за 2015 рік

"Знай свої права, дитино"

У Всесвітній день дитини в районній бібліотеці для дітей відбулася година «Знай свої права, дитино». Біб­ліотекарі книгозбірні Наталія Кравченко та Ксенія Се-ніна ознайомили читачів - учнів Горностаївської ЗОШ № 1 - із Конвенцією про права дитини, з її основ­ними статтями, з правами дітей в Україні. Діти актив­но спілкувались, обговорювали свої права, аналізу­вали різні життєві ситуації. Захід супроводжувався слайд-презентацією, яку підготувала бібліотекар виділу обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів К. Сеніна. Діти співали пісні, читали вірші'. Бібліотекарі не ли­ше розповіли про свято, про права та захист дітей, а й нагадали читачам (на прикладі героїв літературних творів) про їх обов'язки: не коїти шкоди, поважати близьких та друзів, дотримуватися режиму харчуван­ня, сумлінно навчатись, активно працювати на уроках, дбати про своє здоров'я, не ображати і не принижу­вати тих, хто поруч. У відділі обслуговування дошкіль­нят та учнів 1 -4 класів районної дитячої бібліотеки оформлено ілюстровану книжкову виставку. Свято закінчилося піднесено. Діти подякували бібліотека­рям за корисно проведений час.

Наталія Кравченко // Сільські новини. – 2015. – №52 (25 груд.). – С.4.

Святковий фінал

Відбулися фінальні змагання та церемонія нагородження переможців обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини», до участі в якому були запрошені учні 4-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів Херсонщини - переможці районних турів. Кращі краєзнавці-патріоти взяли участь іреможців у кожній із трьох вікових категорій, причому фіналісти у стар­шій віковій групі визначалися безпосе­редньо під час змагання на сцені. Приємно відзначити, що перемогу в мо­лодшій віковій категорії здобув учень 5-Б класу Горностаївської ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Сою­зу С. Цвіка Андрій Гнатюк. Переможці турніру були нагороджені дипломами та книжковими подарунками. На завершення програми фіналісти взя­ли участь у літературно-краєзнавчому квесті по м. Херсону та обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки; в покладанні квітів до Меморіалу героїв Небесної сотні та героїв АТО.

Наталія Кравченко, завідувачка районної бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2015. – №49 (04 груд.). – С.4.

Мандрівка рідним краєм

В Ольгинській загальноосвітній школі пройшла перша гра із серії «Ігри патріотів Херсонщини» для учнів 4-5 класів за темою «У пошуках знайомих незнайомців» (тваринний світ Херсонщини). Завдання гри - сприяння патріотичному вихованню учнів, поширення історико-краєзнавчих знань, формування та розвиток краєзнавчих інформаційних потреб дітей. Сільський бібліотекар О. П. Чабан запросила учнів до краєзнавчо-пізнавальної експедиції Херсонщиною. За перемогу змагалися найерудованіші учні. Вони з азартом і цікавістю виконували завдання: відгадували загадки, називали прислів'я про тварин, які мешкають у нашій області.
У напруженій боротьбі перемогу отримала команда «Лисиці» 5 класу, а в особистій першості - гарним знавцем тваринного світу Херсонщини визнано учня 4 класу Сливенка Максима. Переможців нагородили дипломами. Багато цікавинок діти дізналися про свій рідний край. Попереду ще багато турів. Тож бажаємо всім учасникам успіхів у перемогах.

Валентина Завгородня, шкільний бібліотекар // Сільські новини. – 2015. – №40 (02 жовт.). – С.3.

Шановні друзі!

Сердечна вітаємо вас з професійним святом - Всеукраїнським днем бібліотек.
Українські бібліотеки - велике багатство нашої нації, а ви відкриваєте людям багатогранний світ книги, прищеплюєте дітям любов до читання.
Мільйони користувачів глибоко вдячні вам. Ваша самовіддана подвижницька праця збагачує духовний потенціал українського народу.
Щастя, миру, злагоди, добробуту вам і вашим родинам.

Голова районної ради В. Шарко, голова районної державної адміністрації О. Іпатов // Сільські новини. – 2015. – №39 (25 верес.). – С.1.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня - у день Великомучениць Любові, Надії, Віри і матері їх Софії - бібліотечна громада України святкує Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека це не тільки сховище книг - це місце панування культури, де діє живий її носій - бібліотекар, покликаний спілкуватися не стільки з паперами, звітами, скільки з живими людьми, читачами.
У бібліотеках працюють розумні, ерудовані, небайдужі спеціалісти. До цього додаються також прагнення зробити свою бібліотеку центром громади, створити комфортні умови для читачів, забезпечити доступ до інформації, надавати послуги з використанням сучасних технологій. У нашому районі працює 33 бібліотеки, з яких 17 сільських філій районної центральної бібліотеки та 14 - бібліотеки навчальних закладів, в яких з любов'ю та вірністю несуть службу 36 берегинь книжкових скарбів. Більшість з них не одне десятиліття присвятили служінню Книзі. Практично всі бібліотеки району беруть участь в інноваційних проектах, акціях, конкурсах та фестивалях районного та обласного рівня, проводять масові заходи щодо залучення нових читачів до бібліотек, роблять свої заклади затишними, щоб сюди хотілося знову повернутися.
Шановні читачі бібліотек! Бібліотека працює для вас! Приходьте до Бібліотеки і вона стане для Вас привітною домівкою, зручним місцем для роботи, приємною вітальнею для спілкування з друзями та майданчиком для розв'язання актуальних проблем, що вас турбують.
Адже саме так налагоджуються партнерські стосунки. Дякуємо усім нашим читачам за любов до духовної скарбниці, дякуємо за книги, які ви даруєте бібліотекам, за добрі відгуки про нашу роботу.
Зі словами надії та побажаннями професійних злетів звертаємося до усіх бібліотекарів району - від вас залежить, якими стануть наші бібліотеки у майбутньому. Бажаємо отримувати насолоду від обраної професії, від усвідомлення користі, що її ви приносите людям, від причетності до великої культурологіч¬ної справи, яку активно впроваджуєте.
Усім читачам і працівникам бібліотек - міцного здоров'я, віри у світле майбутнє і наснаги для його творення!

Любов Лонська-Галіцька, директор КУ ГРЦБ, Ольга Жигун, голова профспілки // Сільські новини. – 2015. – №39 (25 верес.). – С.8.

Знай свої права, дитино!

Правові знання потрібні всім і завжди. Кожен з дітей має право на світле і прекрасне майбутнє життя, адже ніхто не має права чинити над дітьми насильницькі дії та керувати їхньою свободою.
У районній бібліотеці для дітей пройшов Місячник права «Перехрестя Мудрого Закону». За цей час користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з тематичними книжковими виставками, побувати на годині права, годині застереження, взяти участьу правовій каруселі «Що ми знаємо про закон?», «Правовій абетці». Було проведено рольову гру «Правопорушення з-посеред казкових героїв». При допомозі конкретних життєвих ситуацій та на прикладі знайомих казок «Червона Шапочка», «Колобок», «Вовк і семеро козенят» бібліотекарі навчили дітей розуміти і знати, що є такі права, як право на життя, право на ім'я, право на дозвілля, право на харчування, право на захист від фізичного насильства та ін.
Усі діти люблять дивитися мультфільми, тому така форма подачі будь-якого необхідного для запам'ятовування і розуміння матеріалу - одна з найкращих.
Для наймолодших користувачів бібліотеки було проведено азбуку прав дитини «Мультфільми переглядаємо - свої права вивчаємо».
Читачі переглянули мультиплікаційний проект «Смішарики», а це кілька короткометражок, що розкривають права дитини, закріплені в Конвенції ООН про права дитини. Веселі мультиплікаційні герої-смішарики Крош, їжачок, Нюша, Барашта інші ознайомили з правами, які має кожна дитина: право на ім'я, турботу, розуміння, особливе ставлення в разі проблеми зі здоров'ям тощо.
Юні користувачі бібліотеки побували у віртуальній мандрівці «Великі права малої дитини», де переглянули тематичні мультфільми. З усього було помітно, що їм сподобалася й невимушена атмосфера заходу, й нетрадиційна форма подання правових знань, бо поводилися, як справжні захисники своїх прав і прав казкових героїв. Дітей було ознайомлено з можливими правопорушеннями, яких мають уникати в повсякденні, та наслідками після вчинення цих правопорушень.
Дуже добре, що діти зрозуміли: право існує для того, щоб усі жили в мирі, добрі і завжди виборювали свої справедливі інтереси.

Наталія Кравченко, завідувачка бібліотеки для дітей. На світлині: під час заходу // Сільські новини. – 2015. – №27 (03 лип.). – С.8.

Книгозбірня

Після виходу з відпустки для догляду за дитиною тут трохи більше місяця на 0,75 ставки працює Ю. В. Пенязєва, між іншим, теж молодий фахівець. Вона ще й соціальний працівник і, як сказала, вже встигла оформити 5 справ на отримання субсидій. Бібліотека має 3 012 книг, на обліку 103 дорослих і 30 юних читачів. Останні приїжджають сюди навіть із Червоної Поляни. Було дуже приємно побачити в книжковому фонді нове поповнення, яке торік надійшло із центральної районної бібліотеки - а це 130 цікавих за змістом у гарних цупких палітурках книг, з-поміж яких привертають увагу комікси за мотивами творів українських класиків.

Ярослава Германюк // Сільські новини. – 2015. – №25 (19 черв.). – С.5.

Добре, коли з нами завжди наші мами» - так називалася літературно-ігрова година, що відбулася в районній дитячій бібліотеці. На захід були запрошені учні 2-А класу Горностаївської ЗОШ № 1. Бібліотекар Ксенія Олексіївна Сеніна привітала присутніх зі святом Матері й коротко розповіла історію його появи. Діти ж для своїх матусь сплели весняний віночок вітань: декламували вірші, співали пісні, жваво читали смішинки, гуморески. Всім припали до душі веселі конкурси. З нагоди чудового свята у відділі обслуговування учнів 1-4 класів оформлено книжково-ілюстративну виставку «Мамо, мамо... Вічна і кохана». Маленькі читачі, ознайомившись з експозицією, висловлювали найщиріші побажання найдорожчій на світі - Жінці-Мамі.

Наталія Кравченко, завідувачка бібліотеки для дітей // Сільські новини. – 2015. – №18 (01 трав.). – С.4.

Хай чорний біль ніколи не повториться

Щороку в районній бібліотеці відбуваються заходи до дня Чорнобильської трагедії. Цей квітень - не виняток: на годину екології «Хай чорний біль ніколи не повториться» завітали семикласники ЗОШ № 1. Ведуча Ольга Жигун розповіла їм про те, що минуло 29 років, як стався вибух у реакторі атомної станції, але дослідники не вгамовуються - проводять безліч експедицій у м.Прип'ять і, власне, до колишньої АЕС, бо ж для відродження ґрунту, води, повітря в тій зоні, щоб люди могли нормально жити, має пройти 25 тисяч років! Учасники заходу переглянули тематичні відео-матеріали.
А музейний працівник Олена Тащкінова нагадала, що зустріч проходить напередодні Дня довкілля, тож ознайомила дітей з роботою телурія - приладу для наочної демонстрації річного руху Землі навколо Сонця та добового обертання Землі навколо своєї осі, закликавши присутніх берегти все живе.
Наприкінці заходу діти висловили свої відгуки і запевнили, що робитимуть усе, щоб не зашкодити природі, яка дає людині життя.

Любов Лонська // Сільські новини. – 2015. – №18 (01 трав.). – С.4.

Говорили про писанки

У приміщенні центральної бібліотеки для дітей відбулася народознавча година «Під дзвони Великодні хай доля наша квітне», в якій взяли участь учні 4-Б класу Горностаївської ЗОШ № 1.
Святкову програму привітальним словом розпочали і розповіли про звичаї та традиції Великого, або Страсного, тижня бібліотекар Ксенія Сеніна та волонтери бібліотеки Ксенія Чеусова та Вікторія Магдич. Учні почули багато легенд, чому на Великдень фарбують яйця, дізналися про значення кольорів писанки. Увазі глядачів було запропоновано тематичну презентацію, конкурсно-ігрову програму та колективне розгадування великоднього кросворду.
Святкове дійство припало до душі всім, нагадавши, зокрема, юному поколінню про славну традицію писанкарства в нашій рідній Україні.

Любов Донська, директор Горностаївської районної центральної бібліотеки // Сільські новини. – 2015. – №17 (24 квіт.). – С.8.

Свято відзначив і "Книгоман"

Постійні читачі та учасники клубу «Книгоман» завітали до читальної зали районної бібліотеки, щоб прославити Воскресіння Сина Божого.
Бібліотекар Ольга Жигун повідала присутнім про історичне минуле походження Великодня, про народні традиції підготовки до свята і його відзначення. Відбулася пізнавальна вікторина, учасникам якої за правильні відповіді вручили заохочувальні призи. Присутні отримали дарункові добірки рецептів випікання паски та поділилися своїми рецептами святкового випікання. Кожна пригадала, як у дитинстві відзначала Великдень, які народні святкові прикмети справджувалися, а які ні.
Бібліотекар Галина Миронець ознайомила присутніх із новими періодичними виданнями. На огляд читачам було представлено журнали «Жінка», «Країна», «Пенсійний кур'єр» тощо.
За традицією, захід віншувала чайна церемонія зі свіжоспеченими пасочками та привітаннями: «Христос воскрес!» - «Воістину воскрес!»

Любов Донська, директор Горностаївської районної центральної бібліотеки // Сільські новини. – 2015. – №17 (24 квіт.). – С.8.

Пам'ять про Афган

Напередодні Дня воїнів-інтернаціоналістів до центральної бібліотеки завітали учні 7-А класу Горностаївської ЗОШ № 1 на інформаційний огляд «Чорні тюльпани Афганістану». Школярі переглянули книжкову виставку «Пам'ять про Афган», підготовлену бібліотекарем читальної зали Галиною Миронець, де представлені інформаційні добірки про війну в Афганістані та про виконання інтернаціонального обов'язку в інших країнах, книги херсонського поета, колишнього воїна-інтернаціоналіста Олександра Єлагіна «Зачем пишу я о войне», «Афганец я, й боль твою пойму...», подаровані автором бібліотеці, та фотофакти з попередніх зустрічей з поетом.
Бібліотекар відділу обслуговування читачів Ольга Жигун ознайомила присутніх з історією Афганської війни та представила до уваги відеофільм «Афганістан - 10-та зима», який із зворушливою зацікавленістю переглянули учні. Опісля працівники бібліотеки провели екскурсію по центральній бібліотеці та краєзнавчому музеї. Наприкінці зустрічі класний керівник Людмила Іванівна Пасічник подякувала організаторам за змістовну, цікаву зустріч.

Любов Лонська, директор Горностаївської районної центральної бібліотеки // Сільські новини. – 2015. – №8 (20 лют.). – С.4.

Неподільна моя Україна

22 січня до чергової річниці від дня проголошення Акту ЗлукиУкраїнської Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) у районній бібліотеці для дітей (завідувачка Н.В. Кравченко) відбувся Урок державності «Соборна моя Україна!» для учнів 5-6 класів Горностаївської школи № 2.  Ведучі заходу волонтери бібліотеки Ксенія Чеусова та Вікторія Магдич цікаво та артистично розповіли присутнім  про омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України». 22 січня 1919 року на Софіївській площі, біля пам'ятника гетьману Богдану Хмельницькому, в присутності десятків тисяч киян лідери УНР і повноважна делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу. В Акті Злуки проголошувалося: «Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України: Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська, Велика Україна. Однині є єдина, незалежна Українська Республіка». З 1999 року цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято.
До розповіді ведучих впліталися віночком українські пісні, відеокліпи про Україну, уривки з художнього кінофільму «Вогнем і мечем», відеофільми «Акт Злуки» та «Соборність України».
На заході була головний спеціаліст управління юстиції у Горностаївському районі Л. М. Ярова, яка наприкінці підбила підсумки зустрічі та побажала кожному з присутніх і всім українцям загалом не допустити своїми діями та вчинками, щоб сучасна Україна дійшла до ситуації 1919 року, коли єдина держава була розколота.
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки буде непорушною! Слава Україні! Героям слава!

Любов Лонська, директор Горностаївської районної центральної бібліотеки // Сільські новини. – 2015. – №5 (30 січ.). – С.3.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930