за 2016 рік

Свято хранителів мудрості

Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова - що може бути достойнішим? У бібліотеках району багато добрих традицій, великих свят, та найбільше, і лише одне, від першої до останньої хвилини по праву належить нам, це свято - Всеукраїнський день бібліотек. За сприяння бібліотекарів комунальних закладів «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» та «Великолепетиська районна дитяча бібліотека», бібліотекаря Великолепетиської ЗОШ I-III ступенів № 1 Олени  Балабанової та вчителя початкових класів Лариси Євтушенко 29 вересня прове­дено святковий бібліотечний урок для учнів 4-х класів.
4 жовтня 2016 року у мало­му залі комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» було зібрано бібліотекарів району, читачів, шанувальників та друзів бібліотеки. Будь яке свято - це завжди багато щирих вірних друзів і теплі вітання. Не став винятком і цей день. Начальник відділу культури молоді та спорту районної державної адміністрації Олена Вітковська привітала зі святом працівників бібліотеки, найкращих нагородила почесними грамотами. Зі щирими словами привітань до бібліотекарів звернулися найближчі колеги, з якими тісно співпарцюють бібліотечні заклади: Олена   Шеховцова.Ірина Березань, Микола Марченко.
Веселий настрій усім присутнім подарувала літературна студія «Юні читайлики» (учні 4-А класу, кл. кер. Євтушенко Л.В.): гумористична сценка «Звичайний день бібліотекаря" та імпровізована сценка баби Палажки і баби Параски (за І. С. Нечуй-Левицьким) не залишили байдужими жодного. Також юні вихованці  танцювального колективу районного Будинку культури (керівник Олена Денисенко) виконали "Книжковий вальс",  а Книжкова Королева (Дарія Пікалова) разом зі своєю свитою подарували гарні пісні та нагадали про основні причини, за якими читання книг для людини є дуже корисним і важливим заняттям. Єлизава Продай продекламувала вірш про загадкову країну - бібліотеку. Окрасою же стала лотерея, проведена Наталією Дмитренко, яка дала змогу висловити присутнім свої привітання зі святом та  отримати гарні призи.

// Таврійські вісті. – 2016. – №41 (07 жовт.). – С.2.

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек! Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства. Книги супроводжують нас протягом усього життя - від перших кроків до років сивої мудрості. Вони відкривають нам стежки у минуле і вказують шлях у майбут­нє, розповідають про навколишній світ, про нашу історію і людську природу, дають відповіді на запитання. Книги збагачують нас і наповнюють безцінним скарбом - знаннями. Сьогодні бібліотеки виконують високу місію - це інформаційні, куль­турні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського держа­вотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства. Сучасні бібліотеки -багатство нації. А збережене та примножене воно завдяки благородній та клопіткій праці наших бібліотекарів. Саме ви, шановні трударі скарбниць книги, відкриваєте нашим землякам дивовижний, цікавий та багатогранний світ, прищеплюєте любов до читання.
Від усієї душі бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, натхнення, радості, вдячності у вашій благородній просвітницькій справі. Нехай щодня до вас приходять нові допитливі читачі. Міцного здоров'я, щастя та добробуту вам і ва­шим родинам.

Голова районної державної адміністрації С. С. Кумановська, Голова районної ради Т. О. Верховська // Таврійські вісті. – 2016. – №40 (30 верес.). – С.2.

Їх подвиг навіки у наших серцях

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави як данина всенародної поваги та вшанування памяті усіх тих, хто під час Другої Світової Війни боровся за свободу своєї країни, свого народу, не шкодуючи ні сил, ні власного життя. З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої Світової Війни 23 вересня 2016 р у актовій залі Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 працівниками комунальних закладів «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О.М.Семашка» (Приз А.А.) та «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» (Хребтова Т.Л.) для учнів сьомих класів було проведено історичну годину «їх подвиг навіки у наших серцях».
На захід було запрошено голову районної ради ветеранів Курносик В.І. та секретаря районної ради ветеранів Синьковську В. П., які на основі історичних фактів та фотоматеріалів партизанських сімей розповіли дітям про подвиги партизанів Великолепетищини та Херсонскої області, партизанські з'єднання, що діяли на території нашого району під час війни з німецькими окупантами. Всі присутні мали змогу переглянути документальний фільм «Йшли у бій партизани» та ознайомитися з книжковою виставкою, підготовленою бібліотекарем Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Балабановою О. М. про підпільну діяльність партизанів в роки війни. У кінці заходу діти поклали квіти до пам'ятника М. Полторакіна та до могил партизанів, що захоронені на Братському кладовищі.
Ми ніколи не забудемо героїв партизанського руху. Пам'ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче - життя. Героїчні подвиги українських партизанів у пам'яті народу житимуть вічно. І нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, обов'язок і пам'ять.

ТВО Директора КЗ «Великолепетиська ЦРБ ім. О.М Семашка» Антоніма Приз // Таврійські вісті. – 2016. – №40 (30 верес.). – С.3.

Наша газета - наша історія

З нагоди 85-річчя суспільно-політичної газети «Таврійські вісті» комунальним закладом «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О.М. Семашка» серед жителів Великої Лепетихи було проведено бліц­опитування «Що я знаю про «Таврійські вісті». Читачі запек­ло змагалися з цікавими питан­нями анкети: згадували попе­редні назви газети, вираховува­ли кількість випущених номерів за весь період існування (це було важко: адже раніше ра-йонка виходила по два-три номери на тиждень!), згадували го­ловних редакторів, рахували скільки разів переїжджала ре­дакція газети (7 разів) та інше. Багато хто не знав, що газе­та наша друкується у Хе­рсонській міській друкарні (а не в районному будинку культури), що головний редактор газети С. В. Павліченко раніше встигла попрацювати на місцевому ра­діо, а найбільші тиражі були у 80-х роках XX ст. Завдяки опи­туванню ми також дізналися, що найвизначнішою жінкою район­ної газети була... Баба Мотря! Але варто уточнити правильну відповідь на питання «Хто став найвизначнішою жінкою район­ної газети» - це Кутіщева Оле­на Борисівна, яка майже 80 років свого життя присвятила нашій «районці». Думаю що жителям було цікаво згадати історію та дізна­тися для себе щось нове про найулюбленішу газету, що зна­йомить нас із місцевими подія­ми та новинами. Участь у анкетуванні прийня­ло 115 мешканців нашого сели­ща, близькими до перемоги були: А. С. Воронова, Т. М. Тринчук, Н. М. Гребенюк, В. І. Курносик, А. М. Горішня, Т. Л. Хребто­ва та О. К. Арешкіна, А. А. Камініна. Та найкращим ерудитом і знавцем історії «Таврійських вістей» стала директор терито­ріального центру з надання соц­іальних послуг Галина Павлівна Зінченко, за що отримала від сектору культури районної дер­жавної адміністрації нагороду.

Антоніна Приз, в.о. директора КЗ «Вели­колепетиська ЦРБ ім. О.М. Семашка» // Таврійські вісті. – 2016. – №34 (19 серп.). – С.2.

Діти - квіти життя

30 травня 2016 року завідувачем комунального закла­ду «Великолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетя­ною Хребтовою за участі в. о. директора «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Анто­ніни Приз для учнів 1 -А класу Великолепетиської ЗОШ I-III ступенів № 1 з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та Дня весняного іменинника проведено святкову розва­жальну програму «Діти - квіти життя». У залі панувала атмосфера любові, позитивних емоцій, радості та веселощів. Діти із задоволенням поринули у веселий світ чарівного весняного саду. Кожен його меш­канець вітав іменинників зі святом, дарував їм веселі пісні та запальні таночки; із кумедними казковими героями діти грали в ігри. Родзинкою свята стало вручення іменинни­кам подарунків, а всім учасникам дійства - кольорових повітряних кульок. У День народження кожен намагається поздоровити іменинника так, щоб подарунок сподобався і залишив яс­краві спогади. Незабутнє відчуття свята, феєрверк емоцій та приємні сюрпризи подарували діти для іменинників. Свято завершилося веселим святковим хороводом та гар­ними побажаннями!

За інформацією КЗ "Великолепетиська район­на дитяча бібліотека" // Таврійські вісті. – 2016. – №24  (10 черв.). – С.3.

Добрий сміх не б'є, не мучить. Він на світі жити учить

1 квітня працівниками Великолепетиської селищної бібліотеки та Великолелетиського селищного будинку культури було проведено вечір гумору, який пройшов під гаслом «Перше квітня в Україні - Відзначають свято сміху!» Протягом вечора присутні мали численні нагоди не лише посміхнутися від дотепних жартів, а й щиро, го­лосно, від усієї душі сміятися. Ведучі цього веселого заходу - Степанець Алла (за­відуюча Великолепетиською селищною бібліотекою) та Саітов Михайло (учень 11 класу Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ст. №2) від усього серця поздоровили всіх присутніх зі святом. Побажали всім щирих і добрих усмішок. Ве­селий гумор прочитали Канцева Настя та Остропицька Таіра (керівник Мікула В. С.). Музичні номери подарува­ли Савченкова Анна, Хома Марія, Трофімович Олександра (керівник Фисак О. П.). Не обійшовся вечір гумору і без танців. Серед танцювальних колективів: «Едельвейс» (9 клас), «Бумеранг» (8-А клас) та «Супер гелс» (8-Б клас) відбувся танцювальний батл, тобто конкурс. Визначали переможця за оплесками, адже жюрі - це всі присутні в залі. А завдяки веселим конкурсам усі - від малого до старого, поринули у світ дитячих посмішок. Закінчився захід веселим настроєм та святковою дис­котекою.

Алла Степанець, завідуюча Великолепетиською селищною бібліо­текою // Таврійські вісті. – 2016. – №15  (08 квіт.). – С.5.

Я вірю, всі жінки прекрасні

4 березня працівниками Великолепетиського селищ­ного будинку культури та Великолепетиської селищної бібліотеки було проведено святковий захід присвяче­ний жіночності та найдорожчим людям на землі - ма­мам! Ведучі заходу - Саітов Михайло та Степанець Алла, від щирого серця поздоровили всіх жінок зі святом 8 березня та побажали їм щастя, кохання та посмішок. Протягом усього вечора лунали пісні про мам та ба­бусь від наших маленьких зірочок під керівництвом О. Фисак і Н. Москаленко та танцювальні привітання від гурту «Едельвейс». Свої запальні пісні подарував також чоловічий ансамбль «Лепетиські козаки». Закінчився захід на теплій ноті привітання зі святом весни, світла і радості та святковою дискотекою.

Алла Степанець, завідуюча Великолепетиської селищної бібліо­теки // Таврійські вісті. – 2016. – №11 (11 бнрез.). – С.3.

На заслужений відпочиной з почуттям виконаного обов'язку

Життя людини - складне й багатогранне. Ми приходимо у цей світ не тільки для того, насолоджуватись його принадами і користуватися тими благами, які створили для нас попередні покоління. Ми народжуємось для праці, і в першу чергу над собою, для того, щоб продовжити, роботу наших батьків - робити цей світ кращим і комфортнішим, для того, щоб зберігати і примножувати історичну і культурну спадщину нашого роду. Звісно, з цим завданням до снаги впоратися далеко не всім, і тим ціннішими для нас є люди, які всім серцем прагнуть працювати так, щоб після виходу на заслужений відпочинок про них і їх діяльність згадували з вдячністю і  щемкою ностальгією...
Рішенням другої сесії сьомого скликання директора комунально­го закладу „Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей ім. О. і. Ціпко" В. П. Синьковську звільнено з посади директора музею за власним бажанням. Не один рік Віра Павлівна віддала непростій і відповідальній справі - збиранню та збереженню істо­ричних пам'яток про багату на події долю нашого народу. З нагоди виходу на заслуже­ний відпочинок цієї знаної і шано­ваної людини 29 грудня 2015 року у малому залі комунального зак­ладу «Великолепетиський район­ний Будинок культури» працівни­ки культури провели зустріч-подяку. На цей захід зібралися ті, хто тісно співпрацював з Вірою Пав­лівною - її друзі, колеги. Бібліотекар комунального зак­ладу «Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка» Антоніна Приз та за­відувач комунального закладу «Ве­ликолепетиська районна дитяча бібліотека» Тетяна Хребтова роз­повіли запрошеним гостям про всі їїтрудові досягнення, багатогранні життєві шляхи, про які хочу озна­йомити і наших читачів. Народилася винуватиця нашо­го заходу 30 травня 1947 року на Великолепетищині у родині служ­бовців - Катерини Петрівни та Павла Івановича Білоус. Закінчи­ла Великолепетиську восьмирічну школу №2 та Великолепетиську середню школу робітничої молоді. Від батьків Віра успадкувала любов до рідного краю, рідної мови та культури, до неповторної краси Дніпровських плавень та Херсонських степів. Вона з дитин­ства цікавилася історією та куль­турною спадщиною нашого наро­ду, тому, коли прийшов час оби­рати професію, не вагаючись всту­пила до Кримського педагогічно­го інституту на історичний факуль­тет. Згодом переводиться на за­очне відділення і йде працювати вчителем історії та української мови до Рубанівської восьми­річної школи. Потім була Миколаївська вось­мирічка, де Віра і познайомилася з майбутнім чоловіком, теж вчи­телем історії - Володимиром Синьковським. Через три роки у подружжя народжується син - Ігор. Минає час, родина Синьковських переїздить до Великої Лепетихи. І Віра Павлівна продовжує вчити дітей історії і мови уже в Великолепетиській середній школі №2. За 35 років педагогічного ста­жу наша героїня викладала украї­нську та російську мови та літера­туру, історію, суспільствознавство та правознавство, була організа­тором позакласної та позашкіль­ної роботи. Вона вчитель методист та має високе звання Відмінника народної освіти. Чотири роки Віра Павлівна про­працювала головою Великолепе-тиської районної ради. А з 2003 стала незмінною і гостинною гос­подинею районного народного краєзнавчого музею. Віра Павлів­на нагороджена орденом «Знак пошани» та грамотами Президії Верховної Ради та обласної ради. Привітати педагога з великої літери, хранителя історичних цінностей Великолепетищини за­вітала голова районної державної адміністрації Світлана Степанівна Кумановська, яка подякувала Вірі Павлівні за вагомий внесок у роз­виток та збереження історичної спадщини Великолепетиського району. Слова подяки висловили і працівники сектору культури РДА, Великолепетиського районного Будинку культури, дитячої школи мистецтв, Великолепетиського ПТУ № 22 та районної Ради вете­ранів, які привітали Віру Павлівну з виходом на заслужений відпочинок побажали їй міцного здо­ров'я, сил та змістовного насиче­ного подальшого життя. Веселого настрою Вірі Павлівні та всім присутнім додала гумористична мініатюра «На Олімпі», підготована організаторами свята. Бог роботи, бог відпустки, богиня зарплати та богиня пенсії після над-складного екзамену урочисто прийняли колишнього директора районного музею в пенсіонери і нагородили медаллю «Вам мож­на все!». До подарунків додали теплий плед, пенсійний фартух з шістьма карманами (для пенсії, насіння квітів, окулярів, подарунків для онуків та інших важливих дрібниць). Цього дня для винуватиці свя­та звучало багато віршів та пісень, присвячених саме їй, та й пода­рунки ми перелічили далеко на всі; проголошувалися тости і планува­лося нове майбутнє життя на зас­луженому відпочинку.
Від редакції: колектив редакції «Таврійськ івісті» щиро приєднується до привітань Вірі Павлівні з нагоди виходу на заслужений відпочинок. Також вітаємо Вас, дорога Віро Пав­лівно, з Новорічними і Різдвяними святами та народженням правнука. З таким подарунком, ми переконані, вам не буде часу сумувати у ново­му/, поки-що, незвичному для вас етапі життя - життя на пенсії. Міцно­го вам здоров'я і сімейного затиш­ку! Ми щиро сподіваємося, що ви за­лишитися нашим позаштатним ко­респондентом, оскільки вони на зас­лужений відпочинок не виходять.

Антоніна Приз, в.о. директора КЗ «Велико­лепетиська центральна район­на бібліотека ім. О. М. Семаш­ка» // Таврійські вісті. – 2016. – №2 (08 січ.). – С.2.

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031