Бібліотеки Великоолександрівського району

за 2015 рік

Зустріч з волонтерами

В кінці листопада за ініціа­тивою Борозенської школи у співпраці з нашою бібліо­текою була проведена зустріч учнів 7-8 класів з місцевими волонтерами. Молоде покоління, не без гордості, сприйняло повідом­лення про те, що волонтерсь­кий рух на Великоолександрівщині по допомозі українським військовим ще в кінці березня 2014 року започаткувала саме борозенька громада. Після інформації про волонтерські акції, які були організовані на­шими односельцями, школярі розповіли і про свій вкладу цю Велику справу. Із широко розкритими очи­ма слухали вони розповідь про те, як один із наших волон­терів, просто наша односель­чанка, восени 2014-го, завдя­ки своїм друзям у Києві (а друзі - це найбільший скарб у світі!) вийшла на київських волон­терів, які займалися визволен­ням з полону бойовиків (після Ілловайської трагедії) наших військових,через них змогла зв'язатися з нашим односельцем, військовополоненим бійцем батальйону «Херсон» і підтримувала його, підтриму­вала його маму, інформуючи їх і всіх нас про нелегкий процес визволення. Довгих шістдесят дев'ять днів Андрій Давидок пробув у страшному полоні, були випадки, коли хлопці, не витримавши тиску і знущань, переходили на сторону бойо­виків. А наш Андрій, маючи мужність, і відчуваючи, завдя­ки Ірині Прокіпець, підтримку і турботу односельців, - висто­яв! Сьогодні він продовжує службу в лавах свого баталь­йону. Сподіваємося, нашому юнацтву надовго запам'я­тається спілкування з місце­вим волонтером Наталією Воучок, яка, крім того, що очолює волонтерський рух у рідному с. Садок, маючи фахову освіту медика (багато років працюва­ла в селі фельдшером; після виходу на пенсію по вислузі -працює в радгоспі), через об­ласну волонтерську організа­цію «Оберіг» вже двічі - в червні і у вересні - по два тижні беручи при цьому на роботі відпустку за власний рахунок!) волонтером-фельдшером працювала на «Швидкій допо­мозі» в зоні АТО (херсонські волонтери-медики працюють вахтовим методом, по два тижні, повертаючись на робо­ту і до своїх родин). Сьогодні Наталія чекає від волонтерсь­кої організації на черговий вик­лик і за дзвінком знову готова їхати в зону АТО, туди, де по­трібна її допомога. Волонтер - це доброво­лець, добровільний помічник. Це люди, які цілком безкош­товно надають допомогу тим, хто її потребує. Кожен із вас може стати волонтером, на­приклад, запропонувати ста­ренькій сусідці свою допомогу і збігати для неї в магазин за продуктами або ж в аптеку за ліками. Спробуйте. Ви тільки почніть... Творіть добро, краплиночка­ми розсівайте його навколо себе - і світ стане добрішим!

І.Загребельна, завідуюча Борозенською сільською бібліотекою // Жайвір. – 2015. – №49 (12 груд.). – С.2.

Серцю миле рідне слово!

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу, надбанням, що передається від покоління до покоління, із уст в уста, що об'єднує минуле і прийдешнє. Мова - живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба берегти цей нетлінний скарб.
З метою підтримки рідної мови, її вивчення та розвитку, популяризації і пропаганди, та водночас демонстрації її краси й багатства, в нашій країні встановлено свято - День української писемності та мови.
13 листопада, до Дня української писемності та мови, у Малоолександрівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся щорічний районний конкурс читців «Серцю миле рідне слово», організований працівниками Великоолександрівської центальної районної бібліотеки. Учні 8-11 класів захоплююче та чуттєво продекламували вірші відомих українських поетів. На дитячих вустах оживали рядки патріотичної поезії. Оцінювало майстерність конкурсантів журі, до складу якого ввійшли: Вікторія Горова, кореспондент газети «Жайвір», Анна Мишак, колишній директор Малоолександрівської ЗОШ, Оксана Голівець, заступник директора районної бібліотеки по роботі з дітьми. Визначати кращих надзвичайно важко, адже діти з почуттям особливої відповідальності ставляться до завдань, тому кожен з учасників на високому рівні передав настрій та ідею обраної поезії, підкреслюючи велич і красу української мови. Але найбільш проникливим та виразним був виступ Маргарити Кагарлицької, яка й посіла перше місце, друге здобула Анастасія Пономаренко, а натретьому опинився Ілля Гут.
Хочеться зазначити, що кожен з учасників конкурсу заслуговує відзнаки і похвали, бо, як кажуть: учасник - це вже переможець. Участь у різноманітних конкурсах - це маленькі кроки до великої перемоги.
Школярі були нагороджені дипломами та цінними подарунками. Організатори конкурсу подякували спонсорам за допомогу у проведенні щорічного районного конкурсу Едуарду Ковалевичу та Олександру Сидоренку.
Правильно й чисто говорити своєю мовою може кожен із нас, аби тільки було бажання -це також обов'язок кожної культурної людини. Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень, у думах і казках, у творах письменників, у живій розмовній мові. Наше завдання - берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами

В. Горова На фото: (угорі) учасники конкурсу читців; (внизу) журі вітає переможницю конкурсу М. Кагарлицьку // Жайвір. – 2015. – №46 (21 листоп.). – С.4.

Бібліотека - відкритий світ до інформації

Вперше вже у віці трьох років мене з сестрою до бібліотеки відвела бабуся. Тоді відбулося моє перше знайомство зі світом книг, і я стала їх постійним користувачем. Хоча я не могла читати, але обирала собі книги. В мене навіть з 'явилися улюблені, сторінки яких гортала десятки разів. Відтоді світ книг заполонив мене, і з'явилося хобі на все життя. Улюблене заняття дозволяє зануритись у цікаву розповідь чи мандрівку, розвиває фантазію.
Для більшості людей бібліотеки - це частина їхнього життя. 30 вересня святкується Всеукраїнський день бібліотек. Це свято всіх причетних до закладів культури, для всіх, хто любить книгу і хто присвятив своє життя подвижницькій праці на ниві просвіти.
Напередодні професійного свята ми поцікавилися у директора Центральної районної бібліотеки Ірини Краіець, що на сьогоднішній день являє собою бібліотечна система району.
-Ірино Богданівно, цікаво, скільки бібліотек у районі і чи в кожному населеному пункті вони є?
-В районі 25 публічних бібліотек: центральна бібліотека, центральна бібліотека для дітей, 3 селищних, 20 сільських. Книгозбірні є в 24 населених пунктах району із 58. Жителі малих сіл при потребі користуються бібліотеками своїх сільських рад.
-Яка з бібліотек району найбільша і найменша?
-Найбільша бібліотека -центральна, її площа - 565 кв.м, бібліотечний фонд - 37063 примірники, користувачів - 4189 чоловік. Найменша - Кучерська сільська площею - 20 кв.м. За величиною бібліотечного фонду - Новокалузька сільська бібліотека - 2520 примірників.
-Окрема дитяча бібліотека є тільки в райцентрі?
-Спеціалізована бібліотека для дітей є тільки в райцентрі. В сільських бібліотеках організовані кімнати, кутки юного читача.
-Розкажіть, будь ласка, про стан бібліотек у селах?
-Стан сільських бібліотек залежить від зацікавленості громади в їх функціонуванні, від конструктивної співпраці з місцевою владою, громадою. Яскравим прикладом є співпраця Чкаловської сільської бібліотеки (завідувач Ніна Ляху) і сільської ради (сільський голова Валентина Кумпете): проведено ремонт приміщення, замінено вікна, придбано нові стільці, зараз вирішується питання заміни дверей у приміщенні бібліотеки за рахунок коштів сільського бюджету. Трифонівській (завідувач Тетяна Безродня), Малоолександрівській (завідувач Ірина Варивода) сільським бібліотекам у ремонті приміщення, придбанні меблів, передплаті періодичних видань допомагають місцеві сільгоспвиробники, фермери. Є домовленість зі Старосільським сільським головою Сергієм Чаурою про ремонт приміщення Старосільської бібліотеки (завідувач Агрипина Брежнєва): нові вікна вже встановлено.
Якщо в цілому говорити про фізичний стан приміщень, то на сьогодні майже всі бібліотеки потребують капітальних ремонтів для створення комфортних умов читачам. Матеріальна база застаріла, меблі старі, холодні приміщення. Доступ до Інтернету є в 4 бібліотеках: центральній, Малоолександрівській, Боро-зенській, Білокриницькій.
-Ірино Богданівно, скільки книг налічує ЦБС району та яка кількість читачів?
-Бібліотечний фонд бібліотек системи становить 272581 примірник, книг - 247684 примірники. Найбільшу питому вагу фонду складає художня література-67,8%. Центральна бібліотека отримує 44 різновиди журналів і газет, сільські бібліотеки від 6 до 14. Послугами бібліотек всієї системи користуються 12315 читачів (47,1% населення), в центральній - 4189 (60,5% - за рахунок Інтернет-центру).
-Що, на вашу  думку, являє собою сучасна бібліотека?
-Сучасна бібліотека - це потужні інформаційні ресурси, 10-15 комп'ютеризованих місць для читачів і навчений персонал.
-Багато людей думають, що робота бібліотекаря - це лише видача книг. Упевнена, ви з цим не згодні?
-Лише видача книг давно в минулому. Сьогодні місія бібліотеки - забезпечити рівний і безперешкодний доступ до інформації на будь-яких носіях, використовуючи інформаційні технології, просувати читання і книгу в громаді, організовувати дозвілля.
-Які заходи проводять бібліотекарі?
-Тематика та формат бібліотечних заходів визначаються запитами та інтересами читачів, подіями в соціокультурному житті громади. Серед цікавих і вдалих - арт-галерея «З Україною в серці творимо дива» (виставки виробів декоративно-ужиткового мистецтва), скайп-зустрічі з українськими письменниками - в цьому році з поетесою Наталією Пасічник, конкурси читців «Іду з дитинства до Тараса», «Серцю миле рідне слово», віртуальні подорожі, змагання, літературні вечори письменників-ювілярів року, вистави лялькового театру «Промінчик», організація кінопоказів документальних фільмів про права людини в рамках мандрівного фестивалю «Docudays UA», інтелектуальний турнір «Ігри патріотів Херсонщини».
А як часто поповнюються бібліотечні фонди?
-Міжнародний стандарт поповнення - 200 нових книг на 1000 жителів. У нашому випадку повинно бути - 5200 книг щорічно. Торік бібліотеки району отримали 3606 примірників. Центральна - 282 примірники, а повинно бути -1383. Джерела надходжень різні: обласні бібліотеки, книжковий магазин, передплата на періодичні видання, дар користувачів, натомість загублених. Районний бюджет на придбання книг не розрахований. Рекомендується це робити за рахунок оптимізації мережі бібліотек і штатного розпису.
-Які засоби для залучення та популяризації бібліотек ви використовуєте?
-Флешмоби, акції «Читаю я, читаєш ти, читаємо разом», «Велике читання великої людини», «Читання по колу», «Бібліотека звітує перед громадою», конкурси «Найкращий читач року», рекламні дописи на сайті відділу культури, в соціальних мережах, блозі «Відкрий для себе Великоолександрівщину», подвірні обходи (практикують сільські бібліотеки).
-На завершення, Ірино Богданівно, декілька слів про співробітників центральної районної бібліотеки.
-Наталія Шевчук, Наталія Росохата - бібліотекарі відділу обслуговування центральної бібліотеки - уміло і креативно організовують заходи для юнацтва, книжкові виставки-інсталяції. Бібліотека йде до людей - це про Ларису Берлим, Ірину Деркач, бібліотекарів, які обслуговують віддаленого читача на виробничих ділянках в організаціях, установах (лікарня, будинок «Ветеран», ПАТ «Херсонгаз»).
Бібліотека - це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ, це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Вона поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів.
Незважаючи на певні проблеми (холодні приміщення, необхідність проведення капітальних ремонтів, недостатність книг), бібліотекарі району виконують свою роботу, плекають у наших душах любов до книги та створюють корисне і цікаве дозвілля для дітей.

В. Горова. На фото: Л.Берлим та І.Кравець демонструють тематичну виставку // Жайвір. – 2015. – №39 (03 жовт.). – С.2.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотек району!
Прийміть щирі вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!
Протягом багатьох століть роль книги і бібліотеки у духовному становленні людства залишаються основними. Святкуючи цей день, ми відзначаємо ви¬соку цінність бібліотек у вільному та відкритому інформаційному суспільстві. Всеукраїнський день бібліотек - це, перш за все, професійне свято вели¬кого, духовно багатого колективу бібліотечних працівників, справжніх по¬мічників та порадників на шляху до вершин знань.
Сьогодні бібліотекар - це не тільки зберігач документального культурно¬го надбання, зосередженого у фондах бібліотек, знавець книги, літератури, вихователь культури читання, а й аналітик, котрий вміє вести інформацій¬ний пошук, оцінювати якість інформаційних ресурсів, навігатор і посеред¬ник у системі комунікацій, і традиційно - відданий справі сподвижник, про¬фесіонал, надійний і безкорисливий порадник користувача.
Удень свята зичимо бібліотекарям району невичерпної енергії, оптимізму, міцного здоров'я, щасливої долі, родинного тепла, і багато-багато вдумли¬вих, допитливих, розумних, талановитих і добрих серцем читачів! Нехай ва¬шою подвижницькою працею повниться духовна скарбниця нашого народу!

Голова районної державної адміністрації І.Цвігуненко. Голова районної ради Л.Засядько // Жайвір. – 2015. – №38 (26 верес.). – С.1.

Одна мрія на всіх - мирна незалежна Україна

Зараз наша країна переживає складні часи. Та ми, українці, мріємо про одне - хочемо жити в мирній незалежній країні Україні. Юні читачі Великоолександрівської дитячої бібліотеки мають можливість пізнати легендарну історію рідної Батьківщини, її природні принади, видатних українців, якщо завітають до бібліотеки та ознайомляться з книгами з виставок «Живи, моя державо Україно!» та «Україно, незборима зроду, ти - душа великого народу!». Юні художники виявляють любов до нашої країни в своїх малюнках. А юні оратори зачитують вірші улюблених українських поетів.

// Жайвір. – 2015. – №33 (22 серп.). – С.8.

Кажуть, що без минулого немає майбутнього. Але кожній людин притаманне постійне бажання змінювати світ навколо себе. Автором корисних і добрих справ може стати кожний бажаючий. Щоб легко вдавалася ця справа, потрібно знати історію і бути патріотом рідного краю. А допоможуть юним читачам центральної дитячої бібліотеки вивчити історію та культуру  нашої маленької батьківщини книги та ігри про Херсонщину з виставки «Ігри патріотів Херсонщини». Учням 6-7 класів подобаються веселі та захоплююч «Херсонські ерудит-мандри». Тому дехто з дітей не вперше приходить, щоб віртуальне відвідати пам'ятники і пам'ятні місця Херсонщини та здійснити подорож просторами області.

// Жайвір. – 2015. – №31 (15 серп.). – С.4.

У Брускинській бібліотеці з початку літніх канікул працює бібліомайданчик «Літо+» для читачів-дітей молодшого та середнього шкільного віку. Тут кожен може знайти собі заняття до душі. В бібліотеці проводяться голосні читання, до яких залучаються дошкільнята з дитячого садочка «Янголятко», ігри, вікторини, конкурси малюнків, експрес-хвилинки, літературні мандрівки, екологічні та краєзнавчо-пізнавальні експедиції, ігри та малюнки на асфальті. Працює майстерня з ремонту книг.
Двері бібліомайданчика «Літо +» відчинені до кінця літа для всіх бажаючих. Ласкаво просимо на наш бібліомайданчик!

І.Нос, завідуюча Брускинською СБФ №12 // Жайвір. – 2015. – №31 (08 серп.). – С.4.

Читати потрібно навіть солдатам

Завітавши до центральної районної бібліотеки, відразу помічаєш інсталяцію в патріотичних тонах: майорить жовто-блакитна стрічка та Прапор України, акуратно складені книжки українською мовою, у центрі - зображення солдата.
Представлена виставка діє в рамках Всеукраїнської акції «Бібліотека українського воїна» та ініційована Міністерством культури України. Жителі та гості селища мають змогу долучитися до благородної справи - допомогти солдатам, які мужньо боронять наші життя та спокій Вітчизни. Зайнятися благодійністю просто - достатньо завітати до бібліотеки та подарувати книгу.
Акція створена з метою сприяння морально-психологічному забезпеченню бойової і мобілізаційної готовності військ, патріотичному вихованню у Збройних Силах України, підвищенню освітнього рівня військовослужбовців, організації їх змістовного дозвілля.
У ході проведення акції в усіх бібліотеках району та районного центру приймаються та передаються до бібліотек військових частин ЗСУ книги - кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури, науково-популярні видання з історії української держави, її культури, Збройних сил.
Також, для тих, хто хоче допомогти солдатам, проте не має відповідної літератури, діє ще одна Всеукраїнська акція, ініційована національним операторам поштового зв'язку «Укрпошта». Достатньо завітати до відділення Укрпошти та оформити передплату для будь-якої військової частини та шпиталю. Ви можете передплатити в об'єктах поштового зв'язку будь-яку кількість періодичних друкованих видань на 2015 рік на адреси обраних на ваш розсуд військових об'єктів.
Дарування - це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника, а благодійність - одна з найповажніших людських рис. Факт надходження дарів у бібліотеку -це показник її престижу, місця в суспільному житті. Хоча акція нещодавно розпочалася, до неї вже долучилися дарувальники, які опікуються поповненням літератури. Адже це особлива акція - книги для наших захисників.
Працівники центральної районної бібліотеки щиро вдячні тим, хто відгукнувся та подарував книгу, та тим, хто тільки збирається це зробити.

В.Горова // Жайвір. – 2015. – №23 (11 лип.). – С.8.

Час читати - нове пізнати

Різноманітні журнали і газети, що містять у собі пізнавальні та ігрові сторінки, підтримують і посилюють інтерес дошкільнят до культури читання. Адже з одним періодичним виданням можна побувати і в «зеленому царстві», і в різних маленьких та великих містах, селищах нашої країни, розгадувати ребуси, загадки та кросворди, пограти в ігри, привітати іменинників, знайти друзів та надіслати листа до редакції.
Вихованці дитячого садочка «Веселка» завжди з радістю зустрічають бібліотекаря молодшого відділу Великоолександрівської ЦДБ О.Влялько. Цього разу вона ознайомила малят із рубриками журналів «Колобочок», «Дитячий розвивайко», «Пізнайко», «Малятко», «Шишкин Ліс».

// Жайвір. – 2015. – №27 (11 лип.). – С.8.

Майстрині в гостях у «Недільної світлиці»

Наша українська великоолександрівська земля багата на людей, багата на таланти, на золоті руки, які творять для нас.
Обдаровані люди завжди притягують увагу інших. Вони настільки особливі, яскраві та неординарні, що з ними завжди цікаво зустрітися і поспілкуватися. А їхні роботи - це шедеври, які заряджають присутніх енергією на тривалий час. Сьогодні гостя клубу «Недільна світлиця» - викладач дитячої школи мистецтв О.Б.Білецька. Вона представила землячкам свої неповторні роботи зі шкіри, розповіла про процес їх виготовлення та ще багато цікавого.
Самі світличанки теж майстрині на всі руки. Вишиванням давно захоплюються М.І.Подчезерцева (демонструє роботу на фото праворуч) та Г.М.Кордюк. Вишиванням бісером - Л.М.Очаківська (демонструє роботу на фото ліворуч). Свої роботи вони представили на виставці.
О.Г.Хільченко та В.І.Жила порадували плетеними виробами.
Є в нас і кулінарні майстрині, котрі не перестають нас дивувати. На кожному засіданні ми з насолодою смакуємо пирогами К.В.Голівець та рибними стравами Н.С.Кутольвас.
І для душі - квіти. Ними вже давно захоплюється Є.А.Гартвіг. Вона подарувала всім присутнім живі квіти, які можна висадити, зарядила позитивними емоціями і настроєм.
Підсумком засідання був виступ Т.О.Шевченко про етнографічні дослідження нашого краю.

Л.Критченко, бібліотекар // Жайвір. – 2015. – №23 (13 черв.). – С.8.

Їх дитинство обпалила війна

У Бобровокугській бібліотеці-філії № 7 відбулася арт-зустріч на тему «Дитинство, обпалене війною». Організаторами заходу були завідуюча бібліотекою А.В.Лутюк та директор Будинку культури Н. Г. Прядко.
На захід запросили жителів сіл Бобровий Кут та Заповіт, чиє дитинство припало на воєнні роки. Учасниками арт-зустрічі також були учні загальноосвітньої школи та вихованці дитячого садка. Прочитали вірші, присвячені темі, Вікторія та Анна Курінні, Юлія Лисиця, Леся Медвідь, Дмитро Кравець, Геннадій Копитчак, Іван Мацелюк, Ірина Жук, Євгенія Палазанюк та Мар'яна Бакун. Прозвучали пісні у виконанні Андрія Дунюшкіна та дитячого вокального колективу «Квітуча Україна», «Ми за мир», «А пам'ять жива». Крім цього, працівники Будинку культури Н.Г.Прядко, Н.В.Комишан та завідуюча бібліотекою А.В.Лутюк виконали пісні "Світ без війни», «Спасибі вам, фронтовики», «Маки червоні».
У своїх виступах голова ветеранської організації В.Д.Приходько та керівник Великоолександрівської районної централізованої бібліотечної системи І.Б.Кравець подякували учасникам і організаторам заходу та побажали присутнім не втрачати традицій вшанування старшого покоління.
Після офіційної частини всіх присутніх запросили на частування солодощами та різноманітними напоями. В неформальній обстановці діти війни Т.Ф.Мала, Р.С.Горева, М.М.Кедровська, П.К.Савоськіна, Є.П.Татарата, І.В.Слободенюк розповіли дітям про своє дитинство в роки війни, проте, як доводилося виживати в страшних умовах окупації і повоєнний час.
Запрошені учасники дійства дякували організаторам за цікаву, змістовну зустріч та побажали їм та всім юним артистам подальших творчих успіхів і мирного, щасливого дитинства.

// Жайвір. – 2015. – №21 (30 трав.). – С.8.

Школярі вивчають своє родове коріння

Знання історії свого роду, подій з життя предків є головною умовою існування людства. З метою формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам'яті про Перемогу і ветеранів Другої світової війни, збереження та усвідомлення знань про історію свого роду, своїх предків, виховання на цій основі поваги до старших поколінь та їхнього вкладу у відстоювання незалежності України, Національна бібліотека України проводить Всеукраїнський сімейний конкурс «Книга пам 'яті мого роду».
Основним завданням конкурсу є збереження пам'яті про події Другої світової війни та подвиги захисників нашої держави, стимулювання пізнавальної активності і самостійності у дітей та підлітків, спонукання до творчості. Читачі Великоолександрівської районної дитячої бібліотеки також взяли участь у конкурсі.
Книгу пам'яті свого роду створили Анаста-сія Боброва, Олександра Чайковська, Віталій Брек, Василь Голівець, Владислава Ріпа, учні Великоолександрівської ЗОШ №2, Максим Овсієнко, учень Новопавлівської ЗОШ, Сергій Собчук, учень Борозенської ЗОШ (на фото). Конкурсанти написали родинні історії, які розповіли їм їхні бабусі та дідусі.
Учасники конкурсу мали підготувати книгу пам'яті свого роду, гарно оформлену, за такими напрямами: родинні історії або розповіді про представників родини, які брали участь у Другій світовій війні - на фронті, в тилу, в партизанських загонах, у підпіллі, були вивезені на рабські роботи до Німеччини.
Готуючи сімейні книги діти проявили неабиякий інтерес, дізнались багато цікавих фактів із життя своїх рідних та були вражені їхніми розповідями. Роботи перерахованих вище конкурсантів надіслані до обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки на розгляд обласного журі.

// Жайвір. – 2015. – №16 (25 квіт.). – С.8.

Обрано кращого читача року

Працівники Центральної дитячої бібліотеки підбили підсумки конкурсу на звання найкращого читача 2015 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини". У ньому взяли участь читачі, що навчаються у 6, 7 та 8 класах ЗОШ Великоолександрівського району.
Під час першого етапу конкурсу учасники представили свої письмові та усні відгуки на улюблені сучасні дитячі твори. У ході другого, районного етапу конкурсу переможці першого мали нелегке завдання - підготувати слайд-презентацїю - рекомендацію прочитаного улюбленого сучасного твору. Цей відбіркоаий етап пройшов у формі творчого змагання дітей-читачів з усього району відповідних вікових категорій.
За почесне звання «Найкращий читач 2015 року» боролися 8 конкурсантів. Переможцями стали діти, чиї презентації найбільше зацікавили членів журі, це: Т.Кобеляцький, 6 кл. Старосільська ЗОШ, С.Шишка, 7 кл. Великоолександрівська ЗОШ №1, Д.Руденко, 7 кл. Новодмитрівська ЗОШ, Ю.Зінов'єва, 8 кл. Борозенська ЗОШ (на фото). Варто відзначити й інших читачів, які взяли участь у творчому конкурсі: Ю.Луковську, А.Сич, К.Драготу. Зауважимо, що конкурсанти відповідально поставилися до виконання завдання і створили цікаві слайд-презентації улюблених книг. Усі учасники районного фіналу заслуговують на звання найкращих, тож їхні імена будуть занесені до «Великої книги читацьких рекордів Херсонщини».

// Жайвір. – 2015. – №14 (11 квіт.). – С.7.

Фотофакт

Незмінне щороку в кінці зими до нас приходить довгоочікувана Масляниця. Це свято, яке символізує прощання з зимою і зустріч весни.
Найкращі українські традиції святкування Масляної відродилися і у Великоолександрівській районній бібліотеці 20 лютого. А подбали про це клуб «Надвечір'я» та районна бібліотека. У ході зустрічі «На кухні з книгою» Н.Товста розповіла усім присутнім про давні традиції Масляної неділі, народні прикмети та прислів'я. Учасники зустрічі пройнялися українськими обрядами та віруваннями, завдяки захоплюючій розповіді Наталії Миколаївни.
Млинці з різноманітними начинками, вареники, пиріжки красувалися на святковому столі, який організувала Єлизавета Гартвіг разом з іншими учасницями «Надвечір'я», майстринями кулінарної справи. Запрошені та організатори за душевною розмовою смакували традиційними стравами та обговорювали почуті обряди святкування Масляної.
У цього давнього слов'янського свята є одна дуже цікава прикмета: якщо провести Масницю бідно, і не знайшлося часу на приготування млинців, весь наступний рік буде невдалий. Нашим умілим землячкам це не загрожує, адже їх стіл був переповнений шедеврами української кухні. Веселий настрій, жарти створювали відповідну атмосферу.

В.Горова // Жайвір. – 2015. – №9 (07 берез.). – С.8.

На варті наших душ...

3 10 лютого у Великоолександрівській центральній бібліотеці діє виставка «На варті наших душ Небесна Сотня».
21 листопада 2013 року на Європейську площу в Києві із протестом проти можновладців вийшли мирні люди. За кілька днів протесту вальники перейшли на славнозвісний Майдан Незалежності. В основному це були студенти, небайдужі до того, що відбувається в країні. Так почалася боротьба проти корупції за суверенну незалежну державу. «Слава Україні! Героям Слава!» - цей поклик душі, що гордо вихопився з уст Майдану, почув увесь світ і могутньою хвилею покотився по Україні, збадьорюючи серця патріотів.
Саме такі настрої та спогади викликають матеріали інформаційної виставки "На варті наших душ Небесна Сотня». Книги, статті з періодичних видань, фотографії відтворюють усю палітру буремних протистоянь. Ознайомившись з представленими матеріалами, переконуємось: усе поєднано ідеєю боротьби за незалежність, свободу, сповнене тугою за полеглими в бою. Серед усіх різноманіть виставки помічаємо книгу нашого поета-земляка А.Анастасьєва «Територія гідності», в якій поет відображає події протистоянь на Майдані.

// Жайвір. – 2015. – №7 (21 лют.). – С.7.

Крокуємо до переможного фінішу

Вибір професії - це велика відповідальність: перед батьками, перед суспільством та найголовніше - перед собою. Великоолександрівська команда «ПрофіАРТ» (АРТ - Артистичні, Розумні,Талановиті) послідовно, крок за кроком упевнено мандрує світом професій. Найцікавіші моменти роботи над проектом розміщені на блозі обласної дитячої бібліотеки та інформуються на стіннівках як в бібліотеці, так і в школі. Вмілі професіонали своєї справи проводять для профістартівців навчально-тренінгову програму. Оформлений яскравий, змістовний звітний альбом - презентація реалізації проекту «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє», виконані всі домашні завдання.
Для оцінювання журі у фіналі 2014 року учасниками було виконано ряд завдань: писали нариси, складали професіограми, готували відео та слайд-презентації, буклети. На всіх етапах проекту команда відображала свою діяльність у блозі обласної бібліотеки для дітей.
На міжрайонному рівні відбулись огляди здобутків профістартівців у вигляді зроблених ними буклетів про професії, написаних художніх нарисів про визначних осіб-професіоналів та взятих відеоінтерв'ю. За підсумками виконаних учасниками творчих проектів і були визначені 4 пари-суперфіналісти, які в очних «двобоях» у змагальному форматі інтелектуального IQ-рингу розіграли між собою місця на «чемпіонському п'єдесталі» та отримали заслужені нагороди. Виступи суперфіналістів перепліталися із змаганнями усіх учасників заходу за унікальні ексклюзивні IQ-пояси у таких вагових категоріях. Найактивніші і найкмітливіші учасники заходу (серед них і наша Олександра Чайковська) продемонстрували свої інтелектуальні здібності і отримали натомість унікальні нагороди - вищезгадані пояси.
В номінації «Найкраще відеоінтерв'ю» Роман Стеценко та Анна Сотнікова впевнено здобули перемогу.
Попереду - заключний, III етап проекту, протягом якого команда «ПрофіАРТ» створюватиме електронну карту професій свого краю із застосуванням набутих у проекті знань та напрацьованих спільними зусиллями ресурсів, розповідатиме про досліджені професії своїм ровесникам і молодшим школярам, допомагаючи зорієнтуватись у виборі фахового майбутнього, перспективного для рідної Херсонщини. Тож побажаємо Великоолександрівській команді ПрофіАРТ упевнено крокувати до переможного фінішу та досягнути своєї мети.

О.Голівець, заступник директора по роботі з дітьми районної дитячої бібліотеки // Жайвір. – 2015. – №4 (31 січ.). – С.8.

З почуттям патріотизму

22 січня, у день Соборності України, працівники Давидово-Брідського Будинку культури та сільської бібліотеки із літературно-музичною композицією «Любіть Україну, всім серцем любіть!» відвідали сільську раду, дитячий дошкільний заклад, медичну амбулаторію та загальноосвітню школу. Слід зазначити, що всі учасники заходу - від малого до великого - були переповнені почуттями патріотизму, любові до рідного краю та нашої України, адже тема єдності, соборності нашої держави нині актуальна, як ніколи.
Під час зустрічі присутні на святі мали змогу ознайомитися із виставкою державних символів України, історичною довідкою про возз'єднання Української Народної Республіки з Західноукраїнською Народною Республікою в єдину державу, разом виконати Гімн України.

Н.Паляничка, секретар сільської ради. На фото: Т.Гордєєва, директор СБК, О.Маринченко, зав. сільською бібліотекою та Р.Дзюндзя, учасниця художньої самодіяльності // Жайвір. – 2015. – №4 (31 січ.). – С.2.

Повертаючись до історії України

Працівники Великоолександрівської районної бібліотеки разом із учнями 8-10 класів Великоолександрівської загальноосвітньої школи №1 провели годину пам'яті «Україна - єдина держава, єдиний народ». Юлія Луковська, Яна Буша та Вікторія Шевчук читали вірші на патріотичну тематику. Любов Іванова, завідувач архівним сектором Великоолександрівської РДА, представила виставку архівних документів та розповіла про історичні факти підписання акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в соборну Україну.
Начальник управління юстиції Світлана Петренко зачитала Указ президента П.Порошенка про святкування дня Соборності України та привітала всіх зі святом.
Учні взяли активну участь в історичній вікторині «Від історії до сьогодення».

// Жайвір. – 2015. – №4 (31 січ.). – С.2.

У бібліотеці спілкувались із сучасною українською письменницею

У читальній залі районної центральної бібліотеки 24 грудня відбулася скайп-зустріч читачів і працівників закладу з Тетяною Белімовою, сучасною українською письменницею, лауреаткою Міжнародного конкурсу «Коронація слова».
На запитання - наскільки важливою є любов до Батьківщини? - Тетяна Белімова відповіла: «Зараз для нас національне питання - на першому плані: треба підтримувати свою країну, здавати кров, збирати гроші, аби зберегти нашу армію та цілісність держави. Нині космополітична позиція не спрацьовує - не той час, коли людина могла відмежуватися від свого національного й назватися громадянином світу. Якщо людина проживає в Україні й відмежовується від того, що зараз відбувається, то певно, вона і не є українцем, а скоріше громадянином якоїсь іншої держави».
Зараз Тетяна Белімова пише роман про події 2013-2014-го років, тобто про Майдани. Авторка неодноразово підтримувала громадян на демонстраціях, тому не з чуток знає, що і як. «Це буде не вигадана реальність, запозичена з доповідей інших людей, це мій власний досвід» - зазначає письменниця. Саме тому Тетяна Валеріївна в роздумах, чи писатиме про війну, адже не впевнена, що матиме достатньо особистого матеріалу на цю тему. Жінка торкається буремних українських подій останніх років і в новелі «Хай буде мир», яка ввійде до зібрання прозових творів під назвою «Теплі історії». Збірка буде видана навесні та продовжить однойменну серію книг сучасних українських письменників.
Перше, що згадує Тетяна Белімова про Херсонщину - степ наявність єдиної й найбільшої в Європі пустелі. Авторка пообіцяла вислати бібліотеці свою книгу і сказала, що неодмінно завітає в гості.
Довідка
22 жовтня 2012 року районна центральна бібліотечна система започаткувала літературно-молодіжну акцію «Замов письменника», де читачі у скайп-режимі спілкуються з українськими сучасними майстрами пера. За період існування акції охочі розмовляли з Антоном Санченком, Андрієм Кокотюхою, Ірен Роздобудько, Валентином Терлецьким, Андрієм Курковим, Мілою Іванцовою.

А.Ставицька // Жайвір. – 2015. – №1 (03 січ.). – С.2.

Школа сільського бібліотекаря

На базі КУ «Великоолександрівська районна централізована бібліотечна система» (директор Ірина Кравець) не вперше з задоволенням підвищують свій кваліфікаційний рівень бібліотекарі сіл та селищ району. «Цього разу впродовж двох тижнів працівники книгозбірень уперше самостійно заповнили електронні звіти про виконану роботу, - акцентувала Тетяна Всяких, методист РЦБС. - Також приділялася увага правильності заповнення читацьких формулярів та щоденників роботи бібліотеки».
А безцінне спілкування з колегами додає досвіду в покращенні обслуговування читачів та підвищенні рівня проведення різноманітних масових заходів.

Микола Гурепко // Новий день. – 2015. – №41 (08 жовт.). – С.22.

«Недільна світлиця» запросила гостей

Чергове засідання народного жіночого клубу «Недільна світлиця» (керівник Лариса Критченко) Великоолександрівської ЦБС було присвячене видатному українському актору, режисеру та сценаристу Леоніду Бикову. Організатори заходу поставили за мету вкотре нагадати про безсмертний подвиг нашого народу у Другій світовій війні.
- Творчий кінопортрет «Леонід Биков: робота серцем» схвилював багатьох учасників засідання клубу, - не перебільшила Ірина Кравець, директор районної книгозбірні. - Це було приємне знайомство з життям і творчістю популярного в Україні та за її межами митця. Давно стали класикою «Максим Перепелиця», «У бій ідуть лише «старики», «Ати-бати, йшли солдати», «Чужа рідня» та інші кінофільми за його режисури та зіграні ним головні ролі.
У «Недільну світлицю», крім усіх бажаючих були запрошені Володимир Капелюшник, в. о. директора Херсонського обласного центру народної творчості, Оксана Степанова, його заступник, та Валерій Другальов, спеціаліст центру.

"Єдина країна - Единая страна"

Якщо працівник будь-якої галузі працює над удосконаленням фахової майстерності, то успіх гарантований. Постійно вчаться й працівники книгозбірень Великоолександрівського району. На черговому інформаційному брифінгу їхній увазі була запропонована тема: «Сільська бібліотека в реалізації сучасних суспільно-просвітницьких проектів». За словами Тетяни Всяких, методиста ЦБС, на брифінгу був обговорений регіональний бібліотечно-патріотичний проект «Єдина країна - Единая страна». Перед бібліотекарями з повідомленнями виступили директор ЦБС Ірина в Кравець та бібліограф Ірина Мацак.

Підготував Микола Гурепко // Новий день. – 2015. – №17 (23 квіт.). – С.19.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930