Сайт науково-методичного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
10.10.2017 04:55

Засідання Пленуму ЦК Профспілки працівників культури України
Міністр культури України Євген Нищук  взяв участь у засіданні Пленуму ЦК Профспілки працівників...

28.09.2017 09:10

Грантова програма короткострокових ініціатив громадських організацій
Конкурс   проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»,...

21.09.2017 06:42

Премія МС УБА за внесок у розбудову секції (МС Awards)
Започаткована Премія Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації за внесок у розбудову секції...


Гість | Увійти
Версія для друку
Головна > Конкурси, гранти, проекти

Грантова програма короткострокових ініціатив громадських організацій

Конкурс   проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт. Метою Програми є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Коротка інформація
Згідно з гнучким і адаптивним підходом Пакту до реагування на виклики та можливості, які виникають, проект «Долучайся!» створив грантову програму швидкого реагування з метою задовольнити нагальні та поточні потреби громадянського суспільства.
Цілі і завдання конкурсу на отримання гранту:
Метою цього конкурсу є підтримка короткострокових (від одного до дев’яти місяців) ініціатив  українських організацій громадянського суспільства, спрямованих на задоволення виникаючих потреб у залученні громадян та досягнення вимірюваних результатів.
Завданням цього конкурсу є сприяння залученню громадян та просування громадського активізму, обміну знаннями та навичками між громадянами.
Пріоритетні напрямки:
Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» в першу чергу приділяє увагу ключовим демократичним реформам та імплементації таких наскрізних тем, як: сприяння євроінтеграції; боротьба з корупцією; децентралізація; прозоре та підзвітне врядування (включаючи періоди виборчих кампаній); інклюзивний розвиток осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб (ВПО), представників ЛГБТІ спільноти (лесбійок, гомосексуалістів, бісексуалів, трансгендерних осіб та осіб інтерсекс), молоді та інших вразливих груп.

Заходи та види діяльності можуть включати наступні сфери (не обмежуючись ними):

 • реагування на непередбачувані виклики під час розробки політик;
 • міжрегіональні обміни;
 • організація заходів та участь у заходах;
 • ініціативи громад та мобілізація громадян для участі у заходах;
 • заходи спрямовані на боротьбу з корупцією;
 • молодіжні ініціативи та студентське самоврядування.

Очікувані результати:

 • підвищено рівень залучення громадян;
 • розроблено та розповсюджено ефективні та інноваційні медіа продукти;
 • громади володіють механізмами та інструментами залучення громадян;
 • ініціативи громад захищені та втілені в життя;
 • підвищено представництво вразливих груп населення у процесах прийняття рішень, громадського моніторингу та у житті громад;
 • підвищено рівень громадянської участі та громадської підтримки у просуванні реформ та антикорупційного моніторингу;
 • за допомогою організацій громадянського суспільства з’явилися , успішно розвиваються і діють активісти та нові ініціативи на регіональному та локальному рівнях.

Критерії відповідності:
До подання проектних пропозицій запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України.

Критерії відбору:

 • відповідність вказаним цілям цього конкурсу;
 • стійка організаційна структура;
 • потенційна спроможність налагоджувати контакт з громадами і громадянами;
 • потенційна спроможність досягати сталих результатів, які триватимуть після закінчення проекту.

Орієнтовна тривалість гранту: 1-9 місяців.
Розмір гранту: до $20,000.
Кінцевий термін подання проектних пропозицій:
Кінцевого терміну подання проектних пропозиції немає. Цей конкурс є безстроковим. Пакт переглядатиме проектні пропозиції на постійній основі. Заявники отримуватимуть рішення щодо заявок, які були подані на конкурс, протягом 45 днів з моменту, коли Пакт отримає повний пакет проектної пропозиції.

Важливо знати, що:

 • в рамках цього конкурсу Пакт не може надавати гранти підприємствам, політичним партіям, державним інституціям, релігійним організаціям або фізичним особам;
 • проектні пропозиції повинні бути подані українською або англійською мовою;
 • заявникам буде повідомлено про статус розгляду їхньої пропозиції письмово на вказану у проектній пропозиції електронну адресу;
 • рішення конкурсної комісії є остаточним і перегляду не підлягає;
 • подані пропозиції не можуть бути повернені або розглянуті повторно.
   

Порядок подання грантових пропозицій:
Будь ласка, завантажте та використовуйте форму заявки на отримання гранту за програмою «Відкриті двері», форму бюджету та форму описової частини бюджету за цим посиланням: http://bit.ly/2ks6Srn. Проектні пропозиції приймаються за електронною адресою grants.engage@pact.org.ua з темою листа: «Відповідь на конкурс “Відкриті двері”».

Матеріали сайту Ресурсного центру ГУРТ.


Премія МС УБА за внесок у розбудову секції (МС Awards)

Започаткована Премія Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації за внесок у розбудову секції (МС Awards).
Премія присуджується членам секції, чий внесок у діяльність секції протягом року був визначальним, щоб відзначити внесок членів МС УБА у її діяльність.
Вперше премія вручатиметься у 2018 році під час Форуму молодих бібліотекарів. Відбір переможців проходитиме у трьох номінаціях:
- "Активіст року" – за активну участь у заходах, подіях Секції, внутрішню роботу, підтримку та ін.;
- "Кращий проект року" – за організацію нового чи ефективну реалізацію існуючого проекту в межах Секції як для її членів, так і зовнішніх аудиторій;
- "Актуальний напрям року" – зміст нагороди буде змінюватися щороку залежно від того, який напрям діяльності визначатиме керівництво Секції актуальним. Цього року – "За найкращий навчальний захід".
Переможці в номінаціях отримають не тільки відзнаки, а й фінансові премії.
Прийом заявок буде відкритий в грудні (слідкуйте за оголошеннями) і триватиме до 31 січня 2018 року. Податися на премію може будь-хто із членів секції, відбір переможців проводитиметься шляхом відкритого голосування.
Тому усі, хто завжди хотів долучитися до роботи секції, але щось заважало, мають для цього додаткову мотивацію! Більше того, ще й достатньо часу, щоб потрапити в одну із номінацій МС Awards у 2017 році.

Положення


Конкурс ПОЛіС від IREX

Міжнародна організація IREX оголошує конкурс на участь у програмі ПОЛіС (Поліція і Спільнота) у 14 містах України: Бориспіль, Житомир, Запоріжжя, Кременчук, Кривий Ріг, Луцьк, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Хмельницький, Херсон, Черкаси, Чернівці.
До участі запрошуються бібліотеки, громадські організації, ко-воркінг центри, навчальні заклади, культурні та молодіжні платформи, які прагнуть долучитися до налагодження співпраці між громадою та поліцією заради безпеки та розвитку своїх міст.
Чого очікувати:
Два представники від обраних бібліотек, громадських організацій або інших публічних платформ матимуть змогу пройти дводенне навчання в Києві або у Львові (залежно від міста заявника).
Під час навчання учасники зустрінуться із представниками Департаменту патрульної поліції України та дізнаються з перших вуст про реформу та її впровадження, заведуть контакти, отримають знання та спеціально розроблені інтерактивні матеріали.
Після повернення в свої громади, учасники проводитимуть заходи із залучення громадян та місцевої поліції до діалогу або вирішення конкретних проблем у сферах громадського порядку та безпеки, дотримання прав людини, безпеки пересування людей з обмеженими можливостями, безпеки руху для велосипедистів, безпеки дорожнього руху та в інших напрямках.
Учасники отримають ресурсну підтримку для організації цих заходів.
Організатори тренінгу забезпечують проїзд на воркшоп, проживання та харчування учасників.
Для того, щоб взяти участь у програмі, потрібно:

 1. Надіслати мотиваційний лист – у ньому має бути пояснення, чому організація хоче взяти участь у проекті, а також бачення необхідності співпраці патрульної поліції та громади (не більше 1 сторінки А4);
 2. Якщо організація планує зосередитись на вирішенні конкретної проблеми – описати проблему та бачення її вирішення через співпрацю з патрульною поліцією.
 3. Підтвердити готовність провести 4-5 заходів протягом листопада 2017 – березня 2018;
 4. Підтвердити готовність взяти участь у дводенному навчанні у період з 24 жовтня до 15 листопада (2 особи від організації. Участь є обов’язковою).

Надсилайте ваші заявки на адресу skryshtal@irex.org з темою КОНКУРС_ВАШЕ МІСТО не пізніше 8 жовтня 2017 року до 23:59.  
Якщо у Вас виникли запитання, будь ласка, звертайтесь до координатора проекту Софії Кришталь за контактами: (044) 586 27 80, skryshtal@irex.org.
Проект виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.


Amazon Web Services − новий донор у рамках TechSoup Україна

Програма технологічної підтримки неприбуткових організацій України продовжує розширювати спектр можливостей технологічних рішень для НВО і бібліотек. В Україні з'явився ще один донор − Amazon! Українським неприбутковим організаціям вже відкриті технологічні інструменти онлайнових хмарних сервісів Amazon. Amazon Web Services Credits for Nonprofit − це безпечна платформа хмарних сервісів для неприбуткових організацій, яка надає обчислювальну потужність, сховище баз даних, доставку контенту та інші функції, не вимагаючи від організацій інвестицій у фізичну інфраструктуру, що дозволяє зекономити ресурси організації. 
Крім того, безпека при роботі в хмарі вища, ніж при роботі локально. Сертифікація засобів захисту, шифрування даних при зберіганні та пересиланні, застосування апаратних модулів підвищує безпеку управління ІТ-інфраструктурою. 
Сервіси AWS також можна використовувати для розгортання та супроводу WEB-додатків у хмарі. Завдяки широкому функціоналу ви зможете запускати додатки за гібридною схемою, поєднуючи локальні і хмарні сервіси. 
В рамках програми пожертвування Amazon організації можуть отримати грант у розмірі 2000 дол. США для оплати хмарних сервісів AWS.  
Додатково до AWS Credits Program for Nonprofits пропонується AWS Free Tier для всіх нових клієнтів на 12 місяців, починаючи з дати реєстрації організації. AWS Free Tier це окрема пропозиція, не пов'язана з AWS Credits Program. Вона дозволяє новим клієнтам використовувати основні сервіси AWS безкоштовно, однак є ліміти використання повного функціоналу.
У системі представлено безліч сервісів, що мають дуже широкий функціонал: від зберігання даних до надання обчислювальних потужностей.
Наприклад, сервіс SAS використовується для відправлення розсилок повідомлень електронної пошти. Висока репутація IP адрес та продуктивні сервери дозволяють надсилати тисячі листів в день. 
Програма пожертвування Amazon пропонує недорогі та якісні технології для створення веб-сайтів, ведення основного бізнесу і систем, орієнтованих на співробітників, а також для управління охопленням і збором коштів. Інструменти Amazon допомагають підвищити спроможність організації та звільнити ресурси, які можна спрямувати на реалізацію місії організації. 
В усьому світі більше 22 тисяч некомерційних організацій, які за допомогою хмарних технологій оптимізують витрати на утримання інфраструктури сайтів, покращують інформаційну безпеку та підвищують власну ефективність. Можливостями Amazon Web Services Credits for Nonprofits вже скористалися такі провідні міжнародні НУО, як Національний демократичний інститут міжнародних справ, Ліга жінок виборців (США) та ін. 
Детальніше про Amazon Web Services Credits for Nonprofits можна дізнатися за посиланням.  

Контакти:
Ресурсний центр ГУРТ
info@gurt.org.ua
(044) 296 10 52
http://www.gurt.org.ua/.


Конкурс грантів на реалізацію соціальних міні-проектів

Громадська спілка «Громадські ініціативи України» оголошує конкурс малих грантів. Цей конкурс є частиною проекту «Підтримка місцевих НВО і громадянських ініціатив» який реалізується за підтримки Національного фонду в підтримку демократії. Дедлайн  5 жовтня 2017 р.
Мета конкурсу:
Активізація громад Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та АР Крим через  реалізацію соціальних міні-проектів, які б мали безпосередній вплив на місцеві спільноти, включали участь у проекті місцевих жителів, а також були реалізовані у співпраці з організацією або ініціативною групою з інших регіонів України.
Цим конкурсом ми також хочемо підтримати проекти організацій, які будуть направлені  на активізацію місцевих спільнот, впровадження та розвиток механізмів локальної демократії, освітні та мобілізаційні заходи для місцевих жителів, а також проекти, що сприятимуть посиленню співпраці між неурядовими організаціями з різних областей України.
Умови конкурсу:
Заявки приймаються від неурядових організацій, що спрямовують свою діяльність на розвиток місцевих громад та відкриті до співпраці з неурядовими організаціями та ініціативними групами з інших областей України.
Учасники конкурсу – громадські організації та благодійні фонди, дитячі та молодіжні громадські організації, а також їхні коаліції, мережі та об’єднання, ініціативні групи громадян у партнерстві з громадськими організаціями;
Пріоритет надаватиметься проектам, які спрямовані на:

 • розвиток громадської активності в громадах та об’єднання зусиль мешканців для вирішення проблем громади \ або ж спільної роботи над розвитком громади;
 • передбачають максимальне залучення до реалізації проекту жителів територіальних громад та співпадають з цілями громади;
 • сприяють формуванню навиків спільної реалізації заходів;
 • довготривалі результати;
 • запровадження нових форм співпраці з членами громади, громадськими та благодійними організаціями, органами влади, бізнесом;
 • забезпечення просвітницької діяльності для соціально вразливих груп громадян, активістів місцевих громад і ініціативних громадських груп.
 • залучення до співпраці партнерів з інших областей України;
 • ініціативи, що передбачають створення партнерств, коаліцій, мереж, (у тому числі міжрегіональних) для їх виконання.

Співпраця між організаціями при реалізації проектів може бути у будь-якому вигляді, який дозволить  поширити досвід успішної ініціативи однієї з організацій, реалізацію спільного пілотного проекту в регіонах учасників, проведення одного спільного заходу та ін. Серед форм співпраці між організаціями можуть бути такі: запрошення тренера/тренерів, який розповість про успішну ініціативу, проведення спільних заходів, передача досвіду, добрих практик, здійснення «дзеркальної діяльності» в організаціях-партнерах тощо. Звертаємо увагу, що описані тут приклади не є вичерпними і приклади співпраці можуть бути іншими.

Термін реалізації проектів – від 3 до 5 місяців.
Розмір гранту – до 25 000 гривень.
Заявки приймаються до 5 жовтня 2017 р. включно. Заявки, що надійдуть після 5-го жовтня 2017 р., розглядатися не будуть. 
Проекти мають бути реалізовані в період з 1 листопада 2017 р. по 31 березня 2018 р.

Критерії оцінки проектів:

 • відповідність проекту пріоритетам конкурсу;
 • при реалізації проекту передбачена співпраця з іншими НВО з поза меж даної області;
 • практична спрямованість результатів проекту;
 • реалістичність виконання проекту, наявність чіткого плану його реалізації, визначеність очікуваних результатів;

Не розглядатимуться проекти:

 • від поодиноких приватних осіб, політичних та релігійних організацій;
 • підтримані іншими спонсорами;
 • бюджет запиту від Громадських ініціатив Україні яких перевищує 25 000 гривень;
 • проекти направленні на боротьбу зі ВІЛ/СНІД, туберкульозом;
 • що передбачають закупівлю матеріалів для ремонту (будівництва та побудови дитячих майданчиків, якщо більше як 40% бюджету проекту спрямовані на закупівлю та встановлення обладнання для такого дитячого майданчика).

Заявка на грант повинна подаватися українською мовою за формою, яка додається (forma_zajavky_2017), на електронну адресу: civilukraine@gmail.com з поміткою «Конкурс малих грантів».
Оголошення результатів конкурсу планується до 25 жовтня 2017 р. на веб-ресурсі Всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» – http://ngonetwork.org.ua/ в розділі «Новини мережі».

Контакти:

Сергій Пасічник – координатор мінігрантів громадської спілки «Громадські ініціативи України»,
тел.: (066) 2172455,
said_s@ukr.net.


Міжнародний Форум "Навчання людей поважного віку: досвід та перспективи"

Відкрито реєстрацію на Міжнародний Форум "Навчання людей поважного віку: досвід та перспективи", що відбудеться в період 30 вересня – 01 жовтня 2017 року в Україні у м. Вінниці.
Форум проводиться за організаційної та фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні та Вінницької міської ради.
До участі запрошуються мотивовані бажаючі з усіх регіонів України.
Мета: Сприяти поширенню різних моделей співпраці між організаціями громадянського суспільства (ОГС), навчальними закладами та органами влади у наданні навчальних послуг для людей поважного віку.
Відкрита реєстрація на участь у Форумі за посиланням – http://bit.ly/2vlSB3c.
Проїзд та проживання компенсується приймаючою стороною.
УВАГА! Прибуття на Форум – виключно за офіційним Запрошенням учасника/учасниці Форуму, яке надсилається організаторами за результатами розгляду поданих заявок.

Джерело:  Центр Поділля-Соціум.


Навчання за програмою "Територія розвитку"

АХАЛАР оголошує новий прийом заявок на вже останній відбір на навчання за програмою "Територія розвитку". Дедлайн – 20 вересня 2017 р.
Програма “Територія розвитку” реалізується вже 7 років і спрямована на розвиток і активізацію місцевих громад.
Програма охоплює всі регіони України. Навчання пройшли більше 300 осіб. Реалізовано понад 110 проектів. 48 проектів підтримані на суму 494 500 грн. 147 учасників пройшли стажування в Данії, Польщі, Словаччини. Бенефіціарами програми стало 10 000 чоловік.
Програма “Територія розвитку”:
- спрямована на отримання учасниками знань, умінь та навичок з втілення соціально значимих ініціатив (проектів);
- сесійне навчання, що триває сесіями впродовж року;
- передбачений супровід проекту учасника впродовж навчання та після його завершення;
- є можливість отримання гранту на втілення свого проекту, а також стажування за кордоном.
Подробиці – за посиланням: http://ahalar.org/news/612
Центр АХАЛАР компенсує учасникам програми “Територія розвитку” витрати на проживання та харчування під час навчальних сесій, а також частково покриває транспортні витрати.
Детальніше читайте на сайті Центру АХАЛАР.
Одна з умов участі у відборі – реєстрація своєї ініціативи на платформі “Добродел” (Dobrodel).
Реєстрація ідей претендентів на платформі припиняється 20 вересня (о 23:59)
Програма “Територія розвитку” втілюється за підтримки Фонду Ч. Ст. Мотта.
Контакти:
АХАЛАР
ahalar.info@gmail.com.
(0462) 93 44 44.


Міні-гранти від Meet and Code для українських НПО

За цифровими технологіями – майбутнє. Залучити дітей і молодь до цифрового світу – головна мета європейської ініціативи Meet and Code, яка впроваджується в Україні компанією SAP у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ.
У рамках ініціативи – підтримка заходів, присвячених програмуванню, які відбуватимуться під час Тижня кодування ЄС з 7 по 22 жовтня 2017 року. Неприбуткові організації можуть отримати міні-грант розміром до 9000 гривень для організації такого заходу.
Організаторами заходів можуть виступати: навчальні заклади, ІТ-фахівці, підприємства, комп'ютерні клуби тощо. Але вони повинні мати статус неприбуткової організації – це обов’язкова умова отримання гранту.
Цільова аудиторія заходів – діти і молодь у віці від 8 до 24 років. Показати молоді, яким цікавим може бути програмування та як із його допомогою можна втілювати найсміливіші творчі ідеї, – мета Meet and Code. Формат організатори обирають на свій розсуд. Це можуть бути майстер-класи, хакатони, семінари з програмування, лекції, кінопокази, конкурси, ночі кодування, курси робототехніки тощо.
Подавати заявки на проведення заходів можна з 1 липня до 15 вересня 2017 року в електронному вигляді. Організація має можливість запропонувати декілька ідей та отримати фінансування в розмірі до 9000 гривень окремо для кожної ініціативи.
Подати заявку можна тут.
Ініціатива Meet and Code реалізується в багатьох країнах: Австрії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Німеччині, Угорщині, Казахстані, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччині, Словенії, Швейцарії, а з цього року і в Україні.
Більше інформації про Meet and Code можна знайти тут.
Контакти
Ресурсний центр ГУРТ
info@gurt.org.ua
(044) 296 10 52
http://www.gurt.org.ua/


 

"Культура в WEB"

ГО "Асоціація музеїв космонавтики України" оголошує грантову програму "Культура в WEB".

Сучасний світ потребує якісної інформаційної присутності у всесвітній мережі, основою якої є власний сучасний та функціональний сайт. На жаль, значна частина організацій, які працюють в галузі культури не мають достатньої кількості власних коштів на розробку та впровадження сучасних інформаційних технологій в своїй діяльності. Тому ГО "Асоціація музеїв космонавтики України" оголошує грантову програму "Культура в WEB".
Мета програми – розширення доступу організацій культурної сфери до всесвітньої мережі інтернет, підвищення цифрової присутності шляхом створення та підтримки власних інтернет-сайтів організацій.
Учасники програми:
- українські музейні заклади незалежно від форми власності;
- установи та організації, які працюють в галузі культури незалежно від форми власності;
- громадські організації культурного, освітнього, молодіжного та дитячого напрямку.
Програма передбачає покриття 50% витрат на створення власного інтернет-сайту учасника. Власний внесок учасника становить 50% від вартості проекту та може покриватися як з власних коштів, так і за рахунок залучення стороннього фінансування або фінансування в рамках інших грантових програм.
Кількість учасників програми обмежена. Рішення про підтримку заявки приймається на конкурсній основі. У разі відхилення заявки учасники мають право подавати повторні заявки протягом наступних етапів подачі заявок.
Максимальна підтримка, яка може бути надана учаснику програми, не може перевищувати 50 000 грн (відповідно загальна вартість проекту не повинна перевищувати 100 000 грн.). Перевага надаватиметься проектам загальною вартістю від 10 000 грн. до 40 000 грн.
Програма не покриває витрати учасників на доменне ім’я сайту та послуги хостингу.
В рамках програми не може надаватись підтримка політичним партіям та релігійним організаціям, громадським організаціям, діяльність яких пов’язана з політичними партіями.
Процес подання заявки на участь у програмі:
Тривалість програми – до 31.12.2018р.
Заявки на участь у програмі приймаються протягом 6 етапів програми:
1 етап подачі заявок – до 31.08.2017 р.
2 етап подачі заявок – 23-31.10.2017 р.
3 етап подачі заявок – 22-31.01.2018 р.
4 етап подачі заявок – 23-30.04.2018 р.
5 етап подачі заявок – 23-31.08.2018 р.
6 етап подачі заявок – 22-31.10.2018 р.
Для подання заявки на участь у програмі необхідно надіслати заповнену анкету на адресу amkosua@gmail.com.
Питання щодо програми можна надсилати на адресу amkosua@gmail.com.
Результати відбору після кожного етапу повідомляються на інтернет-сайті Асоціації – http://www.amcos.org.ua протягом 14 днів після завершення терміну прийому заявок відповідного етапу.
Контакти:  amkosua@gmail.com.

Анкета учасника


Конкурс кращих проектів у сфері освіти дорослих в Україні

Громадська спілка «Українська асоціація освіти дорослих» та Представництво Німецької асоціації народних університетів DVV International в Україні оголошують конкурс кращих проектів у сфері освіти дорослих в Україні.
Дедлайн 
1 вересня 2017 р.

Головна мета конкурсу: сприяння розвитку і популяризації освіти дорослих в Україні; стимулювання  професійної взаємодії провайдерів освіти дорослих; об’єднання зусиль, вироблення спільного бачення, накопичення досвіду і поширення кращих практик та корисних ініціатив, спрямованих на формування суспільства, що навчається впродовж життя.
До участі у конкурсі запрошуються провайдери освіти дорослих в Україні, у тому числі усі зацікавлені державні та недержавні установи, які працюють у сфері освіти дорослих.

Конкурс проводиться у 3-х номінаціях:

 • кращий освітній проект з активізації місцевих громад;
 • кращий освітній проект для осіб поважного віку;
 • кращий освітній проект для ВПО та інших вразливих груп населення.

У кожній номінації конкурсна комісія визначає переможців (перше, друге та третє місця).
Оцінювання проектів та визначення переможців здійснюється членами конкурсної комісії на підставі відкритої і прозорої процедури, визначеної умовами Положення про конкурс. Переможці будуть нагороджені дипломами, а також отримають спеціальну нагороду УАОД (виріб ручної роботи партнерської організації).  Усі учасники конкурсу отримають сертифікати участі. Переможці також матимуть можливість взяти участь і презентувати свій проект на Фестивалі неформальної освіти, який відбуватиметься 2-3 листопада 2017 р. у м. Києві.

Критеріями оцінювання проектів є:

 • актуальність ініціативи;
 • інноваційність ідеї, покладеної в основу проекту;
 • соціальна значимість для регіону та цільової групи;
 • відповідність проведених заходів зазначеній меті й завданням проекту;
 • ефективність і дієвість інструментарію, використаного під час реалізації проекту;
 • сталість проекту;
 • можливість узагальнення та поширення досвіду реалізації проекту.

Вимоги до оформлення конкурсної роботи:

Заявка надається у вигляді презентації, яка повинна включати таки розділи:

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 • Назва проекту.
 • Відомості про організацію (назва, контактна інформація, керівник організації).
 • Виконавці проекту.
 • Партнери та спонсори проекту (якщо є).
 • Цільова аудиторія (кому саме надається освітня послуга).
 • Географічна територія, на яку поширюється діяльність проекту.
 • Терміни реалізації проекту.

ІІ. ОПИС ПРОЕКТУ

 • Основна мета та завдання проекту.
 • Перелік заходів, що були проведені в рамках реалізації проекту.
 • Основні результати реалізації проекту.
 • Вплив проекту на розвиток місцевої громади (цільову групу).
 • Проблеми, що виникли під час реалізації проекту.
 • Перспективи розвитку проекту.

Форма подання інформації MS PowerPoint. Шрифт Times New Roman, не менше 18 пт., фон світлий, колір шрифту темний. Презентації можуть включати ілюстрації, фотографії, лінки на відеоматеріали. Загальна кількість слайдів не більше 20.
Для участі у конкурсі приймаються освітні проекти, які були повністю реалізовані у період з 1 січня 2016 року до 1 липня 2017 року. Усі заходи, час проведення яких виходить за межі вказаного періоду, не будуть розглядатися конкурсною комісією.
Для участі у конкурсі необхідно надіслати презентацію в електронному форматі на адресу: uaea@uaod.org.ua з приміткою «Конкурс проектів».
Організатори залишають за собою право розміщувати надіслані на конкурс матеріали у друкованих виданнях, на сайтах організаторів та партнерів проекту із обов’язковим зазначенням назви організації, яка надіслала проект.
Кінцевий термін подачі матеріалів для участі в конкурсі – 1 вересня 2017 року.
Результати конкурсу будуть оприлюднені 1 жовтня 2017 року.


Конкурс проектних пропозицій від ПРООН

Ви є представником організації громадянського суспільства України? Маєте ідею проекту, який може сприяти покращенню діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади? Гадаєте, можете реалізувати такий проект протягом року та за умов отримання гранту від ПРООН в обсязі не більше ніж 30 000 дол. США?

Ми шукаємо проекти, які:

 • Пропонують більш ефективні шляхи використання вже існуючих методів діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади (наприклад, спрямовані на підвищення участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні та у процесі формування та використання коштів місцевих бюджетів; підтримку місцевих ініціатив, механізмів місцевої демократії, публічного контролю та підзвітності органів влади; розробку інноваційних інструментів стимулювання участі громадян; просування порядку денного реформ на регіональному рівні; залучення організацій громадянського суспільства у впровадження Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на обласному рівні та інші);
 • Використовують існуючі законодавчо-регуляторні рамки для створення нових майданчиків для діалогу, демонструючи при цьому сталість таких майданчиків;
 • Пропонують реалістичні і продумані заходи в сфері адвокації і лобіювання для внесення змін в існуючі законодавчо-регуляторні рамки з метою поліпшення діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади.

Протягом останніх років в Україні сталися події, які кардинально змінили політичну та безпекову ситуацію, серйозно вплинули на соціально-економічний розвиток держави і поставили перед урядом України чимало нових викликів. Водночас ці зміни стали стимулом для проведення ряду необхідних реформ у сфері демократичного врядування та повноцінного забезпечення дотримання прав людини в країні. Згідно з останніми дослідженнями GfK і Київського міжнародного інституту соціології, 44% українців не бачать значного прогресу в реалізації реформ, і лише 8% громадян вважають, що вони самі здатні вплинути на ситуацію в країні.
У цьому контексті активне громадянське суспільство має великий потенціал для просування довгоочікуваних реформ. Організації громадянського суспільства повинні відігравати центральну роль у стимулюванні змін, впливі на законодавство, відновленні діалогу та встановленні довіри до влади, а також у сприянні зміцненню національної єдності.
У рамках нового п’ятирічного проекту «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» ПРООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії щороку підтримуватиме проекти та ініціативи організацій громадянського суспільства за результатами запрошень до подання проектних пропозицій. Більше дізнатись про проект та його пріоритети можна з його буклету: (https://issuu.com/undpukraine/docs/booklet-p).
Із детальним запрошенням до подання проектних пропозицій можна ознайомитись тут: (https://issuu.com/undpukraine/docs/first_component_cfp_-_ukr).
З додатковими питаннями просимо звертатись до п. Олени Урсу електронною поштою olena.ursu@undp.org або за тел.: +38-044-253-59-65.


Конкурси та відзнаки Української бібліотечної асоціації у 2017 р.

Президія УБА оголошує:

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2017».

Проводиться спільно з Міністерством культури України.
Термін подання документів – до 31 серпня 2017 року.
Умови конкурсу викладені у Положенні.
Увага! При підготовці документів на конкурс просимо вказати статистичні дані про бібліотеку-номінанта, а саме: бюджет за попередній рік (державне та недержавне фінансування), обсяг фондів, кількість співробітників (у тому числі бібліотечних) для порівняння стартових можливостей бібліотек.
Адмініструє конкурс «Бібліотека року 2017» член Президії УБА, заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для дітей Мозгова Л. А.
Конкурсні заявки просимо надсилати на e-mail члена Президії УБА Мозгової Л. А.: lmozgova11@gmail.com з поміткою «Конкурс «Бібліотека року 2017».

* * *

Всеукраїнський конкурс бібліотечних інтернет-сайтів

Організатором Конкурсу є Українська бібліотечна асоціація.
Проводиться спільно з Міністерством культури України.
До участі в організації та проведенні Конкурсу можуть залучатися представники творчих спілок відповідного профілю, громадських організацій, підприємств, установ та організацій за їх згодою.
До участі у Конкурсі допускаються сайти бібліотечних установ будь-якої відомчої підпорядкованості, які вчасно подали заявку на участь у Конкурсі.
Оргкомітет та журі конкурсу:
Бруй Оксана, член Президії УБА, директор НТБ КПІ ім. Ігоря Сікорського;
Главчева Юлія, заступник директора НБ НТУ «Харківський політехнічний інститут»;
Якушко Тетяна, заступник директора Державної бібліотеки України для юнацтва.
Термін подання документів – до 31 серпня 2017 року за допомогою Google-форми.
Умови конкурсу викладені у Порядку проведення.

* * *

Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2017»

Конкурс організовується та проводиться Президією та Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації.
Термін подання документів – до 31 серпня 2017 року.
Оргкомітет конкурсу:
Зайко С. А., Центральна бібліотека ім. М. Л. Кропивницького міста Миколаєва;
Картузов К. М., Миколаївська науково-педагогічна бібліотека;
Борисова Т. О., Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Умови конкурсу викладені у Положенні.
Конкурс відбувається у два етапи. І-й етап проходить з 01.06.2017 р. по 31.08.2017 р. ІІ-й етап – з 1.09.2017 р. по 30.11.2017 р.


До 31 серпня 2017 р. Президія УБА приймає подання на відзнаки Української бібліотечної асоціації:

 • За вiдданiсть бiблiотечнiй справi.
 • За внесок в бібліотекознавство.
 • За внесок у розвиток бібліографії та бібліографознавства.
 • За внесок у бібліотечну освіту.
 • Бібліографічний посібник року.

Детальніше про кожну відзнаку читайте на порталі УБА в розділі «Нагороди, відзнаки».
Подання просимо надсилати на поштову адресу Української бібліотечної асоціації: 04050, м. Київ, вул. Тургенєвська, 83-85.


Грантовий конкурс для південних областей України

Фонд сприяння демократії Посольства США запрошує українські громадські організації з Миколаївської, Одеської та Херсонської областей взяти участь у конкурсі проектів, що сприяють розвитку спроможності та самозабезпечення НДО, громадянській активності й освіті громадянського суспільства в Україні. Вибір проектів базуватиметься на спроможності організацій вказувати на конкретні досягнення та їхній вплив на певну сферу чи громаду. Дедлайн – 19 червня 2017 р.

Заявки мають відповідати одному або декільком тематичним пріоритетам Фонду:

 • Розвиток громадянського суспільства;
 • Верховенство права та реформа в галузі права;
 • Прозорість органів влади;
 • Громадська підтримка освітніх ініціатив;
 • Вирішення конфліктів, зміцнення довіри та миру у суспільстві;
 • Права людини, у тому числі права меншин, ЛГБТ, людей з інвалідністю та жінок;
 • Громадянська освіта;
 • Розвиток виборчої системи;
 • Протидія торгівлі людьми.

Посольство США зацікавлене у фінансуванні якісних проектів, орієнтованих на результат, з Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Тривалість проектів не може перевищувати 12 місяців. Середній розмір одного гранту становитиме від 10,000 до 24,000 доларів США.
Просимо скористатися стандартною формою заявки та інструкцією щодо її заповнення, які знаходяться на сайті: https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/.
Переможці грантового конкурсу будуть визначені в липні 2017 р.
Заявки із позначкою “Регіональний конкурс” повинні бути надіслані до 19 червня 2017 р. на електронну пошту Фонду: KyivDemgrants@state.gov.


V Всеукраїнська літня школа адвокації "Адвокація у стилі ЕКО"
Секція Української бібліотечної асоціації з адвокації оголошує набір учасників до V Всеукраїнської літньої школи адвокації для бібліотекарів «Адвокація у стилі ЕКО», що буде проходити з 3 по 7 липня 2017 р. у місті Залі́щики, адміністративному, економічному і культурному районному центрі Тернопільщини, яке вважають південними воротами області.

Реєстраційний внесок від однієї особи за участь у роботі V Літньої школи адвокації – 2200 грн., за рахунок чого буде сплачено проживання та харчування учасників, трансфер по району, організаційні витрати.  Оплачується учасником або організацією, що його рекомендує. Вартість проїзду до м. Тернопіль та у зворотьому напрямі учасник оплачує самостійно.
Гарантується креативний простір, командна робота і екстремальний відпочинок!
При відборі учасників переваги будуть надаватися:
- Учасникам, яких підтримує керівництво бібліотеки, навчального закладу (з додаванням листа підтримки). Лист підтримки у довільній формі надсилайте на info@ula.org.ua.
- Учасникам, які запропонують у своїх заявках оригінальні ідеї для адвокаційних кампаній УБА.
Анкету на участь у Школі заповнюйте тут до 12.06.2017 р.
Учасники, відібрані для участі у V Всеукраїнській літній школі адвокації для бібліотекарів, будуть повідомлені особисто.
тел.: (044) 383-14-32
е-mail: info@ula.org.ua.
Контактна особа: Бояринова Оксана.


Конкурси для бібліотек від ІФЛА

 

ІФЛА оголосила 2 конкурси для бібліотек, а саме:

IFLA Green Library Award
Кінцевий термін подання заявки на конкурс – 30 травня 2017 року.
На конкурс Ви можете подати власний еко-проект бібліотеки, ініціативу чи ідею у форматі есе, відео, плакату, статті, набору слайдів тощо.
Переможець отримає премію у розмірі € 500 (спонсор – De Gruyter Саур) і буде представлений на 83-му Всесвітньому та інформаційному конгресі IFLA у Вроцлаві (Польща).
Детальніше тут (англійською мовою).

Innovation in Science Literacy Award (ISLA)
Як один із етапів діяльності, пов’язаної з ландшафтним обстеженням стосовно наукової грамотності (http://bit.ly/2qK5ZON), буде відзначено креативні підходи міжнародних програм розвитку або окремих проектів, що мали успіх у вирішенні локальних проблем спільноти і характеризуються стійким підвищенням наукової грамотності.
Переможець ISLA 2017 отримає 5000 £ (п'ять тисяч фунтів стерлінгів).
Кінцевий термін подання заявки: 30 червня 2017 року.
Детальніше тут (англійською мовою).


Програма обміну для молодих бібліотечних лідерів

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації рада повідомити про старт проекту "Програма обміну для молодих бібліотечних лідерів".

Мета проекту – налагодити професійні зв’язки між бібліотекарями різних куточків України та сформувати робочі тандеми для реалізації спільних цілей.
Хто може взяти участь у програмі: молоді бібліотекарі – дійсні члени УБА віком до 35 років.
Для того аби долучитися до Програми, необхідно до 22 травня 2017 р. заповнити електронну реєстраційну форму. На основі наданої учасниками інформації організатори проекту сформують коаліції (по 2-3 бібліотекаря із протилежних регіонів України).
До 25 травня кожен учасник отримає контактну інформацію свого партнера(ів) по Програмі, з яким зможе налагодити зв'язок у будь-який доступний та зручний спосіб. Впродовж місяця після встановлення зв’язку із Вашим партнером(ами) Ви маєте познайомитись, обмінятись ідеями, створити спільний проект та подати заявку на його реалізацію до “Програми національних обмінів”.
Детальна інформація про заявку буде розіслана кожному учаснику після створення коаліцій.
Керівник проекту: Марія Сахарова, merisaharova@gmail.com.


Конкурс «Вікі любить Землю»

1 травня 2017 року розпочнеться міжнародний конкурс «Вікі любить Землю», покликаний зібрати світлини всіх заповідних територій. Громадська організація «Вікімедіа Україна» запрошує до української частини фотоконкурсу учасників та партнерів.
Навесні 2013-го конкурс, в якому цього року беруть участь 26 країн, стартував саме в Україні. Сьогодні «Wiki Loves Earth» – один із найбільших фотоконкурсів у світі, і ми дуже раді, що він був започаткований редакторами української Вікіпедії, і багато українців, попри всі негаразди, що їх переживає наша країна, щороку беруть у ньому участь.
«Вікі любить Землю» вже перетворився на рух небайдужих до природоохоронної справи та фотофіксації об’єктів природно-заповідного фонду. Учасники діляться світлинами невідомих для широкого загалу місцин, де охороняється природа, завантажують під вільною ліцензією у Вікісховище, ілюструють ними статті у Вікіпедії та інших проектах.
Участь у конкурсі є вільною та відкритою як для професійних фотографів, так і для любителів. Протягом травня всі охочі можуть подати фотографії власного авторства, зроблені у будь-який період часу. Влітку професійне журі визначить переможців у кількох номінаціях, а також обере 10 кращих робіт, які візьмуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Контакти: ГО “Вікімедіа Україна” wle@wikimedia.in.ua.

http://wikilovesearth.org.ua.

https://www.facebook.com/wle.ua.


Конкурсний відбір до програми «Перший крок до успіху» (Південний регіон)

 

Розпочато конкурсний відбір молодих амбіційних дівчат Південного регіону до програми «Перший крок до успіху». Дедлайн – 14 травня 2017 р.
Мета програми полягає у підтримці молодих жінок та дівчат, які готові допомагати розвитку своїх громад та України в цілому, а також направлена на формування молодіжного жіночого руху та сильних молодіжних жіночих спільнот в різних регіонах країни.
Регіони: Одеська область, Миколаївська область, Кіровоградська область, Херсонська область, Запорізька область та АРК.
До участі у цьогорічному конкурсі програми запрошуються молоді жінки та дівчата віком від 17 до 22 років, котрі:

 

 • відчувають у собі лідерський потенціал та шукають можливості для втілення власних ідей;
 • занепокоєні проблемами своєї громади та мають бачення покращення ситуації;
 • шукають початкову підтримку у розвитку власних проектів та соціальних ініціатив.

Анкета для участі у конкурсі: https://goo.gl/Tb2nXw.
Якщо вам цікаво більше дізнатися про заходи програми, її учасниць, запрошуємо відвідати сторінки інтернет-журналу «Перший крок до успіху» та приєднатися до нашої спільної сторінки у мережі Фейсбук та ВКонтакті:
Сторінка Фейсбук ПКУ у Південному регіоні: https://www.facebook.com/Програма-Перший-крок-до-успіху-249356445536276.
Сторінка ВКонтакті ПКУ у Південному регіоні: https://vk.com/firststeptosuccess.
Офіційний сайт Конкурсу «Перший крок до успіху»: http://firststep.uwf.org.ua.
Офіційна сторінка Фейсбук ПКУ: https://www.facebook.com/Програма-Перший-крок-до-успіху-249356445536276.

Контакти:
Котельнікова Юлія
cddy.synergy@gmail.com
+38 096 084 3640.


 

Конкурс на участь у тренінгу з підготовки тренерів Програми "Молодіжний працівник"

Міністерство молоді та спорту України спільно з UNICEF, Програмою розвитку ООН в Україні та Державним інститутом сімейної та молодіжної політики продовжує реалізовувати Програму "Молодіжний працівник".
У рамках Програми оголошується конкурс на участь у 5-денному тренінгу з підготовки тренерів Програми "Молодіжний працівник" (Базовий рівень) в Одесі 15-19 травня.
До участі на тренінг в Одесі запрошуються учасники з Миколаївської, Запорізької, Херсонської, Одеської областей та АР Крим.
Метою навчання є формування методологічних і практичних знань щодо організації та проведення тренінгів з підготовки молодіжних працівників Базового рівня Програми.
На період навчання учасники забезпечуються харчуванням, місцем проживання, а також компенсується вартість проїзду.
Після успішного проходження навчання та самостійного проведення Базового тренінгу за супроводом тренера-ментора учасники отримають свідоцтво державного зразка випускника Тренінгу для тренерів Програми "Молодіжний працівник".
До участі у конкурсі запрошуються усі бажаючі.
При відборі перевага буде надаватися учасникам які:

• мають досвід молодіжної та тренерської роботи;
• є випускниками Базового рівня Програми "Молодіжний працівник" або інших тренінгів з розвитку молодіжної роботи та молодіжної політики;
• мають мотивацію щодо участі в Програмі “Молодіжний Працівник”.

Відбір учасників за бальною системою здійснює комісія, яка складається з тренерів-менторів Програми, представників Міністерства молоді та спорту та Державного інституту сімейної та молодіжної політики.
Випускники тренінгу зобов’язуються в подальшому провести Базовий тренінг Програми "Молодіжний працівник" за підтримки партнерів Програми.
Кінцевий термін подачі заявок до 3 травня 12:00 2017 року. Заявку можна подати тут.
Про результати конкурсу учасникам буде повідомлено 8 травня 2017 року.
За додатковою інформацією звертайтесь youthworker.ua@gmail.com.


 Конкурс на участь у Польсько-українській зустрічі молодих бібліотекарів

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації у партнерстві із Biblioteka Śląska (Польща) оголошує конкурс на участь у Польсько-українській зустрічі молодих бібліотекарів, що відбудеться 5-7 червня 2017 р. у м.Катовіце (Польща). Тема зустрічі: «Нові технології у бібліотеках». Про Польсько-українську зустріч молодих бібліотекарів у 2014 р. читайте тут.

Для участі у конкурсному відборі претенденти мають відповідати таким вимогам:
- бути індивідуальним членом Української бібліотечної асоціації;
- на день подачі заявки вік учасника не може перевищувати 35 років;
- мати чинний паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Паспорт має бути дійсний ще три місяці після запланованої дати повернення.

Місце проведення зустрічі: Biblioteka Śląska, м.Катовіце, Польща (http://bs.katowice.pl/en/contact).

Відібраний учасник самостійно сплачує вартість проїзду до м.Катовіце та зворотню дорогу, а також реєстраційний внесок у розмірі 300,00 грн. як добровільне пожертвування для Української бібліотечної асоціації. Проживання, харчування, послуги перекладу та проїзд по території Польщі – за рахунок польської сторони та УБА. Українська бібліотечна асоціація допомагає із поданням документів на візу (для тих, хто її не має). УБА також організує проїзд відібраних учасників до м.Катовіце двома групами: з м.Київ (автобус) та з м.Львів (автобус).

Відбір учасників зустрічі здійснюватиметься за такими критеріями:
- переконливість у демонстрації учасником/учасницею власних результатів щодо впровадження технологічних інновацій у своїй бібліотеці (у форматі есе);
- оригінальність і креативність ідей та проектів, які будуть представлені в есе;
- чітке бачення і готовність застосовувати та поширювати отримані під час зустрічі знання, інформацію серед інших бібліотекарів та в громаді;
- готовність активно працювати як член УБА та МС УБА, зокрема, продовжувати співпрацю з молодими бібліотекарями Польщі, реалізовувати спільні проекти.

Анкету для участі у конкурсі заповнюйте тут http://bit.ly/2oxvVZt до 20.04.2017 р.

Перевага буде надаватись активним та постійним членам Молодіжної секції УБА, а також тим, хто працює у бібліотеках, які є офіційним партнером УБА.
Учасники, відібрані для участі у Польсько-українській зустрічі молодих бібліотекарів, будуть повідомлені про перемогу у конкурсі особисто до 30 квітня 2017 р.

Довідки за тел.: (044) 383-14-32, е-mail: info@ula.org.ua
Контактна особа: Бояринова Оксана.


V Регіональний конкурс на краще методичне та бібліографічне видання

Одеська національна наукова бібліотека у 2017 р. проводить V Регіональний конкурс на краще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України. На конкурс приймаються видання, що надруковані у 2016-2017 рр. Умови конкурсу викладені в Положенні про регіональний конкурс, розміщеному на сайті бібліотеки. 

Заявка на участь у конкурсі

Просимо надіслати ваші бібліографічні та методичні видання до 31 липня 2017 р. Церемонія нагородження переможців та лауреатів конкурсу відбудеться 21 вересня 2017 р. в рамках Всеукраїнського семінару «Сучасні тенденції розвитку системи краєзнавчої бібліографії в бібліотеках України».

Видання з поміткою «на конкурс» надсилаються на адресу:
Одеська національна наукова бібліотека,
науково-методичний відділ,
вул. Пастера, 13, Одеса, 65023, Україна.

Контактні телефони:
Факс: (048) 723-02-52 – приймальна;
723-21-97 – Сердюк Світлана Григорівна,
зав. науково-методичним відділом.
E-mail: ognb@ukr.net; metodonnb@ukr.net.


Всеукраїнський форум із сільського туризму «Image Mapping»

21-22 квітня 2017 року в місті Вінниця відбудеться всеукраїнський форум із сільського туризму «Image Mapping» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні «Використання потенціалу громади для розвитку сільського туризму», присвячений сільському/зеленому туризму. 
Основною темою заходу буде обговорення міжсекторних моделей співпраці в громадах, агротуристичні кластери, використання місцевого культурного, природного та соціального потенціалу громад для розвитку галузі.
У форумі візьмуть участь люди, що зацікавлені в розвитку зеленого/сільського туризму в своїх громадах та загалом в Україні: власники агросадиб, активісти із малих громад, учасники організацій з розвитку сільського туризму, члени фондів громад, працівники профільних державних відомств та установ (заповідників, музеїв, органів виконавчої влади та самоврядування центрального і місцевого рівнів), сільські працівники культури та митці, представники туристичних фірм.

 Програма форуму:
1) співпраця в громаді між різними секторами;
2) агротуристичні кластери;
3) використання місцевого культурного, природного та соціального потенціалу громад;
4) залучення ресурсів;
5) садиба сільського туризму як структурна одиниця галузі;
6) «Банк прогресивних ініціатив»;
7) Сучасне правове поле та консультаційна діяльність.

Також організатори розкривають модель акцій в громадах та інструменти промоції проекту «Image Mapping», можливості його впровадження в окремих сільських громадах.

Організаційні моменти:
Проїзд, проживання і харчування покриваються для відібраних учасників форуму
, що взяли участь у всій програмі заходу. Також передбачена участь відібраних вільних слухачів, без відшкодування їм витрат.

Ще є можливість взяти участь у ролі спікера на форумі. Ви можете обрати тематичний блок із програми «ВГОРІ» або представити свій цікавий досвід розвитку сільського туризму в своїх громадах в секції «Банк прогресивних ініціатив». Спікерам буде надана можливість використати засоби презентаційного мультимедіа.

Для участі потрібно заповнити окрему гугл-форму до 5 квітня 2017 року. Результати відбору будуть відомі 7 квітня.

Більше інформації: (097) 640-27-56 (Ярослав Геращенко), або (093) 759-30-54 (Віта Кулінець), pangeya.ultima.dc@gmail.com.

В основі ідеї проекту лежить промоція культурної, історичної, природньої спадщини окремих сільських територій та громад за допомогою медіаматеріалів, а також шляхом створення «Іміджевих карт» – маршрутів, що підкреслюють унікальність та глибину місць. Це дозволить посилити привабливість сільського туризму в громадах, що розвивають його. Також важливим компонентом проекту є міжкультурний діалог та посилення міжсекторальної співпраці на благо громади.


МФКР оголошує конкурс проектів на отримання фінансової допомоги

Міжнародний фонд культурного розмаїття (МФКР), заснований відповідно до статті 18 Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження 2005 року, оголошує конкурс проектів на отримання фінансової допомоги. Проекти, які отримують підтримку МФКР, охоплюють широкий спектр діяльності – від інституційного розвитку та культурного мапування до політики аналізу та розвитку, а також підтримки підприємницької діяльності та консолідації культурних індустрій.  Дедлайн – 15 квітня 2017 р.

 

Заявки можуть подавати:

 • державні органи/установи;
 • неурядові громадські організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях);
 • міжнародні неурядові організації (неприбуткові громадські організації, що діють у сфері культури або супровідних галузях).

Подання заявок на отримання фінансування та конкурсний відбір проходить у кілька етапів. Кінцевий термін – 15 квітня 2017 р.

Корисні посилання:

Для отримання додаткової інформації, звертайтесь, будь ласка, до управління міжнародного співробітництва Міністерства культури України за телефоном: + 38 (044) 234-41-93.

Основні вимоги до проектів, що подаються на отримання фінансової допомоги від МФКР.
Критерії оцінки заявок на фінансування.
Етапи подання заявок на отримання фінансування та конкурсний відбір.

Ресурсний центр ГУРТ.


Goethe-Institut оголошує конкурс на інноваційне оформлення бібліотечного приміщення

Goethe-Institut оголошує конкурс на інноваційне оформлення бібліотечного приміщення. В якості простору для модельного планування проект розглядає приміщення бібліотеки Goethe-Institut.

Установки

 • більше місця для спілкування: в центрі уваги – людина;
 • інтеграція аналогових та цифрових сервісів;
 • приваблива атмосфера;
 • функціональна гнучкість простору.

Бібліотека Goethe-Institut у Києві – це публічна бібліотека, фонди якої налічують приблизно 12000 книг та аудовізуальних носіїв.

Участь

До участі у конкурсі запрошуються бюро внутрішньої архітектури та дизайну інтер’єрів, що знаходяться в Україні. Просимо вас надсилати заповнений формуляр заявки та ваш проект у цифровій формі на адресу: bibl@kiew.goethe.org.

Інформацію про бібліотеку на вулиці Волоській (план приміщення та фотографії) ви знайдете у додатку до цього оголошення про конкурс. Огляд приміщень можливий під час робочих годин бібліотеки або за домовленістю.

Нагороди

 • Сума нагороди за найкращий проект: 30000 грн.;
 • Схвальний приз за два інші проекти: по 8000 грн.;
 • Заплановано публічні перезентації та дискусії навколо проектів.

Строки

 • 1 березня: оголошення конкурсу;
 • 15 квітня: завершення прийому заявок;
 • 15 травня: оголошення переможців.

Додатки

План бібліотеки (PDF, 151 kB);

Формуляр заявки (DOCX, 16 kB);

Деталі про конкурс читайте тут.


Програма «Малі гранти на підтримку культурних та освітніх проектів» 2017 року

Нагадуємо, що Посольство США в Києві проводить конкурс на Програму «Малі гранти на підтримку культурних та освітніх проектів». Залежно від наявності коштів, Посольство США надає малі гранти українським та американським організаціям, що мають статус недержавних і неприбуткових, а також фізичним особам.

Програма має на меті висвітлювати зв’язкі між Сполученими Штатами та Україною, зміцнювати двосторонні відносини та взаєморозуміння між людьми двох країн за допомогою культури та мистецтва.

Заявки приймаються до 1 вересня 2017 року та розглядаються щоквартально Комісією грантів Посольства США.


Оголошено конкурс на девіз УБА 2017 року

Президія Української бібліотечної асоціації оголошує конкурс на девіз УБА 2017 р

Концепція девізу має відображати роль бібліотек у сучасному світі, сприяти розумінню суспільством і кожним громадянином значення книгозбірень для сьогодення та майбутнього України.

Пропозиції на конкурс девізів (до 5 слів) просимо надсилати за цією формою до 15 лютого 2017 р. Не забудьте вказати своє ім`я, місце роботи, посаду, контактну інформацію.

Заохочуємо до участі у конкурсі як колег, так і користувачів бібліотек!


Всеукраїнський дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів-2017»

Київська організація НСПУ знову оголошує конкурс «У пошуках літературних талантів». Результати першого року проведення конкурсу показали, що Україна має серйозний літературний потенціал. 811 дітей з усіх регіонів України взяли участь у конкурсі. Найбільша кількість творів надійшла із Західної та Східної України. Саме Донецька та Луганська області стали несподіванкою для організаторів конкурсу.

Виявляючи ранні літературні таланти, ми сприяємо розвитку не лише літератури, а й кінематографу, театру, пісенної творчості, оскільки ці мистецтва пов’язані з культурою мови.

1. Положення про конкурс

До конкурсу допускаються твори, написані українською мовою учасниками, що проживають в Україні або за кордоном.

Допускаються поетичні та прозові твори учасників, яким на 19 травня 2017 року не виповниться  18 років.

Конкурс проводиться у номінаціях «Поезія» і «Проза». У номінації «Поезія» до участі допускаються поеми, вірші, байки, пародії. У номінації «Проза» – романи, повісті, оповідання, казки, есе. Кількість сторінок і кількість поданих на конкурс творів не обмежується.

Переможці конкурсу одержать такі премії:

У номінації «Поезія»:

1 премія – 8000 грн., 2 премія – 6000 грн., 3 премія – 4000 грн.

і 5 премій дипломантам по 1000 грн.

У номінації «Проза»:

1 премія – 8000 грн., 2 премія – 6000 грн., 3 премія – 4000 грн.

і 5 премій дипломантам по 1000 грн.

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно надіслати свої твори, набрані на комп’ютері в півтора інтервали 14 кеглем Times New Roman.

Разом із машинописом потрібно прислати заяву про участь у конкурсі, написану в довільній формі, в якій вказуються прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання і навчання, домашня адреса, контактний телефон, електронна пошта та улюблені заняття конкурсанта.

Оцінку творів проводить журі конкурсу, яке оголошується публічно.

Твори не рецензуються і не повертаються.

Збір конкурсних творів триває до 15 березня 2017 року.

Кращі твори будуть надруковані в антології, на сайтах та в літературній періодиці.

Церемонія вручення нагород відбудеться 19 травня 2017 року в місті Новограді-Волинському на Житомирщині в музеї Лесі Українки.

12.У конкурсі можуть брати участь минулорічні дипломанти. Лауреати конкурсу «У пошуках літературних талантів» не можуть бути повторно учасниками цього конкурсу.

Твори надсилаються в електронному вигляді на e-mail: talant_novogradvolynsky@ukr.net

Або в паперовому вигляді за адресою:

Володимиру Даниленку

На конкурс «У пошуках літературних талантів»

а/с В 373

м. Київ-1

01001

Склад журі:

Голова журі:

В’ячеслав Медвідь – письменник, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка

Члени журі:

Галина Пагутяк – письменниця, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка

Станіслав Бондаренко – письменник, головний редактор газети «Літературна Україна»

Микола Хомич – письменник, меценат

Юрій Ковальський – письменник, головний редактор журналу «Радуга»

Вано Крюгер – письменник

Володимир Каденко – письменник

Заза Пауалішвілі – письменник


Конкурс «Посилення правових можливостей громад»

 

Програмна ініціатива «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» оголошує відкритий конкурс «Посилення правових можливостей громад»

 

Загальний бюджет конкурсу – 3 900 000 грн.

Максимальний розмір гранту – 260 000 грн.

Мінімальний термін реалізації проекту – 6 місяців.

Мета конкурсу: підтримати інституційний розвиток та змістовну діяльність організацій, які працюють над посиленням правових можливостей місцевих територіальних громад через надання безоплатної правової допомоги.

Вимоги до учасників конкурсу

До участі в конкурсі запрошуються лише організації, які:

• мають лист-підтвердження від органу місцевого самоврядування про зацікавленість до участі у проекті з подальшою можливістю часткової чи повної фінансової підтримки;

• мають статус неприбуткової або благодійної організації та офіційно зареєстровані в Україні;

• мають підтверджений досвід активної роботи у сфері надання правової допомоги, захисту прав людини, проведення освітніх заходів у сфері права;

• мають підтверджену історію впровадження відповідних проектів та звітування;

• мають для реалізації проекту відповідних фахівців (щонайменше двоє – керівник проекту та експерт/юрист проекту) та мінімально необхідний матеріально-ресурсний потенціал (окреме приміщення організації (кімната), яке придатне для публічного прийому клієнтів, обладнане робоче місце юриста);

• мають відповідні фінансові процедури та можуть належно прийняти та використати кошти, надані в межах гранту.

Перевага надаватиметься проектним пропозиціям, котрі:

• містять план співпраці з органами місцевого самоврядування з визначеним розподілом обов’язків, фінансових внесків, запланованих заходів, тощо;

• мають чітке бачення шляхів вирішення конкретних проблем в громадах.

• мають план організаційного розвитку.

• успішно працювали та/або планують працювати, базуючись на стандартах надання безоплатної первинної правової допомоги (щомісячне звітування, анкетування баз клієнтів, участь в он-лайн сервісах безоплатної правової допомоги, активна участь у профільних заходах).

Усі підтримані організації заохочуватимуться до спільних форм роботи партнерів ініціативи (участь у навчальних заходах, розробка інформаційних матеріалів, ведення звітності й обліку клієнтів за спільними стандартами, участь у національних правопросвітницьких кампаніях тощо).

Порядок подання проектних пропозицій

До проектних пропозицій має бути додано повний пакет документів (див. нижче). Їх має бути подано в терміни, визначені цим оголошенням.

Проектні пропозиції слід подавати українською мовою згідно з вимогами оголошення та аплікаційної форми. Пакет документів має включати:

1) належно заповнену проектну пропозицію (заповнену на комп’ютері, роздруковану, підписану, з печаткою організації);

2) необхідні додатки (лист-підтвердження від органів місцевого самоврядування та інші документи, які підтверджують ґрунтовність пропозиції);

3) копію свідоцтва про реєстрацію або виписки з ЄДР;

4) резюме осіб, залучених до виконання проекту, із досвідом, який відповідає сфері проектної діяльності.

Проекти слід оформити за аплікаційною формою. Оригінал проекту та копію слід подати чи надіслати поштою на адресу: Міжнародний фонд «Відродження», вул. Січових Стрільців, 46, м. Київ, 04053, вказавши: Програмна ініціатива «Права людини і правосуддя», Конкурс «Посилення правових можливостей громад».

Обов’язково також надсилати електронні версії проектних пропозицій на електронну скриньку  - rol@irf.kiev.ua

Останній термін подання проектної заявки – 17:00 18 листопада 2016 р.

Оголошення результатів –  30 листопада 2016 р.

Контакти:

Міжнародний фонд «Відродження»

Програмна ініціатива «Права людини і правосуддя»

Ольга Гальченко

(044) 482 03 63

halchenko@irf.kiev.ua


ВВС Україна оголошує конкурс читацьких рецензій

ВВС Україна оголошує конкурс читацьких рецензій у рамках літературної премії Книга року ВВС-2016.

У змаганні можуть брати участь позитивні чи негативні рецензії на будь-яку книжку з довгих списків Книги року ВВС-2016 та Дитячої Книги року ВВС-2016. Журі конкурсу укладає короткий список рецензій, поданих на премію, а потім визначає серед них переможця. Переможець отримає приз.

Положення премії

Надіслати рецензію може будь-який резидент України, окрім авторів книжок, що увійшли до довгого списку.

У конкурсі не можуть брати участь працівники ВВС, близькі родичі працівників ВВС чи будь-кого іншого, пов'язаного з премією.

Рецензія має бути українською мовою, обсягом від 500 до 1000 слів.

Текст має бути оригінальною роботою автора і не порушувати копірайту чи інших прав третьої сторони.

Подаючи рецензію, її автор висловлює свою згоду з правилами "Книги року ВВС", підтверджує своє авторство рецензії, погоджується на її використання та поширення ВВС Україна у будь-якому чи всіх її матеріалах на сайті ВВС Україна (статтях, інтерв’ю, новинах, прес-релізах, аудіо-, відео- та фотоматеріалах) і промо-матеріалах без жодної фінансової компенсації.

Рішення адміністратора конкурсу щодо того, чи рецензія може брати участь у конкурсі, є остаточним, і листування з цього приводу не ведеться.

Як надіслати?

Рецензію слід надіслати електронною поштою на адресу chytach.roku@gmail.com до 15 листопада 2016 року.

У полі "тема" просимо зазначити "Читацька рецензія".

Перелік книжок на рецензію

До Довгого списку премії Книга року ВВС-2016 увійшли 14 видань:

 • Катерина Бабкіна. Щасливі голі люди. – Чернівці: Meridian Czernowitz, Книги – ХХІ, 2016.
 • Олександр Бойченко. 50 відсотків рації. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2016.
 • Руслан Горовий. 40 …або чому чуваки не святкують. – К.: ТаТиШо, 2016.
 • Алла Дорош. Баобаб та інші історії. – Київ, Санченко: Електрокнига / Михайлова: ЛітМайданчик, 2016.
 • Юлія Ілюха. Неболови (Навчи мене мріяти). – Харків: Віват, 2016.
 • Брати Капранови. Забудь-річка. – Київ: Нора-Друк, 2016.
 • Макс Кідрук. Зазирни у мої сни. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016.
 • Андрій Кокотюха. Коханка з Площі Ринок. – Харків: Фоліо, 2016.
 • Богдан Коломійчук. Візит доктора Фройда. – Харків: Фоліо, 2016.
 • Мирослав Лаюк. Баборня. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
 • Оксана Луцишина. Любовне життя. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.
 • Андрій Любка. Кімната для печалі. - Чернівці: Книги – ХХ, Meridian Czernowitz, 2016.
 • Таня Малярчук. Забуття. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
 • Ярослав Мельник. Маша, або Постафашизм. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

До Довгого списку премії Дитяча Книга року ВВС-2016 увійшли 13 видань:

 • Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько. Сузір’я курки. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
 • Катерина Бабкіна. Шапочка і Кит. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.
 • Юрій Винничук. Лежень. - Харків: Фоліо, 2016.
 • Саша Кочубей. Сім нескладух Говорухи. – Київ: Фонтан казок, 2016.
 • Сергій Лоскот. Великі собаки бояться маленьких дівчаток. - Харків: Віват, 2016.
 • Оксана Лущевська. Вітер з-під сонця. - Київ: Фонтан казок, 2016.
 • Оксана Лущевська. Задзеркалля. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
 • Ніна Найдич. Музичні казки. – Київ: Веселка, 2015.
 • Лариса Ніцой. Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку. – Київ: Самміт-Книга, 2016.
 • Таня Стус. Їжачок Вільгельм. - Харків: Віват, 2016.
 • Галина Ткачук. Тринадцять історій у темряві. – Київ: Темпора, 2016.
 • Ірина Цілик. МІСТОрія однієї дружби. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
 • Тарас Шило. Літак в небі. – Київ, Круговерть, 2015.

До журі премії Книга року ВВС-2016 увійшли:

Віра Агеєва, професор, Національний університет Києво-Могилянська академія.

Ольга Герасим’юк, журналіст.

Андрій Курков, письменник.

Світлана Пиркало, письменник, Радник з питань культури ЄБРР.

Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна


Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації запрошує бібліотеки України приєднатися до проекту «Приходь та пиши!» і міжнародної бібліотечної програми Come Write In!

 

Проект Молодіжної секції УБА «Приходь та пиши!» передбачає участь вашої бібліотеки в міжнародній бібліотечній письменницькій програмі Сome Write In! та отримання україномовної методичної підтримки під час впровадження проекту.

 

Бібліотеки, що долучаються до програми, отримують:

методичну підтримку та консультації з питань впровадження програми з боку керівника проекту;

методичний посібник, що розповідає про світовий досвід реалізації бібліотечної письменницької програми Come Write In! та пропонує схеми участі для українських бібліотек з різними можливостями та потребами;

макети тематичних афіш та листівок, які можна адаптувати відповідно до потреб кожної бібліотеки;

підтримку регіонального українського представника NaNoWriMo та міжнародного координатора програми Come Write In!;

інформування української та світової спільноти щодо заходів програми Come Write In! та письменницького марафону NaNoWriMo, які відбуваються у вашій бібліотеці.

Щоб долучитися до проекту:

Заповніть форму проекту «Приходь та пиши!». Ваша бібліотека потрапить до української бази проекту, надалі Ви отримуватимете всі методичні матеріали та новини щодо ходу проекту.

Далі слід заповнити міжнародну форму участі у програмі. Після її заповнення Ви потрапите у міжнародний список учасників проекту, розміщений на сайті організаторів, і будете отримувати від них організаційні листи. Форма є англомовною. Якщо ви потребуєте допомоги з її заповненням – звертайтеся до керівника проекту Світлани Семенової на адресу cwi@4uth.gov.ua.

Детальніше про проект «Приходь та пиши!»:

http://profy.4uth.gov.ua/cwi

http://molod.ula.org.ua/sotsialnij-napryam/proekt-some-write-in-prikhod-ta-pishi

Довідка

National Novel Writing Month (NaNoWriMo, Національний місячник написання роману) — міжнародний листопадовий письменницький марафон, ініціатива з популяризації літературної творчості та сприяння письменницькій майстерності, започаткована в 1999 році у США. Наразі це міжнародний рух, який щороку єднає понад 400 000 учасників з 6 континентів, в тому числі більш ніж 150 учасників на теренах України. Учасники письменницького марафону кидають собі неабиякий виклик - за 30 днів листопада створити чернетку роману на 50 000 слів.

Сайт проекту: http://http://nanowrimo.org/ (англійською).

Програма Come Write In! допомагає зміцнити імідж бібліотеки як креативного простору, сповненого любові до літератури, відкритого для громади й творчих особистостей. Кожна бібліотека самостійно визначає рівень власної участі у програмі: вона може запропонувати дружній простір для зустрічей місцевих учасників письменницького марафону NaNoWriMo — або разом із регіональним представником NaNoWriMo спланувати програму заходів під час листопадового марафону, розповсюдити листівки із закликом щодо участі у місячнику написання роману, поширити інформацію про марафон у соціальних мережах. Програма Come Write In! пропонує бібліотекам, книжковим магазинам та культурним центрам стати рушіями творчих літературних процесів. На сьогодні 1012 інституцій з усього світу, від Ісландії до Нової Зеландії, долучилися до цієї ініціативи. Серед них у 2015 році в програмі взяли участь 5 бібліотек з України.

Сайт програми: http://nanowrimo.org/come-write-in (англійською).

Якщо у вас є питання або пропозиції, звертайтеся до керівника проекту Світлани Семенової на адресу cwi@4uth.gov.ua.


Благодійна організація "Благодійний фонд "Бібліотечна країна" в межах проекту «Жива сучасна бібліотека» у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією запроваджує конкурс серед українських бібліотек «Бібліотека – як сучасний інформаційний центр». Метою конкурсу є відзначення професійних успіхів та творчої ініціативи серед бібліотек України та забезпечення можливості надати благодійну допомогу бібліотекам з найцікавішими заявками. За результатами Конкурсу будуть відібрані 20 бібліотек, інформація про які буде розміщена на сайті проекту. Благодійники зможуть надати допомогу обраним за результатами конкурсу бібліотекам в межах проекту "Подаруй книгу рідній бібліотеці" на сайті проекту «Жива сучасна бібліотека» http://www.livelibrary.com.ua.

Положення про конкурс читайте тут.


Конкурс для ініціативних груп з картування громад

 

Українська бібліотечна асоціація оголошує конкурс для ініціативних груп з картування громад за проектом «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів), Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

 

Конкурс проводиться для ініціативних груп, які представляють малі міста Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Харківської областей і контрольовані Україною території Донецької та Луганської областей.

Ініціативна група має складатись з трьох осіб: представники від двох місцевих громадських організацій та один працівник місцевої бібліотеки, які мають успішний досвід співпраці.

Завдання для відібраних ініціативних груп у проекті:

- представники громадських організацій мають пройти навчання на спеціалізованих семінарах: 4 триденних семінари (орієнтовно жовтень 2016 р., січень, квітень, липень 2017 р.);

- ініціативна група має подати проектну заявку на отримання коштів для здійснення картування громади свого міста, яка орієнтовно покриватиме такі витрати: організація зустрічей, координація робіт, канцтовари, редакційно-видавнича підготовка та друк карти;

- бібліотекар-учасник ініціативної групи організовує на базі бібліотеки робочі зустрічі для активістів міста для здійснення картування громади (по 2 зустрічі на місяць протягом 9-ти місяців у 2017-2018 рр.);

- на основі підготовленого плану ініціативна група координує процес картування громади впродовж визначених 9-ти місяців (проводить зустрічі місцевих зацікавлених сторін та активістів, розробляє карту та організовує її публічне громадське обговорення) за підтримки і під наглядом тренерів;

- ініціативна група має видати 500 примірників карти та розповсюдити її серед зацікавлених сторін.

Детальні умови конкурсу для ініціативних груп з картування громад читайте тут.

Конкурс проводиться з 01 серпня по 31 серпня 2016 р.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку в електронній формі (http://bit.ly/2a83EmZ) до 23:59 год. 31 серпня 2016 р.

Переможці будуть визначені конкурсним журі до 15 вересня 2016 р. та повідомлені окремо.

За консультаціями звертайтеся до Виконавчого офісу Української бібліотечної асоціації: (044) 383-14-32, info@ula.org.ua.


Конкурс соціальних та бізнес проектів від JCI Ukraine

Від імені Міжнародної молодіжної палати JCI Ukraine пропонуємо Вам взяти участь в конкурсі проектів! Якщо у Вас є соціальна чи бізнес ідея, але Вам не вистачає ресурсів для її реалізації, тоді ця пропозиція саме для Вас. Ми оголошуємо конкурс соціальних та бізнес-проектів у сфері: урбаністика, креативна економіка, зелена економіка/екологія, культура, start-up, соціальне підприємництво. Кращі бізнес і соціальні проекти з кожної категорії матимуть можливість презентувати свій проект бізнесменам, інвесторам на Міжнародній конференції JCI 24-25 вересня, за результатами якої буде шанс отримати ресурси для реалізації Вашої ідеї. Зробіть перший крок і заповніть дану форму реєстрації: Заявки приймаються до 10 вересня !!! Контакти Анастасія Рева reva.ana7@gmail.com.

Ресурсний центр Гурт


Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року»

Бібліотекар – престижна професія. І ті, хто обрав цей шлях, є амбіційними, креативними, творчими людьми. Для молодих бібліотечних фахівців,  котрі прагнуть до самореалізації та саморозвитку в бібліотечній справі, з 2014 р. ініційовано Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року».  Конкурс  проводиться Президією та Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації.

В оргкомітет конкурсу входять члени Молодіжної секції УБА:

Зайко Світлана Анатоліївна, Центральна бібліотека ім. М. Л. Кропивницького міста Миколаєва;
Картузов Костянтин Миколайович, Миколаївська науково-педагогічна бібліотека;
Борисова Тетяна, Наукова бібліотека націнального університету “Києво-Могилянська академія”

З умовами конкурсу Ви можете ознайомитись у Положенні.

Конкурс оголошується весною кожного року.

Термін подання документів - до 31 серпня.

Оголошення результатів переможця кожного року відбувається до 30 вересня - Всеукраїнського дня бібліотек.

Для участі у Конкурсі необхідно заповнити анкету та створити відеоролик, який має продемонструвати основні види діяльності молодого бібліотекаря, показати його професійний досвід, підготовку і впровадження власних проектів у межах бібліотеки чи галузі загалом, участь у роботі УБА та МС УБА, активну громадську позицію тощо. Відеороботи для участі у Конкурсі приймаються на електронну адресу Молодіжної секції УБА smb-uba@ukr.net з поміткою «Конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року».

Анкети для участі у Конкурсі приймаються на електронну адресу Молодіжної секції УБА smb-uba@ukr.net з поміткою «Конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року».


«Discursus» започаткував соціальний проект для популяризації читання

1 червня стартує соціальний проект «Одну купуєш — одну даруєш».

Він кардинально змінить ситуацію з читанням в Україні. Мільйони потенційних читачів сучасної української книжки просто не мають можливості з нею зустрітися — через відсутність мережі розповсюдження, через складну економічну ситуацію, через те, що бібліотечні фонди поповнюються вкрай малою кількістю літератури. Ми змінимо ситуацію, даруючи книги. Хочемо створити читаючого покоління, яке збудує успішну країну.

Одного разу Блейк Мікоскі поїхав у відпустку до Аргентини. Повернуся до Америки він не з магнітиками і засмагою, а з натхненням і новими ідеями. Саме в Аргентині Блейк відчув, що може змінити цілий світ і допомогти тим, хто так потребує цього. Надихнули чоловіка босі ноги. Він побачив, що багато аргентинських дітлахів ходять по вулиці без взуття, і причиною цього є бідність. Велике бажання допомогти і небайдужість привело Мікоскі до рішення відкрити фабрику з виробництва взуття. При цьому однією з основних цінностей компанії став девіз – «Buy one – give one». При купівлі однієї пари взуття, така сама безкоштовно відправляється до тих, хто її потребує, але не може придбати.

Згодом компанія Блейка «Toms Shoes» стала відома на весь світ, а її бізнес-ідею почали використовувати і інші відомі бренди. Сьогодні кожен може прислухатись до свого серця і почути голос небайдужості. Коли країна знаходиться в стані війни, кількість людей, що потребують допомоги, різко зростає. Вони проходять випробовування складнощами, а інші проходять випробовування людяністю.

«Одну купуєш — одну даруєш» – соціальний проект, який робить читання не лише насолодою для душі і розуму, але й можливістю допомогти іншим.

Протягом цілого літа кожен проданий примірник будь-де будь-якої книжки видавничого партнера проекту Літературної агенції "Discursus" (http://www.discursus.com.ua/books/) означає, що такий самий примірник буде передано безкоштовно:

- у бібліотеки (шкільні, сільські, для дітей та юнацтва…);

- волонтерам та громадським організаціям, які працюють в гуманітарній сфері;

- українським військовим в зону АТО;

- знаєш, кому потрібні книжки – пиши на нашу сторінку: facebook.com/OneOneSocial.

Читання – особливий вид психотерапії і можливість знайти рішення для того, щоб змінити своє життя. Художні тексти «чіпляють» і змушують забути про те, що життя – це суцільні проблеми, вибухи, криза, бідність і безвихідь. Книга – це два квитки. Один – у світ письменника. Другий – у світ власної душі. Драма, вірші, романи – чудова можливість пізнавати себе і знаходити сили триматись, перегортаючи сторінки. Долучитись до акції можна цієї ж миті.

Акція поширюється на всі точки продажу книг видавничих партнерів проекту, у тому числі на сайти видавництв та інтернетні книгарні. Книжки будуть передаватися щомісяця за підсумками продажів попереднього. Звіти оперативно публікуватимуться на сторінці проекту: facebook.com/OneOneSocial.


Конкурси та відзнаки УБА у 2016 р.

Президія Української бібліотечної асоціації оголошує про конкурси та відзнаки УБА у 2016 р.

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2016»

Проводиться спільно з Міністерством культури України.

Партнером конкурсу є компанія PocketBook.

Термін подання документів – до 31 серпня 2016 року.

Умови конкурсу викладені у Положенні.

Увага! При підготовці документів на конкурс просимо поряд з назвою бібліотеки-номінанта вказати статистичні дані про бібліотеку: бюджет за попередній рік (державне та недержавне фінансування), фонди, кількість співробітників (у тому числі бібліотечних) для порівняння стартових можливостей бібліотек.

Адмініструє конкурс «Бібліотека року 2016» член Президії УБА, заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для дітей Мозгова Л. А.

Конкурсні заявки просимо надсилати за адресою: Житомирська обласна бібліотека для дітей, вул. Пушкінська, 36, м. Житомир, 10008, з поміткою «Конкурс «Бібліотека року 2016».

* * *

Всеукраїнський конкурс бібліотечних інтернет-сайтів

Організаторами Конкурсу є Українська бібліотечна асоціація і Міністерство культури України.

До участі в організації та проведенні Конкурсу можуть залучатися представники творчих спілок відповідного профілю, громадських організацій, підприємств, установ та організацій за їх згодою.

До участі у Конкурсі допускаються сайти бібліотечних установ будь-якої відомчої підпорядкованості, які вчасно подали заявку на участь у Конкурсі.

Оргкомітет конкурсу:

Мозгова Л. А., член Президії УБА, напрям «Конкурси та відзнаки УБА», заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для дітей;

Васильєв О. В., директор Асоціації «Інформатіо-Консорціум».

Термін подання документів – до 31 серпня 2016 року за допомогою Google-форми.

Умови конкурсу викладені у Положенні.

* * *

Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2016»

Конкурс організовується та проводиться Президією та Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації.

Партнером конкурсу є компанія PocketBook.

Оргкомітет конкурсу:

Зайко С. А., Центральна бібліотека ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва;

Картузов К. М., Миколаївська науково-педагогічна бібліотека;

Борисова Т. О., Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Термін подання документів – до 31 серпня 2016 року.

Умови конкурсу викладені у Положенні.

Для участі у Конкурсі необхідно заповнити онлайн-анкету (https://goo.gl/OOyF4J) та створити коротке відео на тему «Я - Бібліотекар ХХІ» (час - до 3 хв., формат - mp4), яке необхідно відіслати на е-пошту smb-uba@ukr.net з поміткою «Конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року», вказавши ім’я конкурсанта. Відео не має бути опублікованим у мережі Інтернет.

* * *

Всеукраїнський конкурс літературних творів бібліотечних працівників - 2016

Оргкомітет конкурсу:

Лугова Л. А., член Президії УБА, напрям «Зв`язки з громадськістю, комунікації, адвокація», директор Львівської обласної бібліотеки для дітей;

Мозгова Л. А., член Президії УБА, напрям «Конкурси та відзнаки УБА», заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для дітей;

Бояринова О. Є., PR-менеджер виконавчого офісу УБА, голова Молодіжної секції УБА.

Термін подання документів – до 31 серпня 2016 року.

Умови конкурсу викладені у Положенні.

Роботи переможців конкурсу публікуються у журналі «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика».

Конкурсні роботи відповідно до їх формату та умов конкурсу надсилайте звичайним або електронним поштовим відправленням з поміткою «Конкурс літературних творів» за адресою:

Українська бібліотечна асоціація, 04050, м. Київ, вул. Тургенєвська, 83-85, e-mail: info@ula.org.ua.

* * *

Конкурс відеоробіт «English Fest у бібліотеці»

Конкурc проводиться в 2016 р. у межах заходів з відзначення Року англійської мови в Україні, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови.

У Конкурсі можуть взяти участь індивідуальні члени УБА, представники регіональних відділень УБА та офіційних партнерів УБА. Конкурсна відеоробота може бути як індивідуальною, так і колективною.

Учасники Конкурсу самостійно створюють відеороботу (відеоролик, цифрову розповідь, відеофільм, відеопрезентацію тощо), яка відображає діяльність їхньої бібліотеки, пов’язаної з вивченням та використанням англійської мови.

Термін подання документів – до 31 серпня 2016 року.

Умови конкурсу викладені у Положенні.

* * *

До 31 серпня 2016 р. Президія УБА приймає подання на відзнаки Української бібліотечної асоціації:

 • За вiдданiсть бiблiотечнiй справi.
 • За внесок в бібліотекознавство.
 • За внесок у розвиток бібліографії та бібліографознавства.
 • За внесок у бібліотечну освіту.
 • Бібліографічний посібник року.

Детальніше про кожну відзнаку читайте на порталі УБА в розділі «Нагороди, відзнаки».

Подання просимо надсилати на поштову адресу Української бібліотечної асоціації: 04050, м. Київ, вул. Тургенєвська, 83-85.


Конкурс фотографій "Бібліотекар НЕ ФОРМАТ" - 2016

 Команда Молодіжної секції УБА не змінює традиції і у 2016 році традиційно проводить фотоконкурс у літній період. Саме влітку ми можемо трохи розслабитись, відпочити, помріяти і реалізувати те, на що раніше постійно не вистачало часу. Тому і фотоконкурс вирішили наповнити новим диханням ідей. Пропонуємо представити роботу бібліотекаря в гумористичному амплуа з використання реквізиту, костюмів, гриму, цікавих локацій тощо. Фотографії допущені до конкурсу будуть оцінюватись з точки зору цікавості й креативності ідеї.

ГОЛОВНА УМОВА – Ви повинні бути присутнім на фотографії.

ПРАВИЛА ФОТОКОНКУРСУ:

До участі в конкурсі допускаються фото на тему «Бібліотекар НЕ ФОРМАТ». Фото повинні бути оригінальними й яскравими, відповідати запропонованій темі!

Кращі фотороботи будуть розміщені у банку бібліотечних фотографій МС УБА.

МЕТА КОНКУРСУ:

Добір кращих світлин молодих бібліотекарів у бібліотеках України для популяризації у мережі Інтернет, видання календаря, створення листівок-мотиваторів та продовження наповнення банку фотографій, стимулювання професійного і творчого зростання бібліотечної спільноти.

УМОВИ:

1. Кожна робота приймається в електронному вигляді у форматі JPEG, мінімальний розмір фото від 800 Кб. Файли необхідно надсилати на електронну адресу керівника проекту Білій Ларисі (Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва) seagal2002@ukr.net.

2. Кількість робіт від одного учасника – не більше 3-х (трьох).

3. Участь у конкурсі можуть взяти тільки дійсні члени МС УБА.

4. Термін закінчення прийому робіт – 31 серпня 2016 року.

5. Окрім фото необхідно надіслати інформацію про учасника конкурсу: ПІБ, номер членського квитка УБА, місце роботи, посада, контактний телефон, e-mail.

6. Пам'ятайте про авторські права! (обов’язково вказати ім’я автора фото та тему фотосесії).

До участі у конкурсі НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ:

1. Фото, які можуть образити інших учасників конкурсу.

2. Фото рекламного характеру.

3. Фото і кліпарти, викачані з Інтернету: це мають бути Ваші авторські фото.

Надіслані Вами фотографії будуть модеруватись, після чого будуть опубліковані на сторінці МС УБА в Facebook (при виконанні вищевказаних правил). У разі порушення правил фото буде видалено.

Фотороботи, які пройдуть попередню модерацію, будуть доступні для всіх на сторінці МС УБА у Facebook, де відповідно буде відбуватись відкрите голосування, 6 фоторобіт, які наберуть найбільшу кількість голосів увійдуть до календаря на 2016 рік, і ще 6 робіт будуть відібрані окремо, шляхом закритого голосування адміністрації МС УБА.

Визначення переможців конкурсу відбудеться у період з 1 вересня по 25 вересня 2016 р. (включно).

Організатори мають право використовувати отримані на конкурс роботи з метою популяризації інших проектів Молодіжної секції УБА та створення фотобанку Секції.

* Організатор залишає за собою право не прийняти роботи, що не відповідають загальній концепції і цілям фотоконкурсу.


"Творчий злет: молодий бібліотекар року-2016"

Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації оголошує початок конкурсу «Творчий злет: молодий бібліотекар року» у 2016 році, партнером якого уже другий рік є компанія PocketBook.

Молоді бібліотекарі віком до 35 років, що є членами УБА (детальніше про членство - тут), можуть взяти участь у конкурсі. Для цього потрібно заповнити онлайн-анкету та створити коротке відео на тему «Я - Бібліотекар ХХІ» (час - до 3 хв., формат - mp4), яке необхідно відіслати на е-пошту smb-uba@ukr.net з поміткою «Конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року», вказавши ім’я конкурсанта. Відео не має бути опублікованим у мережі Інтернет. Детальніше про конкурс - у Положенні.

Кінцевий термін подання заявок - 31 серпня 2016 р.

Переможець буде оголошений до Всеукраїнського дня бібліотек 30 вересня та отримає цінний подарунок від УБА та партнера конкурсу. Конкурс спрямований на виявлення та підтримку активних молодих бібліотекарів, які докладають зусиль для трансформації бібліотечної галузі та підвищення професійного іміджу бібліотекаря.

Організаційний комітет конкурсу у 2016 році:

Зайко Світлана, Центральна бібліотека ім. М. Л. Кропивницького міста Миколаєва;

Картузов Костянтин, Миколаївська науково-педагогічна бібліотека;

Борисова Тетяна, Наукова бібліотека національного університету «Києво-Могилянська академія».

Переможці попередніх років - Юлія Крамарєва з Полтавської ОУНБ (2014 рік) та Альона Сап’ян з Новопсковської централізованої бібліотечної системи Луганської обл. (2015 рік).

Чекаємо на Вас, креативні, нестримні та готові показати, чому бути бібліотекарем - круто!


Проект "Замінимо мури відчиненими вікнами"

Проект «Замінимо мури відчиненими вікнами» спрямовано на розвиток культури співробітництва. Ресурсний центр Гурт запрошує до співпраці в рамках проекту Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV International) та Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція та розвиток» «Замінимо мури відчиненими вікнами», який буде виконуватися за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. У рамках проекту можна отримати міні-гранти на реалізацію проектної ініціативи та пройти навчання за різними напрямками громадської діяльності. Ця ініціатива базується на результатах і є логічним продовженням проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві», який реалізовувався з липня 2015 року по грудень 2015 року. Проект «Замінимо мури відчиненими вікнами» спрямований на розвиток культури співробітництва у локальних спільнотах України через посилення знань і навичок активістів громадянського суспільства, представників місцевих закладів культури, органів влади та журналістів в рамках культурно-освітніх ініціатив, що зорієнтовані на підтримку форм культурного розмаїття та просування інноваційних підходів до освіти дорослих. Під час проекту культурні установи, завдяки партнерству з активістами місцевих громад, зможуть розширити свої функції, розробити культурні та освітні програми для різних груп дорослого населення, стати локальними платформами примирення, діалогу і зміцнення довіри на локальному та міжрегіональному рівнях.

Цільові групи проекту:

 • активісти громадських організацій;
 • фахівці установ культури (будинки культури, музеї, бібліотеки та інші);
 • представники органів влади та місцевого самоврядування;
 • журналісти місцевих медіа.

Проект реалізується з травня по грудень 2016 року.
На першому етапі за підсумками конкурсу проектних заявок на міні-гранти будуть відібрані дев'ять організацій-партнерів з дев'яти областей України: Житомирської, Черкаської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Київської, Сумської, Чернівецької, Львівської.
Одержувачі гранту будуть мати можливість реалізовувати проектні ініціативи до 30 листопада 2016 року.
Положення про конкурс міні-грантів та всі необхідні документи для оформлення заявки проекту можна завантажити у додатку.
Заявки на одержання міні-гранту приймаються до 24:00 години 03 червня 2016 року за встановленим форматом англійською або російською мовами в електронному вигляді на електронну адресу:  info@dvv-international.org.ua або безпосередньо в офісі: вул. Костьольна, 4, оф.16, 01001, Київ.
Заявки, відправлені поштою, повинні бути доставлені в офіс не пізніше зазначеного часу.

Для представників організацій, які отримають міні-гранти, проектом передбачено участь в семінарах та тренінгах з наступних тематик:

 • Проектний та фінансовий менеджмент (1-2 липня 2016 року);
 • Культурне розмаїття, міжкультурний діалог та освіта дорослих (середина липня);
 • Школа волонтерства: від ідеї – до ефективної командної роботи (кінець вересня);
 • Школа культурного менеджменту і підприємництва (початок жовтня);
 • Медіашкола для регіональних журналістів (початок серпня і початок листопада).

Усім учасникам освітньої програми у межах проекту будуть компенсовані витрати на проїзд (економ-класом), проживання та харчування. Представники всіх партнерських організацій будуть мати можливість взяти участь у програмі ознайомлювального візиту до Німеччини та Польщі, розширити свій досвід та налагодити контакти з культурно-освітніми центрами цих країн (перша декада жовтня). Презентація досвіду партнерських ініціатив буде здійснюватись у форматі регіональних круглих столів та під час міжрегіональної зустрічі партнерських організацій (листопад), на регіональних і загальнонаціональних медіаканалах, а також – на сторінках веб-порталу проекту.
По завершенні міні-проектів організації-учасники будуть запрошені до Києва на Фестиваль культурно-освітніх ініціатив (перша половина грудня), де відбудуться тематичні майстер-класи українських і міжнародних експертів, що працюють у галузях освіти дорослих та культурного менеджменту.
Контакти:
DVV International
Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток»
http://info@dvv-international.org.ua / integrationcenter97@gmail.com


БО «МБФ «Час служити» запрошує до співпраці

Міжнародна благодійна організація «МБФ «Час служити» розпочинає новий дворічний проект «Я зможу», спрямований на підтримку та захист прав жінки у суспільстві: «Знання власних прав — не просто необхідні знання, а інструмент покращення рівня життя жінки; інформованість має стати інструментом, за допомогою якого жінка отримує впевненість у собі та майбутньому своєї родини». Проект «Я зможу» спрямований також на підтримку організацій, які допомагають жінкам. Проект передбачає різні напрямки роботи: організація жіночих конференцій, присвячених правам жінки, організація та фінансова підтримка навчання для жінок, які не мали можливості отримати професію, проведення систематичних зустрічей, консультацій для жінок із залученням юристів, психологів, лікарів, навчання та підтримка жінок у створеній пекарні у місті Ужгород, організація та проведення тренінгів та лекцій (на теми прав жінки, запобігання торгівлі людьми, запобігання алкогольної та наркотичної залежності) для дівчат 13-16 років у навчальних закладах, інтернатах, організація «школи тренерів» для дівчат 13-16 років, організація та проведення тренінгів для НУО з прав жінки із залученням спеціалістів, проведення дискусій, презентацій, організація семінарів, тренінгів для спеціалістів соціальних центрів, педагогів, робітників реабілітаційних центрів, церков, які допомагають жінкам. До участі у проекті запрошуємо організації, які допомагають жінкам, переселенкам, з місць позбавлення волі, із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, випускницям інтернатів, дитячих будинків, жінкам з особливими потребами, дівчатам із сільських шкіл. Географія проекту: переважно Херсон, Херсонська область, Харків, Ужгород; проектом передбачено проведення заходів в інших регіонах Украиїни. Проект здійснюється за підтримки FORUM SYD (Швеція).

Благодійна організація «МБФ «Час служити» існує в України два роки, надає гуманітарну допомогу тим, хто її потребує, проводить дитячі різдвяні свята із роздачею подарунків, організовує дитячі літні табори, впроваджує навчальні та соціальні проекти. Більше про діяльність організації можна дізнатися на сторінці у Facebook «Час служити».

Будь-які питання з приводу співробітництва ставте за телефонами +380935321945, +380509952843, olgaubespalova@gmail.com – координатор проекту Ольга Беспалова.

Джерело інформації: Ресурсний центр ГУРТ


"Активні громадяни"

Українська бібліотечна асоціація оголошує проекти, що були відібрані на фінансування за програмою Британської Ради в Україні «Активні громадяни».

Проекти подавалися на конкурс членами Молодіжної секції УБА, які пройшли спеціалізоване навчання під час Форуму молодих бібліотекарів у квітні 2016 р. в м. Києві.

Отже, проекти, що найближчим часом будуть підтримані Українською бібліотечною асоціацією:

- «ЕкоБібліотека»: координатор - Ірина Пігура, Львівська обласна бібліотека для дітей;

- «Сучасна книга сільській дитині»: координатор - Лариса Лаптєва, Публічно-шкільна бібліотека села Грем’яче Острозького р-ну, Рівненська обл.;

- Громадське об’єднання «Інформаційно-культурний центр «Чеська ластівка»: координатор - Надія Вірко, Краматорська дитяча центральна бібліотека ім. Пушкіна, Донецька обл.;

- «Бібліотечний табір»: координатор - Марина Гавенко, Луцька міська централізована бібліотечна система.

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у виконанні проектів.


"Все про Європу"

Українська бібліотечна асоціація оголошує додатковий конкурс на участь у проекті «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)» для бібліотек Закарпатської, Івано-Франківської, Київської (крім міста Київ), Луганської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.erasmuslogo mic

Проект передбачає активну роботу бібліотек з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям місцевих громад районних центрів, невеликих міст і селищ України.

Детальніше про проект можна дізнатись тут або завантажити презентацію про проект та його переваги для книгозбірень тут.

У першому турі конкурсу для участі у проекті відібрано 83 бібліотеки із 100, які вже розпочали свою діяльність. Відбір ще 17 бібліотек із вказаних областей, де будуть створені Пункти європейської інформації, здійснюватиметься на конкурсній основі. Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку. Перевага надаватиметься бібліотекам, що мають доступ до Інтернету та є учасниками Мережі ПДГ (Пунктів доступу громадян до офіційної інформації).

Бібліотеки-переможниці отримають:

- методичний посібник «Пункти європейської інформації в бібліотеках: технологія створення та механізми популяризації інформації про ЄС та євроінтеграцію України»;

- набір рекламно-інформаційних матеріалів, сувенірів про ЄС та євроінтеграцію до Дня Європи та заходів бібліотеки;

- допомогу у формуванні інформаційних матеріалів про ЄС та євроінтеграцію;

- доступ до електронних баз даних про ЄС та євроінтеграцію від Представництва ЄС в Україні та інших організацій.

Бібліотекарі-учасники проекту:

- пройдуть дводенне навчання у Головному тренінговому центрі для бібліотекарів у м. Києві за напрямом «Пункти європейської інформації в бібліотеках: організація і методика роботи»;

- формуватимуть веб-інформаційну платформу «Громадський європейський майданчик» та стануть учасниками груп у соціальних мережах;

- представлятимуть власний досвід у щоквартальному «Віснику ЦЄІ та пунктів ЄІ»;

- візьмуть участь в інтерактивному відео-ярмарку ідей;

- налагодять нові партнерства з Представництвом ЄС в Україні, посольствами європейських держав, європейськими інституціями та студіями;

- братимуть участь в європейських проектах і можливих навчальних візитах до бібліотек Європи.

Для участі у конкурсі бібліотекам необхідно до 20 травня 2016 р. надіслати на поштову адресу Української бібліотечної асоціації (04050, м.Київ, вул. Тургенєвська, 83-85, Українська бібліотечна асоціація) рекомендованим листом конкурсну заявку та супровідні документи (листи підтримки, публікації у ЗМІ за наявності).

Форму заявки можна завантажити тут.

З усіх організаційних питань просимо звертатися до Виконавчого офісу УБА.

Тел.: (044) 383-14-32

Електронна пошта: info@ula.org.ua

Слідкуйте за новинами на офіційному сайті проекту та сторінці проекту в мережі Facebook.

Нехай пощастить саме Вам!


Всеукраїнська літня школа адвокації для бібліотекарів

Секція з адвокації Української бібліотечної асоціації оголошує набір учасників у ІV Всеукраїнську літню школу адвокації для бібліотекарів «Нова хвиля», що буде проходити з 21 по 25 червня 2016 р. у смт. Лазурне Скадовського району Херсонської обл.

Реєстраційний внесок від однієї особи за участь у роботі ІV Літньої школи адвокації – 2000,00 грн., за рахунок чого буде сплачено проживання, харчування учасників та організаційні витрати. Внесок сплачується у вигляді добровільного пожертвування учасником або організацією, що його рекомендує, на банківський рахунок УБА. Вартість проїзду учасник оплачує самостійно.

Проживання та харчування учасників організоване на базі пансіонату «Прибережний».

Гарантується креативний простір, можливості командної роботи і відпочинку, гарний настрій.

Анкету на участь у Школі заповнюйте тут до 15.05.2016 р.

При відборі учасників переваги будуть надаватися:

Учасникам, яких підтримує керівництво бібліотеки, навчального закладу (з додаванням листа підтримки);

Учасникам, які запропонують у своїх заявках оригінальні ідеї для адвокаційних кампаній УБА.

Учасники, відібрані для участі у ІV Всеукраїнській літній школі адвокації для бібліотекарів, будуть повідомлені особисто. Реєстраційний внесок відібрані учасники мають сплатити  до 25.05.2016 р.

Контактна особа: Бояринова Оксана

тел.:(044) 383-14-32

е-mail: info@ula.org.ua

Місце розташування : смт. Лазурне Скадовського району Херсонської обл.


Міжнародний бібліотечний зліт

Українська бібліотечна асоціація спільно з Асоціацією муніципальних публічних бібліотек Литовської Республіки організовує для членів УБА професійно-освітню програму «Бібліотечний зліт у Литві» (7-13 червня 2016 р.), яка включає відвідання литовських бібліотек у містах Вільнюс, Клайпеда, Паланга, Скуодас та участь у XV Бібліотечному зльоті бібліотекарів Жематії.

Програма передбачає вивчення досвіду роботи бібліотек різних типів, сучасних підходів до обслуговування користувачів, планування та дизайну бібліотечних приміщень тощо.

Орієнтовна вартість участі у програмі – 4700 грн. за рахунок учасників. Це включає переїзд Київ – Вільнюс – Київ (автобус або літак), проживання у містах Вільнюс, Паланга, Скуодас, часткове харчування, організаційні послуги (внесок). За окрему плату можлива ночівля у готелі (замість намету) під час Бібліотечного зльоту.

Бажаючих взяти участь у професійно-освітній програмі у Литві просимо до 25 квітня 2016 р. надіслати на адресу Виконавчого офісу УБА (info@ula.org.ua) такі документи:

Заявку за формою (див. нижче);

Скан першої сторінки закордонного паспорта;

Скан квитанції про сплату організаційного внеску у розмірі 200,00 грн.

Детальніше


Програма Komubook Biblio з поповнення фондів українських бібліотек

Платформа Komubook у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією запускає програму Komubook Biblio, метою якої є поповнення фондів українських бібліотек новою літературою.

Платформа Komubook – це інноваційний український видавничий проект, що розпочав свою роботу у жовтні 2015-го року. Проект працює на основі краудфандінгу, тобто залучає фінансову підтримку потенційних читачів для видання книжок.

Відбувається все наступним чином: команда платформи пропонує певну книжку і оцінює вартість її видання; потім оголошується збір коштів, який може тривати від 30 до 60 днів; коли потрібна сума назбиралася, Komubook видає книжку і розсилає її усім учасникам, які зробили внески.

Віднедавна на платформі з’явилися нові опції підтримки видань, які дають учасникам можливість не лише підтримати певне видання для себе, але й подарувати один чи кілька примірників книжки українським бібліотекам. З моменту запровадження нових опцій, ними вже встигли скористатися десятки учасників, які сумарно подарували бібліотеками вже кілька десятків книжок.

Якщо Ваша бібліотека бажає стати учасником програми KomubookBiblio та безкоштовно отримати книжки у власний фонд, просимо Вас до 1 травня 2016 р. заповнити відповідну реєстраційну форму.

Команда Komubook уважно розгляне усі заявки і відбере ті бібліотеки, які отримають видання, подаровані учасниками платформи.

Відбір бібліотек буде спиратися на наступні принципи:

а) рівномірне розподілення. Ми будемо прагнути надіслати подаровані книжки в різні регіони нашої країни.

б) віддаленість та доступність книжок. На жаль, жителям невеликих населених пунктів набагато важче отримати доступ до сучасних видань, аніж жителям столиці або великих міст. Тому в першу чергу ми надаватимемо перевагу віддаленим куточкам України.

в) кількість читачів. Звісно, ми зацікавлені, щоб надіслані книжки прочитало якомога більше читачів, тому такий фактор як кількість читачів буде не менш важливим.

г) особливі умови. Якщо, на Вашу думку, існують причини, чому ми мали б надіслати книжки саме у Вашу бібліотеку, повідомте нам про них. Ми їх обов’язково врахуємо.

Контактна особа: Бояринова Оксана, (044) 383-14-32.


Проекти Фонду "Рідна країна" тепер у вільному доступі

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» на прохання багатьох освітян з різних куточків України щодо бажання отримати просвітницькі проекти Фонду – викладає їх у вільний доступ!

Йдеться, зокрема, про 40 фільмів проекту «7 чудес України»:

 • 10 фільмів із циклу «7 історичних чудес України»,
 • 10 фільмів про «7 природних чудес України»;
 • 20 фільмів із циклу «7 чудес України: замки, палаци, фортеці».

Ці фільми можна переглянути онлайн та при бажанні завантажити звідси.

Також відкрито і низку аудіопроектів:

Всі композиції цих проектів можна завантажити і прослухати у сховищі на Google Drive.


"Книжкова шафа"

12722373 985415378192914 588592880 oДілись своїми враженнями від читання та зустрічай однодумців у новому проекті Молодіжної секції УБА - “Книжкова шафа”. Це літературний клуб, де можна обговорити прочитаний твір, розповісти про свої враження і переживання, які він викликав. Щомісяця оголошується нова книга на читання з нашої  “Книжкової шафи” і якщо книга тобі довподоби, в кінці місяця приєднуйся до літературних обговорень.

Перша віртуальна літературна зустріч відбудеться 28 березня о 20.00 за посиланням. Читаємо “Матильду” Роальда Дала.

За наступними подіями слідкуй у групі https://www.facebook.com/groups/talkingbooksuba/ у розділі “Події”.

Запропонувати книгу на чергову літературну зустріч біля “Книжкової шафи” можна за посиланням.

З додаткових питань звертайтесь до керівника проекту “Книжкова шафа” - Дудко Юлії.


Представництво ЄС в Україні оголошує конкурс аудіозаписів у форматі вікторини, що відбувається в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді». Учасники зможуть позмагатися у інноваційному форматі аудіоквізу та виграти цінні призи. Усі учасники отримають сувеніри від Представництва ЄС в Україні.

Як буде проходити конкурс:

Складіть запитання, які стосуватимуться історії Євросоюзу або співпраці між Україною та ЄС. Після цього вмикайте диктофон і задавайте ці питання своїм друзям, знайомим чи навіть перехожим на вулиці. Ваша робота для конкурсу аудіовікторин готова.

Записану гру, де буде чути ваші питання та відповіді ваших співрозмовників, завантажуйте на сервіс SoundCloud.com, реєструйтесь на сайті і чекайте результатів оцінювання журі з представників Представництва ЄС та відомих радіоведучих.

Аудіозапис має тривати не більше 10 хвилин, а тематика запитань має бути обов’язково пов’язана з Європейським Союзом.

Етапи конкурсу:

1. З 9 лютого до 25 квітня  2016 року запишіть гру, завантажте аудіозапис на сервіс SoundCloud.com, після чого зареєструйтесь на сайті та надішліть посилання на свою роботу. Учасникам конкурсу має бути від 16 до 30 років.

2. З 26 квітня до 31 травня  2016 року незалежні члени журі прослухають усі записи і оберуть найкращу роботу. Переможця буде оголошено до 15 червня.

3. У червні під час церемонії нагородження автор найкращої аудіовікторини отримає приз. 

Детальна інформація та реєстрація учасників на сайті:  http://euroquiz.org.ua/audio-contest

Проект «ЄС: вибір української молоді»  є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавцем проекту виступає  ГО «Молодіжна Альтернатива». Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Джерело інформації: Ресурсний центр ГУРТ


ГО «Сила єдності» закликає підтримати акцію «Здай макулатуру – допоможи бійцям АТО», яка націлена на популяризацію екологічної культури та формування громадської думки щодо роздільного збору сміття серед населення України.

Місія проекту – захистити тих, хто захищає нас.

У кожного вдома чи на роботі є старі газети, журнали, зошити, паперові коробки – це все те, що потрібно. Передивіться свої найдальші полички, закапелки в підвалах, на горищах - долучіться до акції. До того ж це аж три добрих справи в одній: і армії допомагаємо, й чистоту наводимо, й природу бережемо. Адже 1 тонна переробленого паперу рятує 17 дерев. І не думайте, що ваш одненький аркушик такий далекий до необхідної тонни, хороші справи не бувають маленькими: аркуш до аркуша - й буде результат!

Детальну інформацію щодо проведення даної акції можна відстежувати на фейсбуці «Сила єдності» або за т. 096 590 50 64 Бабій Ю.А. (голова ГО «Сила єдності»).

Не будьте байдужими!

Кошти з зданої макулатури підуть на родини бійців АТО.


У грудні 2015 р. Президія УБА оголосила конкурс на девіз УБА 2016 р. Всього на конкурс було подано 104 пропозиції від державних, обласних, районних, юнацьких і дитячих, університетських, спеціальних, шкільних бібліотек з різних куточків України та користувачів цих бібліотек. Найбільшу кількість голосів набрав девіз «Бібліотек@: сучасна, креативна, твоя!», ідея якого належить Бірюковій Ірині Олександрівні (Одеська національна наукова бібліотека). Макет закладинки з новим девізом Ви можете завантажити тут.


Вітаємо переможців конкурсу на участь у проекті УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»).erasmuslogo mic

У конкурсі взяло участь 163 бібліотеки з усіх областей України. Конкурсне журі відібрало 83 бібліотеки, у яких в 2016 році буде створено Пункт європейської інформації (Пункт ЄІ). Координатори з обраних бібліотек пройдуть дводенне навчання, відповідно до графіка, складеного Головним тренінговим центром для бібліотекарів УБА.

Серед переможців 2 бібліотеки з Херсонської області:

- Центральна бібліотека Каланчацької централізованої бібліотечної системи

- Бібліотека-філія №23 ім.І.Багряного для юнацтва Херсонської централізованої бібліотечної системи

Українська бібліотечна асоціація проведе у 2 кварталі 2016 р. додатковий конкурс для бібліотек Закарпатської, Івано-Франківської, Київської (крім міста Київ), Луганської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.


БібліофонтанПротягом року заявку на участь у соціальній акції подали 678 бібліотек!
Із лютого по листопад за допомогою системи випадкового відбору random.org було визначено з-поміж них 10 переможців, кожен із яких отримав повні комплекти книжок видавництва «Фонтан казок», а також добірки книжок наших партнерів – Літературної аґенції «Discursus» та Видавництва Жупанського.

Переможці:
- Дубровицька районна бібліотека для дітей (Рівненська обл.),
- Чаплинська районна бібліотека для дітей (Херсонська обл.),
- Сокальська районна бібліотека для дітей (Львівська область),
- Миронівська районна бібліотека для дітей (Київська область),
- бібліотека школи села Милівці (Чортківський район Тернопільської області),
- Черкаська обласна бібліотека для юнацтва,
- бібліотека села СудІвка (Новосанжарський район Полтавської області),
- дитячий відділ міської публічної бібліотеки-філії №17 ім. А. Чехова (м. Краматорськ Донецької області),
- Чигиринська центральна районна бібліотека (Черкаська область),
- Центральна бібліотека для дітей м. Біла Церква (Київська область).

А для всіх інших учасників добрі новини:
- з 1 лютого «Бібліофонтан» продовжить свою роботу!;
- бібліотекам, які подавали заявки у 2015 році й отримують на свої мейли розсилку, нових заявок подавати НЕ ПОТРІБНО – вони автоматично братимуть участь у всіх розіграшах 2016 року;
- з 1 лютого  працюватиме новий адміністратор проекту – це значно пришвидшить нашу комунікацію, на яку в працівників видавництва досі було замало часу, – а отже, ви зможете значно оперативніше й повніше отримувати всі наші новини;
- до 1 лютого на сторінці проекту у Фейсбуку https://www.facebook.com/bibliofontan/ будуть розміщені оновлені умови «Бібліофонтану-2016».


На конкурс, який тривав з 1 вересня по 15 грудня 2015 року, було подано 104 заявки. До розгляду журі пройшло 90 робіт. Всі вони були дуже різноплановими, цікавими та креативними. А переможцями стали:

1 місце – Комарницька Дар'я Юріївна, студентка Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв. Головний приз від МС УБА.

2 місце – Дмитрук Богдан Павлович, директор Ізяславської центральної районної бібліотеки. Головний приз від Goethe-Institut в Україні.

3 місце розділили:

- Аксьонова Ольга Юріївна, завідувач сектору науково-технічної бібліотеки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна. Заохочувальні призи.

- Слажнєва Катерина, режисер Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, викладач акторської майстерності театральної студії Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша «Пролісок». Заохочувальні призи.

Переможці у спеціальних номінаціях:

«Краща режисура» – Комарницька Дар'я Юріївна.

«Краща акторська гра» – Слажнєва Катерина.

Детальніше - http://molod.ula.org.ua/sotsialnij-napryam/initsiativi-ta-konkursi/item/513-peremozhtsi-konkursu-videopoezii-literaturni-chytannia.

Вхід