Бібліотеки Цюрупинського району

Бібліотеки Цюрупинщини продовжують роботу в рамках регіонального бібліотечно-патріотичного проекту «Єдина країна - Единая страна».


Україно! Ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова…
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.

5 квітня 2015 року, у Вербну дощову неділю, у Цюрупинському  центрі  культури та дозвілля відбувся звітний концерт кращих аматорських колективів Цюрупинського району «Як Київська Русь Україною стала» в рамках обласного огляду художніх аматорських колективів.
Фойє ЦКД було розділено на зони. З однієї сторони працівники Районної бібліотеки для дорослих та Районної бібліотеки для дітей оформили фотовиставку, присвячену Героям Небесної Сотні, Кіборгам та нашим землякам, воїнам  АТО, які загинули захищаючи свободу та цілісність нашої держави на Сході (Фото 1).
А на протилежній стороні, як символ щасливого майбуття, оформлено Великодній куточок.
На другому поверсі працівники бібліотек та клубних закладів району представили тематичні виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Тяжкий шлях твій, Україно».  Там можна було побачити вишиті портрети Т.Г.Шевченка, декоративні композиції, вироби з гіпсу, волока, дерева, лози, квілінг, картини зі стрічок та бісеру.
Родзинкою виставкових робіт стали панно, присвячені періодам становлення та розвитку України від Київської Русі до сьогодення:
Ювілейна сільська рада представляла часи Київської Русі,
Козачелагерська – добу Козацтва;
Великокопанівська – Гетьманщину;
Новомаячківська – часи Руїни;
Абрикосівська – про Кобзаря 
Міська рада розповіла – про Франка та Лесю Українку
Підстепненська сільська рада – трагедія Крути
Костогризівська – Соборність
Раденська – Голодомор
Виноградове – зобразили часи ВВв
Брилівська селищна рада – Шістдесятники
Щасливська – Незалежність
Подокалинівська – Помаранчева революція
Солонцівська – Майдан
Тарасівська - АТО


В рамках регіонального бібліотечно-патріотичного проекту «Єдина країна - Единая страна» в бібліотеках Цюрупинського району проведено Цикл заходів під назвою «Україна вшановує своїх героїв».
Майдан – кривава стежка до свободи
Борітеся - поборете!
Вам Бог помагає!
За вас Правда, за вас Слава
І Воля святая!

20 лютого у Великій залі Цюрупинського Центру культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка відбувся вечір-реквієм «Майдан. Кривава стежка до свободи», присвячений найтрагічнішим подіям Євромайдану та його героям Небесної Сотні. Віддати шану простим українцям, що стали учасниками битви у війні за незалежність України, прийшло чимало жителів міста.
Перед початком та протягом усього заходу у фойє першого поверху діяла фотовиставка «Герої не вмирають. Героям Слава» оформлена Районною бібліотекою для дорослих та Районною бібліотекою для дітей, на якій було розміщено фотографії «Небесної сотні» та знімки з найгарячіших місць боротьби. Запалені лампадки символізували душі загиблих, які сьогодні у сотні Господній продовжують нас захищати.
А в рамках обласного соціального проекту «Бібліокіносалон» учасникам заходу було запропоновано перегляд документального фільму «Зима, що нас змінила», який було створено каналом «1+1» та творчим об'єднанням «Вавилон 13». Емоції, що викликав фільм переповнювали кожного з присутніх. Вони відчувались і під час хвилини мовчання. У повній тиші лише під звуки гімну Євромайдану «Пливе кача» відбулося покладання квітів до пам'ятного знаку борцям за свободу та незалежність України.
Нашому поколінню випала неабияка честь жити поряд з героями, мати змогу підтримати їх та допомогти. Це повинно стати обов'язком для кожного із нас. Тільки в єднанні можна здолати будь-які незгоди, навіть ті, що здаються нездоланими.

Великокопанівська сільська бібліотека для дорослих
«Бібліокіносалон» в Великокопанській сільській бібліотеці для дорослих
Обласний соціальний проект «Бібліотечний кіносалон», організований Херсонською обласною універсальною науковою бібліотекою ім.Олеся Гончара спільно з комунальним підприємством «Кіновідеопрокат» Херсонської обласної ради, департаменту освіти і науки, молоді та спорту, департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації знову в Цюрупинському районі.
Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, вдягає в жалобу тисячі сердець. У війни холодні очі, у війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика.
"Відлуння афганської війни", під такою назвою Великокопанівська сільська бібліотека для дорослих провела урок мужності для учнів 7 класів, приурочену 26-тій річниці виведення військ з Афганістану та до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Давно закінчилась війна, час крокує далі. Тільки для загиблих час зупинився. Він оживає разом з нашою пам'яттю.
Присутні, зосереджено намагаючись не пропустити жодного слова, слухали розповідь бібліотекаря про героїв афганської війни. Вірші та розповіді про Афганістан, про загиблих земляків пройшли болем та співчуттям крізь юні серця.
Затамувавши подих учні переглянули фільм «Караван смерті» запропонований в рамках обласного проекту «Бібліокіносалон». Фільм зняв режисер І.Соловов в 1991 році.

Раденська сільська бібліотека
Бібліокіносалон відвідав Раденську бібліотеку
Небесною сотнею назвали українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській в період жорстокого кровопролитного і смертельного протистояння, в який  жорна історії затягли Україну. Вони гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності.
Світлій пам’яті героїв Небесної сотні, присвятили історичну годину «Україна вшановує своїх героїв»  бібліотечні працівники Раденської сільської  та шкільної бібліотек.
В рамках обласного соціального проекту «Бібліокіносалон» учасникам заходу було запропоновано перегляд документального фільму «Зима, що нас змінила», який було створено каналом «1+1» та творчим об'єднанням «Вавилон 13».
Події, що відбувались на екрані, так зворушили учнів, що вони не змогли стримати сліз.
Ми сьогодні в скорботі й з великою нашою вдячністю згадуємо Героїв світлої пам’яті Небесної Сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами та нашими вчинками.
Пам’ять Героїв Небесної Сотні було вшановано хвилиною мовчання.
Слава Україні! Героям Слава!

Новомаячківська селищна бібліотека для дорослих, Новомаячківська селищна бібліотека для дітей
Тематичну виховну годину-реквієм «Вшанування героїв небесної сотні» підготували для учнів 9-х класів бібліотечні працівники Новомаячківської селищної для дорослих та Новомаячківської селищної для дітей бібліотек. В читальній залі для дорослих користувачів підготовлено перегляд періодичних видань та підбір матеріалів на тему «Що таке «Небесна сотня» та Майдан». На сходах до бібліотеки оформлено стенд пам’яті «Їх славні імена в літописі історії України», на абонементі куточок «Герої не вмирають», в бібліотеці для дітей оформлено тематично-інформаційну полицю «Герої Небесної Сотні».
Година-реквієм розпочалась розповіддю про подію, що сколихнула весь світ і не залишила байдужою жодної душі. Із сльозами на очах діти слухали вірші, у яких виражені переживання, любов до рідної землі та віри у світле майбутнє. Під час заходу пролунала пісня «Плине кача», яка стала гімном «Небесної Сотні» та представлено презентацію «Хронологія Євромайдану 2013».
По закінчені заходу кожен з присутніх схилив голову у жалобі, щоб ще раз вшанувати пам'ять тих, хто навічно пішов від нас заради торжества справедливості.

Брилівська селищна бібліотека для дорослих
20 лютого 2015 року в Брилівській селищній бібліотеці для дорослих пройшов літературний вечір «Річниці Майдану присвячується». Поети-аматори читали свої вірші, присвячені героям Небесної Сотні, подіям на Сході України (АТО). Брилівська поетеса-аматор Лола Парфенова читає свої вірші по скайпу на телебаченні (канал «112. Україна») , читала їх і в бібліотеці. Свої вірші також читали В.О. Курамшина, Л.В. Петровська, В.Бурковський та вимушений переселенець з Донбасу  Бугайов М.Ф. Вірші поетів-аматорів сколихнули присутніх в залі слухачів. Бібліотекар читального залу познайомила присутніх з матеріалами представленими на інформаційному перегляді газетних публікацій, присвячених першим роковинам Майдану. Всі учасники заходу хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні. В кінці заходу пролунали побажання миру, щастя, благополуччя для всієї України.

Тарасівська сільська бібліотека
Урок гідності на тему "На варті наших душ - Небесна Сотня!"
У приміщені Тарасівської ЗОШ для учнів 6 і 7 класів проведено урок гідності на тему: "На варті наших душ - Небесна Сотня!" Захід присвячений річниці трагічних подій на Євромайдані у м.Києві. Бібліотекарі з допомогою відеороликів та документів нагадали події Революції Гідності, учні декламували вірші про Героїв України. Прозвучали пісні "Мамо, не плач", "Небесна Сотня" та жалобний гімн "Пливе кача по тисині..."

Цюрупинська міська бібліотека № 2
Вшанування Героїв Майдану
20 лютого вшановуючи пам'ять Героїв Небесної Сотні для користувачів Цюрупинської міської бібліотеки №2 підготовлено перегляд періодичних видань на тему: «Герої не вмирають» та оформлено куточок історії «Герої Небесної Сотні». Протягом дня читачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з матеріалами представленими в бібліотеці та переглянути документальний фільм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила».
З нагоди відзначення Дня Соборності України в бібліотечних закладах району організовується та проводиться низка заходів інформаційного, просвітницького та виховного характеру.

Районна бібліотека для дорослих
Історико-інформаційні хвилини біля виставки
«Соборність України – основа державності»
В Цюрупинській районній бібліотеці для дорослих з метою розширення знань громадян про історію виникнення та святкування Дня Соборності України в читальному залі проводяться історико-інформаційні хвилини біля виставки «Соборність України – основа державності ».
А також демонструються фрагменти документального фільму «Акт Злуки 22 січня 1919», «День Соборності».

Ювілейнівська сільська бібліотека
З нагоди відзначення Дня Соборності України працівники Ювілейнівської сільської бібліотеки та Дружнянського сільського клубу організували та провели цілий ряд заходів: усний журнал «Україна - моя молитва» для учнів 9 кл.; свято «Україна - Соборна країна» для учнів 5,7 кл.; усний журнал «Воз’єднались в ті далекі роки наші предки навіки» для учнів 4 класу. А завдяки книжковій виставці «Україна – єдина» учні мали змогу ознайомились з книгами, які розповідають про історичні події того часу.

Брилівська селищна бібліотека для дорослих, Брилівська селищна бібліотека для дітей
Працівники Брилівської селищної бібліотеки для дорослих та Брилівської селищної бібліотеки для дітей організували в читальній залі бібліотеки історичну годину до Дня Соборності для учнів Брилівської ЗОШ.

Виноградівська сільська бібліотека для дорослих, Виноградівська сільська бібліотека для дітей
В актовій залі Виноградівської ЗОШ за участі сільських бібліотекарів, для учнів 11-х класів пройшов урок державності «День Соборності – це об’єднання України». Ведучі заходу розповіли про шлях України до своєї соборності, становлення її як незалежної, суверенної держави. Зі сцени пролунали пісні про Україну та її духовні цінності, серед яких у першу чергу, в цей нелегкий для країни час, про мир та незалежність.
Присутні тримали в руках Держані прапори України та співали гімн нашої держави. Тепло згадали про воїнів, які зараз боронять свободу та незалежність. 

Тарасівська сільська бібліотека
Задзвеніли срібні дзвони в Україні
Урок історії "Задзвеніли срібні дзвони в Україні" проведено для учнів 5 класу. Бібліотекар Тарасівської сільської бібліотеки розповіла учням про поняття слова "Соборність", про історію боротьби українського народу за незалежність та єдність. Учні декламували вірші про любов до рідного краю, була проведена бліц-вікторина по основних віхах єднання українського народу.
Відповідальність бібліотек полягає в тому, щоб захистити святі сторінки нашої історії. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, традиційно бібліотекарі району проводять  заходи з цієї теми, серед них.

Виноградівська сільська бібліотека для дорослих, Виноградівська сільська бібліотека для дітей
Пам’ятай про Крути!
У Виноградівській сільській бібліотеці для дорослих спільно із бібліотекарем Виноградівської сільської бібліотеки для дітей проведено урок-реквієм «Пам’ятай про Крути» для учнів 7-9-х класів.

Н.Маячківська селищна бібліотека для дорослих, Н.Маячківська селищна бібліотека для дітей
Історична година пам’яті «Під Крутами бій, під Крутами кров…»
На бій за Вкраїну ішли юнаки
Під Київ, під кулі, під Крути.
Багато-багато в боях їх лягло,
Ніколи нам їх не вернути.
27 січня 2015 року в Новомаячківській селищній раді для керівників бюджетних установ та працівників селищної ради була проведена історична година пам’яті, присвячена вікопомній події - трагедії битви під Крутами “Під Крутами бій, під Крутами кров…”.
Розпочинаючи захід бібліотекарі, розповіли про тих молодих юнаків-студентів, які загинули на полі бою під Крутами, віддавши своє молоде життя за нашу незалежну Батьківщину. Запросили всіх присутніх вшанувати пам`ять українських юнаків, що полягли в бою під Крутами.
Далі розповіли про передумови, що виникли в молодій Українській державі на той час.
На закінчення презентували присутнім тематично-інформаційні довідки, буклети та рекомендаційні списки під назвою: “Вам вічна слава, Вам вічна пам'ять”, що складені бібліотекарями на основі газетних та журнальних матеріалів.
Урок пам’яті «Пам’яті героїв Крут»
Урок пам`яті героїв Крут було проведено у класі для школярів 8-А та 8-Б класів Тарасівської ЗОШ. Учні ознайомились з літературою по темі, читали вірші про юних захисників молодої української держави. Бібліотекарі провели паралель між героями Крут та захисниками територіальної цілісності української держави у зоні АТО. Герої України ніколи не вмирають!

айонна бібліотека для дорослих
Напередодні відзначення 26-річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та вшанування всіх учасників бойових дій на території інших держав в приміщенні читального залу Цюрупинської районної бібліотеки для дорослих для учнів 10-го класу Цюрупинської гімназії бібліотекарями було підготовлено та проведено годину пам’яті «Життя обірване Афганом», та презентована книжкова виставка «Афганістан як спогад болючий». Ведучі заходу нагадали про трагічні сторінки історії Афганської війни, а поетичні рядки, що прозвучали на зустрічі, не залишили байдужим жодного учня, ще раз нагадавши, якою жорстокою була війна, розповіли, що Цюрупинщина має свій рахунок у сумній статистиці цієї війни – 4 молодих хлопців загинули – Микола Андрєєв, Олексій Кононенко, Павло Сущ та Микола Литвиненко.
Присутні вшанували світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.
Розповідь бібліотекарів супроводжувалась відеороліками «Пусть пам'ять говорит…», «Афган. Однополчане», «Прощай, Афган». Вразили присутніх реалістичні кадри відеофільму  «Останій солдат».

Новомаячківська селищна бібліотека для дорослих, Новомаячківська селищна бібліотека для дітей
Афганістан болить в моїй душі
В Новомаячківській бібліотеці відбулася зустріч з ветеранами Афганістану воїнами-інтернаціоналістами. Чимало гостей зібрались в читальній залі Новомаячківської бібліотеки на літературно-музичний вечір “Афганістан болить в моїй душі” з нагоди 26-ї річниці виведення військ. На зустріч із ветеранами-афганцями завітали учні 11-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. та представники бюджетних організацій. Колишні воїни-афганці, мешканці селища Нова Маячка прийшли віддати шану подвигу воїнів, їх невичерпній мужності і звитязі.
З привітальним словом до воїнів-афганців звернувся голова селищної ради Костиря А.А., а школярі, в знак безмежної шани, привітали квітами.   
Ведучі заходу зробили короткий екскурс в історію, щоб нагадати присутнім про причини війни в Афганістані. У своїй розповіді вони коротко зупинились на основних етапах військового протистояння, наголосили на тому, які людські втрати понесла Україна за криваве десятиріччя 1979-1989 років.
Лунали урочисті слова, присвячені воїнам-солдатам Афганської війни.
В ході заходу глядачі мали змогу бачити чоловічий ансамбль запрошених музикантів-аматорів, а пісні колективів Н.Маячківського СБК зворушили серця всіх присутніх воїнів-афганців.
Естафету прийняли юні учасники заходу. Поточняк Марина, учениця 11-А класу почала свій виступ зі слів Максима Рильського «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього».
Воїни-афганці були дуже розчулені увагою до них та подякували за святкову програму.
Також увазі присутніх бібліотекарі запропонували книжково-ілюстративну виставку «Наше життя – наша пам'ять».

Сагівська сільська бібліотека, Сагівський сільський будинок культури
26 річниця виведення військ з Афганістану
В Сагівському сільському будинку культури вшанували пам’ять ветеранів війни.
На свято був запрошений місцевий житель який бачив все жахіття війни на власні очі.
Степанов Олександр Михайлович народився в селі Саги праві. Закінчив Харківське вище авіаційне училище в 1980 році. Воював в Амурській області м. Благовещенськ, що на далекому сході. Був вертольотчиком.
Зі сльозами на очах розповідав як було у гарячих точках, для нього війна не пустий звук. Військовослужбовці, які пережили страхіття війни, особливо гостро відчувають такі важливі суспільні цінності, як мир, злагода, високий гуманізм і милосердя.
З привітальним словом до воїна-афганця звернулись директор Сагівського сільського Будинку культури Степанська Н.М та завідуюча Сагівської сільської бібліотеки          Дзюбенко О.В. Афганцю була подарована концертна програма колективом «Сагівчанка», квіти, та святковий стіл.
Для кожного з нас ці люди стали гідним прикладом мужності, відданості та справедливості. Від усього серця бажаємо Вам і вашим родинам здоров’я і щастя, миру і добра. Нехай більше ніколи ні нас, ні наших нащадків не торкнеться чорне крило біди. Вічна  слава нашим героям!

Брилівська селищна бібліотека для дорослих, Брилівська селищна бібліотека для дітей
Війна у пам’яті – біль у серці
13 лютого за доброї ініціативи Брилівської селищної ради був організований День вшанування учасників бойових дій на території інших держав: мітинг біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам та в Брилівській селищній бібліотеці літературно-музичний вечір «Війна у пам’яті – біль у серці». На заході були присутні колишні солдати, учасники бойових дій, Брилівський селищний голова М.С. Швайковський, представники ветеранської організації, учні та вчителі Брилівської ЗОШ, працівники культури, учасники художньої самодіяльності.
Ці роки, що минули в мирі, згуртували колишніх воїнів-інтернаціоналістів Брилівки, поєднали їх в одну родину, де біль одного віддається щемом в серці іншого, а радість стала загальним почуттям.
На заході йшлося про те, що наша пам'ять свято береже подвиг батьків і дідів у Великій Вітчизняній війні, назавжди ввібрала в себе біль афганських втрат, а сьогоднішні події АТО порушили знову мир і спокій українців і всього світу. Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, вдягає в журбу тисячі материнських сердець. Інтернаціоналісти побажали молодому поколінню, щоб вони ніколи не знали війни.
Всім присутнім в залі воїнам-інтернаціоналістам голова ветеранської ради смт. Брилівки Покришева З.О. вручила червоні гвоздики.
Учасники художньої самодіяльності та працівники культури Брилівки подарували воїнам-інтернаціоналістам та всім присутнім в залі концерт художньої самодіяльності,та побажали міцного здоров’я, щастя, миру, злагоди.
На фото: воїни-інтернаціоналісти смт Брилівки (М.Коваленко, С.Лукашов, С. Кушнаренко, А. Гринаковський, В. Лушпай ,В. Коптах) з матерями померлих, (В. Борідько, Н. Веселовська,) Брилівським селищним головою М.С.Швайковським, головою ветеранської ради Покришевою З. О, учнями загальноосвітньої школи та працівниками культури.   

Виноградівська сільська бібліотека для дорослих, Виноградівська сільська бібліотека для дітей
Час і досі не загоїв рани
В актовій залі Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Героя Радянського Союзу О.М. Соценка відбулася година пам’яті «Час і досі не загоїв рани», присвячена 26-й річниці виводу військ із Афганістану. Учні 10-х класів, їх класні керівники (Нікішенко В.С. та Коваленко Н.Г.) та бібліотекарі сільської бібліотеки підготували цей захід для того, щоб нинішнє молоде покоління знало і пам’ятало про подвиги земляків-афганців: Колосова Дмитра Анатолійовича, Меркотана Сергія Володимировича, Теленика Анатолія Анатолійовича, Ястреба Віктора Федоровича та ін.
Запрошені на захід матері воїнів-афганців розповіли про довгі дні та ночі, коли вони чекали на повернення своїх синів з Афганської війни. Без сліз ці розповіді слухати було неможливо.
Афганська війна – це трагедія, це наше минуле, яке нікуди не зникає, воно назавжди залишається з нами. Ці хлопці вписали в сторінку історії свої імена, адже мужньо виконували обов’язок воїна-інтернаціоналіста.
І наші діти та онуки мають знати своє історичне минуле, якнайбільше правди, нехай гіркої, але правди…
Простим героям – честь і шана,
Хто там на Ваші долі вплинув,
Хто там зберіг життя нам з Вами!
Тим Вічна Слава – хто загинув!

Тарасівська сільська бібліотека
Урок пам`яті "Афганістан болить в моїй душі"
Бібліотекарями Тарасівської сільської бібліотеки проведено урок пам`яті "Афганістан болить в моїй душі" для учнів 6, 7 кл. сільської Тарасівської ЗОШ. "Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього" - ці слова М.Рильського є нагадуванням, що афганська війна - це теж славетні і трагічні сторінки нашої історії, які доказують, що наш народ непереможний.
В рамках проекту серед бібліотек району оголошено патріотичну акцію «Герої не вмирають!» метою якого є випуск збірки віршів поетів-аматорів Цюрупинського району, присвячених подіям на Майдані, АТО.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031