за 2013 рік

"П'ять кроків до успіху: увімкни бібліотеку"

На початку червня в актовій залі Херсонського училища культури пройшов підсумковий захід першого року нової обласної бібліотечної волонтерської акції «П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!», організований Херсонською обласною бібліотекою для дітей. Захід проведено у рамках Року дитячої творчості в Україні, з метою реалізації нових соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутнє України» та на відзначення Міжнародного дня захисту дітей.
Центральною подією свята став фестиваль "KsVolonterFest. Сходинка перша", підчас якого відбулись волонтерські «показові виступи». До участі у фестивалі цього року було запрошено 5 волонтерських бригад - із Голопристанського, Горностаївського, Каланчацького та Чаплинського районів та із міста Херсона.
Кожна команда підготувала яскраві різні за жанрами виступи: музично-поетичні композиції й інсценізації, «живе переозвучування» мультфільму та інтерактивні ігри з глядачами.
Херсонську Центральну бібліотечну систему представляла волонтерська група «Мрія» бібліотеки - філії №22 з інсценізацією творів відомої дитячої письменниці Катерини Матюшкіної. По закінченню свята команда отримала почесний диплом Лауреата І етапу обласної акції «П'ять кроків до успіху: увімкни бібліотеку» та Сертифікат на придбання розвиваючих ігор.

Прес-служба Херсонської міськради // Наддніпрянська правда. – 2013 (07 черв.). №43. – С. 2.

Слухачі "Університету третього віку" переконані: межі пізнання не існує

У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Л.Г. Резніченко та начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян управління Фонду в м.Херсоні Л.О.Рештакова провели зустріч зі слухачами «Університету третього віку». Ця своєрідна "освітня" інституція* для людей старшого покоління, запроваджена як соціально-педагогічна послуга, вже другий рік поспіль працює на базі бібліотеки-філії №9 (Дніпровський район). До речі, саме для користувачів цієї бібліотеки вперше у м.Херсоні був запроваджений «Університету третього віку» ще в 2011 році. Послуга найшла своє продовження у 2012 році в Центральній міській бібліотеці імені Лесі Українки (Суворовський район). На черзі - впровадження аналогічної послуги в одній із бібліотек Комсомольського району. Зазначений університет має за основну мету реалізацію принципу навчання людини впродовж усього життя та підтримку фізичних, психологічних і соціальних здібностей людей літнього віку, що особливо важливо для їх адаптації в нових умовах життя, тобто після виходу на пенсію.
У такому університеті, що працює на громадських засадах, пенсіонери отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчувають себе потрібними суспільству, усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує. А ще «Університет третього віку» дає можливість їм познайомитися з новими цікавими людьми, розкрити у собі ті таланти та захоплення, на які раніше не вистачало часу через роботу та родинні і життєві клопоти.
На початку зустрічі Л.Г. Резніченко розповіла про структуру органів Пенсійного фонду, ознайомила із основними функціями, що покладаються на органи Фонду, акцентувала увагу на новаціях в пенсійній сфері, підвищеннях пенсійних виплат у 2012 році.
Лідія Резніченко та Лариса Рештакова, зважаючи на тематику запитань та інтереси учасників зустрічі, надали ґрунтовну інформацію про актуальні питання пенсійного забезпечення, про механізм та результати перерахунку пенсій з 1 січня поточного року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» та про інші, передбачені законодавством, підстави для проведення перерахунків, зокрема з додаванням страхового стажу та заробітної плати.
Представники Пенсійного фонду роз’яснили також механізм нарахування пенсій різним категоріям населення, виплату надбавки за особливі заслуги перед Україною, розповіли про результати впровадження соціальних ініціатив Президента України.
Слухачі університету подякували Лідії Резніченко та Ларисі Рештаковій за вичерпні відповіді і роз’яснення та за поважне ставлення до себе. Вони також надали позитивні відгуки про роботу управління Пенсійного фонду в м.Херсоні з організації прийому громадян у формі «єдиного вікна», що дуже зручно для відвідувачів, адже таке обслуговування створює для них більш комфортні умови та допомагає економити час.

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області // Наддніпрянська правда. – 2013. №22 (22 берез.). – С. 2.

Вечер памяти Великого Кобзаря

В предверии 200-летия со дня рождения Тараса Шевченко, который Украина будет отмечать 9 марта следующего года, херсонская библиотека-филиал № 13 имени Б. Гринченко организовала вечер-чествование «Полыхает, как свеча, праведная душа Кобзаря». Прежде всего стоит отметить, что в ознаменование юбилея коллеги из областной юношеской библиотеки имени Бориса Лавренева начали интернет-проект «Библиовеночек». Поэтому можно сказать, что именно библиотека № 13 вплела один из первых цветков в этот веночек библиотечных мероприятий, посвященных памяти Великого Кобзаря.
На вечер были приглашены студентки Херсонского музыкального училища, участницы ансамбля бандуристов. В их исполнении прозвучали песня на слова Тараса Шевченко «Чи ми ще зійдемося знову» и украинская народная песня «Чорні очка, як терен».
В сценарий мероприятия были вплетены инсценировки отрывков из произведений Тараса Шевченко. Присутствующие увидели сценку «Мені тринадцятий минало», которую представили участники волонтерской группы «Промінці» Гриша Проценко и Даша Белинская. В особенности зрителей захватила инсценировка мистерии Тараса Шевченко «Великий льох», где в образах трех душ, которых не пускают в рай, выступили участники клуба «Борион» Настя Саган, Лера Парийчук и Тамара Погосян. К жанру романтических произведений поэта прикоснулась Вика Свиридко, которая выступила в роли Русалки из баллады «Русалка». Произвела впечатление на публику также декламация Олей Добротиной стихотворения «I золотої, і дорогої».
Все действо проходило на фоне яркой, насыщенной мультимедийной презентации и органично подобранного музыкального сопровождения.

Евгений Ляшенко // Новий день. – 2013. №50 (12 груд.). С.18.

Університети для немолодих студентів

Упродовж троьх років у Херсоні працює Університет третього віку, який об'єднав у прагненні бути освіченими та успішними людей поважного віку. Він організований територіальним центром соціального обслуговування Дніпровської районної у м. Херсоні ради в співпраці з працівниками бібліотеки-філії № 9 та райрадою ветеранів.
- Наша бібліотека давно підтримує тісні зв'язки з місцевим райвиконкомом та організаціями, що працюютьз ветеранами та пенсіонерами, - розповідає директор книгозбірні Тетяна Пунтус. - В 2011-му філія розпочала спільну роботу з відділенням соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району за проектом «Університет третього віку». Ми були першими, і сьогодні впевнено можемо стверджувати, що справа ця, хоч і нелегка, втім, дуже потрібна для людей поважного віку.
Університет третього віку працює за трьома напрямами роботи: гуманітарним, природничим та технічним. Психологія та мистецтво, література, історія, основи медицини та здорового способу життя, а також оволодіння комп'ютерною грамотою - далеко не повний перелік тем занять. Слухачі мають можливість відвідувати цікаві семінари, тренінги, години духовного спілкування, вечори творчості, здійснювати екскурсії до музеїв, навчатися роботі на комп'ютері. Зі студентами поважного віку працюють бібліотекарі. Проте, що університет набуває популярності, свідчить невпинно зростаюча кількість випускників: якщо у 2011 році їх було17, то в 2012-му — удвічі більше, а сьогодні кожне заняття відвідують понад 50 чоловік. Більше того, аби послухати цікаві бесіди, зустрітися з видатними людьми, представниками культури, депутатами, керівництвом району та міста, а ще отримати консультації від працівників Пенсійного фонду, управління праці та соцзахисту населення, сюди приходять не лише студенти університету, а й усі бажаючі.
Відповідально та доволі швидко літні слухачі опановують комп'ютерну грамоту. У більшості рідня живе окремо: хто за кордоном, хто в інших містах, а тому сучасні засоби спілкування через інтернет (електронна пошта, соцмережі, Skype), вміння всім цим користуватися для них дуже важливі. Єдина проблема, що комп'ютер в бібліотеці лише один, а тому доводиться чекати своєї черги або навчатися колективно.
Важливе питання для студентів такого віку - це здоров'я, а тому літні люди мають можливість оволодіти сучасними методиками оздоровлення організму. За сприяння голови райради Анатолія Толокнова та підтримки депутата Світлани Корж група отримала можливість проводити заняття зі зміцнення здоров'я в загальноосвітньому навчальному закладі № 53. Під наглядом інструкторів студенти виконують фізичні вправи, що покращують кровообіг, тренують вестибулярний апарат, активізують циркуляцію крові, зміцнюють м'язи, стимулюють щитовидку, допомагають позбутися зайвої ваги.
Значну підтримку в роботі надає й райрада ветеранів, адже більшість студентів - активні учасники ветеранського життя, волонтерського руху. Серед них - люди різних професій: педагоги, медики, ветерани праці бавовняного комбінату, заводу скловиробів, винзаводу, котрі не хочуть бути осторонь життя. Скажімо, надзвичайно здібною студенткою є Галина Петрівна Сворина - ветеран війни, за фахом інженер-конструктор, викладач ХНТУ майже з 30-річним стажем. У 2012-му вийшла в світ її поетична збірка «Мой мир тревог».
- XXI століття - дуже нелегкий час. Більшості не вистачає оптимізму, особливо людям похилого віку, - зізнається жінка. - Натомість університет надає можливість не лише отримувати цікаву інформацію, а й ділитися нею з іншими, спілкуватися, обговорювати нове, допомагати іншим.
Отже, як виявляється, студентське життя в такому віці несе море позитиву, нових друзів та неймовірних вражень, які зігрівають душі. Слухачі зізнаються, що таким чином вони знову повертаються в молодість...

Ксенія Алісова // Новий день. – 2013. №49 (05 груд.). – С. 18.

Сучасна історія у коміксах Капранових

Відомі українські письменники, публіцисти Віталій та Дмитро Капранови презентували у Херсоні у бібліотеці ім. Лесі Українки нову книгу «Мальовнича історія незалежності України». Брати, як завжди, жартували, співали пісні та розповіли, що саме їх надихнуло написати історію під іншим кутом зору.
- Одного разу до мене підійшов син і сказав, що йому потрібно скласти ЗНО з історії. Але як можна вивчити і зрозуміти так багато матеріалу? - розповідає один з братів. - Тоді я не зміг відповісти йому і розгубився. Однак згодом мені прийшла думка про написання книжки для дітей та дорослих, яка не була б ані підручником, ані академічною працею.
Так згодом на світ з'явилася «Мальовнича історія незалежності України», у якій всього 80 кольорових сторінок. У книжці стисло розповідається про героїчне минуле нашої держави: від трипільських та кіммерійських племен до проголошення незалежності. Багато також портретів відомих осіб різних епох. Крім того, автори свідомо значну частину інформації подали у коміксах, щоб молодшому поколінню українців було простіше вивчати власну історію.

Володимир Сиротенко // Новий день. – 2013. №46 (14 листоп.). – С. 20.

В библиотеку - как на праздник

Не первый год длится сотрудничество в Херсоне библиотеки-филиала № 13 имени Бориса Гринченко для детей и юношества Херсонской ЦБС и школы-интерната для слабослышащих детей. Библиотекари регулярно готовят для учеников школы разнообразные и увлекательные тематические мероприятия, которые с удовольствием посещают и младшие школьники, и воспитанники старших классов. Неизменно на этих акциях работают опытные и умелые сурдопереводчики, вкладывающие в свое дело не только профессионализм, но и душу.
Постоянным в библиотеке является проведение утренников, посвященных временам года. Как правило, их организуют в конце той или иной поры. Ребятам рассказывают о народных традициях, обычаях, ремеслах и верованиях, традиционных для данного месяца и сезона, знакомят с бытом предков, проводят викторины и конкурсы. К слову, в их ходе сами слушатели демонстрируют серьезную подготовку и эрудицию. Кроме того, в читальном зале библиотеки постоянно действует интерактивная экспозиция, наиболее популярным объектом которого для детей и подростков являются тематические кроссворды.
Отметим, что настоящим партнером и детищем библиотеки выступает детско-юношеский литературно-культурологический клуб «Борион», члены которого, ученики херсонских школ, не только постоянно участвуют в акциях библиотеки, но и помогают их организовывать.

Евгений Ляшенко. Фото автора // Новий день. №43 (24 жовт.). С. 17.

"Проковтнув" 28 книг

У дитячій бібліотеці-філії № 5 Херсонської ЦБС назвали переможця програми літніх читань та найкращого фанфіктиста. Пальму першості виборов 12-річний Ігор Савотиков, учень школи № 32. Він на канікулах прочитав аж 28 книжок. Як розповів Ігор, його найулюбленіша книга — «Помста мертвого Імператора», яку написав Дмитро Ємець.
Таким читачем бібліотекарі дуже пишаються, а щоб їх ставало ще більше, щороку для дітей влаштовують книжкові виставки, цікаві екскурсії, конкурси.
За словами завідуючої дитячої бібліотеки-філії № 5 Ірини Семенової, підсумовуючи літні читання, за кожну прочитану книгу учасникам зараховувався один бал, за відгук або малюнок - 5 балів. Тому, хто написав фанфік (продовження улюбленої  книги), присуджували 20 балів.
Окрім Ігоря, ще чимало дітей отримали відзнаки. Нагородження учасників відбувалося у святковій обстановці. Для гостей дійства - маленьких читачів та їхніх батьків - співробітники бібліотеки і юні активісти влаштували невеличку театральну виставу з конкурсами. За участь у літніх читаннях грамоти та призи-книги також отримали Олександра Панасевич, Тетяна Баранчик, Маргарита Мясоєдова, Вероніка Харинських, Олександра Дмитриєнко, Єлизавета Антощенко.
Як повідомила Ірина Семенова, літні читання урізноманітнюють дозвілля школярів та прищеплюють їм любов до книг. Завдяки цій програмі кожного року читацька аудиторія бібліотеки № 5 зростає приблизно на 10%.

Володимир Сиротенко. Фото автора // Новий день. – 2013. №37 (12 верес.). – С. 19.

У бібліотеках - книжковий бум

Останній дзвоник пролунав, і більшість школярів з радістю пішли на канікули. Проте період літнього відпочинку зовсім не означає, що потрібно відкладати книжки подалі. Навпаки, це час, коли можна насолоджуватися виключно тією літературою, яка учневі до вподоби. Цьому активно сприяють херсонські міські бібліотеки, налаштовані все літо приймати спраглих до художнього слова читачів.
Днями співробітники дитячої бібліотеки-філії № 5 Центральної бібліотечної системи (ЦБС) відкрили сезон літнього книжкового буму. Протягом всього літа бібліотеки, як і завжди, будуть раді своїм завсідникам, а також новим читачам, влаштовуючи для них книжкові виставки, ігрові завдання, різноманітні конкурси. На відкритті літніх читань гостями заходу були в основному маленькі діти, учні молодшої та середньої шкіл, тож він проходив у вигляді театралізованого дійства. Баба-Яга та її подруга Кікімора Болотна (волонтери бібліотеки-філії) розважали юних читачів конкурсами, піснями, загадками. Свою лепту вніс і молодий танцювальний колектив сучасного танцю «Джой». А дітлахи за це віддячували щирими посмішками та дзвінким сміхом.
-  Театралізовані дійства ми проводимо для того, щоб діти сприймали книгозбірню як центр задоволень, радості, книжкових відкриттів, - зазначила завідувачка бібліотеки-філії № 5 ЦБС Людмила Пугачова. - Ми робимо все, аби нашому читачеві було цікаво й весело.
Після відкриття літніх читань, що проходили просто неба, маленькі книголюби попрямували до читальної зали з Королевою книг, де проводили фізкультхвилинку, відгадували загадки. Тим часом їхні старші товариші відвідували майстер-клас з квілінгу (кручення паперу). Вони обрамляли старі не потрібні диски власноруч зробленими квіточками з кольорового паперу.
Літні читання передбачають виконання дітьми творчих завдань. Наприклад, потрібно прочитати певну кількість книг. Співробітники бібліотеки, зазначила пані Людмила, ревно фіксуватимуть бали і за підсумками нагородять переможця, котрий «проковтнув» найбільше книжок. Також влітку діти мають привести до читальної зали свого друга, залучивши його до читання, й придумати власну, альтернативну, кінцівку улюбленої книги. А волонтери бібліотеки, в основному молоді дівчата, по завершенні сезону готують буктрейлер «Як я провів літо». - Ми організовуємо усі ігрові видовища з залученням волонтерів. Вони нам дуже допомагають у проведенні масових заходів, адже самі б ми просто не впоралися. Це творчі, креативні учні 5-10 класів, учасники різноманітних гуртків. Таких активних дітей знайти важко. Наші волонтери - справжній скарб, - тепло відгукнулася Людмила Пугачова. - Я ходжу до бібліотеки з першого класу, тут багато літератури. Але волонтером я стала два роки тому. До театрального гуртка, який я відвідувала, звернулася завідувач бібліотеки, і так ми знайшли одне одного, - зізналася Анна Агеєва, учениця 10-го класу. На відкритті літнього книжкового буму вона розважала малечу у ролі Баби-Яги. - Мені дуже подобається виступати перед дітьми, адже з ними ти граєшся, спілкуєшся. Тож участь у заходах бібліотеки для мене справжнє свято.

Олеся Товсточуб // Новий день. – 2013. №26 (27 черв.). С. 18.

Хто стане лідером читання?

Вперше у Херсоні стартував «Літературний батл» («batl» з англійської - битва), який зібрав майбутню інтелектуальну еліту. У ньому взяли участь учні сьомих класів, котрі змогли перевірити свою кмітливість та знання літературних персонажів, сюжетів й цитат. Мета конкурсу — популяризація читаючої молоді серед своїх ровесників. Його організаторами виступили управління культури та освіти Херсонської міськради, Центральна дитяча бібліотека, а також обласний краєзнавчий та художній музеї міста.
Перший етап батлу проходить на базі навчальних закладів. Так, днями змагалися семикласники шкіл Дніпровського району № 48, 50 та 52. Співробітники бібліотеки-філії № 5 Херсонської ЦБС добряче попрацювали над організацією заходу для юних розумників. Учні відгадували за вказаними ознаками літературних героїв і авторство відомих фраз. Також буквоїди виступили перед ровесниками з підготовленим домашнім завданням «Відкриваю книгу — відкриваю світ», де вони творчо показали свою любов до книги: декламували вірші та співали пісень. Підсумував змагання першого етапу «Морський бій», в якому лідери батлу остаточно закріпили свої позиції. Тож журі у складі заступників директорів з виховної роботи та творчої інтелігенції присудило перемогу команді «Фоліант» школи № 52 (на фото).
— Я рада, що ми перемогли і переходимо до наступного етапу, — зізналася учасник команди-переможця Марія Мартинович. — Ми з друзями обожнюємо читати. Я особисто люблю детективи та твори письменника О'Генрі. Під час читання вирує фантазія, ти сам усе уявляєш, і це набагато цікавіше, ніж дивитися фільм.
Надалі «Фоліант» змагатиметься з десятьма іншими командами, які також перемогли у районах, у другому турі — міському. Як зазначила співорганізатор заходу, головний бібліотекар бібліотеки-філії № 5 Людмила Пугачова, конкурс проходитиме у вигляді екскурсій музеями, перегляду фільмів та цікавої гри-квесту. Переможці другого етапу «Літературного батлу» отримають творче завдання на літні канікули, яке вони презентують вже у вересні, напередодні 235-річчя Херсона. Чемпіон отримає звання «Лідер читання» та Кубок мера.
— Дуже добре, що у нас проходять подібні конкурси. Адже читання розвиває людину, вчить логічно та образно мислити, — зазначив голова журі та Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України Василь Загороднюк. — Якщо дитина у такому віці долучається до читання — це гарантія того, що вона на правильному шляху й зробила свій крок до успіху!

Олеся Товсточуб, фото автора // Новий день. – 2013. №17 (25 квіт.). – С. 22.

Зустріч в "Університеті третього віку"

Уже другий рік у Херсоні на базі бібліотеки-філії № 9 (Дніпровський район) працює «Університет третього віку». Торік студенти незвичайного університету з явилися і в Суворовському районі обласного центру. Вони навчаються в стінах Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки. На черзі - впровадження аналогічної послуги в одній із бібліотек Комсомольського району.
«Університет третього віку» — це своєрідна освітня інституція для людей старшого покоління, що діє на громадських засадах. Тут пенсіонери отримують знання, необхідні для повноцінного існування в сучасному світі і чи не щодня переконуються, що межі пізнання не існує. Незвичайний університет дає їм можливість познайомитися з цікавими людьми, розкрити у собі таланти та здібності, на які раніше не вистачало часу через роботу та буденні клопоти. Університет реалізує принцип безперервності освіти впродовж усього життя. Підтримка фізичних, психологічних і соціальних здібностей людей літнього віку особливо важлива для їх адаптації в нових  умовах життя, тобто після виходу на пенсію.
Нещодавно зі слухачами «Університету третього віку» зустрілися начальник управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Лідія Резніченко та начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян управління Фонду в м. Херсоні Лариса Рештакова. Вони надали детальну інформацію про актуальні питання пенсійного забезпечення, механізм та результати перерахунку пенсій з 1 січня поточного року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» та інші передбачені законодавством підстави для проведення перерахунків, зокрема з додаванням стра­хового стажу та заробітної плати. Представники Пенсійного фонду роз'яс­нили також механізм нарахування пенсій різним категоріям населення, виплату над­бавки за особливі заслуги перед Україною, розповіли про результати впровадження соціальних ініціатив Президента України. Слухачі університету подякували Лідії Рез ніченко та Ларисі Рештаковій за вичерпні відповіді та роз’яснення, а також  позитивно відгукнулися про роботу управління Пенсійно­го фонду в м. Херсоні, зокрема про прийом громадян за принципом «єдиного вікна». Таке обслуговування створює для пенсіонерів ком­фортніші умови та допомагає економити час.

Анатолій Яїцький // Новий день . 2013. №13 (28 берез.). С. 20.

Конкурс для молодих і творчих

Управління культури Херсонської міської ради оголошує про започаткування І Міського конкурсу літературної творчості ім. Миколи Братана. Даний культурний проект покликаний виявити та стимулювати до творчості молоді таланти серед місцевих поетів і письменників.
Учасниками конкурсу можуть бути мешканці Херсона віком від 14 до 35 років. Власні рукописи в електронному та паперовому вигляді автори повинні надати до методичного відділу Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки до 21 лютого. В тексті треба обов'язково вказати повні дані з місця навчання, роботи, своє ім'я, прізвище, по батькові та контактний телефон. Прозовий конкурсний твір повинен бути не менше 5 і не більше 150 сторінок друкованого тексту шрифтом Тimes New Roman 14-го розміру. Якщо проза перевищує ці норми, можна подавати уривок з твору. Поезія подається не менше 5 віршів. З поеми допускається уривок. На конкурс приймаються роботи українською чи російською мовою. Тематика творів не обмежена.
На переможців очікують дипломи    від    управління    культури міськради та подарунки. Крім того, журі відзначатиме учасників в окремих номінаціях: «Відкриття року», «Постать», «Визнання», «Надія». Кращі твори планується видати окремим збірником.
За детальнішою інформацією ви можете звертатися до Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки (вул. Потьомкінська — К. Маркса), 97; тел. 49-05-16) або до міського управління культури (вул. Червоностудентська, 7; тел. 32-17-18).

Мирослав Словолюб // Новий день. – 2013. №3 (17 січ.). – С. 17.

Відеоролик із Херсона кращий в Україні

Три хвилинна екранізація книги Ірен Роздобудько "Дві хвилини правди", знята в Херсоні зусиллями арт - групи " Режіссер.орг" та бібліотеки № З, отримала всеукраїнське визнання та титул "кращий буктрєйлер".
У Києві відкрився третій ярмарок бібліотечних інновацій "Сучасна Бібліотека: рухаємося вперед". Центральною подією першого дня став національний конкурс відоороликів і фільмів, спрямованих на популяризацію читання та відвідування бібліотек "БібліоКіноФест 2.0". Серед інших, особливе місце і значення зайняло змагання авторів робіт у жанрі буктрейлерів коротких відеороликів за мотивами книг, основне завдання яких розповісти про книгу, заінтригувати і зацікавити читача. Перемога в цій номінації дісталася нашим землякам: бібліотеці -філії № 3 Херсонської ЦБС спільно з уже відомою своїми оригінальними кінопроектами арт-групою " Режиссер.орг ". Буктрєйлер до книги "Дві хвилини правди" є, на думку журі, сміливим експериментом у перенесенні на екран персонажів з твору популярної сучасної української письменниці Ірен Роздобудько. "Можливо, у нас вийшло в деяких місцях дещо вільно інтерпретувати оригінальний текст, розповідає режисер буктрейлера, керівник арт-групи" Режисесер. орг" Леонід Сжуров, тому ті, хто читав книгу, цілком можуть мати до нас певну претензію. Але, принаймні, з першочерговим завданням - проінформувати, заінтригувати і дати, додатковий стимул глядачеві прочитати українську книгу, думаю, впоралися ".

// Вгору. – 2013. №40 (03 жовт.). – С. 9.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930