Сайт науково-методичного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
16.03.2018 10:18

Тренінг програми Британської Ради "Активні громадяни"
2-3 квітня 2018 р. у Херсоні пройде тренінг програми Британської Ради "Активні громадяни"...

07.03.2018 09:38

Девіз УБА 2018 року
На початку 2018 р. Президія УБА оголосила конкурс на девіз УБА 2018 р. Усього на конкурс було подано...

07.03.2018 07:01

Конкурс на участь у регіональних тренінгах “Рівноправне партнерство чоловіків та жінок для демократичного розвитку країни”
Міжнародна фундація виборчих систем (IFES Україна) оголошує конкурс на участь у регіональних тренінгах...


Гість | Увійти
Версія для друку

В бібліотеках міста триває Велика літературна естафета "Гончар крокує Херсонщиною" з нагоди 100-річчя видатного українського письменника.

Дитяча бібліотека 21 Херсонської ЦБС пам'ятає, що Олесь Терентійович писав насамперед для українського юнацтва й чимало його творів – це "романи дорослішання". Вже кілька генерацій українців зросли маючи за приклад героїв Гончара – своїх однолітків.

З такими міркуваннями бібліотекарі бралися до організації заходу "Письменник світла" для учнів 8 класу школи № 33. Але чи щось говорить ім'я майстра сучасним школярам? Чи цікаві їм його твори? Чи це просто одне з імен осоружної навчальної програми?

Тож бібліотекарі повсякчас підкреслювали: Олесь Терентійович був закоханий у Херсонщину, її неозорі поля, чисте небо, стиглу пшеницю і це помітно не лише в творчості, а й у житті письменника.

Та з'ясувалося, що учні знайомі з відомими творами Гончара про наш край: романами й повістями "Таврія", "Перекоп", "Тронка", "Берег любові", "Бригантина", "На косі". Херсонські учні пишаються тим, що наш край постає на сторінках книг, що їх знають та вивчають їхні однолітки по всій Україні.

Марними є і побоювання, що спадок Олеся Терентійовича може стати нецікавим та забутим. Нові покоління як і раніше звертаються до творчості письменика, насолоджуються його живою українською мовою. Між учнями з романів Гончара та сучасними учнями вже більше півстоліття, але як і раніше читачів турбують їхні долі, як і раніше юні читачі вчаться долати труднощі на їхньому прикладі.

Свідченням непідробного інтересу до творів майстра є їхні численні перевидання, що зберігаються в міських бібліотеках. І після такого яскравого заходу навіть ті з учнів, що не надто полюбляють книгу, неодмінно завітають до бібліотеки і перегорнуть першу сторінку "Тронки", чи "Собору", чи іншої книги Гончара. І вже не зможуть закрити книгу доки не довідаються чим же закінчилася ця історія.


100-річному ювілею від дня народження Олеся Гончара була присвячена ЗС година пам’яті "За мить щастя".
Учні, які завітали до нашої бібліотеки, дізналися багато цікавого про одного з найвизначніших письменників і громадських діячів ХХ ст. та ознайомилися з переглядом літератури "Дзвони Гончаревих святинь".
Віртуальна присутність Олеся Терентійовича у відеозаписах, фрагменти його інтерв’ю та слайд-презентація увиразнювали багатогранність його образу й таланту.
Зацікавили школярів також буктрейлер "Модри Камень" та книжкові видання автора, які залишаються високим і неперебутнім зразком гуманістичних ідеалів для всіх поколінь.

 

Вхід