрямоване на те, щоб вблагати і прихилити Щедрого Бога до прощення гріхів, до того, щоб дав нам Господь здоров'я, ща­стя, добрийурожай, гарний приплід, достаток у хату. Бо, кажуть, що в цю ніч відкриті небеса - і можна про все просити. Старий рік приходить тихо, а Новий рік повний сил і насна­ги ступає впевненим кроком у май­бутнє.
За столом веселим на лану широкім
Новий рік зустрівся із минулим роком.
І сказав минулий року молодому:
Не минай же щастя ні одному дому!
І, звичайно, на святі співали но­ворічні пісні та вітали з Новорічними святами всіх присутніх гурт «Квітень», соліст Віктор Хлібодар, керівник Олексій Мінюков, викладач музичної школи Ніна Пасинкова. Старовинні колядки нашого краю згадала Віра Курамшина, веселою меланкою по­тішила Оксана Малахова, доброю посіванкою обдарував всіх присутніх Олександр Сімаков. Місцеві поети-Микола Бугайов, Лола Парфьонова, Ганна Купець читали свої чудові, за­душевні новорічні вірші.
Захоплені святковим настроєм, відвідувачі не могли стримувати своїх емоцій та підспівували висту­паючим, підтримували їх веселими жартами та гучними оплесками.
Захід промайнув, як мить. По за­кінченню вечора, який тривав понад 2 години, присутні з гарним на­строєм та вдячністю за хвилини на­солоди полишали бібліотеку.

О.Пунгіна, зав. бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2018. – №7/8 (18 січ.). – С.8.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031