за 2017 рік

Бібліотеки - частина нашого життя

З ініціативи громадських організацій «Розвиток» та «Центр сприяння інформаційних тех­нологій», за підтримки громадськості м. Херсона, активних читачів книгозбірень у Цент­ральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки відбулося засідання круглого столу, на якому обговорювалися шляхи збереження та модернізації бібліотек. До участі у ньому запроси­ли й депутатів міської ради та районних у м. Херсоні рад.
Стурбованість про подальшу долю бібліотек була викликана тим, що на засіданні депутатської комісії міськради з питань культури при обговоренні питання оптимізації закладів культури пролунала думка про можливе закриття деяких бібліотек.
Варто зазначити, що круглий стіл дав мож­ливість присутнім вкотре оцінити значення як книговидань, так і книгозбірень у час суцільного інтернету. Присутні одностайно висловили дум­ку, що, попри те, що безліч інформації отримуєть­ся зараз саме з інтернету, особливо молоддю, значення книги у житті людини не зменшується.
Депутат міськради Неля Голубенко зазначи­ла: «Мова ж йде не тільки про отримання інфор­мації. Книжка — це друг з дитинства. Саме завдяки книжці дитина долучається до світу культури. Мами дітям читають книжки, показують картинки. Який комп'ютер може замінити подібне спілкування?».
Письменник Леонід Марченко нагадав при­сутнім один з висловів академіка Дмитра Ли-хачова: «Бібліотеки найважливіші в культурі. Може не бути університетів, інститутів, інших культурних закладів, але, якщо є бібліотеки, культура не загине в такій країні».
— Відомий такий факт: під час громадянської війни, суцільної розрухи Луначарський наказав видавати бібліотекарям молоко, — зазначив Марченко. — А ми зараз опинилися перед пи­танням їх закриття — відчуйте різницю. Бібліотеки — це осередки культури, де реалізується багато творчих проектів, відбуваються зустрічі школярів із письменниками, це так важливо для дітей!
Не менш емоційним був виступ громадського діяча Галини Бахматової: «У нашому житті немає абсолютних істин, але є абсолютні цінності. Бібліотеки — це частина таких констант. Ми повинні зберегти стільки бібліотек, скільки зможе­мо утримати. Ми — громада, сім'я. Жодна нор­мальна сім'я не буде економити на освіті дітей. Депутати — усього лише посередники, вони наші обранці. І ми сьогодні зібралися, щоб сказати їм, якими ми хочемо бачити сучасні бібліотеки».
Учасники круглого столу дійшли висновку, що зберегти існуючі бібліотеки необхідно, але на­разі актуальним є питання їх модернізації, на­повнення як новим технічним обладнанням, так і новими формами роботи, новим змістом, яко­го потребує сьогодення.
Результатом розмови за круглим столом ста­ло прийняття резолюції, у якій, зокрема, його учасники вирішили звернутися до міського го­лови з вимогою припинення руйнації мережі публічних бібліотек та модернізації їх шляхом реалізації проектів розвитку бібліотек міста на 2018 рік тощо.
Враховуючи наявність відповідної теоретич­ної підготовки, життєвого і професійного до­свіду, учасники круглого столу висловили го­товність підтримувати й надалі бібліотеки міста.

Ірина Черенкова // Новий день. – 2017. – №50 (06 груд.). – С.20.

Зустріч друзів

У міській бібліотеці ім. Лесі Українки відбулося засідан­ня міжнародного круглого столу «Україна і Литва крізь віки: стан і перспективи наукової співпраці».
У засіданні взяли участь Почесний консул Литовської Республіки у Херсонській області Віктор Попов, голова правління громадської організації «Культурний центр Украї­на  Литва» Наталя Бімбірайте, підписант Акту Незалеж­ності Литви, політик, громадський діяч, президент Клубу сигнатарів Акту Незалежності Литви Бірутє Вальонітє.
Учасники круглого столу обговорили питання загаль­ної спадщини та спільної історії України та Литви, єдино­го європейського простору, ставлення до пам'яток історії і культури як важеля економічного відродження та пробуд­ження національної свідомості.

// Новий день. 2017. №22 (24 трав.). С.6.

Повір у себе...

Повір у себе, адже ти -
ЛЮДИНА,
Завжди крокуй дорогою
добра,
Читай книжки й знання
черпай, дитино,
Неси у світ ти часточку тепла!

Немовля... Школяр... Під­літок... Дитинство... Юність... Період пізнавальної активності та становлення особистості.
Як не заблукати в склад­ному вирі життя, не втратити довіру до людей, стати мило­серднішим, повірити у власні можливості, поселити у душі добро?
Маленькі пацієнти Херсон­ської обласної дитячої лікарні (офтальмологічне відділення) одержали досить вичерпні від­повіді на ці та багато інших пи­тань у ході тренінгу-гри «Повір у себе» (в рамках проекту «Зі­гріємо теплом дитячі серця»), проведеному логопедом цен­тру раннього розвитку дити­ни «Абетка» м.Херсона, пси­хологом Вікторією Володи­мирівною Димчєнко.
За допомогою психологічних вправ та ігор «Розкажи про себе» (можливість представи­ти себе, виразити свою інди­відуальність), «Вгадай емоцію» (стан власного емоційного портрету), «Кімната дзеркал» (повторення рухів партнера задля досягнення взаєморо­зуміння), «Комплімент» (розви­ток позитивного само сприй­няття), «На що схожий твій настрій?» (вираження емоцій у формі малюнку) присутні мали змогу підвищити само­оцінку, перебороти стереоти­пи, що заважають радіти жит­тю, формувати інтерес до се­бе та оточуючих, зміцнити по­чуття власної гідності.
Психологом були надані поради щодо керування сво­їм емоційним станом, наго­лошено на позитивному став­ленні до життя та різноманітних способах підвищення впевне­ності в собі.
Протягом заходу панува­ла атмосфера довірливості, взаємодопомоги та доброзич­ливості. І, звісно ж, не обій­шлося без книг...

Галина Кухта, бібліотекар бібліотєки-філії N222 (для дітей) м.Херсона // Наддніпрянська правда. 2017. №23 (29 берез.). С.4.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930