Бібліотеки Верхньорогачицького району

за 2014 рік

Свято Святого Миколая люблять всі

У день святого Миколая до нашого селищного будинку культури №1 завітали дітки 1 класу Верхньорогачицької ЗОШ №2 зі своєю вчителькою І.І. Дубиною. Наш невеликий колектив радо їх зустрів.
З особливою теплотою і радістю діти розповідали вірші, співали пісні про Святого Миколая. Вони також розповіли про свої гарні вчинки, які вони робили протягом року. Вчителька Інна Іванівна розповідала, що вже на початку грудня серед її вихованців тільки й розмов було, що,про Святого Миколая. Вони з нетерпінням чекали цього свята і дуже зраділи коли нас запросили до селищнього будинку культури №1. А діти у нас найкращі - добрі, не жадібні, дружні, вчаться гарно у школі. У ми переконалися, які вони розумні та кмітливі. І тому до них прийшов Святий Миколай, привітав зі святом і кожному вручив гостинці. Всім було радісно і приємно. Адже свято Святого Миколая люблять всі.

В. Мульська, завідувач селищною бібліотекою №1 // Рідний край. – 2014. – №52 (26 груд.). – С.4.

Відзначення Дня Святого Миколая - одна з найдавніших українських традицій

9 грудня у районній бібліотеці для дітей комунального закладу "Верхньорогачицька центральна районна бібліотека" пройшла літературна подорож "Любий отче Миколаю, ти до нас прийди Із раю" в рамках літературного свята "Молитва до Миколая". Ведучі ознайомили дітей із історією та традиціями святкування дня Святого Миколая в Україні, провели цікаві вікторини та Ігри. Наприкінці заходу до дітей завітав Святий Миколай, для якого учасники свята малювали Деревце добра, розповідаючи про свої добрі вчинки. На заході були присутні кращі читачі районної бібліотеки для дітей, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти із сімей, переміщених із зони АТО. Свято було проведено спільно з районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Цього ж дня в комунальному закладі "Верхньорогачицька дитяча музична школа" пройшов академічний концерт вихованців для батьків та жителів району похилого віку. Учні подарували присутнім пісні та фортепіанні п'єси у своєму виконанні.
У Верхньорогачицьких селищній бібліотеці № 2 та № 3 пройшли літературно-народознавчі свята "Святий Миколай", на яких бібліотекарі зустрічали дітей, розповідали про історію свята, пригощали солодощами.

О. Парасочка, начальник відділу культури райдержадміністрації // Рідний край. – 2014. – №52 (26 груд.). – С.4.

Стартував III етап проекту з профорієнтації шкільної молоді «ПрофіСтарт: юні обирають майбутнє»

25 листопада 2014 року в Новокаховському політехнічному коледжі Одеського національного технічного університету стартував III етап проекту. Захід об'єднав близько 400 учасників з усіх районів і міст області - безпосередніх учасників проекту, його організаторів та координаторів, почесних гостей.
Від нашого району в заході брала участь команда "Профі" учнів 9-Б класу Верхньорогачицької гімназії та три координатори - з відділу освіти, районної бібліотеки для дітей та районного центру зайнятості.
У програмі заходу було визначено переможців конкурсної програми II етапу проекту "ПрофіСтарт", їх нагородження, презентація III етапу проекту, його цілей та очікуваних результатів, ознайомлення школярів із вищими навчальними закладами області.
Команда "Профі" протягом двох навчальних років (2012-2014 р.р. )- І та II етапи проекту визначила 5-топ професій, в яких є потреба в нашому районі, збирали та опрацьовували зібрані матеріали. Школярі брали участь у майстер-класах, тренінгах щодо вибору професій та з освоєння спеціальних знань і навичок, професіографічних екскурсіях на підприємствах та установах району. Всі зібрані матеріали оформили в альбоми.
Попереду- заключний, III етап проекту, протягом якого команди області "ПрофіСтарту" створюватимуть електронні карти професій свого краю із застосуванням набутих у проекті знань та напрацьованих спільними зусиллями ресурсів, розповідають про досліджені професії своїм ровесникам і молодшим школярам, допомагаючи зорієнтуватись у виборі фахового майбутнього, перспективного для рідного краю.
Команда "Профі" запрошує старшокласників шкіл району до співпраці в проекті, адже тут є над чим працювати, є чого прагнути. І в цьому молодому поколінню допоможе "ПрофіСтарт".

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. – 2014. – №50 (12 груд.). – С.4.

Урок-реквієм у школі

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.
Подіям тих страшних часів був присвячений урок-реквіем "Голод: чому і як?", який проводили працівники районної бібліотеки для дітей для учнів Верхньорогачицької загальноосвітньої школи № 2. У пам'ять про загиблих в ті чорні часи були запалені свічки. Ведучі розповідали про події, що відбувалися в лихоліття 1932-1933 років. Працівники бібліотеки зробили огляд літератури, а також розповіли про районну книгу пам'яті "Голодомор - це не міф", про спогади очевидців, які опубліковані в ки заходу переглянули документальний фільм "Голод 33-го".

Н. Левадна, директор КЗ "ВЦРБ" // Рідний край. – 2014. – №48 (28 листоп.). – С.2.

Подвигу жити в віках

Вічна слава солдату - герою і солдату без нагород   -Хто загинув хоробро від бою, Захищаючи рідний народ.

28 жовтня вся Україна відзначала 70-річницю визволення нашої країни від німецько-фашистських загарбників.
70 років. Швидко, мов весняні струмки, збігають роки, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові покоління. Але не старіє, не зникає пам'ять тих літ. Вона живе у спогадах бійця і в суворому монументі, як свідок грізних років і переможних боїв, пильно дивиться на нас в залах музеїв із сторінок книг; її мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням.
Верхньорогачицька районна бібліотека для дітей провела в рамках тижня патріотичного виховання урок-пам'ять до цього визначального для нашої країни дня. На мультимедійному обладнанні були показали відеоматеріали та відеоролики часів Великої Вітчизняної війни та відеоматеріали про захист України від терористичних групувань на сході.
Урок пройшов з учнями 9 класів Верхньорогачицької гімназії. Бібліотекарі розповіли учням про ті страшні роки, про героїчні подвиги наших предків, про гіркі втрати, які не обійшли стороною жодну українську сім'ю.
Друга світова війна принесла з собою безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль. Все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни, її причини, її наслідки.
Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах, ті сльози радості і одночасно сльози горя. Не можна описати простими словами, не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому.
Про війну написано багато книг, документальна і художня література. От і працівники бібліотеки ознайомили дітей з новою книгою нашого земляка К.І. Сушка "У згонах" , де написані спогади свідків тих страшних часів. Після чого вони від імені автора передали цю книгу до шкільної бібліотеки. З книгою "Маловідомі події та факти", автором якої є уродженець с. Рубанівки Великолепетиського району В.М. Кудінова, ознайомлено учнів, зокрема, про події на Нікопольському плацдармі. Автор описує подвиг Героя Радянського Союзу П.Ю. Корбута.
Нові покоління змінюють одне одного, але вдячні нащадки не забувають, своїх дідів, які завоювали нам мирне і щасливе сьогодення. З заключним словом до дітей звернулася директор гімназії В.О. Коротун, яка наголосила на тому, щоб діти були гідними подвигу дідів, і що ми повинні своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній та вільній українській землі.

Н. Левадна, завідуюча центральною районною бібліотекою // Рідний край. – 2014. – №45 (07 листоп.). – С.3.

Вшанували людей похилого віку

1 жовтня ми вшановуємо особливих людей - ветеранів, пенсіонерів, людей поважного віку, які більш за все потребують нашої допомоги та уваги. Нимало випробувань, болю, втрат довелося пережити цим людям, і при цьому зберегти гідність, віру, любов, які вони пронесли через своє життя.
У селищному будинку сультури №1 ми провели захід для односельців з нагоди свята. Учасники фольклорного ансамблю "Криниченька" привітали гостей піснями їх юності. Всім це цуже сподобалось, і всі підтримали виконання пісень. Анатолій Балута розважав гостей гуморесками та іншими веселими оповідками. За чаюванням гості спілкувалися та згадували свої молоді роки. Низький уклін вам до землі, дорогі ветерани, дідусі, бабусі, та велика подяка за все, що ви зробили для своїх  нащадків. Бажаємо вам міцного здоров'я, добра і довголіття, віри в краще майбутнє. Висловлюємо щиру вдячність Олегу Парасочці за грошову допомогу, надану для проведення свята.

В. Мульська, завідуюча селищною бібліотекою №1 // Рідний край. – 2014. – №41 (10 жовт.). – С.5.

Круглий стіл "Щастя - зростати в сім'ї"

З0 вересня 2014 року Верхньорогачицький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей районної державної адміністрації провели круглий стіл «Щастя - зростати в сім'ї» з метою поздоровлення прийомних батьків, опікунів з Днем усиновлення та обговорення, вирішення проблем, які виникають у цих сім'ях. На захід були запрошені прийомні батьки, опікуни, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Заступник голови райдержадмініст-рації С. М. Нестеренко поздоровила всіх із Днем усиновлення та зазначила,що справжня сім'я - це згуртована родина, члени якої цінують, кохають та завжди підтримують одне одного, висловила слова вдячності за теплі серця, які мають прийомні батьки та опікуни, взявши на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Т. П. Мезенцева наголосила на відповідальності дорослих за долю дітей, адже повноцінна сім'я виростає зі взаємин батьків і дітей, де покоління спілкується, де є прагнення до порозуміння. Головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Ж.Е. Воропай повідомила, що на обліку у районі перебуває 53 дитини, які з різних причин залишилися без батьківського піклування та з яких троє дітей перебувають в інтернатних закладах. Декілька років поспіль діти цих категорій постійно влаштовуються до сімейних форм виховання, а не відправляються до інтернатних закладів. Державний інспектор управління праці та соціального захисту населення райдержадмініс-рації Л. А. Грицаєнко донесла до присутніх інформацію щодо надання державної допомоги даним сім'ям та своєчасного надання пакету документів, якщо є зміни в родинах, з метою переоформлення відповідних державних допомог.
З питання «Книги у формуванні повноцінної щасливої сім'ї» слухали завідувача районної бібліотеки для дітей Л. П. Ничик, про роль школи у вихованні дитини поінформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації А. М. Пахомова. Практичний психолог ЗОШ № 2 І. В. Нікіфорова провела психологічний тренінг «Усвідомлення і відповідальне батьківство», метою якого було сприяння усвідомленню учасниками важливості відповідального ставлення до батьківства, а також розглянули та обговорили питання щодо виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомних та опікунських сім'ях, обговорено проблеми, які виникають у цих сім'ях, та методи їх вирішення.
Вихованці    музичної школи О. Мандик, Н. Реут, А. Приходько, К. Приходько, О. Дурицька привітали всіх присутніх гарними піснями, К. Прокопчук, Д. Прокопчук разом зі своєю прийомною мамою Л.Г. Максименко виконали пісню про Україну. Гості зацікавлено розглядали вироби та малюнки прийомних сімей Букреєвих та Максименко.
Всі учасники круглого столу були в гарному настрої та дякували за гарне і приємне спілкування.

Т. Мезенцева, директор Верхньорогачицького районного центру СССДМ // Рідний край. – 2014. – №40 (03 жовт.). – С.1.

28 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотечної мережі району, від щирого серця вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек!
Наприкінці вересня чаклунка-осінь дарує нам золото падолисту, різнобарв'я жоржин і своє неповторне свято - Всеукраїнський день бібліотек.
Бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, він зберігай і провідник, який забезпечує користувачам доступ до інформації, знань, і, через книгу, наукове та художнє слово утверджує високі духовні ідеали нації.
Сучасна шкільна бібліотека - це не лише зібрання текстів та документів, це великий світ соціальних комунікацій, місце, де зростають діти, формуються особистості. Сьогодні майбутнє за бібліотеками, які поєднують традиційну культуру спілкування з книгою з новими інформаційними технологіями.
Разом із вами це свято відзначає багатомільйонний загал читачів, вихованих в дусі поваги до бібліотек - храмів книжкової мудрості.
Щиро дякуємо вам за високий професіоналізм, безмежну подвижницьку відданість своїй справі.
Зичимо вам здоров'я на довгі роки, нових творчих здобутків, енергії, наполегливості, непохитної віри у свою велику мету!

Голова районної державної  адміністрації  Н.О.Тарасова, Голова районної ради  В.В. Кондратенко // Рідний край. – 2014. – №39 (26 верес.). – С.1.

Шановні бібліотекарі району!

28 вересня у нашій країні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі - вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу.
Тож від щирого серця вітаю бібліотечних працівників району з Всеукраїнським днем бібліотек і бажаю успіхів у вашій благородній просвітницькій справі. Міцного здоров'я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.

Начальник відділу культури О.О.Парасочка // Рідний край. – 2014. – №39 (26 верес. с.1)

Бібліотеки - до послуг читачів

За своїм природним призначенням бібліотеки є потужним знаряддям демократії, гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального, духовного і естетичного збагачення кожної нації. У бібліотеках представлений духовний заповіт одного покоління іншому. А от сучасне життя вносить свої корективи в нашу діяльність - комп'ютерні технології ввійшли в повсякденну роботу бібліотекарів. Сьогодні ми обслуговуємо читачів не лише книгою, а також широко використовуємо для пошуку інформації мережу Інтернет. Жоден захід не проходить без використання мультимедійного обладнання - демонструємо фільми, презентації, фотоматеріали. Останніми роками центральна районна бібліотека стала центром суспільного життя району -на її базі проводяться засідання «круглих столів», семінари. Тож у нас немає часу стояти на місці - працівники постійно підвищують свій фаховий рівень, удосконалюють методи роботи, виходять за межі суто бібліотечних функцій, ставши активними учасниками художньої самодіяльності району. Районна бібліотека для дітей реалізує важливий суспільний проект «Профі Старт: юні обирають майбутнє», у якому протягом трьох років задіяно ряд установ та організацій району.
Хочу відзначити плідну працю районної бібліотеки для дітей на чолі з завідуючою Л.П. Ничик, Верхньорогачицьких селищних бібліотек №1 та №2 (завідуючі В.О. Мульська та А.В. Дорошенко).
Бібліотеки мають підтримку начальника відділу культури О. О. Парасочки у всіх своїх починаннях: проведено косметичний ремонт приміщень районної бібліотеки, впроваджуються нові творчі підходи до роботи. Добре налагоджена співпраця бібліотек району і з органами місцевого самоврядування: покращується матеріально-технічна база сільських та селищних бібліотек, проводяться косметичні ремонти, оновлюється фонд. Найбільшу підтримку з цих питань бібліотекам надають Верхньор-гачицький селищний голова С.І. Коротун, Зеленівський сільський голова Ю.П. Гордієнко, Первомаївський сільський голова Л.М. Третяк.
Три роки при центральній районній бібліотеці діє клуб ветеранів культосвітньої роботи «Надверчір'я». Працівники культури, які перебувають на заслуженому відпочинку, зустрічаються, обмінюються ідеями, розповідають про свої захоплення. Тож вітаю ветеранів бібліотечної галузі з професійним святом. Бажаю здоров'я, наснаги, нехай не покидає вас надія.
Шановні колеги, прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Засвідчую вам свою глибоку повагу як провідникам духовної спадщини, освіти, науки і культури. Бажаю вам творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

Н. Левадна, директор КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2014. – №39 (26 верес.). – С.2.

Сім'я - найцінніший скарб

Усе найкраще, що є на землі, починається з сім'ї. Без неї, як без природи, людство обійтися не може. Мамина ласка, бабусина доброта, дідусева мудрість, тепло хатнього затишку у колі рідних на все життя залишають глибокий слід у душі та серці кожної дитини. Українська сім'я є першою школою національного виховання, світлицею моральних чеснот, формування пошани до рідної мови, народних звичаїв.
Але щаслива, гармонійна, згуртована сім'я, здорова морально-психологічна атмосфера в ній не виникають самі по собі. Їх нескінченно творить родина, плекає й охороняє держава. Щаслива сім'я - це напружена й наполеглива щоденна праця її членів. Цій праці треба вчитися. Потрібно розуміти, усвідомлювати та вправлятися у відповідних діях, вчинках і ставленнях на основі любові до себе та своїх найближчих.
Працівники читального залу центральної районної бібліотеки підготували та провели усний журнал "Сім'я - найцінніший скарб". На заході були присутні читачі бібліотеки, а також працівники районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Гортаючи сторінки журналу, бібліотекарі розповідали про те, що потрібно щасливій родині, знайомили з психологічною, педагогічною літературою, що є в фонді бібліотеки, директор РЦССДМ Т.П. Мезенцева розповіла про роботу з сім'ями, про фактори, що впливають на психологічний клімат сім'ї. Всі учасники заходу ознайомилися з літературою, представленою на виставці. Моя сім'я - моя фортеця".

Н. Левадна, директор КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2014. – №36 (05 верес.). – С.4.

Всім! Всім! Всім!

Хлопчикам і дівчаткам, татам і мамам, дідусям і бабусям. У районній бібліотеці для дітей розпочинається місячник показу мультфільмів. Починаючи з 2 липня 2014 року і надалі, кожної середи для всіх бажаючих проходитиме показ мультфільмів.
Діти віком від 5 до 15 років запрошуються на наші сеанси цілком безкоштовно. Тут ви зможете добре та весело провести вільний час. Поспілкуватися зі своїми однолітками, взяти участь у вікторинах, конкурсах, почитати нові, цікаві, захоплюючі книги. А працівники районної бібліотеки для дітей зроблять все для того, щоб наші з вами зустрічі були незабутніми, насиченими та змістовними.
Ласкаво запрошуємо всіх бажаючих! До зустрічі у бібліотеці!

// Рідний край. – 2014. – №27 (04 лип.). – С.5.

Знову літечко прийшло!

Чудова пора - літо! Тут і захоплюючі подорожі, і веселі ігри в таборах відпочинку. От і ми, працівники культури села Чистопілля, не залишились осторонь і провели для вихованців дитячого садка "Малятко" та літнього оздоровчого табору "Сонечко" Чистопільської ЗОШ цікаве та змістовне свято.
Ми привітали дітей з канікулами. Звертаючись до запрошених дітей, сказали:
- Ми знаємо, що ви з нетерпінням чекали дзвоника на цю велику перерву. І ось він продзвенів. Канікули почалися. Ура!
Ми знаємо, що вам хочеться відпочити від шкільних занять, побувати у колі друзів. І ми вам пропонуємо прямо зараз взяти участь в нашій шоу-програмі "Знову літечко прийшло".
До дітей на свято завітали в гості дві подружки -Веселунка та Кльопа. Вони привітали дітей із закінченням навчального року, що всі уроки, заняття позаду і прийшла весела пора літніх канікул, пора відпочинку та оздоровлення.
Веселунка провела безліч ігор. Це - "Ось так", "Птахи та гнізда", "Пізнай квітку". Кльопа провела з дітьми вікторини та загадала безліч загадок, які діти весело відгадували. А за це отримували солодкі призи.
Також між іграми та конкурсами діти виконували пісні. Яна Амплєєва виконала пісню "Заметушечка", вихованці дитячого садка виконали танок дружби, а хлопчики 5 класу заспівали пісню "Я маленький козак".
У кінці свята діти танцювали всі разом з Веселункою (завідувач Чистопільського сільського клубу І.Ю. Ващенко) та Кльопою (завідувач Чистопільською сільською бібліотекою Т.І. Горнова). За активність всі діти отримали солодощі.
Хочемо подякувати за придбання солодощів виконавчому комітету Чистопільської сільської ради.
"Лето - лучшая пора,
Любит лето детвора.
Сколько солнца!
Сколько света!
Любит лето весь народ!
Вот бы сделать так, чтоб лето...
С нами бьшо целый год!".

Т. Горнова, завідувач Чистопільською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2014. – №26 (27 черв.). – С.8.

Провели сімейне свято

15 червня в Україні відзначався день батька. З цієї нагоди у Верхньорогачицькій селищній бібліотеці №1 пройшло свято "Мій татусь - найкращий у світі".
Завідуюча бібліотекою Валентина Олексіївна Мульська гостинно зустріла учасників заходу і запропонувала їм цікаву розважальну програму. Під час її проведення діти зі своїми батьками змагалися в різних конкурсах, складали пазли, готували блюда української кухні. У невимушеній сімейній атмосфері сини розповідали, чому вони хочуть бути схожими на своїх татусів. Всі учасники свята зробили висновок, що сім'я - найголовніше в нашому житті: тут завжди зрозуміють, підтримають і допоможуть.

Н. Левадна, директор КЗ "Верхньорогачицька центральна районна бібліотека" // Рідний край. – 2014. – №25 (20 черв.). – С.3.

Змістовне дозвілля у таборі

Літній пришкільний табір Верхньорогачицької гімназії "Злагода" знову гостинно і дбайливо відчинив двері для наших учнів.
Дирекція гімназії, вчителі, вихованці, прибиральники харчоблоку спланували роботу так, щоб діти змістовно провели літню навчальну практику та скористалися перевагами відпочинку та оздоровлення у нашому пришкільному таборі "Злагода".
Кожен день перебування у таборі - унікальний! Повернувшись після свята Святої Трійці до гімназії, учні загону "Кока-Кола" помітили несподіванку у шкільному саду: розквітла монстера - ліана з яскраво-зеленим листям. Батьківщина цієї квітки - Мексика, і, до речі, квітне вона дуже рідко. Ми з учнями вирішили, що цвітінню сприяв дружній, теплий та дбайливий клімат у нашій гімназії. Дівчата підрахували, що у гімназії в кожному класі вирощують монстеру, подекуди і не одну: в 6-б класі, наприклад, монстера росте у шести вазонах. Тож є надія і сподівання на подальше цвітіння! Підбадьорений подією, загін вирушив на екскурсію до районної бібліотеки.У читальному залі та відділах для підлітків школярі знайомилися з літературою природничого циклу, намагаючись дізнатися більше про ліану Мексики. Учні також дістали задоволення, дізнаючись про можливості читача у нашій районній бібліотеці.
Окрім навчальної практики, вихованці літнього пришкільного табору цікаво на змістовно проводять час. Полюбляють екскурсії, командні ігри, музику, танці, спортивні змагання, прогулянки до селищного парку та просто спілкуватися і насолоджуватися довгоочікуваною свободою літа, миру і злагоди!

Класний керівник Л.М. Желєзняк та учні 6-б класу // Рідний край. – 2014. – №25 (20 черв.). – С.4.

Поповнився бібліотечний фонд

Книга - це і мудрий учитель, і щирий друг. У книгах ми знаходимо відповіді на багато питань, що хвилюють нас у житті. Ще багато красивих і високих слів можна сказати про книги і їх роль у житті людини. Дуже вірно сказав хтось, що книга ніколи не зрадить і не залишить тебе. Тому до бібліотеки приходять люди, які шукають мудрої поради, розумного співрозмовника.
Приємний сюрприз чекав нещодавно працівників бібліотек району та читачів - від Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки надійшла партія книг на загальну суму майже 45 тис. грн., придбаних за рахунок коштів Державної програми "Українська книга". Це книги сучасних українських авторів М. Матіос, І. Роздобудько, В. Коротича та ін., письменників - лауреатів Нобелівської премії в області літератури, книги з історії України та інша література.
Тож запрошуємо до себе в гості всіх небайдужих до друкованого слова та гарної книги.

О. Парасочка, начальник відділу культури райдержадміністрацїї  // Рідний край. – 2014. – №24 (13 черв.). – С.4.

Тепер дітям є де відпочити і розважатися

Ідея облаштувати дитячий майданчик біля селищного будинку культури №2 з'явилася у нас давно. Адже дітей у нашому мікрорайоні проживає багато, вони активно відвідують селищну бібліотеку, беруть участь у художній самодіяльності. А от такого місця, щоб влітку розважитись самим, привести на прогулянку молодших братиків та сестричок, не було. За допомогою звернулися до селищного голови Світлани Іванівни Коротун, до жителів мікрорайону. Бригада з благоустрою селищної ради впорядкувала територію, де планували розмістити майданчик, вкопали скати. Батьки дітлахів і бабусі з дідусями допомагали в обладнанні майданчика, хто чим міг. Давали скати, гойдалки, саджанці квітів і дерев, фарбу, цемент. А також допомагали облаштовувати дитячий майданчик. Працівники селищного будинку культури №2 та селищної бібліотеки №2 щиро вдячні сім'ям Мандик, Криворучко, Рябко, О.І. Желізняченко, О.В. Зінченку, В.М. Малишеву, С.В. Смірновій, Г.Д. Чумаку, С.В. Коротуну, П.М. Філімоненку за допомогу, яку вони надали в облаштуванні дитячого майданчика. Окремо хочеться відзначити молоді сім'і  Дмитра та Альони Дорошенків, Бездольних, Дмитра Ничика, Романа Васильченка, які з ентузіазмом допомагали в облаштуванні майданчика, бо розуміють, що він потрібен для їх дітей. Щирі слова вдячності адресуємо  селищному голові С.І. Коротун та працівникам селищної ради.
І ось закінчені останні приготування. Напередодні Дня захисту дітей ми запросили всіх дітлахів, які проживають у нашому мікрорайоні, на урочисте відкриття дитячого майданчика. Прийшли на свято і почесні гості - селищний голова С.І. Коротун та працівники селищної ради, а також батьки, бабусі, дідусі дітлахів.
Відкривши свято, слово для привітання надали селищному голові С.І. Коротун, яка поздоровила всім дітей зі святом, побажала їм гарного літнього відпочинку і приємних вражень від майданчика. Привезли гості також солодкі подарунки - цукерки і соки, а ми за надані спонсорами кошти придбали для дітлахів морозиво. Діти щиро дякували дорослим за турботу і гарне місце для відпочинку, а потім поласувавши солодощами, взялися освоювати майданчик. Від імені батьків маленьких аврорівців подяку селищній раді висловила Вікторія Бездольна.
Провели ми також конкурс малюнків на асфальті та конкурс на кращу назву дитячого майданчика. "Аврорівський барвограй" -таку назву носить тепер наш дитячий майданчик. Придумав її Діма Ірза, отримавши за перемогу в конкурсі м'яку іграшку від бібліотекаря А.В. Дорошенко.
До пізнього вечора лунали на дитячому майданчику дзвінкі дитячі голоси. Сподіваємося, що так буде щодня, принаймні влітку.

І. Лащенко, завідуюча селищним будинком культури №2, А. Дорошенко, завідуюча селищною бібліотекою №2 // Рідний край. – 2014. – №23 (06 черв.). – С.3.

Тиждень повернутої книги

"Всім! Всім! Всім! Незабаром канікули! Багатьох із вас чекають мами, тата, бабусі та дідусі, море та друзі! Напередодні закінчення навчального року загляньте, будь ласка, у районну бібліотеку для дітей, де оголошується Тиждень повернутої книги.
У ці дні бібліотека з нетерпінням чекає на читача-боржника. Серед них оголошується конкурс: хто швидше поверне до бібліотеки книжки, яких не бачили тут довгі місяці, а то й роки. На кожного читача чекає сюрприз:
Радість бібліотекаря;
Подяка читачів;
Щасливе повернення книги додому".
Таке оголошення зробили районна бібліотека для дітей своїм читачам. Тиждень проходив з 19 по 23 травня. За цей час бібліотека провела огляд літератури "Книжки, які є в бібліотеці в одному екземплярі", аукціон цікавих книжок. Школярі разом з бібліотекарями виготовили бібліотечний плакат "Прохання книги", про правила користування книгою. Були проведені індивідуальні бесіди з учнями про цінність книги. Старшокласники, які закінчують у цьому році школу, принесли книги, які були загубленні за роки їх навчання. І хоч таких було небагато, фонд бібліотеки не повинен збіднюватись за рахунок загублених книжок. Хоч комп'ютерні технології і ввійшли в наше життя та побут, розширили можливості пізнання для підростаючого покоління, проте книга як джерело інформації була, є, і буде, невичерпним.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей КЗ "ВЦРБ" // Рідний край. – 2014. – №22 (30 трав.). – С.4.

Пам'ятаємо...

Про страшні роки війни, воєнне лихоліття та великий подвиг нашого народу у Великій Вітчизняній Війні розповідають книги книжкової виставки "Весна 1945-го року", яку організували для учнів працівники районної бібліотеки для дітей.
Про війну наші діти знають з книжок, кінофільмів, розповідей очевидців. Страшна війна минулого століття - пекуча рана, яка болить і досі чи не кожній родині в Україні. Для України ціна Перемоги жахлива - мільйони людських життів, зламані людські долі, зруйнована економіка. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився в живих, був поранений. Про все це діти дізналися, ознайомившись з літературою, яка представлена на книжкових полицях. Старші учні, які є частим відвідувачами бібліотеки, її волонтерами, проводять бесіди з дітьми молодшого віку, ознайомлюють їх з подіями далеких воєнних років, та з переможним 1945 роком, який став роком визволення нашої землі від загарбників.
У селищному будинку культури №2 бібліотекар А.В. Дорошенко та директор СБК І.І. Лащенко провели для своїх юних відвідувачів урок пам'яті "Переможна весна 45-го".
70 років тому наша область та наш район були звільнені від німецьких окупантів. Все менше залишається учасників Великої Вітчизняної Війни, які змогли броз повісти підростаючому поколінню про ті страшні часи сьогодні вони ці спогади читають в книжках, адже не зга сає пам'ять про героїв.

О. Парасочка, начальник відділу культури райдержадміністрації  // Рідний край. – 2014. – №20 (16 трав.). – С.2.

День Перемоги у Первомаївці

Минають роки, відлітають у вічність. Але є один день, який ніколи не буде стертий із пам'яті нашого народу. Це 9 травня - дата, яка проголосила визволення нашої рідної землі від фашистських за гарбників і перемогу усього людства над злом війни.
Війна. За цим коротким страшним словом - згарища, запеклі бої, зруйновані міста і села, зриті бомбами квітучі сади і лани, сльози матерів і дітей. Друга світова війна - це десятки мільйонів людських життів, занапащених у кривавій боротьбі з ворогом. Наша країна втратила у цьому пеклі кожного другого свого громадянина.
У забуття ідуть усі 1418 днів і ночей Великої Вітчизняної війни. З кожним днем зменшується кількість її учасників і свідків. Але нетлінною повинна залишатись пам'ять нащадків про тих, хто в буремні роки своїм життям захистив Вітчизну від фашистських поневолювачів. 8 травня у селі Первомаївка бібліотекарі провели з учнями Первомаївської ЗОШ захід, присвячений 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та оформили тематичну виставку літератури, фото- та інформаційний стенд на тему: «Грими набатом, 45-й!».
У приміщенні сільської бібліотеки зібралися учні 8 класу, бібліотекар Первомаївської ЗОШ Валентина Михайлівна Черненко та завідуюча сільської бібліотеки Інна Олексіївна Бондаренко. Бібліотекарі розповіли присутнім про тяжкі воєнні 1941-1945 роки. Художній керівник Тамара Іванівна Чабан показала фрагменти документального кіно про війну, учні розповідали вірші, цікаві історичні факти з повоєнного періоду. Жива наша пам'ять, не старіє вона з роками, не тьмяніє. Вона стукає в наші серця дзвоном, обелісками в полі. І поки існує наш рід, існуватиме І пам'ять, бо без неї немає майбутнього. А майбутнє наше в наших дітях, щоб ніколи вони не чули зловісної музики війни, не жахалися божевільного цвіту пожарищ. В ім'я сьогоднішнього і світлого завтра нетлінною повинна залишатись пам'ять нащадків про тих, хто в буремні роки своїм життям захистив Вітчизну від фашистських поневолювачів.

І. Бондаренко, завідуюча Первомаївською сільською бібліотекою // Рідний край. – 2014. – №20 (16 трав.). – С.4.

Зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У нашому районі вже давно стало традицією проводити зустрічі ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у переддень, а інколи безпосередньо 26 квітня, коли у 1986 році сталася та Чорнобильська трагедія.
Цього року ліквідаторів запросив до себе голова районної ради В.В. Кондратенко. За чашкою чаю відбулось корисне і цікаве спілкування. Спогади Ліквідаторів перепліталися з оцінкою сьогоднішньої суспільно-політичної ситуації в нашій країні.
Зустріч продовжилась у районній бібліотеці. В ній взяли участь голова районної державної адміністрації Н.О.Тарасова, селищний голова С.І. Коротун, керівник апарату райдержадміністрації О.О. Рудика. На прохання ліквідаторів на зустріч були запрошені представники районних служб, які тим чи іншим чином опікуються соціальним статусом та соціальним благополуччям ліквідаторів, - управління праці та соціального захисту, Пенсійного фонду, центральної районної лікарні. А з числа ліквідаторів, які проживають в нашому районі, в зустрічі взяли участь С.І. Борисенко, А.А. Галич, В.В. Леонтьєв, Г.М. Сапронов, В.І. Мельник, М.А. Скумін, О.І. Ковтун. Всі учасники зустрічі відвідали пам'ятник чорнобильцям і афганцям і поклали до його підніжжя живі квіти пам'яті.
Організатори зустрічі запропонували ліквідаторам солодкий стіл. Начальник управління праці та соціального захисту О.М. Катеринська у своєму виступі розповіла про сучасну законодавчу базу стосовно соціального статусу чорнобильців. Голова райдержадміністрації Н.О. Тарасова запевнила, що влада району робитиме все,що в її компетенції, для того, щоб на належному рівні підтримувати соціальне благополуччя ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії. Чорнобильці нарікали на те, що останніми роками в нашій державі статус ліквідаторів виявився приниженим. Тепер ліквідаторів не приймають в госпіталь ветеранів війни, як то було раніше. Туди дорога відкрита тільки тим ліквідаторам, які вже стали інвалідами. Звичайно, такі проблеми належить вирішувати на державному рівні.
Учасники зустрічі подивились фільм про Чорнобильську АЕС. їх також вітали юні артисти.

Наш кор. // Рідний край. – 2014. – №18 (01 трав.). – С.1.

Права людини починаються з прав дитини

18 квітня на базі селищної бібліотеки №2 було проведено правовий захід "Права людини починаються з прав дитини". Завідуюча селищною бібліотекою №2 А.В. Дорошенко познайомила дітей з Конвекцією про права дитини, її основними статтями, правами та обов'язками. Діти - це дзеркало будь-якої держави, вони її майбутнє. Історичний досвід не тільки свідчить, а й вчить: не буде дітей -не буде й держави.
Часто підлітки не знають, як захистити свої права, що для цього слід зробити, з ким порадитися, до кого звернутися по допомогу. Знати свої права необхідно перш за все для того, щоб зрозуміти, коли їх порушують, щоб вміти захистити себе. Особлива увага приділяється правам дитини.
Разом із дітьми ми оформили інформаційний стенд "Я маю право", на якому розміщено матеріали про права та обов'язки дитини, ілюстрації, малюнки. Діти почували себе впевнено, могли вільно висловлювати свою думку, свої погляди. Обговорювали з дітьми їх обов'язки і поведінку в сім'ї і в школі. Нагадали про те, що кожна дитина є маленьким громадянином нашої держави, а, отже, має не тільки права, а й обов'язки: захищати Вітчизну, шанувати своїх батьків, рідних, друзів, не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, неухильно дотримуватися законів України, поважати права і свободи, честь та гідність інших людей, однолітків.
Щиро сподіваюсь, що допомогла дітям зрозуміти такі важливі поняття, без яких неможливе гідне життя жодної людини, і вони зможуть відстоювати свої права та належно оцінять вчинки своїх батьків.

А. Дорошенко, завідуюча селищною бібліотекою №2 // Рідний край. – 2014. – №17 (25 квіт.). – С.3.

Молодь обирає мабутнє

Закінчується другий етап проекту "ПрофіСтарт" - юні обирають майбутнє, який стартував у листопаді минулого року. За цей час учні 9 класу Верхньорогачицької гімназії разом з районним центром зайнятості, районною бібліотекою для дітей працювали по вивченню ’Топ-5 професій", які необхідні на ринку праці нашого району. Це професії медсестри, токаря, газозварювальника, продавця, бухгалтера.
Кожен учень має право на вибір професії, рід занять у відповідності з покликанням, схильностями, ос­вітою та з урахуванням потреб ринку.
Професійні переваги учнів час­то не співпадають з потребою на професію. Спостерігаються певні протиріччя між професійними на­мірами, психофізіологічними здібностями особистості і вимога­ми, які пред'являє професія до спеціаіста в нових економічних умовах. Тому професійна орієнтація учнів є важли­вою складовою частиною комплексного формування особистості і підготовки її до професійної діяльності в сучасних умовах.
Проект "ПрофіСтарт" - юні обирають майбутнє дає змогу професійно зорієнтувати учні­вську молодь на вибір того чи іншого фаху, довести його зна­чимість для роботодавців кон­кретної території та економічні переваги для особи.
З цією метою з учнями була проведена ціла низка різних форм роботи. Вони розробляли та виготовляли буклети "Топ-5 професій Верхньорогачицького району". Цікавими були професіографічні зустрічі з представ­никами "Топ-5 професій" (ме­дична сестра, бухгалтер, зварювальник, токар, продавець), у яких учні взяли відеоінтерв'ю про секрети їх професії.
Велика робота була прове­дена з літературою та веб-ресурсами по ознайомленню з обраними професіями, на­слідком якої стало складання рекомендаційних списків літе­ратури по "Топ-5 професій”. Учням довелося також відкрити в собі журналістські навички при написанні художніх нарисів про кращих представників обраних ними професій.
Творчо пройшла слайд-презентація про обрану про­фесію, яка завершила другий етап проекту "ПрофіСтарт" - юні обирають майбутнє.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою // Рідний край. – 2014. – №15 (11 квіт). – С.4.

Відкритий урок

Благословенна в болях ран
Степів широчина бездонна,
Що, як зелений океан,
Тече круг білого Херсона...
М. Рильський
Херсонщина.... Прадавній український край на порубіжжі степу та моря. Тут усе дихає історією. Стільки народів і племен залишали на цій землі свої сліди в пам'ятках матеріальної і духовної культури, але найміцніше коріння пустили на цих теренах українці - з непереборною надією на буяння, щастя, розквіт.
70 років минуло від утворення Херсонської області, саме цій даті був присвячений відкритий урок вчителя географії Верхньорогачицької ЗОШ №2 Тамари Іванівни Зуй, в якому взяла участь більша частина старших класів школи. Підготували для всіх відкритий урок учні 6-7-х класів.
Діти розповіли про минуле нашого краю, згадавши старовинне княже Олешшя, подвижницько-героїчне буття козацьких січей та паланок, могуття Дніпра-Славути і неприборкану силу Чорного моря - все це не могло не пробудити у наших пращурів і сучасників органічної потреби в оспівуванні рідної землі. Учні співали пісні про рідний край, батьківську домівку, рідне село та людей, що населяють цю землю. Авторський вірш "Моє рідне село" презентувала учениця 6 класу Олександра Бесчастнова.
Героїчною сторінкою вписані в літопис історії рідного краю події Великої Вітчизняної війни. Учні згадали земляків-визволителів, віддали шану загиблим і оспівали їх мужність та самопожертву в ім'я миру на нашій землі.
Цікаво була оформлена виставка предметів побуту жителів нашого села XIX та XX століть, цікавими експонатами якої були також творчі роботи учнів школи на краєзнавчу тематику. Супроводжувала захід фотовиставка з життя односельців днів сьогоднішніх.
Учениця 7 класу Тетяна Желізняченко провела опитування учнів школи з питань історії та сьогодення рідного краю.
Гостями масового заходу були працівники районної бібліотеки для дітей. Вони з допомогою мультимедійного обладнання ознайомили учнів з видатними історичними постатями, які зробили вагомий внесок у розвиток Херсонщини, та сучасниками, які примножують здобуту славу на теренах України.
Із заключним словом до присутніх звернулася директор школи В.Г. Богатиренко. У своїй промові вона закликала учнів любити свій край, примножувати його багатства та бути гідними патріотами своєї землі.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. – 2014. – №14 (28 берез.). – С.2.

Шлях до Тараса

"Шлях до Тараса" - під такою назвою 3 березня бібліотекар Чистопільської сільської бібліотеки Т.І. Горнова провела свято у Чистопільській загальноосвітній школі, присвячене 200-річчю від дня народження видатного художника і поета Тараса Григоровича Шевченка.
На святі були присутні учні початкових класів та їх класоводи, а також заступник директора школи з виховної роботи Н.М. Хруленко. На початку свята я ознайомила дітей з біографією видатного поета. Він прожив всього 47 років. А його твори вивчають і дотепер. Понад усе він був залюблений у рідне слово, народну пісню, у красу знедоленої батьківщини - України.
На святі проводилися конкурси - на найкращий вірш та найкращий малюнок. Багато дітей виявили бажання розповісти вірша. Тому було важко визначити найкращих. Журі довго визначалося і нарешті назвали переможців. Третє місце зайняли учні Дмитро Калюжний (3 клас), Петро Сидоров (5 клас), Ангеліна Політанська (3 клас). Друге місце поділили Валентина Журавель та Діана Рєзнік (3 клас). А найкраще розповіла вірш і отримала перше місце Надія Калюжна (3 клас), їм було вручено почесні грамоти та солодкі призи.
У конкурсі на найкращий малюнок було важче визначитися, тому що діти всі намалювали дуже гарні малюнки. Журі вирішило нагородити всіх дітей подяками за активну участь та вручили торт. Також з дітьми були проведені вікторини, розгадували кросворди, складали пазли. Вони завзято відповідали на питання, складали розсипанки, із слів складали назви творів Т.Г Шевченка. Розшифровували рядки з віршів Т. Шевченка. Грали в літературні ігри: "З якого твору", "Закінчи речення". Всі  учасники заходу брали активну участь у завданні і жоден учень не залишився без солодкого призу. У кінці свята і я, і журі зробили висновок, що діти небайдужі до поезії поета, що вони люблять вивчати вірші, читати твори, співати пісні, малювати малюнки. Ми любимо цього поета, який став для України заповітною думою, її безсмертною піснею. Тож нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру віри, надії і любові до рідної землі, рідного народу.
Хочу закінчити свою статтю словами Максима Рильського: І я кажу:
Благословен той день і час, Коли прослалась килимами Земля, яку сходив Тарас Малими босими ногами, Земля, яку скропив Тарас Дрібними росами-сльозами.

Т. Горнова, завідувач Чистопільської сільської бібліотеки // Рідний край. – 2014. – №12 (21 берез.). – С.3.

Корисно поспілкувались

Із книгою і словом поріднися,
Хай буде книга - твій насущний хліб.
Тож зачерпни із неї і напийся
Снаги, що в серці залишає слід.
В рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги відбувся День інформації "Твої помічники у навчанні", з учнями 8-а класу Верхньорогачицької гімназії. Бібліотекарі районної бібліотеки для дітей в ігровій формі провели конкурси, мандрівки, вікторини літературними творами українських та зарубіжних письменників, ознайомили учнів з довід¬ковою літературою, яка допомагає їм освоювати шкільну програму.
Щодня учні мають справу з книгою: в школі та вдома, а пишуть книги письменники та поети. Учні згадали українських і зарубіжних письменників у грі "Літературна абетка", розставивши їх прізвища в алфавітному порядку.
Бібліотекарі ознайомили учнів з історією створення книги, етапами її розвитку аж до сьогодення. Сьогодні, у добу комп'ютерних технологій, з'явились електронні видання, аудіокниги. З новинами, акціями та різноманітною інформацією можна ознайомитись на бібліотечному сайті. Поспілкуватись з приводу прочитаних книг можна в блозі бібліотеки. Запрошуємо школярів до спілкування з нами.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей // Рідний край. – 2014. – №12 (21 берез.). – С.4.

Вогонь поезії не згас

Під такою назвою в районній бібліотеці для дітей пройшла літературна гра-подорож за творами Т.Г. Шевченка. Подорожували творчістю великого Кобзаря учні 5-6 класів Верхньорогачицької гімназії. Діти читали його вірші, співали пісні, вшановуючи генія українського народу. На масовому заході учні представляли свої твори під назвою "Шевченкіана моєї родини". Майже в кожній українській родині є: вишитий рушник з портретом Шевченка, картина самобутнього художника, малюнки, вишивки, присвячені поетові. Діти розповідали, що в кожній родинній бібліотеці є "Кобзар" та інші зібрання великого поета. Часто предметом сімейних читань є твори Т.Г. Шевченка. У кінці заходу учні ознайомилися з мистецькими творами Тараса Григорови¬ча як художника, а також з організованою книжковою виставкою "Великий син великого народу", яку організували працівники районної дитячої бібліотеки.

Л. Ничик, завідуюча районною бібліотекою для дітей КЗ «ВЦРБ» // Рідний край. – 2014. – №11 (14 берез.). – С.3.

Відзначили кращих читачів

Виховання у підростаючого покоління любові до книги, друкованого слова - ось основне завдання працівників бібліотек. Читання - це праця, корисна та приємна. Тому читати завжди і всюди - є ознакою висококультурної людини. 11 лютого 2014 року в районній бібліотеці для дітей проходила година спілкування "Кращий читач 2013 року". У цьому заході брали участь кращі читачі районної бібліотеки для дітей та бібліотеки Верхньорогачицької гімназії. Семеро переможців змагалися в конкурсах, вікторинах, в яких були питання, що стосуються творчості Т.Г.Шевченка, сучасної української прози, прислів'я, приказки, фразеологізми. Діти відповідали на питання, показували пантомімою крилаті фрази, продовжували прислів'я. Компетентне журі оцінювало відповіді та визначило переможців. Найкращою у змаганні була учениця 5 класу Даша Желізняченко, яка отримала диплом та пам'ятний подарунок від бібліотеки. Всі інші учасники були нагороджені дипломами в номінаціях "Найдопитливіший читач", "Найкращий знавець творчості Т.Г. Шевченка" та ін.

Н. Левадна, директор КЗ "ВЦРБ" // Рідний край. – 2014. – №9 (28 лют.). – С.3.

Ой, весела в нас зима!

У період новорічних та різдвяних свят працівники селищного будинку культури №3 та селищної бібліотеки №3 провели багато розважальних заходів для жителів нашого села та для школярів, які в цей час саме відпочивали на зимових канікулах.
30 грудня цікаво та весело було дітям на новорічному ранку. На це свято завітали казкові персонажі, провели з дітьми ігри та розваги, влаштували конкурс загадок. Всі вони закінчувалися сюрпризами та подарунками від Діда Мрроза та Снігуроньки. А діти у свою чергу радували їх піснями, хоровода¬ми, іграми.
Святковий настрій панував і під час зустрічі нового року. Всі отримали масу задоволення.
Зимові свята - це завжди щось надзвичайне і чарівне. Цікавим був обряд на Щедрий вечір -13 січня, який має давні народні традиції. Ось і ми за цими звичаями одяглися у національні костюми, ходили від хати до хати, вітаючи односельців зі святами. Зичили всім здійснення найзаповітніших мрій та добрих вчинків, Божої благодаті на довгі літа. Односельці гостинно зустрічали нас і радо запрошували до своїх осель, а ще обдаровували солодощами і фруктами. Ми щиро вдячні їм за те, що так щиро та гостинно нас вітали. Також висловлюємо щиру подяку нашому селищному голові С.І. Коротун, яка постійно нас підтримує і допомагає. Нехай ці чудові свята надихають нас на добрі і гарні вчинки. Хай у кожному домі панують мир, злагода і радість.

Т. Кувшинова, директор СБК №3 // Рідний край. – 2014. – №4 (24 січ.). – С.8.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930