Скадовська ЦБС

День знань – свято з якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. А для всіх нас наше майбутнє –  це єдина, міцна, високорозвинена європейська держава, а наші дні – це час становлення нової України, заради якої героїчно гинуть люди, захищаючи її незалежність та суверенітет.
Цій темі було присвячено перший урок  для вихованців СНВК «Академічна гімназія», який працівники комунального закладу «Скадовська ЦБС» провели у  рамках реалізації регіонального бібліотечно-патріотичного проекту «Єдина країна – единая страна», започаткованого ХОУНБ ім.Гончара.
На зустріч із учнями середніх класів було запрошено учасників АТО, наших земляків Ільченка Альберта та Краснікова Олексія.
Діти привітали найдорожчих гостей гучними  оплесками та подарували осінні квіти на знак щирої вдячності  за внесок у справу захисту територіальної цілісності України.
Нажаль, свою любов до Батьківщини цим хлопця, як і багатьом іншим,  довелось доводити на передовій, ризикуючи власним життям.
Діти ж демонстрували свій патріотизм і гордість за те, що є українцями,  миттєвими і правильними відповідями на запитання вікторини  «Чи знаєш ти свій рідний край?» А значки із символікою нашої держави найактивнішим учасникам, тут же прикрасили святковий одяг гімназистів.
Перший урок нового навчального року пройшов в доброзичливій атмосфері, що є дуже важливим для дітей. Попереду у них шлях по нелегкій дорозі – дорозі Знань.
«Жодна з країн не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Особливо потрібно його знати нам, українцям.  Адже у  нас цілеспрямовано упродовж століть намагались відібрати історичну пам'ять, а отже, й позбавити національної гідності, перетворити на рабів із синдромом меншовартості. Молоде покоління якраз є тим молодим паростком, який може розквітнути пишною кроною, якщо буде живитися  корінням  історії рідного народу, його традиціями, мовою та звичаями. То ж, найголовнішим напрямом роботи бібліотек, і є якраз, національно-патріотичне виховання дітей, які стануть гордістю міцної і неподільної держави», – сказала у післямові до заходу директор  КЗ «Скадовська центральна  бібліотечна система»  Малашкова О.М.


Україна понад усе!

Свідомість українців постійно змінюється. Майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Зігріта палкими серцями мільйонів національно свідомих українців з усіх регіонів, незалежна демократична держава Україна продемонструвала Європі і всьому світові, що українці – міцна духом волелюбна нація, яка навчилася поважати себе і яка зуміла відстояти свій демократичний вибір.
12 травня  в рамках реалізації регіонального бібліотечно-патріотичниого проекту “Єдина країна – единая страна”у читальній залі бібліотеки для дорослих відбулася зустріч з нашими земляками воїнами – членами Спілки АТО: Андрієм Марчуком,  Михайлом Бослов’яком, Олександром  Найденком, Дмитром  Павловим, Геннадієм Сагакяном, Альбертом  Ільченком. Запрошені гості, ненабагато старші за учнів-старшокласників, а двоє з них закінчили Скадовську школу №3.Тому на зустріч прийшли і учителі-ветерани, які навчали їх  у школі лише 10-15 років тому. Наші гості – це люди сильної волі, міцного характеру, справжні патріоти.
Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищали  неньку Україну.
На жаль, не обійшлося без втрат. Загинуло близько 2 тисяч воїнів. Серед них і наші земляки – Віталій Бєліков, Анатолій Олійник, Сергій Гливий, яких присутні вшанували хвилиною мовчання, переглянувши світлини загиблих.
Але попри все, ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.
Бійці з болем  у очах,  але з почуттям оптимізму,  розповідали школярам про те, що їм довелось пережити в зоні АТО. Ці молоді хлопці своїм прикладом показали, що не тільки на словах можна любити свою Батьківщину, але вчинками доводити це.
У аудиторії, звичайно, було дуже багато запитань до воїнів. І вони із задоволенням, у доступній формі розповідали про життя на війні. Про важливість допомоги волонтерів, про те, як боронились і наступали, про солдатську єдність і братство. Розповідь солдатів супроводжувалась відео презентацією їх світлин у різні моменти перебування в АТО: хвилини відпочинку, дислокації та миті небезпеки.
Віповідаючи на запитання, що найбільше підтримує солдатський дух у тяжкі хвилини, зазначили, що це були листи, малюнки і обереги від дітей, які вони завжди мають при собі, продемонструвавши їх залу.
З собою бійці принесли військову аптечку, амуніцію українського солдата, яку змогли зблизька переглянути і приміряти усі бажаючі.
У свою адресу запрошені учасники бойових дій почули  від педагогічного колективу та учителів-ветеранів Скадовської школи №3, представників самооборони щирі слова вдячності та шани. Учителі-ветерани, зі сльозами дякували нашим землякам, за те, що вони мужньо боронили наш спокій, подарувавши на згадку іконки та обереги, а діти, приготували віршовані привітання та солодкі подарунки.
Вихованці Школи мистецтв разом з педагогами присвятили свій виступ нашим воїнам-захисникам. Виконували музичні твори на фортепіано та вокальні композиції. «…Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про них писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов´язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців» – зазначила у своєму виступі начальник відділу культури і туризму Миронець О.В.
Такі зустрічі залишають у молодих душах віру у краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожими на тих, хто зараз мужньо захищає нашу Батьківщину.


Постать, що єднає Україну!

10 березня Скадовщина відзначення 201-у річницю від дня народження Т.Шевченка, 200-річчя від дня народження М. Вербицького та 150-у річниці першого публічного виконання національного гімну.
Представники влади, органів місцевого самоврядування та трудових колективів,  громадськість міста, учні загальноосвітніх закладів і навіть малеча – дошкільнята зібралися на урочистий мітинг біля пам’ятника Т.Г.Шевченку у парку, який носить ім’я видатного сина українського народу.
Тарас Шевченко для України – не просто народний поет і геніальний митець. Він національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, духовний провідник української нації, провидець, який, простуючи крізь століття в сьогодення, начебто стає сучасником і співучасником наших патріотичних діянь. Його могутній голос розбудив в українців почуття національної гідності і вказав шляхи подальшого історичного розвитку – до створення власної, незалежної, соборної держави.
10 березня 1861 року закінчилося земне життя Тараса Шевченка і почалося його Безсмертя.
Найпотужніший твір митця – «Заповіт», що став своєрідним гімном визвольної боротьби нашого народу. Ні українська, ні будь-яка інша  світова культура не знала досі такої глибокої, емоційної поезії, у якій письменник висловив би всі свої болі та мрії і дав би настанови нащадкам.
Саме «Заповіт»  обрали працівники комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система» для флеш-мобу,  організованого у рамках регіонального бібліотечно-патріотичного проекту “Єдина країна – единая страна».
Приємно, що бібліотекарів у масовому читанні геніальної поезії підтримали присутні на заході мешканці міста. Тарас Шевченко ніколи не був і не буде людиною з минулого, бо творчість його актуальна завжди – і сто років тому, і зараз, і через сто років після нас.
Найкращий доказ тому – полум’яне слово самого Тараса, яке у  нинішній складній суспільно-політичній ситуації  є тим фактором, що об’єднує увесь український народ!


«Від Революції гідності до Країни гідності»

Згідно Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», відтепер, щорічно 20 лютого по всій Україні відзначаєтьсяДень Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
В рамках реалізації регіонального бібліотечно-патріотичниого проекту “Єдина країна – единая страна” 20 лютого, в приміщенні Красненської сільської бібліотеки  КЗ Скадовська ЦБС» відбулося вшанування річниці загибелі Героїв Небесної Сотні.
Запрошені переглянули  фільм «Небесна сотня. Зима, що нас змінила», прослухали тематичну доповідь «Від Революції гідності до Країни гідності» та обговорили процеси,  які зараз відбуваються в державі.
Висвітливши зазначені події, директор Красненського сільського будинку культури доповнила свій виступ авторським віршем  «Майдан», а  солістка Карина Сафронова зворушила до сліз присутніх музичними творами «Небесна сотня» і «Кохання довжиною в життя».
Захід закінчився хвилиною мовчання та сумнозвісною «Пливе кача».
У фойє сільської ради силами творчих працівників створено куточок вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні. Тут представлено роботи учасників художньої самодіяльності  Красненського будинку культури  та  членів клубу «Витівник» Красненської сільської бібліотеки, які яскраво демонструють справжній патріотизм, любов до рідної землі та готовність, якщо це буде потрібно, стати на її захист.


«Повертайтесь живими!»

Тяжкі часи спіткали Україну. Та на захист рідної держави стали її вірні дочки і сини. У рамках регіонального бібліотечно-патріотичного проекту “Єдина країна – единая страна” пройшла акція «Повертайтесь живими» та зустріч із стрілком вертольоту Об'єдком Олександром  Віталійовичем, під час якої він розповів про свій вклад  у боротьбу за незалежність і цілісність нашої Батьківщини.
Бібліотекар Красненської книгозбірні Кравченко О.О презентувала  запрошеним нові надходження, а активні читачі місцевої бібліотеки  разом із членами клубу «Витівник»  малювали, писали звернення солдатам, висловлюючи свої відчуття у власних віршах.
Всі ці листи було передано військовослужбовцям. Хай вони зігрівають їх серця та слугують оберегами, нагадуючи про рідну домівку.
А красненці  будуть пишатись бойовими подвигами своїх односельців. Так, за мужність і патріотизм "Всеукраїнським об’єднанням громадян "КРАЇНА"   знаком  народної пошани Орденом "Єдність та воля" було нагороджено стрільця 79-ї окремої аеромобільної бригади Збройних Сил України Сенченко Е. В.
Оцінила держава особистий героїзм та витримку і  Об’єдка О.В.  нагородивши орденом «За мужність» ІІІ ступеня. З перших днів АТО служить наш земляк у Чорнобаївській військовій частині стрілком на МІ-8. У його місію та місію його військових побратимів  входить вивіз загиблих і поранених солдатів  із неконтрольованих територій. Одну з таких історій він розповів присутнім на заході. Сталася трагедія спекотного серпневого дня. Бойова бригада, маючи намір приземлитись у заданій точці для транспортування  300-го грузу, була обстріляна і збита сепаратистами. Командир борту, борттехнік та правий льотчик були поранені. Та не розгубилися  два стрілки,  до яких належав і наш Сашко. На своїх мужніх плечах вони винесли весь екіпаж у безпечну зону, куди і визвали  повітряну допомогу. Всіх військовослужбовців відразу доправили у  військовий госпіталь на одужання. Діти, затамувавши подих слухали кожне слово, а на останок, як заповіт, прозвучало: «Повертайтесь живими!»,  і хай буде мирним небо над нашою Україною!


Героям Небесної сотні присвячується

Темними сторінками в історії сучасної України стали події 18-21 лютого 2014 року, коли захищаючи честь  і майбутнє нашої держави, загинули сотні людей. Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими працівників КЗ «Скадовська ЦБС».  17 лютого у читальній залі центральної бібліотеки для дорослих відбувся вечір-реквієм «Мамо, я не повернусь…», присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. На нього були запрошені учні 10-х класів СНВК «Академічна гімназія», та почесні гості: перший заступник голови районної державної адміністрації Розумний А.Г., начальник відділу культури і туризму Миронець О.В., сотник Скадовської самооборони Куріков В. Л.,  мама активістів Євромайдану та заступник директора Скадовської школи мистецтв Яремкевич Г. І.
Ведучі заходу провідний бібліограф Гребень Г. С.  та провідний бібліотекар Мусулевська Г. Ю., наголосили, що Євромайдан став  визначною подією у житті українського народу та новітній українській історії.
За словами Анатолія Розумного , що всі повинні пам’ятати наших героїв, шанувати їх світлу пам'ять.
«Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним», - зазначила постійний користувач бібліотеки, Золотухіна Надія Федосіївна.
Працівники книгозбірні підготували бібліографічний огляд найновіших видань про Євромайдан та Небесну Сотню у форматі відео-презентації.
Було багато охочих висловити свою шану героям серед присутніх на заході. Так, учні СНВК «Академічна гімназія»  читали вірші пам’яті загиблим, виконали пісню акапельно «Україна – мій дім». Вчителі та вихованці  КЗ «Скадовська школа мистецтв» підготували  музичні твори на бандурі та фортепіано, а Ірина Міщенко виконала українську пісню «Черемшина».
Учасники заходу висловили сподівання, що такі зустрічі стануть доброю традицією. Вони допомагають краще познайомитися з героїчною історією нашої держави.
Захід закінчився урочистою ходою та покладанням квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930