за 2016 рік

Добро існує там, де його творять

Кожного року 3 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день інвалідів. Цей день не є святом, він покликаний привернути увагу сусп­ільства до життя людей, що потре­бують захисту та підтримки у цей не­простий час.
У нашому селищі також є такі люди. І сьогодні вони проживають у будинку для людей похилого віку. Та іноді за нашою черствістю ми не по­мічаємо людей, які просто потребу­ють краплиночку нашої допомоги.
З нагоди цієї дати працівники Новомаячківської селищної бібліотеки разом з працівниками БК провели годину милосердя «Чужу біду до себе пригортай», відвідавши Новомаячківське стаціонарне відділення для по­стійного проживання, що дало змо­гу безпосереднього спілкування з тими, кому було призначене свято.
Святкову програму відкрила Ган­на Білоконська авторським віршем про маму. Зі словами привітання до всіх присутніх звернулася завідуюча Новомаячківською бібліотекою для дорослих Т. В.Орешко.
Свято було багате на різноманітні концертні вітання від аматорського жіночого ансамблю та музичних керівників БК. Не залишив нікого бай­дужим виступ учениці 11-Б кл. Тетя­ни Десни, яка прочитала авторсь­кий вірш про рідне селище. Пора­дували своїми гуморесками всіх присутніх Л.Леськів і Н.Василенко, учениці 11-А класу.
Завершилася зустріч піснями у виконанні учениць 8-В класу В.За­бари, В.Макухи та А.Іванової.
Маємо надію, що цей захід надов­го запам'ятається.

Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – №101/102 (15 груд.). – С. 8.

СНІД - рана людства

1 грудня в читальному залі Новомаячківської бібліотеки відбулися заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Метою заходів було привернен­ня уваги молодого покоління до проблеми ВІЛ/СНІДу і необхідності профілактики цього явища. Для ре­алізації поставленої мети було сплановано наступні заходи: урок-застереження «Снід: подумай про май­бутнє - обери життя» для учнів 8-9 кл. ЗОШ І-ІІ ст., та відеолекторій «Що ви знаєте про СНІД» для учнів 11 кл. ЗОШ І-ІІІ ст., під час яких організо­вано перегляд інформаційних відеороликів на великому екрані. Мо­лодь дізналася про історичне по­ходження Всесвітнього дня бороть­би зі СНІДом та його символіку, провели вікторину «Знай більше - будь у безпеці».
На зустріч були запрошені прац­івники соціальної служби Ю.О.Янковська-Комелягіна та Н.О.Єрохіна-Кірнасовська. Вони озвучили вражаючу статистику по Україні щодо шляхів зараження і кількості інфіко­ваних. Вичерпна інформація спрос­тувала найпоширеніші міфи і стерео­типи, які ще панували серед учас­ників. Підчас бесіди акцентувалась увага на тому, що кожна людина по­винна до кінця усвідомити всю не­безпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від страшної інфекції, толерантно ставитись до ВІЛ-позитивних людей і не забува­ти, що СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю.
Для більш детального ознайом­лення з цією проблемою працівни­ки бібліотеки підготували виставку та рекомендували учням для про­читання матеріали з періодичних видань.
На знак підтримки хворих на СНІД учням пришпилила до одягу чер­вону стрічку та роздали інформаційні пам'ятки. Наприкінці заходу всі ра­зом запалили свічки, ушанувавши пам'ять померлих від СНІДу.
Подібні заходи необхідні для по­ширення знань учнів про ВІЛ/СНІД, формування позитивного ставлення до ВІЛ-інфікованих та ведення здо­рового способу життя.

Матеріали до друку підготували Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2016. – №99/100 (08 груд.). – С.8.

За всіх безвинно убієнних

У Новій Маячці пройшли  жа­лобні заходи до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років.
Біля пам'ятного знака «Жерт­вам Голодомору» 1932-1933 рр., який розташований в центрі сели­ща біля Свято-Миколаївського хра­му, пройшла літургія «Засвіти свічку», яку підготували та провели працівники будинку культури та бібліотеки. Пам'ять загиблих вша­нували хвилиною мовчання. В цю мить кожен житель селища замис­лився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних... Жителі селища вшанували пам'ять загиблих покла­данням квітів до пам'ятного знака «Жертв Голодомору».
На завершення заходу прото­ієрей Свято - Миколаївського храму Воробій Ярослав Михайлович відправив панахиду та запросив усіх мешканців селища до спільної молитви та вшанування пам'яті невин­них жертв голодоморів.
В читальному залі бібліотеки для учнів старших класів пройшла годи­на скорботи «Антологія пам'яті» про сумні події 1932-1933 р.р. та орган­ізовано перегляд відеофільму «Голо­домор: очевидці свідчать». Молоді показали глибоку духовну рану Ук­раїни, щоб вони не закривали очі на трагедію страхітливої історії нашо­го народу, щоб майбутні покоління цінували свої життя і свою волю, бе­регли свою землю, шанували тих, хто віддав життя за Україну.

Матеріали до друку підготували Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2016. – №99/100 (08 груд.). – С.8.

Захистимо дітей від сексуального насилля

18 листопада 2016 року у читальному залі Новомаячківської бібліотеки для юнацтва був проведений тематичний відеолекторій до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.
Головною метою проведення заходу було підвищення рівня обізнаності щодо сексуальної експлуатації та сексуального насильства стосовно дітей.
Відеолекторій відвідали вчитель історії В.М.Трунова разом з учнями 11-х класів, які були проінформовані про фактори ризику, створювані алкоголізмом, тютюнопалінням та наркоманією для здоров'я і для особистості загалом, про форми сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей та його попередження.
Учні дізналися, що сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. За даними Ради Європи кожна п'ята дитина (в Україні — 21 %) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною. Школярі зробили власні висновки, що треба уважно обирати людину для спілкування, бути більш обережними, дослухатися до своїх батьків та вчителів.
Старшокласники переглянули також соціальні відеоролики «Правда про торгівлю людьми та сексуальну експлуатацію».
Спеціаліст соціальної служби Ю.О.Янковська-Комеляпна ознайомила присутніх із основними принципами щодо попередження та вчасного виявлення сексуального насильства та заходами для допомоги у фізичній та соціальній реабілітації жертв. Усі присутні взяли участь в обговоренні цього питання.
Працівники бібліотеки проінформували щодо кримінальної відповідальності за скоєння торгівлі дітьми та вчинення сексуальної експлуатації й сексуального насильства стосовно дітей.
У кінці заходу всі учасники отримали буклети від центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на тему: «Як уникнути насильства».
Крилатим є вислів: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Тож будьмо обізнаними - володіймо інформацією! Адже, знаючи свої права та відчуваючи підтримку рідних, легко зможемо захистити себе.

Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих, Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – №97/98 (01 груд.). – С.4.

Осіння елегія

23 листопада в Брилівській селищній бібліотеці прой­шов літературно-музичний вечір «Осіння елегія», присвя­чений різнобарвній, пишній, золотавій осені.
Осінь стала повноправним господарем. Поля відпочи­вають, після виснаженої тривалої праці. Уже давно подару­вали господарям свій золотавий урожай сади.
Цей захід підготували працівники Брилівської селищ­ної бібліотеки. У вечорі взяли участь талановиті поети-аматори В. Курамшина, М.Бугайов, Л.Парфьонова, О.Віннікова, Л.Ковтун. Вони читали свої вірші. Вчителі музич­ної школи Н.Пасинкова, О.Ніколаєнко, Н.Корнійчук вико­нували музичні твори П.Чайковського з циклу «Пори року», співали пісні. Радувала присутніх своїм чудовим співом І.Покришева.
Провели вечір О.Пунгіната В.Трембач..

О.Пунгына, зав. бібліотекою.  На знімку: під час музичного вечора // Вісник Олешшя. – 2016. – №97/98 (01 груд.). – С.8.

День української писемності і мови

9 листопада у читальному залі Новомаячківської селищної бібліотеки пройшли заходи до Дня української писемності та мови.
Для учнів 7-А кл. бібліотекарі разом із шкільним бібліотека­рем Ружиною Н. М. та вчителем української мови та літератури Матвієнко С. Е. провели усний журнал «Слово про слово», який складався з п'яти сторінок: «Мандрівка у Країну писемності», «Від кирилиці до Кобзаря», «Сторінка рідного фольклору», «Ну щоб, здавалося, слова...», «Ігрова».
Слухаючи підготовлений матеріал, діти дізналися про ви­токи нашої мови, її місце серед слов'янських мов.
Цього ж дня мові було присвячено ще один захід це - літе­ратурно-історична композиція «Слово рідне! Пращура молит­во,тебе нікому в світі не віддам» для учнів 9-Б класу.
В рамках заходу у читальному залі бібліотеки була оформ­лена книжкова тематична викладка літератури «Мова - це пам­'ять в майбутнє і стежина в минуле».
Присутні прослухали огляд представленої літератури та із задоволенням переглянули деякі книги, цікаві на їхній погляд.
Для кожного народу дорога його мова. Тож давайте разом вивчати, зберігати нашу рідну мову.

Т.Орешко, зав. бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2016. – №93/94 (17 листоп.). – С.8.

Патріотична година у бібліотеці

Патріотичне виховання молоді сьоголні є олним з найголовніших пріоритетів бібліотечної діяльності. Не­щодавно у Великокопанівській дитячій бібліотеці відбулася патріотична го­дина «Подвиг, що зали­шиться у віках». Захід відвідали учні 9-Б класу, кл. кер. Кривошея Віталій Ми­колайович. Серед запро­шених гостей були присутні Рябова Зінаїда Іллівна - го­лова ради ветеранів, дити­на війни, Кофтін Іван Івано­вич - дитина війни, Толопко Остап Степанович - учас­ник АТО, учасник бойових дій.
Минули десятиліття від того часу, як стихли бої Другої світової війни на нашій землі. Це була най­страшніша, найкривавіша війна століття.
На початку заходу бібліо­текар повідомила учням, що кількість українців, які пройшли війну у складі збройних сил СРСР - понад 7 млн. На території України нацисти створили 50 гетто та понад 180 великих кон­цтаборів. За роки окупації у Бабиному Яру в Києві стра­чено понад 20 тис. чоловік. Близько 4 млн. наших земляків полягли в боях.
Під час заходу учні дізна­лися, що в листопаді 1943 року були звільнені райони Херсонської області: Кахов­ка, Скадовськ, Горностаївка, Каланчак, Цюрупинськ та Гола Пристань. В кінці бе­резня 1944 року вся територія Херсонщини була звільнена від німцьких окупантів. 140 днів йшли бої за звільнення Херсонщини. 34 тисячі солдат і офіцерів віддали своє життя за звільнення нашого краю.
До учнів звернулася Зінаїда Іллівна Рябова, яка розповіла про звільнення рідного краю від окупантів та наголосила, що найперший наш обов'язок — бути вірни­ми захисниками своєї землі.
Іван Іванович Костін под­ілився спогадами про своє воєнне дитинство. Напевне, тільки людина, яка бачила війну дитиною, яка пережи­ла війну дитиною може роз­повісти сучасним дітям про те, що таке війна. Учні мали змогу дізнати­ся про те, як відбувалися події в той час, як жили люди, як наші діди-прадіди здобували перемогу.
Під час заходу учасник АТО Толопко Остап Степа­нович звернувся до учнів, що захист рідної Батьківщи­ни - це наш священний обо­в'язок, це наша обітниця перед нашими предками, які билися за щастя рідної землі. Хоч би що не стало­ся з Вітчизною, хоч би які во­роги не хотіли завоювати її свободу, ми усі повинні ста­ти на її захист.
Учні Глущенко Никита, Айрапетян Роман і Аксентьєв Нікіта виконали для учасників зустрічі пісню «Воїни світла», а Пачкурна Вікторія декла­мувала вірш. На закінчення заходу учні подарували гостям квіти.

Підготувала провідний бібліотекар сільської дитячої бібліотеки (с.В.Копані) Н.Самойлова // Вісник Олешшя. – №91/92 (10 листоп.). – С.2.

Тиждень історії в бібліотеці

«Знання історії краю потрібне для відродження духовного зв'язку із землею предків, родом, народом. Цей зв'язок робить нас сильною, могутньою нацією».
У Новомаячківській бібліотеці пройшов тиждень історії та краєз­навства, приурочений таким виз­начним подіям вжитті нашої країни, як визволення України від нацистсь­ких окупантів, Дню українського ко­зацтва та річниці визволення сели­ща Нова Маячка.
Бібліотеку відвідали учитель історії Т.С.Забара разом зі своїми учнями 7-­го, 8-го та 10-х класів та вчитель історії В.М.Трунова з учнями 5-х класів.
В день відкриття тижня історії у читальному залі бібліотекарі офор­мили виставку художніх творів: «Істо­ричне минуле очима письменників», яку школярі та користувачі бібліоте­ки мали можливість оглянути впро­довж тижня.
Під час заходів в бібліотеці учням було запропоновано огляд історич­ної літератури та енциклопедичних видань.
З метою активізації пізнавально­го інтересу дітей до вивчення історії для учнів 5-х класів проведено краєз­навчу екскурсію по музею бібліотеки. Та найжвавіший інтерес в учнів викликала історико-пізнавальна хвилинка «Ніхто не забутий» - про роки Другої світової війни.
Високий ступінь інтересу до історичної минувшини продемонстрували учні 5-Б класу, уважно прослухавши розповідь біля виставки-експозиції про нашого земля­ка М.Турчина, задавши ба­гато запитань.
Семикласники змагали­ся на турнірі знавців історії «Відкрий для себе Україну». На завершальному етапі за­ходу учні були нагороджені грамотами, подяками, та визначено «юного історика» нашої бібліотеки.
Цікаво було, коли еруди­ти відповідали на запитання, а азартні гравці боролися за бонуси в «Історичній мо­заїці», випробовуючи себе і долю, вигукуючи відповіді.
Узагальнити одержані знання з історії життя і боротьби українсько­го народу змогли учні 8-х класів під час проведення гри «Лицарі тавр­ійського краю», яка не залишила жодного учня байдужим до історії Херсонщини.
Цей захід сприяв національно-патріотичному вихованню учнів, залученню їх до джерел національної історії та культури.
Цікаві факти з історії «Чи знаєте ви, що...», допомогли учасникам заходу дізнатися багато нового й важливого.
Працівники бібліотеки ознайоми­ли школярів з літературою про ко­зацтво.
Цікаво та захоплююче пройшов відеолекторій пам'яті «Коли, нарешті, замовкли гармати» для учнів 10-х класів.
Заходи були надзвичайно ціка­вими, тому байдужих у бібліотеці просто не залишилося.

Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих. Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – №89/90 (03 листоп.). – С.8.

Аптека для душі

У зв'язку із відзначенням Всеук­раїнського дня бібліотек у Новомаячківській селищній бібліотеці було проведено ряд заходів.
До літературної кав'ярні «Душі аптека - бібліотека» завітали учні 7-9 класів з улюбленим вчителем ук­раїнської мови та літератури С.Е. Матвієнко. Щоб діти зрозуміли, що жодне багатство в світі не зрівняєть­ся з книгою, ми запросили найактив­ніших користувачів бібліотеки для дорослих О.Я.Малахову, О.В.Воронюк та секретаря селищної ради І.І.Пісковцову.
Гості розповіли школярам про значення книг у житті людини. До цього дня в бібліотеці влаш­товано книжкову виставку "Книга - скарбниця мудрості та знань". По закінченню заходу для шко­лярів бібліотекарі підготували свят­кове частування.
Ряд цікавих заходів проведено і в бібліотеці для дітей.

Т.Орешко, зав. бібліотекою для дорослих, Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2016. – №83/84 (13 жовт.). – С.8.

Творче натхнення брилівчан підтримав Віктор Вєтров

Вихід колективної збірки поезій самодіяльних авторів Брилівки не супроводжувався якимсь ажіотажем, більше того, він пройшов навіть непо­мітно. І тим не менш це небу­денна подія для селища,

Інна Медвєдєва та Віктор Вєтров

його культурного життя. Книжка ви­пущена тиражем в 400 при­мірників, на сучасній поліграфічній основі запідтримки депутата обласної ради від ВО «Батьківщина», голови приватного сільгосппідприємства Віктора Вєтрова, який звернувся до читачів з перед­мовою. А минулої п'ятниці, 30 вересня, в приміщенні Брилівської селищної бібліотеки відбулася її офіційна презен­тація за участі головного спон­сора - Віктора Вєтрова, по­мічника депутата Миколи Сьомченка, народного депута­та Юрія Одарченка, депутата обласної ради Василя Борисова, Брилівського селищно­го голови Інни Медвєдєвої, любителів поезії та самих ав­торів, які прийшли на зустріч уже з новими рукописами.

Ведуча Ольга Пунгіна

Знаменно, що ця презента­ція відбулася в Міжнародний день бібліотек та напередодні Дня працівника освіти. А серед авторів немало педагогів.
«Усі ми діти села, і коли ви­пала вільна хвилина від се­лянських турбот, у мить натх­нення (до речі, збірка так і названа - «У мить натхнення»), я вирішив зро­бити собі, чита­чам і вам пода­рунок - допо­могти у ви­данні збірки поезій авторів Брилівки, яка давно проси­лася», - так до­сить буденно розпочав Віктор Федо­рович свій вис­туп перед учасниками пре­зентації. Звісно, вірші, які дов­го писалися «у стіл», і ось на­решті після тривалого замов­чування видані - різні за рівнем майстерності, фор­мою і змістом, та об'єднує їх головне - це любов до рідної землі, бажання бачити її щасливою і прекрасною, підкрес­лювали виступаючі. Різними мовами линуть до нас їхні ліричні виступи - українською, російською і навіть віддано належне «суржику».
Згадали, був момент, коли Брилівка ледве не перетвори­лася в Алчевськ. Вона вимер­зала взимку. Та не вимерзла поетична душа Брилівки, гово­рили виступаючі. Навпаки, вона бажає жити і творити. У силу своєї сором'язли­вості - майже всі її автори, за невеликим винятком, немо­лоді вже люди, та критичного ставлення до своєї творчості - ніхто не говорив, що займаєть­ся поезією усе життя. Але го­ворили, що жити не можуть без неї, і що вона стала справ­жньою любов'ю їх життя.
Багато добрих слів було сказано передусім на адресу головного спонсора книги - Віктора Вєтрова, який у наш прагматичний час знайшов можливість допомогти у ви­данні поетичної збірки своїх 

Учасники презентації

земляків. Адже серед авторів книги і його вчителька - Г.В.Сігаєва.
Ніякого «соціалістичного реалізму» (хоча автори люди з тієї епохи), властивого хресто­матійному поняттю, нема. Зате є все, що не позбавляє пам'яті людину. Та одна з ос­новних для «У мить натхнення» тема взаємодії та зміни по­колінь присутня і тут. Віршовані рядки нагадують авторам про них самих в різні періоди часу і виводять їх на роздуми про сутність самотності, любові, старості і в кінцевому підсумку - людського життя.
Добру справу зробив Віктор Вєтров, що не дав за­гинути творчому натхненню брилівчан, як сказано в після­мові до книги колективом бібліотеки.
На відмінно справились із роллю ведучих працівники бібліотеки Ольга Пунгіна та Віра Трембач

Кор. «ВО» // Вісник Олешшя. – 2016. – №81/82 (06 жовт.). – С.2.

Хай повниться завжди життя добротою

Вже стало доброю традицією для працівників Новомаячківської се­лищної бібліотеки разом з волонте­рами щорічно в осінню пору відвіду­вати людей, за спиною у яких вели­кий віковий і життєвий шлях.
«Хай знову настануть добрі часи», - такими словами розпочалося свят­кове привітання, присвячене Дню людей похилого віку, яке відбулося в Новомаячківській геронтології. А доповненням до цих слів став авторський вірш, який прочитала уче­ниця 11-А класу Тетяна Десна.
Приємні хвилини відпочинку по­дарували присутнім учениці 11-Б класу Люба Леськів та Наталка Василенко, на короткий час прийнявши образ героїв з веселих гуморесок Павла Глазового.
Гучними оплесками зустріли глядачі виступ керівника жіночого ан­самблю В.О.Галкіна та Людмили Гузенко, у виконанні якої пролунали українські народні пісні. Від щирого серця учениці 8-В класу Влада Забара, Валерія Маку­ха, Настя Вовчанчина, Настя Івано­ва, Настя Хлистова привітали пісня­ми і квітами літніх людей. На завершення пролунав вірш «Ходить наша бабуся» у виконанні учениці 7-В класу Анни Білоконської.
З побажаннями добра і здоров'я звернулися працівники селищної бібліотеки та пригостили запашним духмяним пирогом.

Т.Орешко, зав. бібліотекою для дорослих; Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2016. – №81/82 (06 жовт.). – С.8.

Вийшла з друку збірка поезій

У серпні 2016 року вийшла з друку збірка поезій поетів смт.Брилівка «У мить натхнен­ня». Колектив Брилівської се­лищної бібліотеки збирає по­езію своїх земляків та прагне передати її всім, хто закоханий у неї. Бібліотечні працівники організували при бібліотеці поетичний клуб «Мелодія душі», твори членів клубу увій­шли до цієї збірки.
«Що для мене є Вітчизна?
Щось невимовне моє,
Неповторне й таке рідне
Джерело, що сил дає», - це рядки з вірша Лоли Парфьоної.
Читачі збірки поринуть у світ людей з різними життєви­ми долями, характерами, та­лантами, відчують індивіду­альність кожного автора, гли­бину його душі, мрій, надій, сподівань. Книга видана на кошти де­путата Херсонської обласної ради В.Ф.Вєтрова. Віктор Федорович сам ро­дом з села Стара Маячка і по­езія своїх земляків йому близька. Він говорить : «Я не уявляю села без простих, зви­чайних трударів, які вміють не тільки працювати, а ще й співати та писати прекрасні рядки про землю, на якій на­родились і живуть. Нехай в кожного з вас залишиться спомин про цю книгу, в якій зібрано величезне ба­гатство талановитих людей -майстрів слова». Під час урочистостей, при­свячених 25-й річниці незалежності України, цю книгу разом з подячними листами було подаровано учасникам бойових дій в зоні АТО смт.Брилівки, сіл Тарасівка, Ювілейне, Абрикосівка.

О.Пунгіна // Вісник Олешшя. – 2016. – №73/74 (08 верес.). – С.2.

Пам'яті земляка

Нещодавно у сільській дитячій бібліотеці відбувся захід «Слава Героям України! Герої не вмирають»! Захід був підготовлений та проведений прац­івниками шкільної та дитячої бібліотек. Кожен з нас хоче миру. Мир, незалежність та цілісність держави завойо­вують для нас учасники АТО. Захід мав на меті вшанувати пам'ять тих, хто боровся за честь, правду і гідність українського народу. Підчас проведення заходу відбулася презентація фільму «Герої не вми­рають». Фільм присвячений світлій пам'яті нашого земляка Олексія Болдирєва, який загинув у зоні АТО, виявивши мужність, героїзм, відвагу під час виконання військового обов'язку із захисту державного суверенітету та те­риторіальної цілісності України. Почесними гостями заходу були: рідна бабуся Олексія - Л.З.Болдирєва, учасник АТО О.С.Толопко, односельці, працівники освіти, місцеві поети та ін. Л. І.Озарко та М.І.Буганов прочитали свої авторські вірші, які при­святили Олексію Болдирєву. Ми мусимо пам'ятати про тих, хто залишився на війні назавжди.

Підготували: Н. Самойлова, провідний бібліотекар сільської бібліотеки для дітей; Н.Макаренко, завідуюча шкільною бібліотекою, с. В.Копані // Вісник Олешшя. – 2016. – №73/74 (08 верес.). – С.4.

Урок від ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чорнобиль... Чорний біль нашої Землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнем скорботи. З нагоди 30-річчя аварії на ЧАЕС 26 квітня Новомаячківська бібліотека разом із вчителем фізики В.В.Сляшенко та за допомогою прац­івників будинку культури організували та про­вели урок-набат «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі» , на якому відбулася зустріч учнів 9-11 кл. з ліквідаторами аварії. Під час заходу зі словами подяки до при­сутніх односельців-ліквідаторів звернувся голо­ва селищної ради В. І. Кос і вручив їм подяки. Перед учнями школи виступили учасники ліквідації наслідків аварії О.В.Молчанов та І.А.Чечін. Гості поділилися спогадами про події тих страшних днів, розповіли про наслідки катаст­рофи, які ще будуть відчувати на собі майбутні покоління, та про героїв, які ціною власного жит­тя і здоров'я рятували світ від ядерного лиха. Перегляд документальних фільмів «Ліквіда­ція», «Дзвони Чорнобиля» стали підсумком вшанування пам'яті учасників ліквідації найб­ільшої техногенної катастрофи XX століття. І хроніка подій на екрані, і розповідь гостя, і презентація виставки «Чорнобиль - горе Ук­раїни, її незагоєна рана», де були представ­лені книги, в яких висвітлюється найбільша тех­ногенна трагедія XX століття, та інші джерела, які дають картину тих подій та демонструють масштабність катастрофи, доповнювали один одного і створили реальну картинутихстраш­них подій 1986-го. У цей день ми привернули увагу громадсь­кості до страждань людей, які зазнали і про­довжують зазнавати дії радіації. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною сво­го здоров'я, а інколи й життя. Доземно схиляємося в шані перед ліквіда­торами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам'яттю дочасу померлих від радіац­ійного смерчу.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей. Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – №39/40 (12 трав.). – С.3.

Урок-зустріч   «Пам'ять про війну священна...»

У Великокопанівській дитячій бібліотеці відбулася зустріч з дити­ною війни «Пам'ять про війну свя­щенна...». Напередодні 71- ї річниці Пере­моги до бібліотеки завітала пред­ставниця покоління, яка на власно­му досвіді знає, що таке війна і по­воєнне лихоліття, Л. Г.Горлова. На її дитячі роки випали голод, холод, руїна, страшне пекло окупації. Зустріч про­ходила в теплій, зворушливій об­становці. Захід відвіда­ли учні 6-го кла­су. Лідія Григор­івна поділилася спогадами про своє воєнне ди­тинство, цікаво розповідала про пошукову роботу, яку вона проводила ра­зом з червони­ми слідопита­ми, працюючи вчителем в школі. Учні були вражені, насам­перед, спілку­ванням з люди­ною, яка на власні очі бачи­ла жахіття війни. Вони з зацікавленістю вислу­хали розповідь. За пошукову роботу Лідія Григо­рівна нагороджена медаллю «49-ї гвардійської стрілецької дивізії». Наприкінці зустрічі учні разом з класним керівником та бібліотека­рем побажали Лідії Григорівні міцного здоров'я, довголіття та чи­стого мирного неба. Все далі в історію відходять спомини прежорстокі події війни. Те по­коління її дітей уже давно виховало не одну достойну зміну, ставши їй прикладом самовідданої праці і пат­ріотизму.

Підготувала Н.Самойлова, провідний бібліотекар Великокопанівської сільської бібліотеки для дітей. # На знімку: фото на згадку // Вісник Олешшя. – 2016. – №39/40 (12 трав.). – С.5.

Попередити насильство в сім'ї

У рамках проведення акції «Бий ворогів, а не жінку» в читальному залі Новомаячківської бібліотеки відбувся відеолекторій для учнів 9-х класів з елементами бесіди «Як попередити насильство в сім'ї». У заході взя­ли участь фахівці із соціальної роботи Ю.О.Комелягіна-Янковська та Н.О.Єрохіна-Кірнасовська. Юлія Олександрівна у своєму виступі торкнулася теми жорстокого поводження дорослих з дітьми та жінками і до яких наслідків це призво­дить. Також присутнім продемонстрували тематичний відеоролик «Стоп насильству!» з наступим його обговоренням. Увагу присутніх акцентували на тому, що ні в якому разі не слід за­мовчувати існування проблеми, адже небажання розголошення призво­дить тільки до погіршення ситуації. Вказали, куди слід звернутися, у випадку, коли постраждав від насилля зі сторони батьків чи однолітків та завірили в тому, що в таких випадках дитина обов'язково отримає як соціальну, так і психологічну допомогу. В кінці заходу бібліотекарі запропонували учням заповнити анкети з різними важливими питаннями, які стосуються домашнього насилля. Присутні взяли в цьому активну участь. Проведена лекція дозволила учням глибше пізнати сутність насиль­ства, його причини. Присутні також ознайомилися із правовим регулю­ванням питань протидії насильницьким проявам у сім'ї.

Т.Дроздова,  зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей; Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – №37/38 (05 трав.). – С.8.

Тиждень книги

У Новомаячківській бібліотеці пройшов традиційний Всеукраїнсь­кий Тиждень дитячого та юнацького читання. Не секрет, що сучасні діти дуже мало читають, і тому для того щоб зацікавити їх, потрібно сучасними методами привертати їхню увагу до читання. Тому для учнів 7-х класів проведено розважально-ігрову програму «Ерудит біля книжкової полиці», що неабияк зацікавила учнів. Під час гри діти змогли перевірити свої знання з літератури згадати улюблені твори українських та зарубіжних авторів. Як зробити читання цікавішим? Як знайти книгу, насичену подіями? В цьому допоміг фестиваль читацьких історій «Як я зустрів улюблену книгу», який захопив школярів розповідями про найцікавіші книги не тільки з дитячої, а й з домашньої бібліотеки. Протягом тижня в бібліотеці для дорослих юнацтву були представ­лені книжкові виставки: презентація книжкової виставки «З книгою через століття» (абонемент), виставка-колаж «Книжковий букет книг-ювілярів» (читальний зал), «Нова зустріч - зі старими героями» і безліч цікавих оказіи, неймовірних вчинків та історій, виставка-презентація молодіжної періодики «Крута тусовка», літературний калейдоскоп «По­дорожуючи сторінками української книги» (сучасна молодіжна книга). Змінюються покоління, а мудрі книги живуть і знову вчать нас бути добрими, чуйними, справедливими. В читальному залі з учнями 9-11 -х класів проведено інформаційний коктейль «Цікавий світ навколо тебе». Захід пройшов у вигляді діалогу про подорожі. Кожен учасник заходу поділився своїми враженнями від особистих подорожей. Потім разом з книгою мандрували по Європі Бібліотекар провів огляд періодичних видань про мандрівки та відпо­чинок - «Міжнародний туризм», презентували художню літературу ук­раїнських авторів про подорожі. На закриття тижня юнацького читання працівниками бібліотеки для дорослих проведено літературно-розважальну гру «Розумники і розумниці», в якій взяли участь користувачі 10-х класів. На цьому за­ході проведено літературні вікторини та конкурси на знання світової та української літератури.

Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей, Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. –2016. – №31/32 (14 квіт.). – С.6.

Профорієнтація старшокласників

Працівники Новомаячківської бібліотеки для дорослих та дітей організували для учнів 9-го класу зустріч з фахівцями різних професій. Вибір професії - один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юно­му віці. Він має значення як для самої людини, так і для сусп­ільства. Вибір професії - це, по суті, вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору про­фесії до душі у великій мірі за­лежить задоволення людини своєю долею, її щастя. А поринути в історію професій допомогли люди, які вже працюють у обраній сфері. Хто, як не вони, розкажуть про «приховані сторони» обрано­го фаху. А. А.Татарченко - редактор Новомаячківської газети «Се­лищний вісник» - розповіла про переваги та широкі мож­ливості, чим приваблює про­фесія журналіста і які можли­вості вона дає людині. Н. О. Єрохіна-Кірнасовська - фахівець із соціальної робо­ти - розповіла про покликан­ня соціального педагога. А з розповіді Д.Ю.Романюка ми дізналися, що він за фа­хом юрист, працює начальни­ком опорного пункту при се­лищній раді. При потребі наво­дить лад в неблагополучних сім'ях, попереджає, застері­гає, доводить до відома, вис­тупає психологом. Бореться з правопорушеннями. Людина, закохана у свою професію - С.С. Руднєва - май­стер виробничого навчання в групі закрійниць, викладач по технологіях. Світлана Степанівна знайш­ла в житті справжнє покликан­ня. Про таких майстрів кажуть «Артист у своїй справі». На що ж потрібно звернути увагу при виборі професію, чим потрібно керуватися? Світлана Степанівна наго­лосила: яку професію Ви б не обрали, який фах Ви б не ос­воїли, фахівці і професіона­ли у своїй справі завжди потрібні.

Т. Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей, Т. Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2016. – №29/30 (07 квіт.). – С.2.

"Подорож океаном рідної мови"

З нагоди проведення в школі Тижня української мови Новомаячківські бібліотеки для дорослих та для дітей провели цікаві заходи. 16 березня в гості до Новомаячківської бібліотеки для дітей завітали учні 6 - 9 кл. - шанувальники мови, знавці рідного слова. Школярів зап­росили на вікторину «Подорож океаном рідної мови». Метою заходу було: активізувати та поширити раніше набуті знання з української мови та літератури; збагатити словниковий запас; розвива­ти творчі здібності, естетичні смаки, мовлення і мислення учнів; вихову­вати інтерес до народних традицій, повагу та любов до української мови, розуміння її краси. Наприкінці заходу презентували книжкові виставки: «У мові вся доля народу», «Дочка Вкраїни - Леся Українка», «Шевченко Т. Г. - гордість українського народу».

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей. Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. – 2016. – №27/28 (31 берез.). – С.8.

Письменник-легенда

Традиційно в березні цюрупинчани згадують про день народження свого знаменитого земляка Костянтина Гнатовича Кудієвського (23 бе­резня 1923. м.Цюрупинськ - 5 травня 1992, м.Київ). З нагоди 93-ї річниці від дня народження письменника-мариніста в Цюрупинській міській бібліотеці №3, яка уже 12 років носить його ім'я, бібліотекар Наталія Анатоліївна Никифорова провела для своїх читачів літературну телепор-тацію "Із чужих морів до рідної землі". Учасники заходу занурилися в часи юності письменника, його спо­гади про простори землі - океани плавнів, далекі і світлі обрії над Дніпровським гирлом, про рідний двір у піні бузку... Він дуже любив Нижню вулицю, ріку, лимани, ліси, піщані пагорби й наші зірки. З ди­тинства майбутнього письменника захопило море, що стало для нього джерелом думок і почуттів. Кудієвському була цікава кожна людина, з якою зустрічався в житті. Тому він так добре знав життя. Тому в його романах так широко й щиро розкривається неповторний світ і краса любові. Костянтин Кудієвський напере­додні війни закінчив Одеську військо­во-морську спецшколу. Підчас війни служив у Військово-морському флоті. Нагороджений бойовими ор­денами, медалями. В 1946 році зак­інчив Вище військово-морське учи­лище і служив на Північному флоті, де й почалася його літературна діяльність. Працював у редакціях га­зет "Красньїй флот", "Красная звез­ла", "Советская культура", журналах "Радянська Україна", "Райдуга". Був головним редактором редколегії Комітету з кінематографії  Ради Міністрів України й головним редактором Київської кіностудії ім. А. Довженка. Пи­сав російською мовою. Є автором розповідей, повістей і романів: "Североморцы" (1954); "Обгоняющая ветер" (1957) "Водоросли цветут в глубинах" (1959); "Ураган назвите "Марией" (1969); "Песня синих морей" (роман-легенда, 1962), "Горькие туманы Атланти­ки" (1974); "Легенда о летучем голландце" (1979); "Летные сны в зимние ночи"(1982). В одному з найбільш популярних творів - романі-легенді "Песня си­них морей" автор розповідає про подвиги моряків у роки Великої Вітчизняної війни. По легенді, дав­ним-давно, коли люди відкрили да­лекі материки, острови, імена вели­ких шкіперів-мореплавців висікли на бронзі пам'ятників. Їх знають усі. Тільки імена матросів були забуті. Отоді і з'явилася "Песня синих мо­рей", яка почала бродити по морях, серед хвиль, разом зі шквальньми вітрами. Матроси заповіли її нащад­кам. Але почути її може лише той, хто щиро любить море й морську служ­бу, хто чистий серцем, чия слава не піднімається над загальною славою морського братерства. Ця легенда живе й сьогодні. Вона продовжується в мужності наших моряків...

// Вісник Олешшя. – 2016. – №25/26 (24 берез.). – С.1.

Бібліотекарі працюють спільно з лікарями

З метою залучення суспільної уваги до проблеми туберкульозу 18 березня Новомаячківські бібліоте­ки для дорослих та для дітей про­вели захід, приурочений до Всесвітнього дня боротьби проти ту­беркульозу. З метою формування в учнів за­гального уявлення про туберкульоз, визначення факторів, що сприяють захворюваності, надання рекомен­дацій щодо зменшення ризику зара­ження туберкульозом, бібліотекарі разом із соціальним працівником провели для учнів 9-Б кл. (класний керівник Лепеха Л. М.), 10-Б кл. (кл. керівник Рябова С. С.) та працівників будинку культури експрес-інформацію «Туберкульоз - найнебезпечніше інфекційне захворювання» та переглянули документальний фільм «По­дорож», під час якого дізналися про основні ознаки захворювання на ту­беркульоз; що потрібно робити, якщо виникла підозра зараження туберкульозом; чи може хвороба протікати без скарг? При підбитті підсумків нагадали, щоб діти були уважними до свого здоров'я та звернули увагу на інформаційну панораму-стенд «Знати, щоб жити», де розкрили такі питан­ня: Що таке туберкульоз? Як можна заразитися туберкуль­озом? Які фактори сприяють розвитку туберкульозу? Як захистити себе від зараження туберкульозом? Знання шляхів передачі туберку­льозної інфекції, а також основних її проявів необхідні кожній людині, кожній сім'ї, оскільки своєчасне вжиття заходів може запобігти не лише передачі інфекції, а й розвитку захворювання. І хоча зараз діагноз «туберкуль­оз» вже не звучить, як вирок, захво­рювання залишається грізним, що вимагає постійної уваги медиків.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей. Т.Орешко, зав. Новомаячківською бібліотекою для дорослих // Вісник Олешшя. –2016. – №25/26 (24 берез.). – С.6.

"Від пісні до пісні, від серця до серця"

Під такою назвою 11 березня провели вечір української пісні працівники Тарасівської сільської бібліотеки та Тарасівського СБК. Кажуть, що українці співають цілий рік і цілий вік. В цьому вкот­ре переконались гості свята - пен­сіонери та активісти бібліотечного клубу «Тарасівчаночки». Цього разу аматори Тарасівського СБК подарували гостям чарівні мелодії українського романсу, сучасної ук­раїнської пісні та жартівливих на­родних пісень. Вокалісти «Іскряночки»: Галецька Л., Потоцька С, Федоришина К., Шевченко О. та солістка Пальчак Людмила своїми чудовими голо­сами розкрили багатство пісенних скарбів українського народу, їх піднесеність, доброту, красу. Кож­на пісня - це поетичний і музич­ний шедевр, що виховував цілі по­коління, формував естетичний смак. На піснях ми вчилися, на піснях світ пізнавав нас. Пісня підносить людину, окриляє її, роз­раджує, творить диво і полегшує зболілу від горя душу. На святі пісні її шанувальники от­римали море позитиву, доброти та радості, згадали молодість, трішки відволіклись від щоденних клопотів і поринули у чарівний світ поезії та музики.

Ю.Гулєвата, завідуюча Тарасівською сільською бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2016. – №25/26 (24 берез.). – С.8.

Психологічний тренінг для жінок

18 лютого у читальному залі Новома'ячківської бібліотеки за учас­тю соціальних працівників відбула­ся комунікаційна зустріч зжінками, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Захід проведено в рам­ках проекту МО «Нова генерація» під назвою «У пошуках порозумін­ня: зрозуміти та прийняти». Психологічний тренінг прово­дила психотерапевт Антоніна Продос на тему «Підвищення самооці­нки жінок, впевненості у собі, по­шук власного ресурсу для вирішен­ня проблеми». Метою заходу стала спроба зміцнити віру в себе, знайти гар­монію зі своїм внутрішнім світом та навчитися з легкістю йти вгору сходинками життя. Учасники тре­нінгу отримали чимало корисних порад від ведучого психотерапев­та та море позитиву від зустрічі. В організації зустрічі допомогли фахівці з соціаль­ної робо­ти Єрохіна-Кірнасовська Н.О. та Янковська-Комелягіна Ю.О. Працівники бібліотеки предста­вили виставку-стенд «Самооц­інка: що це таке?», виставку книг із психології «Сильні та слабкі властивості моєї особистості» та виставку-роман «Історії життя», до якої увійшли книги, героями яких є жінки. Вони пов'язані од­наковими долями та зробили по­милки, які тяжко виправити, їх очікує небезпека, якої, здається, неможливо уникнути...

Т.Дроздова, зав. бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2016. – №19/20 (03 берез.). – С.8.

Дочка Прометея з України

25 лютого виповнилося 145 років від дня народження великої поетеси, ім'я якої овіяне особливою всенародною любов'ю - це Леся Українка. У Виноградівській сільській бібліотеці для дорослих, разом зі шкільною бібліотекою та бібліоте­кою для дітей, для учнів 7-го кла­су (класний керівник Іщенко Н.М.) пройшло літературне свято, при­урочене до цієї дати, під назвою «Талант і мужність Лесі Українки». Ретельно підготувавшись до цьо­го заходу, учні із захопленням розповідали про життєвий та творчий шлях талановитої дочки Прометея, талант якої проявився у багатьох різновидах літератур­ної праці - поезії, драматургії, прозі. Фізично хвора поетеса мала го­лос трибуна, її вогнисте слово зву­чало, як гарячий поклик до бою за волю і людські права (І.франко). Вже за життя Л.Українка була відо­ма в багатьох країнах світу. Про неї зняті кінофільми, за її творами йдуть театральні вистави. Тому воістину пророче звучать слова письменниці, викарбувані на її пам'ятнику в Києві:
Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний промінь засіяє,
Вночі запалений
горітиме удень.
Головне, щоб життя і творчість талановитої письменниці навіки служило прикладом у справі вихо­вання молодого покоління, любові до рідної неньки-України. Наприкінці заходу всі присутні переглянули документальний фільм про непохитну, вольову, та­лановиту жінку, Велику Українку Л.П.Косач.

О.Ястреб // Вісник Олешшя. – 2016. – №19/20 (03 берез.). – С.8.

День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого працівники Новомаячківської бібліотеки та будинку культури провели годину пам'яті «Час і досі не загоїв рани» до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У малому залі БК оформили героїко-патріотичну виставку «Афганістан і досі в пам'яті моїй», на якій представили літературу, подаровану бібліотеці учасником бойових дій в Афганістані О.В.Кувілою. Після транслювання муль­тимедійної презентації страшних подій того часу ведучі оголосили про мету зустрічі, а селищний го­лова В.І.Кос подякував воїнам-афганцям та вручив нагороди і квіти. Ведучі розповіли про історичні події афганської війни. У вико­нанні учасників заходу прозвуча­ли пісні «Афганістан», «Уходим », «Малишка», «По дорогам крутым», учениці 9 класу виконали та­нок «Журавлі». Слово подяки зі сльозами на очах висловила К.Т.Аврумуцоє -голова ради ветеранів, а ведучі зак­ликали пам'ятати усіх, хто поклав своє життя під час будь-яких воєн­них дій. Наприкінці заходу присутні вша­нували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Т.Дроздова, зав. Новомаячківською бібліотекою для дітей // Вісник Олешшя. – 2016. – №17/18 (25 лют.). – С.8.

Відзначили День Соборності

З нагоди Дня Соборності України у читальному залі Новомаячківської бібліотеки для широкого кола читачів організували інформаційну виставку «День Соборності України - символ національного єднання українського народу». Для дорослого населення прямо на сходах до бібліотеки проведе­но єдиний день інформування «Соборна, вільна, неподільна». Особли­вий інтерес викликала постійно діюча експозиція «Історія -трагічна і захоплююча», яка ілюструює події національно-визвольних змагань українського народу, участь у них видатних діячів Української Народ­ної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. У холі БК провели інформаційну бесіду «Україна є, була і буде» для юнацтва та "хвилину історії" «Соборна незалежна Україна» для учнів 6-7 класів. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, тому у великий день єднання бібліотекарі разом з вихованцями дитячого санаторію «Надія» утворили «живий ланцюг», використавши барвисті хустки, щоб не перервався ланцюг єдності. В бібліотеці для дітей була проведена інформаційна година «Сонце Соборності».

Т.Дроздова, зав. Новомаячківської бібліотеки для дітей, Т.Орешко, зав. Новомаячківської бібліотеки для дорослих // Вісник Олешшя. – 2016. – №9/10 (21 січ.). – С.3.

Відроджуємо народні традиції

Непомітно відійшов у небуття рік минулий і наступив Новий рік. Найочікуваніше і веселе свято для дорослих і малечі. Чомусь люди старшого віку завжди говорять проте, що от колись... Тому наша Брилівська селищна бібліотека провела 14 січня літературно-музичний вечір «Радуйся, земле!», по відродженню народних традицій зустрічі Новорічних та Різдвяних свят. Запросили найактивніших користувачів бібліотеки. І що ви думаєте? Не забулися в народі ще щедрівки, колядки! Гості дружно вітали один одного з Новим роком, Різдвом Христовим та Василем.  Меланки також прийшли до бібліотеки в барвистих святкових хустках і якже гарно колядували! На святковому дійстві читали вірші, гуморески, звучали задушевні ме­лодії у виконанні вчителів музичної школи, присутні заходу прославляли Різдво Христове, розповідали різні пригоди, небилиці, що трапляються у Різдвяну ніч. Посівали. Свято тривало більше 2 годин. Непомітно минув час, всі відвідувачі у святковому настої, доброму гу­морі покидали тепле й затишне приміщення бібліотеки.

О.Пунгіна, зав. бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2016. – №7/8 (21 січ.). – С.6.

Година пам'яті про Афганістан

У Брилівській селищній бібліотеці пройшла година пам­'яті, присвячена вводу Радянсь­ких військ в Афганістан. Правда про афганську війну різна. Не­рідко хвороблива й гірка. Ка­жуть, ніби час - найкращі ліки, хоча роки минають, а пам'ять вперто вертає нас назад. Чи тре­ба взагалі згадувати про війну? Дехто каже, що не треба. На­справді, поки на землі йдуть війни, про війну говорити треба. Віддати данину пам'яті всім, хто причетний до війни в Афганістані, приїхали в Брил-івку голова районної спілки ветеранів Афганістану Вадим Логвіновський зі своїм заступ­ником Сергієм Васильєвим. Із Тарасівки прибув учасник бойових дій в Афганістані Іван Ільчишин, мати вбитого на війні афганця Миколи Литви-ненка Мар'яна Станіславівна, учасники бойових дій в Афган­істані селища Брилівка: Кушнаренко Сергій, Коваленко Микола, Мержиєвський Сергій, Гайсюк Юрій, воїни-інтернаціоналісти Стебловський Пет­ро та Гринаковський Антон, матері та родичі покійних воїнів та афганців, що повернулися з війни з підірваним здоров'ям: Зіменко Лідія, Борідько Валентина, Вов-ненко Світлана. Учасники захо­ду поклали квіти та вінки до пам'ятни­ка воїнам-інтернаціоналістам, гово­рили про важ­ливість миру на землі, вручили ме­далі матерям, чиїх синів немає серед нас. Учасники бойових дій под­ілилися своїми спогадами.Організував зустріч в Брилівці голова Брилівського осередку ветеранів Афганістану Микола Коваленко за підтримки Брилівського се­лищного голови Інни Медве-дєвої. Провели захід працівники Брилівської селищної бібліотеки.

О.Пунгіна, зав. бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2016. – №3/4 (07 січ.). – С.2.

«Поезія - це завжди неповторність»

У Брилівській селищній бібліотеці пройшов вечір «Поезія - це завжди неповторність». На захід були запрошені ті корис­тувачі бібліотеки, що люблять по­етичне слово. Наше життя неможливо сьо­годні уявити без поезії: без віршо­ваних поздоровлень до свят, пісень, романсів, колядок, щедрі­вок. Це було б сумне життя без спа­лаху емоцій, бо сила слова - це особлива, добра енергія, що веде за собою, підкорює наше уявлення. У читальному залі бібліотеки про­тягом двох годин читали свою улюблену поезію О.ВІннікова, О.Бі­лоус, З.Радіонова, В.Курамшина, О.Стебловеька-Ярошенко, К.ВІнник, О.Пунгінатаін. Звучали чудові вірші поетів Б.Олійника, В.Сосюри, А.Малишка, Е.Асадова, Л.Ковалевської, С.Кисельова, С.Виріцького, В.Симоненка, І.Франка та ін. Присутні були зачаро­вані поезією, в залі стояла неймовірна тиша. Непомітно минув час, не хотіло­ся залишати затишне приміщення бібліотеки й атмосферу творчості, натхнення... Та й, звичайно, не всі вірші були прочитані. Тому виріши­ли продовжувати зустрічі в Різдвяні свята.

О.Пунгіна, зав. бібліотекою // Вісник Олешшя. – 2016. – №1/2 (01 січ.). – с.3.

"Подвиг, що залишився у віках"

Саме так назвали патріотично-пізнавальний захід, який нещодавно відбувся у Великокопанській ди­тячій бібліотеці Олешківського району. Під час його проведення учні 9-Б класу місце­вої школи змогли почути вражаючі історії про лихоліття Другої світової війни від людей, котрі бачили ці страшні події на власні очі. Зокрема, для спілкування до книгозбірні запросили голову ради вете­ранів села й одночасно дитину війни Зінаїду Рябову, дитину війни Івана Костіна. Також актуальності обговоренню до­дала й присутність учасника АТО та бо­йових дій Остапа Толопка.
Крім загальних відомостей про страшні наслідки кривавого протистояння все­світнього масштабу, учні також дізналися подробиці звільнення рідної області, ра­йону та населеного пункту від німецько-фашистських загарбників.
Діти почули, які відбувалися події в той час, як жили люди, як діди-прадіди здобува­ли перемогу. А Зінаїда Рябова під час роз­повіді зазначила, що найперший наш обов'я­зок — бути вірними захисниками своєї землі. Тим паче, що сьогодні наша країна змушена протистояти агресорові. З березня 2014 року і до сьогодні тисячі українських солдатів на східному фронті захищають рідну землю від загарбника, котрий посягає на наш сувере­нітет і територіальну цілісність.
— Захист рідної Батьківщини — це наш священний обов'язок, наша обітниця перед предками, які відважно боролися за мир на рідній землі, — зазначив під час звернення до учнів Остап Толопко. — Хоч би що не ста­лося з Вітчизною, хоч би які вороги не хоті­ли завоювати її свободу, ми всі повинні ста­ти на її захист.
Варто зазначити, що діти з цікавістю слу­хали розповіді, а навзаєм виконали декілька тематичних пісень, прочитали вірші та пода­рували гостям квіти.

Анастасія Войтенко. Фото з архіву бібліотеки // Новий день. – 2016. – №48 (23 листоп.). – С.22.

Книга всегда будет востребована

20 тысяч гривен в год из местного бюджета получает Великокопанивская библиотека для взрослых Олешковского района на пополнение книжного фонда и подписку перио­дики, Поэтому неудивительно, что читателей у нее более чем достаточно - около пяти сотен, что для села с населением в б тысяч жителей - показатель весьма солидный. Вероятно, могло бы быть и больше, но не позволяет норматив. - Студенты заходят и говорят, что не во всех вузах об­ластного центра есть экземпляры, которыми располагает наше учреждение, - гордо заявляет ведущий библиотекарь Инна Никитина (на фото), -  А есть читатели, перечитавшие за 30 лет моей работы книжный фонд вдоль и поперек. Не­которые приходят семьями: дескать, интернет-интерне­том, а книга - всегда будет востребована. Стараемся при­влекать всех увлеченных чтением земляков к различным акциям и встречам с интересными людьми. Необходимо отметить, что важность библиотеки в полной мере осознает руководство сельсовета. И, помимо средств на приобретение новых книг, как уже было сказано, активно помогает еще и с обустройством учреждения. Так, в нынеш­нем году в нем был установлен новый высокопродуктивный котел на альтернативных видах топлива.  А буквально в эти дни в библиотеке производят замену крыши.

Андвей Соков, фото автора // Новий день. – 2016. – №25 (15 черв.). – С.24.

«Нас пісня вела до Перемоги»

У бібліотеці для дітей села Великі Копані Цюрупинського району відбулося свято, при­свячене 71 -річниці Перемоги над нацизмом у Європі. Чу­дове емоційно-хвилююче дійство «Нас пісня вела до Перемоги» влаштували учас­ники гуртка «Веселі нотки» під керівництвом Тетяни Ко­валь для дітей війни. Учні згадували легендарні пісні, які допомагали воювати, жити і виживати, вселяли гордість та надію. Вони при­святили його тим, хто крізь палаючі роки війни проніс ве­личний прапор Перемоги, тим, хто, ризикуючи життям, відстояв мир і щастя на землі, тим, хто увійшов у безсмертя, хто бачив жахіття того часу дитячими очима... У виконанні учасників гуртка про­звучали пісні «Жди меня», «Катюша», «Землянка», «Смуглянка» та багато прослухати справжню музич­ну аналогію історії Великої Вітчизняної війни. Усе далі відходить від нас 9 травня 1945 року, але, як і раніше, пам'ятаємо, якою ціною дістався той день. День Пере­моги став священним для кожного з нас. Немає жодної родини, якої б не торкнулося горе. Тисячі воїнів пішли на фронт, тисячі наших земляків працювали в тилу. На захист Вітчизни піднялися всім на­родом і зуміли відстояти пра­во на мирне життя.

Наталія Самойлова, провідний бібліотекар // Новий день. – 2016. – №20 (11 трав.). – С.18.

Компьютеризация библиотек

Две цюрупинские библиотеки (№ 2 и № 3) получили от горсовета по паре новых компьютеров. Кроме этого, учреждения на­конец-то были подключены к интернету. Планируется, что возможность выхода во всемирную паутину будет доступна каждо­му абоненту совершенно бесплатно. Инте­ресно также, что согласно размещенным на официальном портале использования пуб­личных финансов Украины платежным по­ручениям , на оснащение библиотек оргтех­никой и интернетом мэрия Цюрупинска по­тратила почти 50 тысяч гривен.

Андрей Соков // Новий день. – 2016. – №9 (25 лют.). – С.24.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031