за 2017 рік

Волонтери - люди доброї волі і щирих сердець

Про це йшлося на засіданні круглого сто­лу «Час обрав нас», яке відбулося 5 грудня у центральній районній бібліотеці та присвячу­валося Міжнародному дню волонтера.
У нашій країні слово "волонтер" активно увійшло в життя протягом останніх чотирьох років, відколи розпочалися військові події Донбасі. Наразі волонтер - це, перш за все, людина з активною громадянською позицією, яка до­помагає Збройним силам держави.
На засідання були запрошені волонтери нашого району Євгеній Таран та Олена Олійник, голови райдержадміністрації Наталія Солтановська і районної ради - Юрій Коцегубов із заступниками - Анжелікою Балан і Миколою Піщанським. У роботі круглого столу також узяв участь волонтерський загін «Гімназист» місцевої гімназії, який за створення проекту «Антисуржик» отримав перемогу в національній патріотичній акції «Ми українці» і був нагоро­джений грамотою та цінним подарунком.
Всі, хто виступали на святі, наголошували: волонтери -це люди доброї волі, які за покликом свого серця допома­гають іншим у складні часи. Звучали імена найактивніших волонтерів району, їм дякували за людяність, безкорисливу працю, підтримку, що символізують український дух, який неможливо здолати!
Волонтерам, котрі протягують руку допомоги тим, кому вона потрібна, побажали оптимізму, здоров'я, невичерпної енергії та миру!

Надія Васильєва, директор Новотроїцької районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №49 (07 груд.).  – С.13.

«Збережемо наш край блакитним і зеленим»

під такою назвою в районній бібліотеці від­бувся екологічний захід для учнів 10 класів Новотроїцької ЗОШ.
Екологічний захід вже став традиційним для ново-троїцьких школярів. Він проходить щороку в рамках Всеукраїнського конкурсу «Чисті джерела». Його мета -привернути увагу підростаючого покоління до проблем забруднення водних ресурсів, дбайливого використання водних об'єктів рідного селища.
Бібліотекар Олена Свєженцева провела для дітей ці­каву вікторину «Без води - нема життя» та аукціон ідей «Збереження природних ресурсів це...» Кожен учасник екологічного заняття мав змогу висловити власне бачен­ня раціонального використання водойм та запропонувати ефективні методи економії води в побуті.
Перед учнями також виступила інженер Новотроїцького управління водного господарства Тетяна Андріїшина, яка розповіла школярам про створення меліоративно-зрошувальної системи нашого району.
Крім того, учням презентували проект «Економічне використання природних ресурсів» та книжкову виставку «В об'єктиві - жива природа». Учасники екологічного заходу, окрім цікавої інформації, отримали на згадку сувеніри та пригощалися солодощами, які були при­дбані за кошти відділу водних ресурсів Новотроїцького управління водного господарства.

Надія Васильєва, директор Новотроїцької центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №48 (30 листоп.).  – С.2.

Свято гідності

Працівники центральної районної бібліотеки провели захід «Україна - гідна свободи!» На нього завітали керів­ник апарату райдержадміністрації Тетяна Піщанська та виконуючий обов'язки начальника відділу культури Ольга Цвільовська, десятикласники Новотроїцької гімназії. Під час уроку бібліотекарі Заміра Аблякімова та Олена Свєженцева ознайомили присутніх із трагічними віхами Революції Гідності, Майдану, та подіями, що відбуваються на сході країни. Чимало теплих слів сказали й про наших земляків, які зараз боронять суверенітет та територіальну цілісність України у зоні проведення антитерористичної операції, й про героїв, котрі віддали життя за Батьківщину.
У бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Рево­люція гідності, охрещена кров'ю» та організований пере­гляд відеофільму «Революція Гідності. Хроніка подій».

// Трудова слава. – 2017. – №48 (30 листоп.).  – С.17.

Вечір-реквієм

Працівники Новомиколаївської сільської бібліотеки та будинку культури організували і провели вечір-реквієм «Україна - територія гідності і свободи». До уваги учасників заходу були представлені виставка фотодокументів «Май­дан та українська національна ідея» й перегляд відеофільму «Революція гідності: ми маємо пам'ятати».
На святі була присутня сільський голова Надія Ющук, яка у своєму виступі зазначила, що революція 2013-2014 років, - це не боротьба Заходу й Сходу, а протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає. Учасники заходу акцентували увагу на патріотичному вихованні підростаю­чого покоління, вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО.

// Трудова слава. – 2017. – №48 (30 листоп.).  – С.17.

З рідним словом міцніє держава

Мовознавчий урок під такою назвою для учнів 10-А кла­су Новотроїцької ЗОШ №1 відбувся днями в центральній районній бібліотеці. Ведучі заходу Федір Іванченко та Яна Олійник, учні цього ж класу, насамперед зазначили, що мова народу - найкращий цвіт, який ніколи не в'яне, а вічно живе й розвивається. Тож її треба берегти, збагачувати, розвивати, дбати про її чистоту і красу, намагатися гово­рити одне одному лише добрі слова. Тоді й світ навколо стане кращим та добрішим!
Під час уроку школярі знайомилися з історією виникнен­ня писемності в Україні, дізнались про друк першої книги. Бібліотекар Людмила Бондар провела для них вікторину «Як ти знаєш рідну мову?» та презентувала книжкову виставку «Квітуй і шануйся, рідна мово!» Також старшокласники переглянули-відеофільм «Від кирилиці до Кобзаря».

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №47 (23 листоп.).  – С.6.

Нагороджені у листопаді

Дня працівників соціальної сфери - Почесною грамотою голови районної державної адміністрації від­значено Ігоря Дударенка, завідувача сектора з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціаль­ного захисту.
До Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва - Почесною грамотою голови районної ради нагороджено Миколу Лузана, викладача Новотроїцької дитячої му­зичної школи; подяку оголошено Олені Дроновій, завідуючій Новопокровською сільською бібліотекою.
Почесну грамоту голови РДА вручено Лучії Аслановій, директору Олександрівського будинку культури; подяку оголошено Едуарду Узуняну, редактору відеомонтажу Новотроїцького ЦКД.
З нагоди 50-річчя заснування Новотроїцької протитуберкульоз­ної лікарні нагороджено Почесними грамотами: районної ради - Віталія Онищенка, медичного працівника за­кладу, райдержадміністрації - Любов Заікіну, медсестру лікарні.

// Трудова слава. – 2017. – №46 (16 листоп.).  – С.2.

Чи престижна професія бібліотекаря?

Відповідь на це запитання шукали учасники дублер-шоу «Мрію стати бібліотекарем», яке відбулося в районній дитячій книгозбірні. Від­чути себе в ролі бібліотекаря ви­явили бажання учениці 8-Б кла­су Новотроїцької ЗОШ №1 Вікторія Байрачна та Карина Шостак. Вони обслуговували читачів, видавали їм книжки, вели облікові записи, підбирали потрібні художні твори за запитами відвідувачів. А для учнів 3-А класу провели екскурсію «По­дорож до казкової країни».
Дівчатка зазначили, що професія бібліотекаря їм дуже сподобалася, адже вона дає змогу спілкуватися з людьми, зорієнтовувати їх у безкрайньому літературному «морі». Тому зробили висновок: найперше, сам фахівець, має бути освіченим, начитаним, інформованим.
Працівники районної дитячої бібліотеки сподіваються, що саме ці дівчатка стануть їхньою майбутньою зміною.

Галина Райська, заступник директора по роботі з дітьми Новотроїцької районної бібіліотеки // Трудова слава. – 2017. – №46 (16 листоп.).  – С.6.

80-ті роковини Великого терору

До цієї дати у Новотроїцькій центральній районній бібліотеці провели тематичний урок-реквієм «Червоний терор в Україні».
Бібліотекар читальної зали Заміра Аблякімова зачитала історичну довідку про «Великий терор» - пе­ріод масових репресій громадян, розгорнутий в СРСР у 1937-1938 рр. з особистої ініціативи Йосипа Сталіна для залякування населення. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та науко­вої еліти, деформація суспільних зв'язків, денаціоналізація, повсюд­не поширення депресії.
Для читачів районна бібліотека спільно з архівним відділом райдержадміністрації оформила книжкові виставки «Джерела історії Великого терору» та «Голодомор 1932-1933 років». Завідувач архівним сектором Людмила Теребей розповіла про приголомшливі факти масових ре­пресій громадян у Новотроїцькому районі. Потім присутні переглянули документальний фільм «Великий терор 1937-1938 років».

Надія Васильєва, директор Новотроїцької центральної районної бібліотеки  // Трудова слава. – 2017. – №45 (09 листоп.).  – С.3.

Актуальний і через століття 

Роман Еріха Марії Ремарка "Три товарища"
Днями у районній бібліотеці найактивніші читачі зібралися для його обговорення.
Задум проведення такого заходу належить бібліотекарю Олені Свєженцевій. Вона лю­бить читати на дозвіллі, часто спілкується на літературні теми з читачами. От і вирі­шила влаштувати засідання для любителів художньої літератури - найактивніших відвідувачів бібліотеки.
Такий захід у районній бібліотеці проводився впер­ше. Розпочався він з вистав­ки «Людина, яка наважилася сперечатися з війною», при­свяченої творчості відомого німецького письменника. Потім бібліотекар познайо­мила присутніх з біографією Ремарка й обговорила із запрошеними роман «Три товариша», який вони про­читали заздалегідь.
Було дуже цікаво й піз-навально почути різні думки щодо сюжету твору, адже в дискусії брали участь пред­ставники різних поколінь. Говорили про надзвичайну актуальність «Трьох товари­шів» у наші дні, коли країна перебуває у стані війни, про дружбу, любов і невідворот­ність подій у житті кожної людини..
Загалом літературна зустріч була змістовною і, водночас, хви­люючою. Оле­на Свєженцева також провела цікаву віктори­ну на знання роману. А вчи­тель зарубіж­ної літератури Новотроїцької гімназії Люд­мила Кожома підбила підсум­ки літературної зустрічі й зазначила, на­скільки важливо сьогодні звертатися до літератури, знати й любити її.
На завершення заходу учасники поспілкувалися за чашечкою чаю і обговорити тему наступної зустрічі.

Ольга Філь. Фото автора. // Трудова слава. – 2017. – №44 (02 листоп.).  – С.6.

Наша воля, наша слава

Працівники Новотроїцької центральної ра­йонної бібліотеки організували і провели цикл заходів «Козацькому роду нема переводу», присвячених Дню українського козацтва та Дню захисника України.
Для учнів 8-Б класу Новотроїцької ЗОШ №1 бібліотека для дітей провела годину історичної слави «Козацький дух непереможний». Юнакам та дівчатам були запропо­новані книжкова виставка «Безсмертя козацької звитяги», інтелектуально-патріотичні конкурси «Січові порядки», «Козацькі повір'я і звичаї», «Загадкова скринька», які до­зволили зануритись в неймовірну атмосферу славних часів козацької доби.
Для відвідувачів та гостей читального залу ми оформили експрес-виставку «Герої не вмирають», де була пред­ставлена література, присвячена захисникам Вітчизни, яка розкриває сучасність українського війська та героїчні подвиги наших земляків, які наразі захищають територі­альну цілісність країни.

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №42 (19 жовт.).  – С.2.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні працівники бібліотек! Вітаємо вас з професійним святом.
Книгозбірні додають нам мудрості, стають нашим дороговказом на  шляху інформаційного простору, наповнюють наші серця неповторними емоціями. Доносячи до людей увесь спектр інформаційних потоків, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення. Сьогодні на плечі бібліотекарів лягає велика відповідальність, вони - порадники на шляху до вершини знань та мудрості, збирачі духовних скарбів та провідники у світ непізнаного. Шановні бібліотекарі! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Бажаємо вам міцного здоров'я, довголіття, родинного затишку, дружнього взаєморозуміння та підтримки.

Юрій Коцегубов, голова районної ради, Наталія Солтановська, голова районної державної адміністрації // Трудова слава. – 2017. – №39 (28 верес.).  – С.2.

Шановні бібліотекарі!

Щиро вітаю вас з вашим професійним святом, святом духовності, мудрості і знань. Бажаю вам творчого завзяття, нових успіхів у благородній праці на теренах розбудови української науки, освіти,  культури і духовності, зрос­тання читацького попиту на книгу та інформацію, поси­лення авторитету бібліотечної справи в суспільстві. Зичу вам і вашим близьким міцного здоров'я, благополуччя, достатку в кожній оселі та прихильності долі. Нехай Віра, Надія, Любов і Мудрість будуть вашими життєвими су­путниками!

Наталя Пінчук, новотроїцький селищний голова // Трудова слава. – 2017. – №39 (28 верес.).  – С.2.

          Жінка-свято

30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, виповнюється п'ять років як Олена Дронова вперше переступила поріг Новопокровської сільської бібліотеки у якості її працівника. Вже тоді вона зрозуміла - це місце особливе. Адже тут живуть знання і мудрість, що накопичуються роками і зберігаються для поколінь. Сьогодні, завдяки органі­заційному таланту й творчому потенціалу цієї жінки, звичайна бібліо­тека перетворилася на справжнісінький інформаційний центр села, храм знань для допитливих школярів, стала джерелом натхнення для багатьох сільчан...
Важкі університети
Олена Дронова - корінна новопокровчанка. Тут, у селі, виросла, закінчила школу, знайшла своє кохання. Жінка має вищу філологічну освіту. Та непросто давалася їй та наука. І зовсім не через те, що в університеті велике навантаження. Просто юна дівчина рано вийшла за­між - у 17 років, завагітніла. Тож і довелося вступати на заочне відділення. Пригадує, як з маленькою донечкою на руках, разом з чоловіком та батьками, а ще з купую пелюшок та пляшечками для годування, приїздили в Херсон, винаймали житло, і в перервах між годуваннями та сповиваннями дитини Олена складала сесію. Адже розу­міла, як важливо отримати професію.
- Я вдячна моїм батькам і чоловіку, котрі мені допома­гали. Зізнаюсь, з ними я не боялася жодних труднощів, - розповідає пані Олена. - До того ж багато хто вважав, що наш шлюб буде недовгим, бо, як правило, ранні шлюби нетривкі. Але ми виявилися саме тією парою, яка роз­биває такі стереотипи.
Цьогоріч Олена з чолові­ком Володимиром відзна­чили «срібне» весілля - 25 років подружнього життя.
Творчі натури
Перед тим як прийти в бібліотеку, Олена Дронова працювала у дитячому са­дочку, потім у місцевому клубі. І ту, й іншу роботу жінка обожнювала, адже могла сповна займатися творчістю - влаштовувала ранки та свята для малят, писала гарні сценарії для різноманітних урочистих заходів, разом з колегами організовувала чудові кон­церти для односельчан, у яких і сама брала участь. До речі, у жінки прекрасний голос, коли вона співає, то зачаровує всіх. Пані Олена зізнається, цей талант у них сімейний.
- У нас вся сім'я співуча - мої батьки, син, донька і навіть чоловік теж співає. Але до моєї тітки (маминої сестри) нам далеко - у неї «золотий» голос, її співом просто заслуховуєшся, - ді­литься жінка.
Олена Андріївна має гарне почуття гумору. Свою родину жартома називає «артистами місцевої філармонії». Втім без таких артистів у селі жодне свято не відбувається. Говорить, коли збираються в родинному колі, часто спі­вають, жартують, весело й дружно проводять час. Оле­на Дронова може будь-яке гуляння зробити незабутнім і феєричним. Словом, там, де вона - завжди свято.
Дронові мають гарну тра­дицію щоп'ятниці збиратися з кумами та друзями і вла­штовувати собі пікнік з екс­клюзивними стравами - їхній кум раніше жив у Середній Азії, тож часто дивує друзів азіатською кухнею.
Робота в радість
У роботі Олена Андріївна не просто бібліотекар - вона друг, порадник, муза для тих, хто приходить до кни­гозбірні. У школярів, котрі прибігають за черговою книгою, - горять очі, щойно ступивши на поріг бібліо­теки. А ще буває, заходить сумне через погану оцінку хлопча, а Олена Андріївна підбадьорить, навіть при­гостить солоденьким.
Досьє «ТС»: Олена Андріївна Дронова за знаком зодіаку Риби. Хобі: вирощування кімнатних та садових квітів. Улюблений вислів: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе». Любить подорожувати історичними пам'ятками України. Вже відвідала Запорізьку Січ, Кам'яні могили, Зелені хутори Таврії. Мріє побувати в Німеччині, відпочити в Карпатах та загадати бажання у мірці, де знаходиться географічний центр Європи.
Коли ж попередня бібліо­текарка пішла на заслуже­ний відпочинок за віком, то пропозицію сільського голови обійняти цю посаду жінка прийняла без вагань. З перших днів Олена почала наводити лад в книгозбірні, намагалася зробити її за­тишною, світлою і незви­чайною. Тож одразу зробила перестановку, пофарбувала полиці, посортувала книги, почала передплачувати нові цікаві видання. Можна без перебільшення сказати, що сьогодні сільська бібліотека має сучасне «обличчя» і до­сить затребувана. Щодня до Олени Андріївни приходить чимало народу: малеча з батьками, аби взяти цікаві казочки, учні за оповідання­ми та повістями, що перед­бачені шкільною програмою, навіть люди поважного віку цікавляться періодикою або книжковими новинками з кулінарії, догляду за рослинами та городиною, з полювання тощо. Серед сільчан багато й тих, хто захоплюється детективами, любовними та пригодницькими романами. Словом, читають усі! Бібліотекарка завжди може порадити від­відувачу необхідну книжку. Вона й сама дуже багато читає. Щойно лише відкри­ває книгу - одразу поринає в інший, вигаданий світ.
- Я дуже люблю чита­ти! Часом засиджуюсь до ранку, гортаючи сторінки чергового оповідання чи роману. Рідні вже звикли до мого захоплення, чоловік на­віть подарував світильник з приглушеним світлом, аби я могла читати, не заважаючи йому спати.
Її книжкове захоплення видає гарно поставлена мова, широкий світогляд і те, який вона чудовий спів­бесідник.
Час від часу в бібліотеці жінка проводить різноманітні заходи та акції, наприклад, «Подаруй сільській бібліотеці книгу». І люди йдуть, дару­ють, спілкуються між собою на різні теми, просто відпо­чивають.
Взагалі, жінка має висо­кий авторитет. Так, новопо-кровський сільський голова Раїса Хір'янова про Олену Андріївну говорить: «Вона наша розумничка». А дирек­тор районної центральної бібліотеки Надія Васильєва характеризує свою колегу як відповідальну й талановиту працівницю, гарну людину і чарівну жінку.
Наразі Олена Андріївна збирає інформацію про іс­торію Новопокровки. Ходить до старожилів, розпитує, записує все на відео, аби скласти з найменших дета­лей історичний портрет своєї маленької батьківщини.
Нереревершена в усьому
Дійсно, за що б не взя­лася Олена Дронова, все у неї до ладу: вона і артистка, і організатор, і гарна госпо­диня. Хоча, сама жінка про це говорить досить скромно та зізнається: готувати не любить, втім, на столі завжди щось незвичайне.
- Скажу вам, кулінар з мене не дуже, але ж сім'я... тож доводиться готувати, щоразу вигадувати щось смачненьке,- з посмішкою говорить вона. - Хоча маю «коронну» страву - холо­дець. А ще в мене чоловік гарно готує. Обожнюю його піцу!
В Олени та Володимира Дронових двоє дорослих дітей - старша донька Ганна та син Віталій. А ще Олена Андріївна бабуся. Для свого трирічного онука Микитки вона просто - «моя Лєночка». Коли він так її називає, жінка відчуває неймовірне щастя й розуміє, що роки, котрі летять так шалено, неавадять їй ще довго за­лишатися молодою, гарною і квітучою. Адже вона до всього ставиться з гумором і будь-яку нестандартну ситуацію намагається на­повнити позитивом.
Свого онука обожнює і завжди балує, бо перекона­на: саме в цьому і полягає обов'язок справжньої бабусі. А виховання...нехай ним займаються батьки!

Ольга Філь Фото автора // Трудова слава. – 2017. – №39 (28 верес.).  – С.6.

          «Кілометри історії» -

під такою назвою у рамках патріо­тичної акції «Ми - українці» відбувся велоквест, при­урочений до Все­українського дня бібліотек. Організувала і провела захід бібліотекар юнацького відділу Людмила Бондар. Участь в акції взя­ли школярі 10-А класу Новотроїцької ЗОШ №1. Команди хлопців та дівчат стар­тували від площі біля центру куль­тури та дозвілля. Першою зупин­кою став мону­мент воїнів-інтернаціоналістів, де учасники знайшли підказку про наступний напрямок. Так на кожному етапі, під час зупинки біля чергового пам'ятного місця, учасники отримували нове завдання і їхали далі. За­галом учні відвідали меморіали загиблим воїнам, жертвам Чорнобильської трагедії, меліораторам, та пам'ятний знак "Я люблю Новотроїцьке".
Мета даного велопробігу - залучення молоді до відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, пропаганда здорового та актив­ного способу життя, а також збагачення знань про своє рідне містечко.
Всі учасники впорались із завданням та цікаво провели час, а головне - дізнались більше про пам'ятки рідного краю.

Відділ інформації // Трудова слава. – 2017. – №39 (28 верес.).  – С.6.

          Бібліотеки потрібні!

Вже 19 років поспіль 30 вересня у нашій державі відзначається Всеукраїнський день бібліотек, їхній внесок у розвиток національ­ної освіти, науки і культури - неоціненний. У цей день ми згадуємо про клопітку працю та високу місію бібліотекаря: виховати мислячо­го читача, навчити його орієнтуватися у пото­ці інформації, уміло користуватися ресурсами та послугами сучасної книгозбірні.
Сьогодні у нашому районі налічується 27 бібліотек, котрі знаходяться на балансах сільських і селищних рад.
Протягом останніх років у книгозбірнях району відчутно покращилося фінансування та оновилася матеріально-технічна база. Ба­гато бібліотек ще донедавна були розміщені в аварійних приміщеннях, в яких навіть не було світла. Наразі у більшості зроблені ка­пітальні ремонти, а деякі заклади переведені в інші, комфортніші приміщення. Серед таких варто відзначити бібліотеки Зеленівської, Воскресенської, Дивненської, Сергіївської, Олександрівської, Сивашівської, Новоми-колаївської сільських рад. Також в них за рахунок місцевих бюджетів замінені вікна на металопластикові.
Більшість бібліотек району сьогодні до­стойно представлені, адже в них постійно передплачуються періодичні видання, попо­внюється книжковий фонд.
Загалом сільські книгозбірні мають компютери, принтери, котрі просто необхідні  для проведення різних заходів.
Варто зазначити, що завдяки розумінню деяких сільських голів та силами місцевих бюджетів, бібліотекарям підвищено заро­бітну плату.
Говорячи про перспективи книгозбірень району, не можна оминути увагою їхню участь у різних конкурсах і фестивалях. Наприклад, нещодавно районна бібліотека увійшла в чис­ло переможців на фестивалі «Відкрий свою книгу», що проходив у Каховці. Новотройчани презентували проект «Бібліотечний табір Сайгон». До речі, цей фестиваль мандрує районами області, тож, завдяки цій перемозі, наступного року наше селище прийматиме його учасників з усіх куточків Херсонщини.
Крім того, і дитяча бібліотека бере актив­ну участь у подібних заходах. Так, нещодавно юні читачі представляли свої напрацювання у конкурсі волонтерських бригад «У доло­нях степу і Дніпра». А ще відвідувачі наших бібліотек - постійні учасники і переможці Шевченківських читань.
Тож нам є чим пишатися!
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек хочу привітати колег і побажати побільше вдячних читачів, доброго ставлення сільських та селищних голів до потреб книгозбірень району. А їхнім працівникам - творчих успіхів і наснаги!

Надія Васильєва, директор Новотроїцької ЦРБ // Трудова слава. – 2017. – №39 (28 верес.).  – С.6.

Бібліотечні «обнови»

У районній бібліотеці поповнився книжковий фонд. У рамках державної програми «Українська книга» на 2017 рік в читальні зали району надійшло загалом 2293 екземпляри книг різножанрової тематики, загальною вартістю 176 тисяч гривень. Лише днями бібліотека отримала 595 книжок на суму понад 55 тисяч гривень. Вони згодом будуть розпо­ділені між сільськими бібліотеками. Програма «Українська книга» діє з 2011 року, але таку значну кількість літератури бібліотека отримала вперше.
Крім цього, з районного бюджету виділили кошти у сумі 10 тисяч гривень на придбання художніх книжок, які буде закуплено у жовтні. На передплату періодичних видань виділено близько 15 тисяч.
Ще однією «обновою» в районній бібліотеці став ко­льоровий принтер, який придбали за кошти райбюджету. Ця річ просто необхідна для оформлення тематичних та святкових заходів, які часто організовують бібліотекарі для школярів та молоді.
До того ж відтепер усі книжкові виставки оформляти буде досить зручно, оскільки спеціально для таких заходів бібліо­тека придбала дві металеві вітрини, вартістю 680 грн кожна. Раніше книги для виставки, присвячені окремій тематиці чи річниці, розміщували на звичайному столі, що створювало певні незручності, адже вони нахилялися й падали. Наразі відвідувачі зможуть сповна насолоджуватися книжковою виставкою, оформленою в дитячій читацькій залі.

Надія Васильєва, директор Новотроїцької ЦРБ // Трудова слава. – 2017. – №38 (21 верес.).  – С.2.

Запрошуємо переглянути виставку

З 15 по 28 серпня 2017 року до річниці Незалежності України в приміщенні читального залу Новотроїцької район­ної бібліотеки діє виставка архівних документів, створена працівниками архівного сектора райдержадміністрації. На ній представлені копії документів із фондів Державного архіву області, фотодокументи із фонду архівного сектора, книжкові та публіцистичні матеріали.
Хто цікавиться історією свого села, селища - завітайте на виставку, дізнаєтеся багато нового і цікавого.

// Трудова слава. – 2017. – №33 (17 серп.).  – С.2.

Книжкове поповнення

У поточному році фонди бібліотек району по­повнилися 2309 книгами, з них 1846 примірників отримали сільські бібліотеки.
Нещодавно у рамках державної програми «Українська книга» Новотроїцька центральна районна бібліотека отрима­ла нове поповнення - 1724 книги. Із них 1119 книг - художня література, в тому числі історичні романи, детективи, жіночі романи, оповідання, нариси, поезія сучасних українських авторів; 247 гарно ілюстрованих книг дитячої літератури; 267 - суспільно-політичної літератури, яка користується підви­щеним попотом. Окрім того, маємо по 26 книг природничої та технічної, 39 - мистецької та спортивної тематики.
Запрошуємо шанувальників та любителів книги ознайо­митися із новою цікавою, пізнавальною літературою. Кожна нова книга - це завжди значима подія. Тож читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінку з нової книги.

Надія Васильєва, директор Новотроїцької центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №32 (10 серп.).  – С.2.

Як «вдихнути» життя в бібліотеки

Днями на базі Новотроїцької центральної бібліотеки відбувся районний семінар «Бібліотечний потенціал і його можливості щодо задоволення потреб громади»,  спрямований на підвищення кваліфікації бібліотечних  працівників.
Відкрила форум директор Новотроїцької ЦРБ Надія Васильєва. Вона зазначила: «Щоб бути потрібними місцевим громадам, бібліотеки повинні демонструвати високоя­кісне обслуговування та впроваджувати нові послуги». Консультації на тему «Бібліотечні інновації для розвитку громад» надали ме­тодист Ірина Петраковська і заступник ди­ректора по роботі з дітьми Галина Райська. Учасники семінару активно обговорювали використання сучасних форм залучення мешканців населених пунктів до читання. Суттєвою перевагою у наданні цікавих форм обслуговування всі визнали наявність у бібліотеках комп'ютерів-з доступом до Інтернету, що значно розширило перелік послуг та збільшило кількість відвідувачів. Далі всі учасники форуму розділилися на три групи й моделювали роль бібліотеки у житті громади. Зокрема, їм запропонували доповнити фразу «бібліотеки вашої громади -  це...». Варіантів було чимало: «центрі підтримки місцевої громади», «храм знань», «центр культурного життя», «територія захисту інтересів», «осередок безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів», «май­данчик для дискусій», «центр спілкування, освіти, дозвілля» тощо.
На закінчення наради бібліотекарі об­мінялися досвідом. Вони обговорили, як справити враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, внести в її роботу ауру новизни. Та ще зійшлися на думці, що від якості роботи бібліотек у певній мірі залежить розвиток поколінь - як сучасного, так і прийдешнього.

Відділ інформації // Трудова слава. – 2017. – №27 (06 лип.).  – С.6.

"Зелені бібліотеки" відкрилися днями у Новотроїцькому та Федорівці

Працівники Новотроїцької ди­тячої бібліотеки організували юним читачам бібліомандрівку «Цей казковий світ книжковий» на дитячому майданчику. Разом з бібліотекарем молодшого від­ділу Маргаритою Карандою ма­ленькі читайлики «подорожували» сторінками дитячих журналів, знайомилися з правилами береж­ливого ставлення до книг. А ще - відгадували загадки, поринали у чарівний світ казок, гралися в рольові ігри, складали пазли.
Бібліотекар запрошувала дітей, аби протягом літа не забували приходити до бібліотеки, адже там на них чекають вірні друзі-книги. Відкриття «Зеленої бібліотеки» у Федорівці присвятили Міжнародному дню захисту дітей та початку роботи відпочинкової зміни пришкільного табору «Соне­чко» місцевої школи. Бібліотекар Федорівської сільської бібліотеки Надія Музика разом з учителями і шкільним бібліотекарем Тетяною Марчук організували й прове­ли конкурсну програму «Барви сонячного літа», інформаційну мозаїку «Влітку для малечі про цікаві речі».
Щирий радісний сміх, веселий настрій панували на святі. Дітей привітали з початком літніх кані­кул та побажали весело й цікаво провести їх.

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №23 (08 черв.).  – С.13.

У "Сайгон" із книгами

У понеділок Новотроїцька центральна районна бібліотека презентувала проект «Бібліотечний табір «Сайгон». Презентація проекту пройшла на базі відпочинку «Сай-гон», що в центрі селища.
Основна мета заходу - по­ширення позитивної думки про читання, особливо - серед учнів­ської молоді. Тому на його відкриття завітали учні Новотроїцької ЗОШ №1 та гімназії, шкільні біблі­отекарі й гості.
На проекті працювало шість бібліотечних локацій: бібліокафе «Літературний гурман», «Зона Wi-Fi», «Книжковий сквер», «Літера­турна барахолка», «Калейдоскоп періодичних видань», «Селфі з книгою».
Усі локації були цікавими та змістовними, особливою увагою користувалися «барахолка» та «калейдоскоп». Потім всі присутні разом із бібліотекарем Оленою Свєженцевою виготовили «ангелів-охоронців» для учасників АТО.
Учасники проекту залишили гарні відгуки про цю нову форму бібліотечної роботи.

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №22 (01 черв.).  – С.3.

Університет третього віку

У Новотроїцькій центральній районній бібліотеці розпочав свою ро­боту інформаційно-консультативний центр «Університет третього віку». Цей проект бібліотека створила разом із районним територіальним центром соціального обслуговування. Його мета - дати можливість людям передпенсійного віку, пенсіонерам, інвалідам продовжувати навчання, адаптуватися до сучасних умов, безкоштовно отримувати певний рівень знань, умінь і навичок.
. Заняття в нашому Університеті проводяться у формі лекцій, бесід, тренінгів, теоретичних і практичних занять, самостійних робіт, а також дистанційно. Опановувати нові для них знання літні люди можуть на факультетах: інформаційних технологій; здорового способу життя; фа­культеті права. Сподіваюся, що ці знання стануть в нагоді представникам так званого третього віку, які завітають до нас, дозволять їм відчути себе затребуваними та забезпечать активну старість.

Надія Васильєва, директор центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №21 (25 трав.).  – С.6.

Стартує акція

Новотроїцька центральна районна біблі­отека з 24 до 28 квітня проводить Тиждень молодіжної книги. У період його проведен­ня бібліотекарі запропонують молоді чима­ло заходів, серед яких - різноманітні акції, бліц-опитування, флеш-моби, бібліокафе, віртуальні мандрівки, молодіжні дискусії та ще багато цікавинок, які, переконані, не за­лишать байдужими наших читачів. А розпочнеться тиждень акцією «Сучасні видання в дарунок бібліотеці», мета якої - надати зручний привід приватним благодійникам, бізнесменам, всім шанувальникам книги для поповнення фондів бібліотек району новими сучасними книгами. Зазначимо, що бібліотекам гостро не вистачає книжкових новинок українською мовою.
Просимо усіх благодійників, підприєм­ців, кому не байдужа рідна мова, хто щиро вболіває про її розвиток і поширення, взяти участь у акції «Сучасні видання в дарунок бібліотеці». А для молоді гостинно відчи­няємо двері і бажаємо приємно провести тиждень в бібліотеці.

Ірина Петраковська, методист Новотроїцької ЦРБ // Трудова слава. – 2017. – №16 (20 квіт.).  – С.2.

Писанковий вернісаж у бібліотеці

відвідали керівники району, які із захопленням розмальовували писанки

При Новотроїцькій центральній районній бібліотеці працює клуб за інтересами «Госпо­дарочка», мета якого - відродження народних
традицій. Учора відбулося його чергове засі­дання під назвою «Писанковий вернісаж». На нього прийшли голови райдержадміністрації та райради Натапія Солтановська і Юрій Коцегубов їй зі своїми заступниками - Анжелікою Балан та Миколою Піщанським. Керівник «Господарочки» Олена Свєженцева нагадала «клубникам» і гос­тям історією виникнення християнського свята Великдень, розповіла про варіанти візерунків для писанок, провела майстер-класу із розпису великодніх яєць.      
Очільники району залюбки яскраво розмальовували писанки, а потім долучилися до прикрашання великоднього дерева на площі перед центром культури та дозвілля. «Чарівне дерево» розквітло великою кількістю писанок, маленьких та великих, які власноруч виготовили учасники народної студії образотворчого мистецтва «Сиваський віно­чок» і працівники центру культури та дозвілля. Гілки дерева прикрасили різнокольоровими стрічками. Жителі селища, проходячи повз нього, посміхаються, милуються гарними великодніми писанками.

 Надія Васильєва, директор Новотроїцької районної бібліотеки  // Трудова слава. – 2017. – №15 (13 квіт.).  – С.3.

Кращі читачі

Завершився другий, районний етап обласно­го конкурсу на звання найкращого читача 2О17 року «Велика книга читацьких рекордів Херсон­щини».
Пройшов він 30 березня в Новотроїцькій районній бі­бліотеці за участі дев'ятнадцяти конкурсантів - учнів 6-7 класів навчальних закладів району, які стали переможця­ми першого етапу. Знання і вміння учасників оцінювало компетентне журі у складі працівників райвідділу освіти та дитячої бібліотеки. Переможців визначали за такими критеріями: розкриття теми й образів героїв прочитаної книги; майстерна презентація творчих завдань; грамотність мови учасників.
Переможцями II етапу стали Каріна Шостак, учениця 7-Б класу Новотроїцької ЗОШ №1, та Альона Ткач, учени­ця 6 класу Федорівської ЗОШ. Вони й представляли наш район на третьому етапі конкурсу, що відбувся 5 квітня в Херсоні.

За матеріалами сайту районної ради  // Трудова слава. – 2017. – №14 (06 квіт.).  – С.2.

Підкорили щирістю

Конкурс, присвячений пам'яті Тараса Шевченка, зібрав в районній центральній дитячій бібліотеці юних читачів Новотроїцького. Бібліотекарі запросили на конкурс найактивніших читачів, які люблять поезію; заздалегідь підготували змістовну ви­ставку його творів.
Журі відзначило оригінальність, проникливість та творчий підхід учасників до читання творів великого Кобзаря: ліричні вірші змінювалися волелюбними й героїчними. Переможцями конкурсу стали учні Новотроїцької ЗОШ Ніка Воронова, Вікторія Байрачна, Олександр Шпак, Дар'я Лапік та гімназисти Марія Тригубка, Давід Аблякімов, Алла Стрілець, Анна Оверченко (на фото). Грамоти за перемогу і по­дяки за участь у конкурсі отримали всі учасники.
Наступного дня у Каховському будинку культури відбувся щорічний обласний конкурс читців, присвя­чений пам'яті Тараса Шевченка. Конкуренція була неабияка, тільки у віковій категорії від 14 до 20 років брали участь 40 учасників з усієї об­ласті. Честь Новотроїцького району відстоювали наші гімназисти, яких готувала до виступу керівник гуртка Олена Плакаєва. За умовами кон­курсу кожен учасник декламував два твори: поезію Кобзаря і твір нашого сучасника про великого Тараса. Давід Аблякімов отримав диплом за оригінальність прочитання твору, ви­конавши уривок із твору «Іван Підко­ва» та вірш місцевої поетеси Олени Олійник «Шевченко сьогодні». А за проникливу інсценізацію « Якби мені черевички...» та «Лебедин» обласне журі вручили диплом в номінації «Акторська майстерність» творчому тандему в складі Алли Стрілець й Анни Оверченко.

Ірина Шульга, секретар журі конкурсу  // Трудова слава. – 2017. – №13 (30 берез.).  – С.9.

Співуча і солов'їна

«Там, де живе рідна мова, живе український народ» - таку назву носив святковий захід, який провели для школярів Новотроїцької загальноосвітньої школи №1 працівники дитячої бібліотеки з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Ведучими на святі були восьмикласники Аліна Кравчук, Олександр Шпак, Тетяна Сироклин, Іван Шевчук, а активними глядачами, які розгадували загадки, розпо­відали вірші, змагалися в скоромовках та брали активну участь у вікторині «Мова наша солов'їна» - п'ятикласники. Школярі з цікавістю подивилися слайди про історію цього свята та переглянули книжкову виставку «Велич нашої держави - рідна мова».

Галина Райська, заступник директора центральної районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №8 (23 лют.).  – С.2.

Пам'яті героїв Круг

Щороку в Україні вшановується пам'ять героїв Крут: 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийня­ли нерівний бій з 5-тисячною армією, відстоюючи право українського народу жити у вільній державі. Ця битва стала символом героїзму та відданості Україні й національній ідеї, а дата - днем національної трагедії.
З нагоди 99-ї річниці цих подій Новотроїцька центральна бібліотека провела цикл масових заходів: «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ». Бібліотекар юнацького абонементу Людмила Бондар підготувала для читачів годину історичної пам'яті «Навіки молоді герої Крут». Під час заходу молодь декламувала патріотичні тво­ри, присвячені юним героям, ділилася своїми враженнями і розумінням тих далеких буремних подій. А потім присутні переглянули документальний фільм "Крути".
Бібліотекар Олена Свєженцева підготувала для відві­дувачів книжкову виставку «Це вогненне слово - Крути», з якою ознайомилися багато читачів бібліотеки. А бібліотекар читальної зали Заміра Аблякимова презентувала відвідува­чам відеоподорож в історію нашої країни « На Аскольдовій могилі - український цвіт», яку залюбки переглянули і ті, хто приходить до читальної зали почитати періодичні ви­дання, і ті, хто уподобав комп'ютери.
Сьогодні знову вирішується доля України, тисячі чо­ловіків відстоюють незалежність і цілісність країни на передових рубежах.
«Борітеся - поборете, вам Бог.помагає! За вас прав­да, за вас слава і воля святая!» - такий заповіт залишив українцям Кобзар. Ці слова вселяють віру в перемогу не одному поколінню наших людей. Хай і нині допоможуть нам ці пророчі слова!

Ірина Петраковська, методист Новотроїцької районної бібліотеки // Трудова слава. – 2017. – №5 (02 лют.).  – С. 6.

Поповнили книгозбірню

Напередодні новорічних свят Сивашівська сільська бібліотека отримала чудовий подарунок від сільради: із місцевого бюджету було виділено 5 тис. грн. на поповне­ння бібліотечного фонду. Книги ми замовляли в Інтернет-магазинах, там ціни нижчі. Тепер наші читачі мають змогу насолоджуватися читанням гостросюжетних детективів, пригодницької літератури, жіночих та історичних романів. А для юних читачів придбали яскраві, ілюстровані книжечки: казки і оповідання, загадки та вірші, а також науково-пізнавальну літературу.
Від імені читачів бібліотеки щиро дякую за подарунок до Новоріччя, і бажаю сивашівському сільському голові Світ­лані Олоєр, головному бухгалтеру Надії Лівкач, депутатам сільради щастя, родинного тепла, добробуту і здоров'я.

Катерина Зеленська, бібліотекар // Трудова слава. – 2017. – №1 (05 січ.). – С. 2.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930