ГлавнаяБиблиотечные натюрморты

Библиотечные натюрморты

Муза на пепелище

Чорнобиль… Нині це слово знає весь світ. Чорнобиль - це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль. Тож, 25 квітня директором Юлією Слабко  КЗ "Великолепетиська центральна районна бібліотека ім. О. М. Семашка" та бібліотекарем читального залу бібліотеки Іриною Вертегел та спільно зі шкільним бібліотекарем Оленою Миколаївною Балабановою для учнів 8-в класу КЗ "Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів" було проведено літературний калейдоскоп "Муза на попелищі",  в рамках "Тижня молодіжної книги-2018". Метою заходу було, розширити знання дітей про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди немає. Учні переглянули відеоролики "Лелеки", "Чорнобиль", "Чорнобильська біда", діти зачитали вірші сучасних поетів про Чорнобиль – "Чорнобильський полин" А. Гагіна, "Малиновий дзвін"  А. Багряної, "Вічна материнська еллігія"  та "Солдатська мадонна" І. Драча,  "Листок" Д. Павличка, "Зона"  В. Кордун, "Стоять озера в пригорщах долин" та "Страшний калейдоскоп" Л. Костенко,  "Героям Чорнобиля"  В. Задворного  та ознайомилися з літературою цієї тематики,  "Чорнобиль. Зона  відчудження", Загреба М. "Пропусти Чорнобиль крізь серце", "Під полиновою зорею", "Екскурс у Чорнобиль – земля загублених надій" та інші. Велике лихо спіткало нашу землю. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок, давайте берегти оточуючий світ. Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля. Настав час усій громадськості бити на сполох, рятувати своє майбутнє, майбутнє нації.

    

 


Скадовскаz ЦБС. Достижения и новации прошлого года

Креативні бібліотекарі Скадовської ЦБС намагаються перетворити її на дійсно культурний центр, і це їм вдається.  29 березня під час  урочистого відкриття міської бібліотеки-філії комунального закладу про роботу централізованої бібліотечної системи звітувала її директор Оксана Малашкова. Звіт, який супроводжувался демонстрацією слайдів, засвідчив величезну роботу, проведену минулого року працівниками бібліотеки та їх творчий підхід до роботи. Пропонуємо ознайомитись з найбільш яскравими моментами культурного життя Скадовщини минулого року, які відображають цей творчий підхід та показують, що Скадовська ЦБС –  справжній інформаційний, культурний та дозвіллєвий  центр міста. 

2017 рік був плідним і насиченим. Бібліотеки закладу взяли участь у ряді цікавих проектів, конкурсів. Деякі проекти започатковано бібліотеками закладу вперше, бо саме бібліотекарі є тією потужною рушійною силою, яка дозволяє генерувати свіжі ідеї та втілювати їх у життя.

На початку року скадовчанам було презентовано нове видання рідкісної книги всесвітньо відомого письменника, художника-футуриста, мистецтвознавця першої половини ХХ століття Давида Бурлюка "Морська повість". В основі твору - спогади автора про дні, проведені на острові Джарилгач. Мало того, що книга видана вперше в Україні, так ще й за ініціативи та на зібрані гроші скадовської громади! До збору коштів та презентації книги долучився і колектив КЗ "Скадовська ЦБС".

Для бібліотечних закладів району 2017 рік пройшов під знаком обласної національно-патріотичної акції "Ми - українци!", ініційованої Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова з метою виховання патріотизму на підгрунті вивчення національних традицій і позитивних прикладів з історії та культури українського народу. У межах проекту бібліотеками проведено багато різноманітних заходів та створено низку робіт у різних жанрах, за що бібліотека була відзначені оргкомітетом, потрапивши у п'ятірку кращих з 55 учасників.

ЦБ для дорослих долучилась до проекту Молодіжної секції УБА "Display - кросинг", метою якого є популяризація такого напряму бібліотечно-інформаційної роботи, як організація книжкової виставки, акцентування уваги на розробці її дизайну, сприяння професійному спілкуванню та обміну досвідом між фахівцями з метою удосконалення виставкової діяльності бібліотек України, пошуку нових ідей та форм. Виставка, що кроссингувала бібліотеками у 2017 році, мала назву "Мрій! Читай! Мандруй!".

Плідним і насиченим видався рік і для центральної бібліотеки для дітей. Скадовські читачі займали призові місця та були відзначені дипломами та подяками. Вже 4 рік поспіль у бібліотеці проходить районний етап фестивалю "Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви". На обласному етапі фестивалю фіналісти районного конкурсу показали високі результати. А дипломом лауреата фестивалю була відзначена учениця міської загальноосвітньої школи № 2 Ніка Голуб. Вона стала однією з кращих (ІІ місце) у категорії "читці-декламатори".

Кожного року бібліотека для дітей проводить районний етап обласного конкурсу "Велика книга читацьких рекордів Херсонщини". За звання "Найкращий читач Скадовського району" змагались 17 учасників. Найкращими читачами стали Катерина Єрохіна та Дар'я Кравчук. Саме вони представляли район на обласному етапі конкурсу у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки.

У травні відбувся фінальний захід іноваційного проекту для учнівської молоді "Обласний профіквест: "В долонях степу і Дніпра". Гідною нагородою за напружену працю стало Гран-прі, який було присуджено команді Скадовського району. Наші профіквестівці отримали кубок головного призу та сертифікат на поїздку до Львова. Також І місце у категорії "Кращий гід-екскурсовод" отримала капітан Скадовської команди Ніка Голуб.

Бібліотека для дітей взяла активну участь в ІV обласному конкурсі на кращий правовий захід "Правові орієнтири". Переможцем районного етапу конкурсу стала робота бібліотекаря Валентини Свашенко "Юридичний практикум "Правові орієнтири у доросле життя".

Вагомим досягенням бібліотеки для дітей стало І місце в обласному конкурсі веб-проектів бібліотек, що обслуговують дітей, в номінації "Краща сторінка/група у соціальних мережах".

Центральна бібліотека для дорослих взяла участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі "Чорноморський зорепад". Учасниці бібліотечного клубу літературного читання з елементами театралізації "Smart'Y" посіли І місце.

Бібліотекарі бібліотеки для дітей взяли активну участь у фінальному заході обласної акції "П'ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!" Під час професійного модулю фестивалю було презентовано дві іноваційні ідеї книгозбірні для участі у VІІІ Міжрегіональному ярмарку бібліотечних іновацій "Бібліокре@тив-2017": для молодших школярів - "Інтерактивна школа спілкування "Smart'Y" (автор ідеї М.Боднарюк) та для учнів середнього шкільного віку - "Путівник для допитливих "Скадовськ від А до Я" (автор В.Свашенко).

Спільно з читачами у бібліотеці для дітей було започатковано творчий проект "Пиши, фантазуй, будь особливим!". Ініціатором конкурсу стала скадовчанка Ніна Соловйова, яка мешкає зараз у Києві. На майбутнє планується випуск збірки з творів учасників проекту.

Не менш захопливим був ІІ районний етап обласного інтелектуального турніру "Ігри патріотів Херсонщини". Порадували і результати обласного етапу. Олександр Фоменков з Благодатного посів у ньому ІІІ місце, а колектив центральної бібліотеки для дітей отримав Подяку за успішну організацію роботи з національно-патріотичного виховання та краєзнавчої діяльності, а ще 40 примірників добірки книг для дітей сучасних письменників. Також користувачі бібліотеки - серед переможців Всеукраїнського конкурсу "Творчі канікули".

Бібліотеки проводили уроки мужності і патріотизму, круглі столи, години спілкування, зустрічі з ветеранами, воїнами АТО, волонтерами. Мультиінформаційний дайджест "Були і будемо козаками!" відбувся у центральній бібліотеці для дорослих.

У День знань, 1 вересня, дітям влаштували зустріч із Борисом Бабенком, який належить до славного племені кобзарів. Борис Феодосійович - засновник просвітницького руху в Нікополі, учасник Революції Гідності, козар Київської Січі, нагороджений медаллю "Козацькими шляхами".

До дня народження міста за ініціативи міської ради та у співпраці з районним будинком культури  були проведені літературно-країзнавчі читання біля пам'ятника засновнику міста.

Щирою і цікавою стала зустріч з поетом Георгієм Крюковим, життя і творчий шлях якого тісно пов'язані зі Скадовщиною.

Знакова подія - презентація нової збірки віршів місцевої поетеси-аматорки Лариси Ковалюк - відбулась у центральній бібліотеці для дітей. Збірка була видана за безпосердньої участі книгозбірні.

У рамках Всеукраїнського тижня права серед інших заходів пройшов юридичний практикум "Поради на порозі самостійного життя" для учнів десятих класів. Міська бібліотека-філія разом з "Активною громадою Скадовщини" започаткували таку форму роботи з населенням, як форум-театр. Перши вистава мала назву "Право голосу переселенців".

Продовжується робота над проектом "З надією в серці". У мережі Фейсбук створено однойменну сторінку, модератором та адміністратором якої є колектив бібліотеки. Робота з користувачами з обмеженими фізичними можливостями є одним з пріоритетних напрямків роботи.

Минулого року бібліотеку для дітей відвідали гості - херсонські родини, в яких виховуються діти з особливими потребами. На них чекала захоплююча зустріч з казковими героями та майстер-клас з виготовлення сувенірів, а також подарунки - видання місцевого автора Володимира Завгороднього "Здраствуй, острів Джарилгач!", що нагадуватиме дітям про відпочинок на морі.

По-особливому працівники комунального закладу провели захід, присвячений року Японії в Україні, -  віртуальною подорожжю до Країни Вранішнього Сонця. Захід сподобався усім, тож було запропоновано і надалі подорожувати країнами світу разом з бібліотекою.  

Найвагомішим здобутком за 2017 рік є вихід у світ книги Лесі Височанської "З історії бібліотек Скадовщини". До реалізації цього проекту долучились і шкільні бібліотеки.

Плідно працює при закладі клуб вихідного дня "У колі друзів" для дітей разом з батьками. Також започатковано нову традицію - відзначати день народження у бібліотеці.

Зустрічі проходять по-домашньому щиро, а кількість читачів постійно зростає. Бібліотеки КЗ "Скадовська ЦБС"  стали справжнім осередком культурного життя для мешканців громади. Це не тільки територія читання, а й єдності, спілкування, творчості, втілення ідей. Територія, яка згуртовує.


Ярмарка с коллегами из Львова, Винницы и Луганска

22 июня 2016 года состоялась Межрегиональная ярмарка-конференция "Сельские библиотеки. Новые модели обслуживания общества". Мы благодарны коллегам из научно-методического отдела Львовской областной универсальной библиотеки за приглашение к участию в Ярмарке. Благодаря современным информационным технологиям работники сельских библиотек области, а именно: Шаваровська Л., зав. Новопавловской библиотекой Каланчакской ЦБС, и Овечка Г., зав. Ингулецкой библиотекой Белозерской ЦБС - могли поделиться опытом сотрудничества с громадой. Поддержали библиотекарей и дали оценку их деятельности соответсвенно секретарь и председатель сельских советов.
Интересным был опыт, представленный коллегами из других областей Украины.
Спасибо коллегам - львовянам, и особенно Елене Шматько, за прекрасное мероприятие. Надеемся на дальнейшее сотрудничество.


Акция «Наполним для солдата Пасхальную корзину»

З 11 по18 квітня 2016 року Білозерською районною бібліотекою було оголошено і проведено Акцію «Наповнимо для солдата Великодній кошик». Про умови проведення Акції користувачі бібліотеки та мешканці селища дізналися з об’яв, розміщених на бібліотечному блозі, у приміщенні бібліотеки та на дошках об’яв на території селища. На пропозицію бібліотекарів приносити до «Великоднього кошика» продукти харчування, засоби гігієни, листівки та сувеніри відгукнулося чимало небайдужих. В результаті наповнено 2 місткі коробки та кошик. А ще учасникам було запропоновано приносити книжки для воїнів. Зібрали чимало книжок, в які вклали листівки з побажаннями щасливого Великодня. А Світлана Кошолап, бібліотекар Розливнянської бібліотеки, дружина воїна-учасника АТО, до кошика вклала вірш-посвяту своєму чоловікові та всім воїнам, що відстоюють територіальну цілісність нашої держави.  Весь цей скарб  Костянтином Миколайовичем Козаком, майором, заступником військового комісара Білозерського райвійськкомату, буде передано воїнам Херсонського територіального 21 батальйону «Сармат».


Подари воину книгу

З  18  лютого    в  Каховській  районній  бібліотеці  проводилась  акція  ПОДАРУЙ  ВОЇНУ  КНИГУ  «Від  слова  до  серця,  від  серця  до  слова». Користувачі  бібліотеки  дарували  для  воїнів  книги  з  домашніх  бібліотек. 14  квітня  відбулася  зустріч  волонтера   Назарука  О.І.  і  учасника  АТО  Галкіна   В.В.  з  працівниками  бібліотеки,  під  час  якої  відбулася  передача  зібраних  книг.  Волонтери  подякували  за  подарунки  і  завірили,  що  книги  отримають  свого  читача  в  військових  частинах,  в  тому  числі  і  на  передовій. Наші    захисники  отримають  у  подарунок  120  книг.


Кукольный мини - театр «Лучик»

При Кар'єрській селищній бібліотеці Великоолександрівської ЦБС другий рік радує своїми виступами глядачів, ляльковий міні – театр «Промінчик». Розпочав він свою діяльність у серпні 2014 року з приходом на роботу нового бібліотечного працівника О.Омєліч. Почалась робота по створенню декорацій, реставрації старих ляльок, підбору юних акторів і вже на 19 грудня 2014 року  – до свята Миколая – була готова перша театралізована вистава. В 2015 році значно розширили  глядацьку аудиторію – раніше виступали для жителів селища Кар*єр, а тепер з репертуаром  міні-театру ознайомились і маленькі жителі селища Біла Криниця. За рік зроблено п*ять нових ляльок, декорації  до нових вистав. Підготовлено дві тематичні вистави – «Пригоди домовенятка Кузі» та «Звірята лікують книгу», дві казкових вистави  - «Курочка Ряба», «Івасик – Телесик», чотири вистави до свят – до Великодня, Всеукраїнського дня бібліотек, до Дня святого Миколая, до Нового року. Приємною несподіванкою для глядачів завжди є те, що вистави проходять безкоштовно!


Фестиваль путешествий Docudays Ua

В рамках Всеукраїнського тижня права Бериславська центральна районна бібліотека спільно з районним центром соціальних служб для сім’ ї, дітей та молоді приймають на бериславщині Мандрівний фестиваль Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини».На перегляд та обговорення фільмів були запрошені учні БЗОШ № 1 та №3, які постійно відвідують клуби за інтересами: «Юність» та «Підліток і закон». 11 грудняв приміщенні Центру зайнятостіБериславського району відбувся показ фільму «Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу» режисера Ельс ван Дріль.Фільм був вибраний для показу батькам, які усиновили чи опікуються дітьми. В фільмі йшлася розмова прохлопчика,який,щоб захистити свої права викладає у своєму блозі відеозапис руйнування свого району напередодніпроведення чемпіонату світу. Під час обговорення були визначені ключові питання порушення прав людини, а також присутнім дуже сподобався метод, який хлопецьобрав, щоб привернути увагу суспільства. Модератором заходу була директор РЦСССДМ Луценко С.В. Мета проведення цих заходів-привернути увагу молодізасобами кіномистецтва до проблем людства, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.


Селфи з Роксоланой

Девіз української бібліотечної асоціації  2015 року «Бібліотек@ – діалог, культура, мир!» дуже точно відображає ті напрями роботи, які на сучасному етапі  є пріоритетними для книгозбірень нашої країни.
В час боротьби українського народу за свободу і демократичне майбутнє, саме культура відкриває Україну для Європи та світу як державу, сильну духом та націю згуртовану і єдину. Роблять свій вклад у цю справу і культармійці Скадовського району.
Про те, що саме було зроблено у 2014 році бібліотекарі вже відзвітували перед громадою.
А от колеги «по цеху», працівники будинків культури та клубів району у рамках обласного огляду художніх аматорських колективів звітували 03 квітня програмою  «Подаруй людині блиск в очах».
Традиційно, звіт включає низку різнопланових заходів, аби в повній мірі продемонструвати таланти, якими багата наша земля.
Долучився до події і колектив КЗ «Скадовська ЦБС» влаштувавши в фойє будинку культури акцію-презентацію книжок-ювілярів 2015 року.  Перевтілившись у персонажів творів В. Шекспіра та Г. Квітки-Основ’яненка, М. Лєрмонтова та Л. Керрол, Ж. Верна та П.Загребельного…….працівники бібліотеки радо зустрічали гостей.
Живе спілкування супроводжувалось щирими емоціями від зустрічі з бібліотекарями в образах улюблених героїв. На їх адресу навіть поздоровлення з Днем народження можна було почути.
Не без захоплення поспілкувалися з нашими героїнями і члени оглядової комісії на чолі з  начальником управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, заслуженим діячем мистецтв України  Світланою Думинською. Їй добре знайоме мистецтво перевтілення, адже свого часу вона закінчила Вище  театральное училище ім.Щукіна при Московському академічному театрі ім.Є.Вахтангова.
Такі заходи пробуджують  в нас найблагородніші почуття, несуть радість спілкування з прекрасним та плекають джерела добра і миру.
Окрім цього, всі бажаючі могли дізнатися про послуги, які надаються структурними підрозділами комунального закладу, а найсміливіші влаштовували  красномовні «селфі».
Сьогодні бібліотечні фахівці розуміють, що повинні «боротися»  за увагу кожного читача,  тому і використовують у своїй роботі яскраві, неординарні форми та методи.
Літературні герої стали справжньою родзинкою свята, а колектив комунального закладу вкотре довів, що вміє працювати творчо та креативно.


Празднование Дня святого Валентина в библиотеке

Молодіжна секція УБАУважаемые коллеги!
Молодежная секция УБА собрала и делится с Вами интересными идеями по празднованию Дня святого Валентина в библиотеке.
Надеемся, что предложенные идеи и примеры проведенных мероприятий в библиотеках по случаю Дня влюбленных, помогут интересно и содержательно организовать досуг Ваших пользователей 14 февраля 2015 года..
Напишите нам, если эти идеи найдут воплощение в Ваших библиотеках! Электронная почта МС УБА: smb-uba@ukr.net.


Новая форма работыи Великоалександровской центральной районной библиотеки библиоресторан "Чтение для долгих зимних вечеров":

Оформлення читальної зали:
- столики, застелені скатертинами;
- атрибути  обіду -  фужери,  тарілки, серветки, свічки, вазочки з квітами;
- звучить  приємна  музика;
- біля дверей – реклама - оголошення з текстом: «У нашому бібліоресторані, «Читання для довгих  зимових  вечорів», ви можете посмакувати  історичним романом чи гостреньким наперченим детективчиком, а на солодке -  романтичною жіночою історією! Запрошуємо до  бібліоресторану! В меню - абсолютно нові блюда та давно відомі фірмові страви! Запрошуємо до бібліоресторану!».
Бібліотечні працівники виконують ролі шеф - кухаря, майстра випічки, офіціантів, метрдотеля з відповідним одягом та функціями.
Метрдотель зустрічає відвідувачів і проводить їх до виставки періодичних видань зі словами: «Знайомство  з  нашим  рестораном   радимо  починати  з  сніданку,  в  який  входить  тільки  сама  свіжа  преса», після огляду виставки періодичних видань проводить присутніх до визначених місць за столиками.
Офіціанти пропонують меню обіду, в яке входять:
Гарячі  блюда. Нові книги, книги присвячені ювілеям, книги, присвячені знаменним та пам’ятним датам.
Холодні  закуски. Легка  література – нові видання - детективи,  любовні  романи, фентезі   та  інші.
Національна  кухня. Книги українських авторів, краєзнавчі видання.
Десерт. Книги  з  автографами  самих   авторів -  Андрія  Куркова,  Ірен  Роздобудько, Андрія   Кокотюхи,  Міли   Іванцової, Валентина  Терлецького,  Антона   Санченко та інших.
Бібліоресторан пропонує також окремий кабінет, де накрито чайний стіл по-японськи.  Спокійно, розмірено, за чашкою чаю можна спробувати осягнути  вишукану,  філософськи  ароматну  японську  літературу: джерело  спокою,  мудрості,  душевної  рівноваги.
Спеціальна пропозиція від шеф-кухаря – улюблений роман «Віднесені   вітром» американської   письменниці  Маргарет  Мітчелл,  написаний  1936 року та перегляд уривків з однойменного фільму режисера Віктора Флемінга 1939 року.
Фірмове блюдо - «віртуальний»  кекс, пропонує присутнім майстер випічки (бібліотечний працівник інтернет – центру,виступ складається з пропозиції скуштувати справжній кекс та міні – презентації офіційних сайтів українських видавництв, переліку сайтів де можна прочитати будь-яку книгу в електронному варіанті). Відвідувачів ресторану проводжає метрдотель зі словами:«Сподіваємось, сьогодні ви отримали задоволення від обраної страви і завітаєте до бібліоресторану ще раз».


Представляем вашему вниманию несколько мероприятий централной городской библиотеки им. Леси Украинки Херсонской ЦБС:

 

День информации "XXI век - столтие информационного взрыва"                                                                                              

З цикла "Семейные вечера" мультфеерверк "Анимация сквозь года"

Массовое мероприятие "Зона драйва "Правила игры для    мужчин"                                            

 

 


Газон в холле, книжные полки, по которым можно лазить, как по горам, сеть-гамак, натянутая между стеллажами, - The Village сделал подборку самых удивительных дизайнерских решений для библиотек.


Недавно в М

оскве открыли после реконструкции 2 библиотеки. Всего планируется реконструировать 12 районных библиотек. Теперь библиотека — это не фикусы с пыльными книгами, а открытые современные пространства. Доступ теперь свободный, в библиотеке можно работать: есть бесплатный быстрый интернет и много места. В общем, сделали все, чтобы вернуть хипстеров из модных баров в библиотеки


Первые библиотеки появились примерно в 2600 годах до н.э. и были не более, чем архивы для хранения информации. Современные "книжные" сооружения для общественного пользования отличаются оригинальным и зачастую необычным дизайном, сложностью и разнообразием форм. Предлагаем взглянуть на 10 самых уникальных библиотек современной архитектуры.


Информационно-библиографический отдел центральной городской библиотеки им. Леси Украинки Херсонской ЦБС издал библиографический указатель   "Удивительный мир родной Херсонщины"


Отдел обслуживания читателей центральной городской библиотеки им. Леси Украинки провел общесистемное анкетирование «Книга жизни моей»
 


Библиотека-филиал №11 Херсонской ЦБС подготовил вечер благодарности  "Колыбель рода - украинская хата"


Предлагаем вашему вниманию сценарий мероприятия "Что лучше утоляет летнюю жажду", который подготовила библиотекарь центральной районной библиотеки  Великоалександровской ЦБС Критченко Л.И.
 

 


 

 

  • Еще один сценарий праздника улицы  "Таланты твои, Первомайская", что подготовила библиотекарь  Борозенской сельской библиотеки-филиала Великоалександровской ЦБС Загребельная И.В.

Календарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031