за 2018 рік

Літа на осінь повернули

30 вересня селищна бібліотека запросила одно­сельців старшого віку на святкову програму «Літа на осінь повернули», присвячену Дню людей поважного віку.
Члени театру книги «Дивоцвіт» підготували для ба­бусь та дідусів різножанрову програму - це і поезія та пісні, привітання відомих бабусь Параски і Палажки, розіграш лотереї та створення миттєвої казки. Завіта­ли на свято і герої п'єси «За двома зайцями» - Свирид Петрович Голохвастов та Проня Прокопівна (А. Герасимова і Д. Дашковський).
Щирі хвилини спілкування наших ветеранів продов­жилися за святковим столом з гарячим чаєм та соло­дощами.

Ірина Кутіщева, бібліотекар Нижньосірогозької селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2018. – №40 (05 жовт.).  – С.11.

Спасибі за співпрацю

Колись я мріяла стати вчителем. У 1988 році чавіть вступила до Бериславського педагогічного учили­ща. Українську мову успішно зда­ла, а от математику «завалила». Ну, не склалося в мене з точними науками.
Дивлячись на сьогоднішніх учи­телів, я запитую себе: чи я б так змогла? В юності я вважала, що пе­дагогу потрібно лише проводити уроки, лінійки, зльоти, походи, пе­ревіряти зошити. Нині моє сприй­няття цієї професії кардинально змінилося. Сучасні вчителі - це творчі, активні, комунікабельні, динамічні й працездатні особистості, які добре володіють інноваційними освітніми технологіями. Вони роз­вивають пізнавальний інтерес і ак­тивність учнів, уміло поєднують на­вчання та виховання дітей, беруть участь в культурному розвитку села.
Як сільському бібліотекарю, мені доводиться увесь час співпрацюва­ти з учителями та учнями Верхньоторгаївської ЗОШ І-ІІ ступенів. І вони завжди йдуть назустріч та до­помагають в організації й прове­денні культурно-масових заходів. Адже школа - основний інформац­ійний і організаторський лідер на селі. Запорукою цьому є праця ди­ректора школи Лідії Камінської - творчого та досвідченого керівни­ка, яка вислухає, дасть пораду чи настанову. До цієї жінки завжди приємно звернутись за допомогою, і зовсім не страшно, як до дирек­тора, зайти до кабінету.
Права рука Лідії Яківни - Алла Порфірян - шкільний «комп'ютер­ний геній». Гугли й віндовси з нею поруч, як янголи. За мить вона ство­рить комп'ютерну графіку, змонтує відеоряд чи фільм. Завдяки Аллі Вікторівні на сільських святах вер-хньоторгаївці переглядають на ве­ликому екрані хронікальні фото з історії Верхніх Торгаїв.
Співоча душа в учительки Олени Сабадаш. Тиха, скромна жінка -несе розумне, добре, вічне. Навчає учнів культурної спадщини України. До речі, ще й гарно співає. Навіть на німецькій мові!
Золоті руки в педагога Валенти­ни Слотвінської. її роботи неодно­разово виставлялися на сільських, районних та обласних заходах. Вчителька прищеплює дітям почут­тя прекрасного, навчає їх розпіз­навати добро і зло, розкриває ба­гатство душі, привчає творити та мислити.
Ще зовсім юна вчителка почат­кових класів Олена Красівська, яка після навчання повернулась пра­цювати в рідну школу. Нині вона, як «квочечка» біля своїх «курчаток»-першачків, вчить їх бути уважними, милосердними, любити світ навко­ло себе. Має чудовий голос. І пісня «Мальви» в її виконанні звучить просто неперевершено.
Також у роботі Верхньоторгаївській сільській бібліотеці та Бу­динку культури допомагають учи­телі Ірина Кальчик, Сергій Мінюков, Олеся Залєвська. іх підтримка дуже значима.
Принагідне хочеться відзначити роботу вихователя дитячого садоч­ка «Ромашка» Наталії Разінкової. Це справжній майстер-педагог своєї справи. Адже з найменшими - найважче. Проте вихованці дит­садка постійно радують глядачів новими пісеньками, віршами і танцювальними номерами на сцені сільського Будинку культури.
В переддень Дня вчителя дякую верхньоторгаївським педагогам та ветеранам освіти за співпрацю і вітаю з професійним святом. Зичу міцного здоров'я, терпіння, неви­черпного натхнення, обдарованих учнів, успіхів у роботі та позитиву в житті. Нехай вам завжди всміхається доля, творчого вам вогнику, щедрості серця і мрій.

Оксана Кудловська, бібліотекар Верхньоторгаївської сільської бібліотеки // Червоний промінь. – 2018. – №40 (05 жовт.).  – С.11.

Верхні Торгаї відсвяткували 149-річчя

Аби зберегти славні звичаї та традиції, при­множити здобутки рідно­го села на радість дітям та внукам за доброю тра­дицією 22 вересня грома­да села Верхні Торгаї та численні гості весело відсвяткувала 149 річни­цю народження села.
Святкувати розпочали з самого ранку. На розва­жальну   програму,   яку підготували аніматори під керівництвом Ілони Пшепіровської, запросили найменших жителів села. На площі перед сільським Будинком культури для них влаштували буль-башкове шоу, урок цікавої хімії, ве­селі ігри та конкурси. Після розваг малечу пригостили морозивом і со­лодощами.
А вже по обіді в Будинку культури розпочалася святкова програма. Жи­телів і гостей Верхніх Торгаїв привіта­ли з Днем села Верхньоторгаївський сільський голова Сергій Долецький і депутат районної ради Віта Копенко.
Вони побажали всім, передусім, миру, міцного здо­ров'я, родинного щастя, благополуччя і здійснення найзаповітніших мрій на благо сільської громади та рідної України. А ще рясних урожаїв на хлібних нивах та в садах, гарного приросту в господарствах. Селу Верхні Торгаї зичили процвітання, стабільності та розвитку. Бути й надалі квітучим і красивим селом, де життя кож­ної людини, кожної родини наповниться теплом, раді­стю та надією на краще!
Опісля розпочався святковий концерт за участі артистів Нижньосірогозького районного будинку культури.
Бурхливими оваціями зустрічали верхньоторгаївці всіх виконавців. Ті в свою чергу, підбадьорені бурхливими оплесками, викладалися на сцені по повній - дарували глядачам українські народні та сучасні пісні, гарний настрій і позитивні емоції.
Після концерту всіх запросили до святкового столу - скуштувати турецький плов, який приготували Халіда і Карім Нія-зові, котрі приїхали на запрошення верхньоторгаївців з Нижніх Торгаїв.
Звісно не обійшлось і без голов­ної розваги для молоді - святко­вої дискотеки під «живу» музику та вечірніх гулянь. А яскравий феєрверк, що злетів у нічне небо над селом, - став фінальним акордом цього дня.
Верхньоторгаївці щиро дякують спонсорам, які виділили кошти на проведення свята, - директору ТОВ «Промінь-21» Віктору Назаревичу, директо­ру ТОВ «Дружба» Во­лодимиру Нишпорі, директору ТОВ «Новопетрівське» Павлу ІШмигирівському, Сергію Тесляру і Сер­гію Ушакову.

Оксана Кудловська, Верхньоторгаївської і сільської бібліотеки  // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.2.

Ігри патріотів Херсонщини

Днями до Нижньосірогозької бібліотеки завітали переможці І туру обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсон­щини», які зібралися, щоб пройти наступний етап випробувань -II тур гри, та позмагатися за звання переможця.
В районному етапі взяли участь 42 учня з Нижньосірогозької, Верхньосірогозької, Сірогозької, Новоолександрівської, Першо­покровської, Вільненської, Червонопартизанської, Нижньоторгаївської загальноосвітніх навчальних закладів.
В категорії «Учні 4-5 класів» перше місце виборола команда Сірогозької ЗОШ, друге - Першопокровської, третє - Червонопартизанської ЗОШ.
В категорії «Учні 6-7 класів» перемогла команда Нижньосіро­гозької школи, на другому місці - Вільненської, на третьому - Першопокровської ЗОШ.
В категорії «Учні 8-9 класів» також перше місце в нижньосірогозьких школярів, на другому місці команда Нижньоторгаївської школи, на третьому - Сірогозької ЗОШ.
Найкращі знавці рідного краю будуть представляти наш район у завершальному турі в місті Херсон.

Олександра Польська, завідувач філії КУ«Ннжньосірогозька районна бібліотека для дітей» // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.9.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!
Бібліотекар — перший вісник краси і знання!Адже це ви відкриває­те ворота в країну знань і з мовчазних полиць добуваєте тепле слово для освіти спраглих душею. Ваші люблячі теплі серця, мудрі слова творять істинне диво з тими, хто того прагне. Бажаємо вам, ша­новні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, ра­дості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

Павло Павлов, голова ран держадміністрації, Іван Яців, голова районної ради  // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Шановні працівнки бібліотек й ветерани бібліотечної справи! Щиро вітаю вас із Всеукраїнським днем бібліотек!

Нині на плечі бібліотекаря лягає велика відповідальність, адже щоб підібрати книгу відповідно до смаків та інтересів відвідувача необхідно,передусім, самому бути високоінтелектуальною людиною та вміти неупереджено судити про літературу. Бібліотекарі — це по­радники на шляху до вершини знань та мудрості, збирачі духовних скарбів і провідники у світ непізнаного.
Бажаювам, шановні бібліотекарі, міцного здоров'я, довголіття, родинного затишку, дружнього взаєморозуміння та підтримки.

Сергій Сорокунський, засновник фермерського господарства «Сапфір-агро»  // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Шановні колеги, ветерани бібліотечної справи, меценати, користувачі бібліотек! Вітаю вас з Всеукраїнським днем бібліотек!

У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джере­лом інформації, а бібліотекар — хранителем людської культури. Сьогодні бібліотеки знаходять і впроваджують нові форми спілку­вання з читачами. Вони беруть участь у створенні сучасного інфор­маційного простору, сприяють формуванню моральних принципів підростаючого покоління. А працівники бібліотек — незамінні помічни­ки в оперативному і якісному забезпеченні інформацією.
Бажаювам, шановні колеги, нових ініціатив та цікавих перспек­тивних проектів при виконанні свого професійного обов'язку.

Олена Тверда, директор КЗ «Нижньосірогозька центральна бібліотека» // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Шановні працівники бібліотечних установ! Прийміть щирі вітання з професійним святом!

Сучасні бібліотеки — справжні центри інтелектуального та ду­ховного життя, одні з найзатребуваниіших установ культури. Здійснюючи свою просвітницьку місію, вони здатні зіграти найваж­ливішу роль в розвитку освіти, науки /культури, завжди залишаю­чись гарантом цивілізованості суспільства. Основою успішних пере­творень у бібліотечній справі, насамперед, є високий професіоналізм і праця бібліотекарів — хранителів культури та мудрості поколінь. Шановні працівники бібліотек! Бажаю вам доброго здоров'я, оптим­ізму, благополуччя, нових творчих здобутків і вдячних читачів!

Олександр Грушко, селищний голова  // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Щиро вітаю з Всеукраїнським днем бібліотек!

Незважаючи на бурхливий розвиток інформаційних технологій, людство, на щастя, й досі не може уявити життя без книги, яка допомагає перетворювати людину в особистість, виховуючи в ній прекрасні духовні якості.
Прийміть щирі слова вдячності за вашу благородну місію, за внесок у розвиток інтелектуального потенціалу молоді. Бажаю всім міцного здоров'я, добробуту, творчих успіхів, вірних друзів та однодумців.

Геннадій Здановський, Братський сільський голова  // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Шановні лоцмани книжкового моря! Щиро вітаю з професійним святом!

В кінці вересня чаклунко-осінь дарує нам золото падолисту, різнобарв'я жоржин і своє неповторне свято — Всеукраїнський день бібліотек! Це свято — ваш успіх, радість, натхнення, талант, розум, краса і сила. Так будьте завжди в полоні цих гармоній та відчуттів! Бажаю вам міцного здоров'я, натхнення й оптимізму, творчості і вдячних читачів. Нехай щасливою буде ваша доля, а людська шана зігріє ваші душі. Будьте завжди горді за великі досягнення, здобутки та благо­родні справи на бібліотечній ниві!

Ігор Логвінов, Сірогозький сільський голова // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Вітаю ветеранів бібліотечної справи, читачів бібліотек  з Всеукраїнським днем бібліотек!

Професія бібліотекаря надзвичайно важлива, адже саме вони відкривають читачам шлях до книги — джерела споконвічної мудрості знань.
Нехай у вас, шановні бібліотекарі, завжди буде натхнення, праг­нення до пізнання всього нового та раніше невідомого, жага до знань, бадьорості духу, сили розуму! Бажаю вам творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, радості, щастя та подальших успіхів у благо­родній і просвітницькій справі.

Сергій Долецький, Верхньоторгаївський сільський голова // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Зі святом, шановні бібліотекарі!

Сьогодні так розвинений цифровий світ, що він здається майже реальним, але все одно, ніщо не замінить паперову книгу! Товсту або тонку, новеньку, із запахом друкарської фарби або старовинну, в тендітній палітурці... Сьогодні я хочу привітати вас, бібліотекарів, хранителів книг, з професійним святом і побажати всього найкра­щого!

Микола Парчук, Степненський сільський голова // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Дорогі працівники бібліотек! Від усієї душі вітаю вас з професійним святом!

У всі часи ви гідно виконуєте свою місію — зберігаєте знання та культурну спадщину для наступних поколінь, перетворюєте насе­лення нашої країни в читачів. Зараз, під час приходу в бібліотеки ком-п 'ютерів і мережевих корпоративних технологій, у вас з 'явилися зовсім нові можливості для роботи з читачами і для співпраці з ваши­ми колегами.
Дорогі друзі, в переддень свята бажаю всім вам міцного здоров'я, гарного настрою, творчих успіхів та постійного руху до ще нескоре­них вершин вашої професійної досконалості!

Володимир Толкачов, Дем'янівський сільський голова // Червоний промінь. – 2018. – №39 (28 верес.). – С.11.

Мир і дружба не дива, або знай свої права!

В рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» в дитячій бібліотеці учні-волонтери провели з користувачами ерудит-лото «Мир і дружба не дива, або знай свої права!», мета якого була ознайомити дітей з правами, що гарантуються законом, сприяти формуванню уявлення про Декларацію прав дитини, виховувати шанобливе ставлення до оточуючих. Розвивати логічне мислення, інтерес до правових знань, навички самореалізації та самовиховання. А також виховувати пошану до законів України, вчити користу­ватися своїми правами. На захід запросили головного спеціаліста Нижньосірогозького бюро правової допомоги Олену Садловську та інспектора ювенальної превенції сектору превенції Нижньосірогозького віддлу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області Юрія Онищенка.
Ерудит - лото проходило в 4 тури: І тур - бліц-турнір «Мої знання - моя сила»; II тур - лото «Про яке право йде мова?»; III тур - мікрофон «Куди і до кого звернутись, у разі порушення прав?»; IV тур - гра «Подорож по удаву».
Інформація про проведений захід надіслана до Херсонської обласної дитячої бібліотеки ім. Дніпрової Чайки для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів «Мої права - моє життя».

Олександра Польська, завідувач філії КЗ «Нижньосірогозька районна бібліотека для дітей»  // Червоний промінь. – 2018. – №31 (03 серп.). – С.4.

Купальська ніч в Дем'янівці

Традиційне захоплююче обрядове дійство відбулося в с. Дем'янівка 6 липня. Чимало жителів села стали глядачами та учасниками фольклорного свята, яке з успіхом пройшло на майдані біля Будинку культури.
Ведучі Ізабелла Харкевич та Дмитро Верхоляк розпо­віли про давні звичаї, прикмети, обряди Купала. Про­звучали українські народні та сучасні пісні у виконанні Катерини Кальян, Інни Трутень, Каріни Сокол і Вероні­ки Малихіної.
Жодна купальська ніч не обходиться без купальсько­го вогню, адже очищення вогнем завжди було ритуаль­ним дійством на Івана Купала. Тож традиції були дотри­мані й нині. Центром свята було Велике вогнище. Його запалив сільський голова Володимир Толкачов. Полу­м'я злетіло в небо, а молоді дівчата сплели вінки та водили хороводи, співали пісні. Зго­дом гості й учасники свята спостер­ігали за спаленням Марени, яка уві­брала в себе негаразди і весь не­потріб.
Насамкінець дійства ведучі запро­понували позмагатися у стрибках через вогонь та запросили охочих шукати чарівний цвіт папороті. Вечір продовжився народним гулянням та запальними танцями.
Дем'янівці щиро дякують організаторам свята та спонсорам: апарату, виконкому і депутатському кор­пусу Дем'янівської сільської ради, Юрію Мандику, Олек­сандру Шестобузу, Миколі Турчину, Ігорю Коваленку, Олександру Барсуку, а також Івану Федорцю та Світлані Пироговій за музичний супровід і гарний настрій.

Ірина Бондар,  бібліотекар Дем'янівської сільської бібліотеки  // Червоний промінь. – 2018. – №28 (13 лип.). – С.4.

Україна - край лелечий

Одного весняного ранку зібра­лися ми з першокласниками Верхньоторгаївської ЗОШ І-ІІ ступенів та їх учителем Оленою Віталіївною Красівською в похідна природу. Та не просто в похід, а в гості до ле­лек! Адже всі ми, українці, дуже любимо цих неповторних красенів, які несуть на своїх крилах весну. Особисто я вже й не пам'ятаю, з якого року почали вони оселятися у Верхніх Торгаях.
Спочатку з вирію повертається тато-лелека, мостить гніздо на во­донапірній вежі, а вже потім при­літає мама-лелека і відкладає яйця. Згодом з'являються й пташенята.
Здалеку видно, як пернаті бать­ки турбуються про своїх малюків - носять їжу, воду у дзьобах, закри­вають крильми у спеку та дощ. Верхньоторгаївці дуже люблять цих довірливих птахів. Нам затиш­но й добре, коли десь недалеко клекочуть лелеки. Адже з давніх-давен існує повір'я: де поселить­ся цей дивовижний птах, там буде мир і щастя.
... Нас трохи насторожено зустрів великий білий птах, який здивова­но поглядав зі свого гнізда зверху-вниз на непроханих гостей, стоячи на одній нозі. Та коли переконався, що ми не бажаємо йому зла, мирненько всівся на гнізді. Олена Вікторівна почала розповідати дітям про лелек, яких, до речі, також називають бусол, бузько, боцюн, гайстер, бусьок, чорногуз, та про роль цих птахів у природі, їх зв'язок з людиною і пов'язаними з ним прикметами.
Вчителька навчила першачків веселих «лелечаних» лічилок і ско­ромовок, прислів'їв. Зацікавили їх легенди «Про врятованого леле­ку», «Про появу чорного лелеки» та «Чому лелеку буслом назива­ють», які я, як бібліотекар, їм роз­повідала.
Не знаю, чи то чув нас велич­ний господар, чи ні, проте сидів тихесенько у гнізді. Ми б із задо­воленням ще й сфотографува­лися з ним, але величний кра­сень несподівано заклекотів го­лосно та й подався собі деінде, високо здійнявши крила...
Сподіваюся, що після цих цікавих «гостин» дітлахи ще більше шануватимуть світ навколо себе і ще більше помічатимуть його красу. На Україну кожної весни повертатимуться лелеки, а в на­шому селі ще довгі-довгі роки лунатиме лелечий клекіт - символ -  щастя і любові.

Оксана Кудловська, бібліотекар Верхньоторгаївської сільської бібліотеки // Червоний промінь. – 2018. – №17 (27 квіт.). – С.2.

Бібліотечні книжкові пригоди

Гуртківці в образах казкових героїв.

Що може бути кращим, як пригоди? Тільки гарна дружна компанія та улюблена книга. Тож селищна бібліотека організувала для молодших ко­ристувачів веселу святкову програму «Книгу читайте і весело грайте».
Діти разом з казковими героями лисицею Алісою, котом Базиліо, пірата­ми, Бабою Ягою та чарівною Мері Попінс поринули в чарівний світ книжок, де відповідали на запитання казкової вікторини і співали пісні, присвячені книзі. А лисиця Аліса та кіт Базиліо подарували дітлахам веселий танок. Бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Мільйон пригод, казок і таємниць». Разом з казковими героями до свята книги долучились і вихованці дошкільного навчального закладу №3.
Насамкінець кожен учасник заходу і отримав книжковий подарунок.

Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2018. – №14 (06 квіт.). – С.11.

Знайомство з бібліотекою

Яким має бути знайомство дитини з бібліотекою? Мабуть, таким, щоб їй знову захотілося сюди ще не раз

Нові користувачі бібліотеки.

повернутися і взяти до рук книжечку.
Перше знайомство учнів першого класу Верхньоторгаївської ЗОШ І-ІІ сту­пенів з книгозбірнею перетворилася на справжнє свято. Разом з класоводом Оленою Красівськю 4 квітня вони вперше переступили поріг сільської бібліотеки.
Після оглядової екскурсії школярики записалися в постійні читачі, а дех­то відразу взяв збірочки казок, аби почитати вдома.
А ось розмову про улюлені книжки та їх героїв вели за столом з солодо­щами та гарячим чаєм.
Для діток стало справжнім відкриттям, що в бібліотеці окрім полиць з книгами, газетами і журналами є ще й ігротека. Тож тут можна весело і змістовно провести час.                            

Оксана Кудловська, бібліотекар Верхньоторгаївської сільської бібліотеки // Червоний промінь. – 2018. – №14 (06 квіт.). – С.11.

Весна іде, красу несе

Під такою назвою в Нижньосірогозькій селищній бібліотеці пройшов святковий вогник, присвячений Міжнародному жіночому дню.
Учасники театру книги «Дивоцвіт» підготували концерт для жінок, ба­бусь і дівчаток мікрорайону «Аван­гард». Лунали пісні і вірші, присвячені жінкам. На гостину до бібліотеки за­вітали літературні герої Стецько та Уляна, і одвічно сварливі баби Параска та Палажка.
На завершення заходу всі його учасники зібралися за святковим столом, аби посмакувати запашним чаєм і солодощами.

 Ірина Кутіщева, бібліотекар селищної бібліотеки // Червоний промінь. – 2018. – №11 (16 берез.). – С.2.

Газета, яку хочеться читати

Щотижня все більше жителів Сірогозщини (і не тільки) чекають вихо­ду чергового номера «Червоного променя». Скажу, що є газети, про­читавши які чи просто переглянув­ши, викидають усмітник, спалюють, загортають непотрібні речі. Проте це не про наш «Промінчик». Завдя­ки сумлінній праці журналістів та ре­дактора газети випуски виходять цікаві, змістовні, тематично спря­мовані. Районка зберігається і пе­речитується роками. В цьому я переконалась особисто. Але про все з самого початку.
Недільного ранку пролунав дзвінок на мій мобільний. Незнайо­мий голос відрекомендувався: «Ка­терина Олексіївна Ревуцька, колиш­ня жителька села, одна з перших працівниць Верхньоторгаївської сільської бібліотеки (1961 - 1975 роки)».
З перших хвилин спілкування я відчула в голосі співрозмовниці тугу за рідним селом. Вже більше ЗО літ, якдоля завела колишню корінну жи­тельку Верхніх Торгаїв у смт Чаплинка. Але всі ці роки Катерина Олекс­іївна душею з верхньоторгаївцями. Тому, приїжджаючи раз на рік у село (за орендною платою), завжди бере у двоюрідної сестри (Галини Губар-євої) дбайливо зібрані (за рік!) всі випуски «Червоного променя».
Завдяки газеті наша землячка знає, хоч і «заднім числом», всі рай­онні та сільські новини. Особливо її зацікавили статті про культурне доз­вілля верхньоторгаївців. Адже Кате­рина Олексіївна вже більше 25 років працює в Чаплинці на культп-росвітній ниві. І нині, хоч вона вже пенсіонерка, але є активною учас­ницею ансамблю «Чайка», що при Чаплинському районному Будинку культури. В народному ансамблі не лише співають, а й ставлять інсце­нівки. Прочитавши в нашій газеті про те, що на верхньоторгаївській сцені поставили мініатюру «Дві куми на турецькому базарі», Катерина Олексіївна дуже зацікавилась і вир­ішила мені зателефонувати, щоб до­мовитися про обмін цікавими інсце­нівками та сценаріями. Адже Інтернет Інтернетом, але цікавіше пока­зати на сцені вже перевірені поста­новки, які сподобалися глядачам.
Тепер я чекаю її листа для обміну досвідом. Ось так «Червоний промінь» проклав невеличкий місток між Чаплинкою та Верхніми Торгаями.
Сподіваюсь, що наша спільна праця з Катериною Ревуцькою буде плідною та принесе багато радісних хвилин односельцям.
Від імені К. О. Ревуцької та від себе особисто щиро дякую всьому творчому колективу «Червоного променя» за своєчасні змістовні матеріали, за висвітлення в районці новин з життя сільських громад, за привітальну та поминальну рубри­ки. Завдяки вашій плідній праці, ша­новні районщики, наш «Промінчик» цікавий, його з нетерпінням чека­ють передплатники, його зберіга­ють і перечитують.

Оксана Кудловська, бібліотекар Верхньоторгаївської сільської бібліотеки-філії  // Червоний промінь. – 2018. – №10 (09 берез.). – С.11.

"Афганістан: обов'язок, подвиг, трагедія"

14 лютого в районній дитячій бібліотеці відбулася зустріч учнів 9-В класу з воїнами-афганцями Євгеном Марченком та Олегом Зайцевим.
Захід розпочала вчитель історії Новотроїцької школи №1 Олена Виселко, яка розповіла про причини, події афган­ської війни, про нинішню ситуацію у цій країні. До уваги присутніх представили книжкову виставку, присвячену тим подіям та відеофільм «Афганістан - ти біль і пам'ять мого батька», який зняла донька Євгена Марченка.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих на тій війні солдатів. Насамкінець учні вручили гостям подарунки та поклали квіти до монументу «Воїнам-афганцям».

Галина Райська, заступник директора ЦРБ // Червоний промінь. – 2018. – №08 (22 лют.). – С.15.

Слово про колегу 
Закохана у книгу

Надія Васильєва - знана у районі особистість. Майже все своє трудове життя жінка присвятила книзі. Цьогоріч виповнюється 40 років з того дня, як Надія Дмитрівна переступила поріг бібліотеки. Наразі май­же 15 з них перебуває на посаді директора. Маючи активну життєву позицію, вона вже 8 років очолює громадську раду району, яка опікується інтересами громадських організацій та здійснює контроль за дія­льністю органів виконавчої влади.
Жінка поєднує риси енергійного керівника й творчої особистості, легко знаходить спільну мову з колегами й людьми, з якими співпрацює, та з тими, хто просто приходить до книгозбірні. Надія Васильєва дбає про інтереси галузі, якій присвятила життя. Свід­ченням цього є те, що за час її керівництва районна бібліотека вийшла на новий, більш сучасний рівень. Щороку заклад бере участь у престижних обласних і всеукраїнських заходах, покращуються технічні за­соби для надання інформації відвідувачам, постійно надходять книжкові новинки, розробляються цікаві проекти, що успішно втілюються в життя.
Надія Дмитрівна користується великим автори­тетом. За словами працівників районної бібліотеки, у них завжди доброзичлива атмосфера в колективі, стосунки, з колегами дружні, а тому до свого директора вони ставляться, скоріше, як до мудрого порадника й наставника.
23 лютого Надія Васильєва святкує свій день наро­дження, тож колектив Новотроїцької районної бібліо­теки щиро вітає її і бажає міцного здоров'я, творчого натхнення і ще довгих років на керівній посаді.

Колектив районної центральної бібліотеки  // Червоний промінь. – 2018. – №08 (22 лют.). – С.3.

Засідання колегії райдержадміністрації

Культура
Проект районної програми «Розвиток культури і духовності в Нижньосірогозькому районі» на 2018 - 2020 роки презентувала завідувач сектора куль­тури і туризму райдержадміністрації Ольга Шев­ченко:
— Програма спрямована на розвиток культурних тра­дицій, збереження історичних цінностей, забезпечен­ня доступності закладів культури для всіх верств насе­лення, створення максимально сприятливих умов для творчого формування особистості, розкриття її здібно­стей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної творчості та популяризації на­ціональних звичаїв і обрядів, організацію повноцінно­го, змістовного дозвілля, культурного обслуговування населення.
Аналіз соціокультурної ситуації в районі свідчить про те, що, на Сірогозщині збережено мережу і структуру закладів культури, яка приведена у відповідність до встановлених у державі соціальних нормативів, забезпечується підтримка діяльності аматорських колективів. Здійснюється постійний контроль за дотриманням пам'яткоохоронного за­конодавства, ведеться робота з їх паспортизації, здійснення ремонтних і реставраційних робіт об'єктів культурної спадщини.
Разом з тим, існує низка проблем та першочергових завдань, які вимагають більш комплексного підходу та тривалих термінів реалізації.
Стан матеріально-технічного забезпечення закладів культури залишається складним. Так, 11 закладів куль­тури клубного типу потребують капітального ремонту, в більшості закладів опалюються лише кімнати гурт­кової роботи.
Становлення бібліотек у сучасному суспільстві як інформаційних центрів неможливе без вирішення про­блем поповнення фондів новими надходженнями, організації передплати періодичних видань згідно з нор­мативами, впровадження сучасних інформаційних тех­нологій, вдосконалення матеріально-технічної бази. Необхідно вирішити питання доступності початкової мистецької освіти, забезпечення виконання в повному обсязі типових навчальних планів та подальшого роз­витку і розширення районної історико-краєзнавчої му­зейної кімнати шляхом перетворення її в районний істо-рико-краєзнавчий музей.
На сьогодні значну увагу необхідно приділяти роботі з військовослужбовцями, зокрема, підтримці їх мо­рального духу, піднесенню престижу військової служ­би та задоволенню культурних і духовних потреб військовослужбовців і членів їх сімей.
Вищезазначені проблеми можливо розв'язати за умо­ви ефективної підтримки з боку органів влади усіх рівнів,-
Фінансування програми здійснюватиметься за ра­хунок районного та місцевих бюджетів, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним зако­нодавством України. Загальний обсяг фінансових ре­сурсів, необхідних для реалізації програми, 2599,5 тис. грн, у тому числі з районного бюджету - 361 тис. грн.
Після обговорення проекту програми «Розвитку куль­тури і духовності в районі», його було схвалено і вине­сено на розгляд сесії районної ради...

 // Червоний промінь. – 2018. – №05 (02 лют.). – С.1.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031