за 2018 рік

День Незалежності України відзначено і в селі Потьомкине

«Благословенна будь, незалежна Україно, моя земля, мій дивосвіт». Під такою назвою відбулося свято, присвячене Дню Державного Прапора і Дню Незалежності України.
В залі діяла виставка «Квітуча моя Україна», оформлена учасни­ками художньої самодіяльності і активними читачами бібліотеки, та фотостенд «Таланти твої, Потьомкине».
Звучали найкращі слова про нашу неньку-Україну та вітання зі свя­тами від ведучих Галини Голуб та Ірини Гребенюк. До їх вітань при­єднався жіночий ансамбль «Гарячі серця» з піснями «Вітальна» та «Святкова».
Театралізована міні-сценка легенди про державні символи «Нема ціни святині дорогій» розкрила зміст появи Герба України, який по­ходить від золотої трьохпроменевої корони великих Київських князів. Число три завжди вважалося магічним, бо відображає триєдність життя - це батько, мати, дитина, які символізують собою силу, мудрість, любов.
За легендою мати-українка дала золоту корону старшому сину, середньому - одяг блакитного і жовтого кольорів, який приносив звитяжні діла, славу, успіх. Найменшому сину мати дала пісню про Україну, яка звучала велично і дзвінко повсюди, де він бував. За його джерельний голос він отримав ім'я - Гімн. Ролі виконували Даша Бельчик, Даша Бондар та Галина Зікрач.
Танцювальний гурт «Посмішка» (кер. Настя Хижняк) виконали три танці «Василина - українка файна», «Промінь», «Калина», від яких глядачі були у захваті.
Крім пісень у виконанні ансамблю, звучали пісні солістів та дуетів. У вико­нанні Ольги Корольової звучала пісня «Одна калина за вікном». Талановита, активної життєвої позиції Тетяна Равлінко, яка по­стійно дарує людям пісню і добрі справи,виконала композицію «А ми - українці». Наша гордість і надія Ірина Гребенюк подарува­ла глядачам пісні «Лише у нас на Україні» та «Червоний мак цвіте». Пісню «Україно, ти моя родино» виконала солістка-дебютантка Тетяна Мирончук. Ан­самбль дівчаток (Мар'яна, Сніжана, Олександра та Віка) подарували глядачам пісню «Квітуча моя Україна».
Неперевершена гумористка потьомкинської сцени - бібліотекар Віра Щасна, розважила присутніх гуморесками. А наші «євробабки» Параска та Палажка (це Тамара Бельчик та Ольга Корольова) «зірвали» зал сміхом сценкою «Зустріч на ярмарці».
Пісня «Україно - це я» у виконанні двох мам -Мирончук Тетяни і Корольової Ольги з доньками Мар'яною, Сніжаною та Олександрою, стала фінальною, до виконання якої в кінці долучили­ся всі учасники концертної програми, звучала гордо, переконливо і щасливо. Бо ми всі і є наша Україна.
Не був би концерт таким яскравим, якби есте­тичного забарвлення не надали б яскраві костю­ми, які пошити мені допомогли Олександра Голуб, Людмила Тупіконь, за що їм велика вдячність.
За творчі поради і підтримку вдячні ми Люд­милі Янчук. За музичний супровід - Ані Равлін­ко. Також потьомкинські учасники художньої са­модіяльності з депутатом Галиною Федорчук взяли участь у святкових заходах у Високопіллі, де одержали диплом за «Богатирський стіл» та подарунки.
Особливу вдячність хочу висловити голові ПСП «Вископільське» Лупеєвій К. А., яка завжди з розу­мінням ставиться до проблем сільського клубу і цього разу забезпечила транспортом поїздку на свято до Високопілля.
Буде жити Україна, доки є такі ентузіасти, добро-чинники, що допомагають не зникнути народному мистецтву на селі.

Галина Зікрач, завідуюча філією «Потьомкинський СК» // Високе поле. – 2018. – №35. – (31 серп.). – С.3.

Святкуймо разом!

Шановні односельці, запрошуємо вас взяти участь у святкуванні Дня Незалежності України.
Комунальний заклад «Високопільська цент­ральна бібліотека» продовжує приймати фото­графії на конкурс «Мій рідний край - моє Високопілля». Це можуть бути сучасні фотороботи: пейзажі, визначні місця рідного краю та світли­ни минулих років.
Сподіваємося, що багато в кого (особливо в ста­рожилів) в сімейних альбомах є світлини минулих часів, тож давайте згадаємо історію нашого краю! Перегляньте свої архіви. Якщо у вас є цікаві фото­картки, приносьте їх на конкурс, щоб всі присутні на святкуванні мали змогу хто пригадати, а молодь ознайомитися з історією Високопільщини.
Після конкурсу фото будуть повернуті влас­никам.
А також в цей день відбудеться конкурс «Смак української кухні». В конкурсі можуть взяти участь всі бажаючі, приготувавши українські страви, випі­чку, консервацію та інші сільськогосподарські про­дукти харчування та принісши їх на конкурс.
Мешканці вулиць будуть змагатись між собою за кращу українську страву. Запрошуємо об'єднати­ся та взяти участь у конкурсі.
В приміщенні бібліотеки буде працювати «Літе­ратурна кав'ярня», де можна випити кави, чаю та просто поспілкуватися з друзями.
За інформацією та умовами конкурсу звертати­ся за телефоном: 096-549-56-79.

// Високе поле. – 2018. – №33. – (17 серп.). – С.4.

В Потьомкиному проведено акцію

В недільний погожий день біля сільського клубу гамірно і звучить музика. Тут відбулася щорічна об­ласна національно-патріотична акція «Ми - ук­раїнці», мета якої виховання патріотизму у моло­дого покоління та виявлення творчих здібностей в учнів, студентів, молоді села.
Найактивніші читачі бібліотеки, учасники худож­ньої самодіяльності клубу із запропонованих за­ходів, перерахованих в Положенні про акцію, виб­рали форму проведення - патріотичний майдан, а тему - «Кольори, що дарують надію».
Ми - українці, пишаємось тим, що маємо дер­жавні і народні символи, кольори яких несуть в собі глибокий зміст і дарують надію.
Поєднання на державному прапорі синього і жовтого кольорів може трактуватися багатознач­но: це і чисте, голубе, мирне небо, що розкину­лось у височині над жовтим кольором хлібного лану - символу мирної праці і достатку, це і поєднання символів життя - золотого сонця у синьому кос­мосі, це велика Гармонія Космосу, Сонця, Землі і всього сущого на Землі.
«Без верби і калини - нема України» - говорить народне прислів'я. Зелений колір верби символі­зує красу і неперервність життя, гілочки верби освячують і використовують як обереги житла і поля від граду, блискавки, а людей - від хвороб.
Калина - символ неньки України, символізує не­перервність, нескінченість роду, символ рідної землі, отчого краю, а також символізує дівочу кра­су - вроду, здоров'я, невинність, чистоту, дає ко­льори і цілющі властивості цвіту та плодів.
Створена була композиція - дійство «Українсь­кий вінок із стрічками - оберіг і знахар душі». Кож­на квітка і стрічка розкривала своє призначення. Виконано також танцювальні композиції, пісні.
Ми - українці сутністю і кров 'ю.
Наше коріння тут у цій землі.
Вона нашою живиться любов 'ю,
А ми страждаєм болями її.
Ми - українці, діти народу того,
Що відвикає нині від ярма.
Ми піднімаємось і дякуємо Богу,
І віримо в те, що Україна засія.
Багато зусиль і часу витрачено на підготовку та­кого яскравого і красивого заходу. Велика вдячність всім його учасниикам, особливо веду­чим Ірині Гребенюк, Валерії Сипко, солістам пісень Ользі Корольовій, Тетяні Мирончук, бібліотекарю Вірі Щасній та діджею Юлії Яцик (без її власного ноутбука не відбувся б ні захід, ні дискотека). Бчуло і пригощання пампушками та калачами.
Український народ - мудрий. Віками знав і вико­ристовував цілющі властивості рослин та їх кольо­рові призначення. Вивчаймо нетлінну спадщину свого народу, будьмо достойними його дітьми, щоб жити в мирі, щасті і добрі, бо ми - українці.

Галина Зікрач, завклубом  // Високе поле. – 2018. – №31. – (03 серп.). – С.2.

Відзначили державне свято

День Конституції - це свято національного єднання й за­гальної відповідальності за сьогодення й майбутнє нашої Батьківщини, цілісність та непорушність її кордонів. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України в 1996 році.
27 червня, напередодні 22-ї річниці Конституції Украї­ни, у районному центрі прой­шла низка заходів, приуроче­них визначному святу. Вже з самого ранку делегація Високопільської селищної ради на чолі з головою Русланом Заставою вирушила на урочи­сте зібрання до погруддя Т. Г. Шевченка, аби за тради­цією покласти квіти до підніжжя Кобзаря під невмирущі віками рядки його віршів у виконанні Карини Калінки та Володимира Сахна.
Цього ж дня у районній бібліотеці у літера­турній кав'ярні відбувся семінар працівників бібліотечної системи громади, присвячений Дню Конституції та Дню молоді.
Продовжилися святкування ярмаркою-розпродажем у фойє Центру культури та дозвіл­ля, яка передувала святковому концерту. Вже за доброю традицією порадували своїми смаколиками Наталя Калінка, Аліна Біднина, Анна Коваль, Аліна Маланчук, Алеся Закатюк. Раду­вали око роботи майстрів декоративно-при­кладного мистецтва - Олександри Сапсай, Галини Сапсай, Світлани Шуліпи.
Про історичні події Дня прийняття Ос­новного Закону держави вже з головної сцени райцентру розповіли ведучі свят­кового концерту Оксана Гриньок та Оксана Бондар.
Привітати земляків зі святами Дня Консти­туції та Дня молоді прийшли очільники райо­ну та селища - голова РДА Сергій Старух, го­лова райради Сергій Овчарук та голова Високопільської селищної ради Руслан Застава. Кожен з керівників виконав почесну місію нагородження за особисті досягнення з нагоди свят кращих жителів селища та району. Окрім того, голова райадміністрації нагородив гра­мотами учасників навчальних зборів підрозділів територіальної оборони Високопільського та Нововоронцовського районів.
Опісля урочистостей, головна сцена Високопілля замайоріла яскравими талантами ви­хованців ЦДЮТ - гурту «Вітамінки», Вікторії Прополі та Дмитра Орєхова (кер. Л.Пашина), танцювальних колективів «Азарт» та «Родзин­ка» (кер. А. Ярещенко), театрального гурту «Неслухасики» (кер. О. Чумна). У неймовірний світ східного танцю глядачі поринули завдяки виступам колективу «Зафіра», дуету у складі Ірини Бандюк та Ірини Борис. До чарівного світ музики та співу долучили ансамбль мідних духових інструментів (кер. О. Кісільов), тріо «Грація» (кер. О. Малюк), дуети у складі Гри­горія та Олександра Кашульських, Ірини та Каріни Осміннікових, сольних виконавців Ка-ріни Нетяги, Олександра Пономаренка, Ста­ніслава Кашульського, ансамблю «Роксолана» (кер. Т. Осміннікова).

Ольга Цалінська  // Високе поле. – 2018. – №27. – (06 лип.). – С.2.

Завітайте до нас на гостину!

Бібліотека - це чарівний світ книг, і, мабуть, не знайдеться такої людини, яка хоча б раз не переступила поріг книгозбірні. Кожен прихо­дить сюди зі своєю метою. Одні в пошуках чогось новенького, інші погортати сторінки не-заслужено забутих книг, почитати періодичні видання.
Бібліотекарі нашої книгозбірні постійно зна­ходяться в пошуках нових форм роботи, спілку­ються з читачами, цікавляться їхньою думкою: якою б вони хотіли бачити сучасну бібліотеку.
І тепер, коли ми стали частинкою громади, наше завдання стати центром обслуговування громадян, основним завданням якого є задо­волення потреб односельчан в публічній інфор­мації та організації їхнього дозвілля. Ідея відкриття літературної кав'ярні зародилася від потреби спілкування з населенням. Яким по­винно бути те місце, де можна було б провес­ти час з друзями, випити чаю чи кави, прийти сюди у пошуках натхнення, відсвяткувати ви­датну дату. Без сумніву, тут не повинно бути ніяких регуляцій, правил. А можна спілкува­тись, голосно розмовляти і навіть співати, а залишаючись на одинці, зручно вмоститися в затишному куточку серед квітів, погортати улюблений журнал чи роман, почитати поезію. І така літературна кав'ярня уже відкрита. Ми довго вирішували, кого ж саме запросити на відкриття і дійшли думки, що це мають бути ветерани праці, найактивніші наші читачі, ті, хто в царстві книг пізнав радість праці. Адже їм так близькі наші перемоги і наші проблеми. Саме вони першими підтримали акцію «По­люби бїбліотеку і бібліотека полюбить тебе» і подарували нашій книгозбірні чимало цікавої літератури з різних галузей знань. Атмосферу справжнього свята створювали деталі: польові маки та горошок, які красувалися на кожному столику, гості, що завітали, та ідеї, які витали в повітрі приміщення. Бібліотекарі створили для всіх острівець тепла та затишку, оформили полички «Книги з добрих рук», разом з при­сутніми пригадали цікаві історії з життя бібліо­теки, поспілкувалися, посмакували смаколика-ми та кавою. Переможці акції отримали гра­моти, а представники фонду Ігоря Колихаєва Ігор Урбанський та Валерій Чиж подарували бібліотеці книги, а учасникам подарунки.
Ідей для покращення обслуговування насе­лення у нас багато, плануємо проводити різно­манітні ділові зустрічі, корпоративи, заходи, пов'язані з культурою та мистецтвом, зустрічі поетів, творчі вечори, міні концерти, майстер-класи, обмін з домашньої бібліотеки між чи­тачами та дні «Поміняй книгу на каву».
Якщо в вашому колективі планується видат­на дата чи інша подія, будемо раді бачити вас в стінах нашого закладу. А ще запрошуємо всіх бажаючих відвідати літературну кав'ярню, де панує атмосфера літньої прохолоди, затишку та інтелектуального пошуку, що нехарактерно для звичайної кав'ярні. Тут ви зможете зус­трітись з друзями, однодумцями, провести час на одинці з книгою. Якщо у вас є вільний час або ви чекаєте на потяг чи автобус, аби не гаяти марно час, зайдіть до нас і ви будете приємно вражені.
Бібліотека - це колиска ідей. Дай Бог, щоб її доля не кінчалася.

 // Високе поле. – 2018. – №25. – (22 черв.). – С.4.

Ура, у нас канікули!

Канікули! Канікули! Весела ця пора! Нам хочеться співати - бо це наше життя! Бо ми такі красиві, усміхнені щодня, Сьогодні в нашім таборі - чудове відкриття! Свято, якого з нетерпінням чекали діти і дорослі, відбуло­ся 29 травня в КЗ «Новомиколаївський НВК «ЗОШ І-ІІ сту­пенів - дитячий садок» урочи­стим відкриттям літнього табо­ру «Зоряний». На лінійці учні презентували свої загони. Прапор табора підняли Вла-дислав Карпенко та Роман Моргун, учениця 6 класу Мари­на Румянцева відзвітувала на­чальнику табірної зміни Галині Миколаївні Костнічевій про початок різноманітних розваг, конкурсів, віршів, пісень.
З вітальним словом з на­годи відкриття пришкільно­го табору та наближаючим святом Дня захисту дітей звернулася директор шко­ли Вікторія Чорноморченко, яка побажала дітям цікавого дозвілля, але й нагадала, щоб не забували та дотримувалися правил безпечної поведінки.
З .подарунками, традиційно, завітав до шкільло табору «Зоряний» сільський голова Анатолій Чорноморченко, та побажаннями для дітей гарного відпочинку, набратися за період літніх кані­кул сил та міцного здоров'я, з гарним настроєм і приємними враженнями зустріти новий на­вчальний рік. До святкового столу дітей були передані вітамінні смаколики.
Про підростаюче покоління не забули і активні спонсори, це Сергій Смірнов, керівник ОФГ «Таврія», який передав до табору спортивний інвентар: волейбольні м'ячі, гімнастичні обручі, настільні ігри, розмальовки, фломастери, марке­ри, олівці та багато іншого.
А також приватний підприє­мець Сергій Костнічев -настільні ігри, фломастери, олівці, розмальовки, кольоро­ву крейду та інше.
Отож, малятам цей день за­пам'ятався іграми, піснями, розвагами та смачним обідом, який з любов'ю для них приготували шкільні кухарі, Марія Грабовська та Алла Дуднїк.
Тож життя у таборі вирува­тиме.

Г. Іващенко, сільський бібліотекар // Високе поле. – 2018. – №22. – (01 черв.). – С.3.

Гори, гори свіча пам'яті...

На минулому тижні у кімнаті ради ветеранів відбула­ся зустріч-спогад «Гори, гори свіча пам'яті Гергель Людмили Іванівни».
Людмила Іванівна прожила велике, світле, порядне і щасливе життя. Була працелюбною, пунктуальною і пуб­лічною жінкою, люблячою мамою і бабусею.
Її життя, як повноводна ріка при повені, бурхливе, а було й спокійне. Народилася ця жінка 1932 року в селі Нововознесенське в багатодітній сім'ї. Безтурботне ди­тинство, поряд тато, мама, сестра, брати. Так би іжити. Але настало тяжке випробування - війна, яка принесла багато горя в її родину. Рано осиротіла Людмила Іван­івна, бо на війні загинув батько. Настала розруха, го­лод, холод... А роки йшли.
Після закінчення 8-го класу в 1949 році, Людмила Іва­нівна пішла працювати. Спочатку - піонервожатою, а потім бібліотекарем в райком партії. Завжди брала активну участь в житті селища. Згодом на районній конференції вона була обрана другим секретарем рай­кому комсомолу, її завжди можна було бачити в гущі молоді. Успішно закінчила культурно-просвітницький технікум. 20 років працювала методистом районної бібліотеки. Як умілого, енергійного організатора Люд­милу направляють директором районної кіномережі. За добру роботу колектив районної кіномережі неоднора­зово заносився на районну та обласну дошку пошани, нагороджувався грамотами і дипломами, бо кіномере­жа виборювала перші місця не тільки в області, айв республіці. 18 років, аж до виходу на пенсію, працюва­ла в районній кіномережі. Будучи на пенсії вона працю­вала 12 років агентом страхової компанії. В Заградівці і Кочубеївці завжди була бажаним гостем, її знали всі жителі, бо це були її дільниці.
З 1995 по 2007 рік працювала заступником голови районної ради ветеранів, була членом президії. До ро­боти завжди ставилася сумлінно, брала активну участь в патріотичному вихованні молоді, її любили і шанували колеги по роботі за розум, відвертість, сердечність.
19 жовтня 2015 року Людмила Іванівна пішла з життя, а для тих, хто її знав, залишилася світлою особистістю, людиною з великої літери. Пам'ять про Людмилу Іва­нівну, як нашу колегу, буде вічно жити в наших серцях.
Її люблячий син - Сергій Федорович, який нині про­живає в Америці, виявив бажання в ім'я пам'яті про матір, яка працювала у ветеранській організації, зро­бити подарунок для ради ветеранів - офісні стільці та фотоапарат.
На знак подяки за її безмежну любов онуки Людмили Іванівни виготовили стенд, який присвятили її життю та діяльності. На його урочистому відкритті кожен доб­рим словом згадав про цю жінку як про колегу по ро­боті, як громадську активістку і просто хорошу людину. 

// Високе поле. – 2018. – №21. – (25 трав.). – С.4.

Поріс чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорно­бильська катастрофа.
32 роки смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. Горем і болем увій­шов у наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на «до» і «після».
24 квітня до Дня Чорнобильсь­кої трагедії у комунальному закладі «Високопільська цент­ральна бібліотека» сумісно з комунальним закладом «Високопільський краєзнавчий музей» для учнівської молоді проведено історичний екскурс «Поріс чор­нобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс». В історії нашого на­роду є чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Молоде поколі­ння не має права забувати цю страшну трагедію. Ми повинні знову і знову усвідомлювати всю відповідальність за свої дії перед нащадками. Саме тому, бібліо­текарі ознайомили учнів із трагічною сторінкою нашої історії.
На зустріч було запрошено ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Миколу Шелеста, який поділився спогада­ми та дав відповіді на поставлені запитання учнів.
Бібліотекар ЦБ ознайомила чи­тачів з виставкою-репортажем «Сльоза омиває опалену душу», на якій розміщені документальні і художні твори, які висвітлюють важливі питання стосунків люди­ни з мирним атомом і жахливі на­слідки аварії. Присутні перегля­нули документальний фільм «Чор­нобиль». На завершення заходу запалили свічку і хвилиною мов­чання вшанували героїв і жертв чорнобильської катастрофи.

// Високе поле. – 2018. – №17. – (27 квіт.). – С.4.

Напередодні Великодня у Херсоні розквіт "Писанковий сад"

«Писанковий сад» - саме під такою назвою минулого тижня у Херсоні проходила культурно-мистецька акція, приурочена Великоднім святам.
5 квітня дерева Потьомкинського скверу обласного центру за­майоріли різнобарв'ям писанок, квітів, великодніх прикрас. Сюди з'їхалися представники закладів культури та майстри з усієї Хер­сонщини, аби з притаманною ук­раїнцям оригінальністю і вишука­ністю представити свої вироби.
Продемонстрували свої талан­ти культармійці та майстри де­коративно-ужиткового мистецт­ва з нашого району - відділ культури, молоді та спорту райадміністрації та Центр культури та дозвілля Високопільської ОТГ.
Організатори свята - Хер­сонський обласний центр народ­ної творчості, дали унікальну можливість херсонцям та гостям міста поринути в справжнісіньку атмосферу Великодня - свята радості, світла, надії. А розпочав культурно-мистецьку акцію свя­щеник УПЦ Київського Патріар­хату Богдан Костюк. Далі до уваги присутніх представлена концертна програма від культармійців Херсонщини. З неви­мовною доброзичливістю сприй­малися виступи дуету з Високопільщини «Калинонька» у складі Лариси Леонінкової та Тетяни Осміннікової.
В рамках «Писанкового саду» діяла виставка-ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистец­тва, де усі бажаючі мали змогу придбати вироби, виконані у різно­манітних техніках, випічку, іграш­ки, писанки, взяти участь у майстер-класах з писанкарства, розпису та малю­вання з Великод­ньої тематики... Певно, виставка-розпро-даж, підготовле­на закладами культури Високопільщини, була як ніколи збагаченою різноманітною продукцією і кількістю майстрів, які взяли у ній участь. Свої ро­боти тут пред­ставили: Нововознесенський СБК, Князівський СК, Архангельський СБК, Зарічненський, Новопетрівський СБК, Ольгинський СК, Ар­хангельська селищна, Зарічненська сільська бібліотеки. Та­кож надали свої роботи Аліна Біднина, Алла Онопа, учасники клубу «Рукодільниця» Високопільського ЦКД, ВСШІ «Обдаро­ваність» ХОР та ін.

// Високе поле. – 2018. – №15. – (13 квіт.). – С.1.

Тиждень дитячої та юнацької книги у Високопільській школі

Щороку хвилююча мить чарів­ної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочіку­ване свято - Міжнародний тиж­день дитячої та юнацької книги. Це свято залишається найпопулярнішим під час шкільних вес­няних канікул, яке пов'язане з книгою. Адже воно пов'язане з днем народження відомого датського казкаря Ганса Християна Андерсена. Тиждень дитячо­го читання зі своїми давніми тра-диціями сьогодні не лише не втратив свого значення, але й набув особливого змісту для кожного читача.
Пройшов Тиждень книги і у КЗ «Високопільська ЗОШ І-ІІІ сту­пенів». У перший його день у зак­ладі відбулася тематична лінійка «Книга - восьме диво світу», а для наймолодших школярів відбулася гра-подорож «Країна, якої не існує».
Цікавим видався другий день Тижня, під час якого працювала «книжкова лікарня». У рамках цього дня відреставровано 25 підручників та 40 книг художньої літератури.
Вже наступного дня для учнів 3-4 класів відбулась літературна вікторина «Знавці казок Ганса Християна Андерсена».
Казки цього видатного пись­менника стали надбанням всьо­го культурного світу та увійшли до дитячих книг. Вони перекладені більш як 150 мовами світу та ста­ли основою для численних екра­нізацій, мультфільмів, театраль­них постановок, балетів тощо.
Творчість Андерсена перепов­нює ціла гама людських відчуттів і настроїв: доброти, милосердя, захоплення, іронії, співчуття. І найголовніше - любові!
В передостанній день Тижня дитячої книги з учнями 5-6 класів ми поринули в подорож у минуле на тему: «Як писались книги під час Київської Русі», а у п'ятницю для учнів 7 класу проведено бібліотечний урок «Книги, які всі знають».
Також в рамках Тижня проведено рейд-перевірку стану збереження підручників серед 2-11 класів та визначено найбережливіших учнів, конкурс газет на тему «Реклама книги та бібліотеки», конкурс малюнків «Мій улюблений казковий герой» та «За що я люблю літературу».

Тетяна Складенко бібліотекар // Високе поле. – 2018. – №15. – (13 квіт.). – С.2.

Мій світ, в якому я живу

В теплій, дружній атмосфері, яку створила бібліотекар Потьомкинської бібліотеки-філії Віра Щасна, відбулася зустріч юних читачів з талановитою поетесою, вчителем Нововознесенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іри­ною Володимирівною Гребенюк (Дармостук), яка вже три роки мешкає у Потьомкиному.
Ця зустріч, як подих весни, що повіяла легеньким вітерцем і за­палила в серцях любов до по­етичного слова.
Молода авторка представила присутнім перлини своєї твор­чості - поетичну збірку - «Пурпурове вітрилко», в якій лягли на папір вірші, написані ще в ран­ньому віці. Також на розсуд при­сутніх Ірина представила збірку ліричних творів «Мій світ, в якому я живу», яка навіяла їй спомини про навчання в Бериславському педколеджі та незабутню зустріч з письменником В. І. Жуковсь­ким, який подарував юній поетесі збірку своїх віршів з підписом: «Майбутній Лесі Українці - Ірі Дармостук».
Зворушливі рядки віршів луна­ли з уст поетеси і торкалися струн душі - це про найрідніших людей - маму, бабусю, першу вчительку.
Учениця 7 класу ВСШІ «Обда­рованість» з натхненням читала вірші про рідну землю.
Учасниці заходу Г. А. Зікрач та Т. А. Равлінко поділились своїми думками стосовно прозових творів, які публікувалися в пері­одичній пресі.
Всі присутні, слухаючи пре­красні поезії, відчули ніжний до­тик до душі та побажали молодій поетесі натхнення, творчих успіхів на поетичній ниві. А збірочки її поезії збагатять кни­гозбірню місцевої бібліотеки.

Ольга Цалінська  // Високе поле. – 2018. – №15. – (13 квіт.). – С.2.

Великодній ярмарок у Високопіллі

У середу, 4 квітня, центральна площа перед комунальним зак­ладом «Центр культури і дозвіл­ля» перетворилася на яскраву, світлу і затишну вуличку майстрів, бо тут відбулися Ве­ликодній ярмарок та культурно-мистецька акція «Писанковий сад». В рамках святкової програ­ми організовано різноманітні мистецькі та просвітницькі захо­ди, які створили справжній Ве­ликодній настрій всім учасни­кам. Створено велику кількість писанок у різноманітних техні­ках народного мистецтва. Окрім писанок - різнобарвні квіти, янголи, птахи і стрічки та інше роз­маїття великодніх прикрас роз­містилися на вітах Писанкових дерев в центрі селища.
Великодній ярмарок, організо­ваний Високопільським центром культури і доз­вілля, у селищі проводився вперше, та, дивля­чись на жвавий інтерес учасників і гостей, сподіваємося, стане традиційним. У рамках заходу проходила акція «Писанковий сад», в якій взяли участь КЗ «ЦДЮТ», КЗ «Високопільська музична школа», ВСШІ «Обдарованність» ХОР, КЗ «Високопільська ЗОШ I-III ст.», КЗ «Високопільський центр культури і дозвілля» з філіями: «Малошестірнянський СБК», «Нововознесенський СБК», «Князівський СК», «Тополинський СК», «Новогригорівський СК», «Потьомкинський СК», КЗ «Висо­копільський ясла-садок «Барві­нок», КЗ «Високопільська цент­ральна бібліотека». Заклади та­кож взяли участь у мистецькій ви­ставці разом з окремими майст­рами: Наталія Калінка, Ганна Ко­валь, Ганна Онопа, Роман Смірнов, Тамара Герман, Аліна Біднина.
Відвідувачі ярмарки мали чу­дову нагоду придбати сувеніри, паски та безліч смаколиків.

// Високе поле. – 2018. – №14. – (06 квіт.). – С.1.

Велич Тарасового слова

На весні, коли тануть сніги,
І на рясті заграє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.

Минають роки і сторіччя, відходять у небуття поколі­ння людей, змінюються їхні звичаї, вірування та погля­ди, а великі надбання мистецтва на довго пережива­ють своїх творців.
До таких скарбів світового значення належить і творіння великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Його поезія от уже багато років викликає в людях почуття гордості і захоплен­ня красою, своєю силою і народною мудрістю.
13 березня КЗ «Високопільська центральна бібліотека» на базі Високопільської ЗОШ бібліоте­карі Т. М. Співактаї. В. Кравченко з шкільним бібліотекарем Т. Є. Складенко провели літературну подорож «Велич Тарасового слова». В ході заходу учні ознайомилися з нелегким дитинством Тараса, з його життям та творчою спадщиною.
Переглянули відеофільм «Розповіді про Шевченка», також було представлено книжкову виставку «Свята і вічна істина - Кобзар». Діти мали змогу взяти участь у вікто­рині «Шевченківськими стежками».
Цей захід допоможе молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Т. Г. Шевченка в за­родження та розвиток української культури, мови, дер­жавності.

// Високе поле. – 2018. – №11. – (16 берез.). – С.1.

Бібліотека для громади

Ще дмухає холодними вітрами зима, але в повітрі відчу­вається той неповторний аромат, що притаманний лише весні. Березневий вітер несе з собоюнадію на тепло, на радість і добро.
Весна барвистим рушником протерла зимові вікна, і поли­нув пташиний спів, сонце почало світити яскравіше. Це прий­шло до нас свято - 8 березня.
У цей день кожна жінка чекає якоїсь особливої уваги, мріє почути теплі слова, отримати хоч невеличкий подарунок.
Працівники КЗ «Високопільська центральна бібліотека» з нагоди свята вирішили привітати своїх найактивніших чита­чок, які не один рік поспіль користуються послугами закладу.
Це люди, які пройшли пліч-о-пліч з книгою все своє життя, які не можуть жити без книг і для яких читати - це значить жити, мислити. За станом здоров'я самостійно прийти до бібліотеки вони вже не в змозі, але за допомогою бібліотечних та соціаль­них працівників, друзів та знайомих обслуговуються вдома.
Напередодні свята ми завітали на гостини до Надії Мака-ренко, в минулому вчительки Високопільської середньої шко­ли. Для цієї людини пенсія - це не привід для смутку, а час, який вона присвячує улюбленим справам. Вона вишиває, в'я­же та багато читає. В ЇЇ оселі можна побачити безліч вишитих подушок, рушників, серветок. А ще - книги, які супроводжують її все життя: по них навчалася сама, потім навчала дітей, і нині не уявляє себе без них.
В подарунок від бібліотекарів Надія Андріївна отримала книги та солодощі. Не забувають свою першу вчительку Юрій Барабаш та Ігор Урбанський. З квітами, подарунками та найщирішими словами привітань вони також відвідали Надію Андріївну.
Теплими словами та невеличким подарунком бібліотекарі привітали Любов Деркач. Це постійна користувачка бібліоте­ки, яка перечитала, мабуть, більшу частину літератури, що зна­ходиться в нашій книгозбірні.
Не залишились без уваги та солодощів мешканці будинку для престарілих та одиноких людей. Разом з бібліотекарями їх віта­ли представники Благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Від щи­рого серця хочеться привітати не тільки наших читачів, а всіх жінок Високопільщини. Ви - найкращі, наймиліші, ви сильні і слабкі, бо ви - Жінки. Прийміть наші найщиріші побажання, не­хай ваші серця наповняться любов'ю, а на душі буде тепло і затишно, і кожен буде оточений увагою і турботою близьких.

Людмила Рагуткіна // Високе поле. – 2018. – №11. – (16 берез.). – С.2.

Слово, напоєне світлом

Олесь Гончар – сумління України,
Любов пречиста, пісня і зоря.
Вся Україна славить і вітає
Свого співця – Олеся Гончара!

В квітні 2018 року відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча, Героя України Олеся Терентійовича Гончара.
Комунальний заклад "Високопільська централь­на бібліотека" в рамках відзначення ювілею Олеся Гончара активно включилася в спеціальну акцію – велику літературну естафету «Гончар крокує Херсонщиною», яку організовано комунальним закла­дом «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської облас­ної ради.
Мета акції – популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара.
Життя та творчість Олеся Гончара тісно пов'я­зані з Таврійським краєм. На матеріалі степового краю ним створені оповідання, новели, статті, а також романи й повісті: «Таврія», «Перекоп», «Трон­ка», «Берег любові», «Бригантина», «Чари - ко­миші», «На косі». Широка географія нашого краю постає з творів митця: Каховка, Нова Каховка, Чаплинка, Асканія-Нова, Хорли, Берислав, Гола При­стань, Олешки, Херсон...
Мешканцями Херсонщини О. Гончар неоднора­зово обирався депутатом до Верховної ради Украї­ни та колишнього СРСР. Він часто бував у різних колективах області, зустрічався з робітниками, кол­госпниками, представниками інтелігенції, з моло­дими виборцями, студентами.
Бібліотекарями КЗ «Високопільська центральна бібліотека» сумісно з бібліотекарем Потьомкінської бібліотеки-філії для учнівської молоді ВСШІ «Обдарованість» ХОР проведено літературну годину «Слово, напоєне світлом», в ході якої учні дізнали­ся про життєвий та творчий шлях письменника, чи­тали вірші, обговорювали прочитані твори, та оз­найомилися з виставкою-портретом «Прапороно­сець величі людських почуттів».
В Малошестірянській бібліотеці-філії з учнями 5-6 класів відбулася творча година «Творець високо­го стилю життя». Діти зачитували уривки творів, читали вірші та ознайомилися з книжковою вистав­кою «Портрет великої людини».
Олесь Гончар – совість суспільства, людина, яка обрала тернистий шлях Служіння народу і до кінця чесно пройшла його.

// Високе поле. – 2018. – №9. – (02 берез.). – С.2.

Полюби бібліотеку, і бібліотека полюбить тебе!

З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити тоді, коли перестає читати. Пам'ятки людської думки накопичувались саме в бібліотеці впродовж багатьох століть.
З метою поповнення бібліотечного фонду но­вою літературою та в цілях виховання бережли­вого ставлення до книг, як до джерела знань, КЗ «Високопільська центральна бібліотека» проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу». 
Працівники бібліотеки організують книжкову по­лицю «Книги з добрих рук». Підсумки акції бу­дуть підводитись два рази на рік, а результати висвітлюватимуться на сторінках газети «Висо­ке поле». Всім, хто візьме участь у нашій акції, будемо щиро вдячні. Переможців в декількох но­мінаціях чекають цікаві призи від Благодійного фонду Ігоря Колихаєва.
Книги приймаємо щоденно, крім вихідних, з 8.00 до 17.00. Для тих, хто не має змоги принести літе­ратуру власноруч, телефонуйте за номером: 096 549-56-79, і працівники бібліотеки приймуть книги у вас вдома.

Людмила Рагуткіна, в.о директора КЗ «Високопільська центральна бібліотека» // Високе поле. – 2018. – №9. – (02 берез.). – С.4.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031