Головна Новини "Культура академічної доброчесності: роль бібліотек"

"Культура академічної доброчесності: роль бібліотек"

18.07.2018 14:10

2016 року стартував Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP), місія якого – формування нової академічної культури, яка базуватиметься на довірі, чесності, прозорості, реальному навчанні, справжній науковій роботі. Проект реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти в Україні за підтримки Посольства США та у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.

Того ж року партнером Проекту стала Українська бібліотечна асоціація, започаткувавши окремий проектний напрям "Культура академічної доброчесності: роль бібліотек".

Активна просвітницька діяльність в межах нашого бібліотечного проекту – це, зокрема, круглі столи і тренінги з питань академічної доброчесності, проведені під час VII і VІІІ Львівського міжнародного бібліотечного форуму та Щорічної конференції УБА.

P1270025Великою популярністю користуються інформаційні та методичні матеріали, підготовлені експертами від УБА, представниками Секції університетських бібліотек та бібліотеками-партнерами Асоціації:

– "Основи формування культури академічної доброчесності в бібліотеці: інформаційний огляд" (Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка);

– "Навчання студентів академічній доброчесності у бібліотеці ВНЗ: методичні поради" (Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія");

– "Програмне забезпечення для перевірки наукових текстів на плагіат: інформаційний огляд" (Наукова бібліотека Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова);

– "Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах: методичні рекомендації" (Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського").

У 2017–2018 рр. експерти від УБА працювали над рекомендаціями щодо "Профіля компетентностей бібліотекарів з академічної доброчесності" та програмою підвищення кваліфікації працівників бібліотек "Академічна доброчесність та бібліотеки", яка включає 8 тем і передбачає 75 годин аудиторних занять та самостійної роботи.

Метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників є сформувати у слухачів загальні (базові) та пре2018-07-16 1523дметні (професійні) компетентності щодо реалізації завдань інформаційно-бібліотечного супроводу освітньої та наукової діяльності і здійснення просвітницької роботи з питань академічної доброчесності у бібліотеках.

Пілотне навчання за цією програмою відбулося 11–15 червня 2018 р. і в ньому взяли участь 20 працівників закладів вищої освіти. Усі слухачі відзначили надзвичайну актуальність обраної проблематики навчання, комплексний підхід до розкриття основних питань, високий професійний рівень тренерів Головного тренінгового центру для бібліотекарів УБА, творчу атмосферу, інтенсивність та інтерактивність навчання, його практичну орієнтованість і цінність, можливість обміну досвідом з колегами.

Ці важливі результати діяльності Асоціації з формування культури академічної доброчесності в бібліотеках були презентовані виконавчим директором УБА, доцентом НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського" Я. Сошинською на III Міжнародній науково-практичній конференції "Бібліотеки закладів вищої освіти: досвід та перспективи" (4–6 липня 2018 р., м. Одеса). Презентацію можна переглянути тут.

Розробка, апробація та популяризація програми підвищення кваліфікації працівників бібліотек "Аimage-0-02-01-8c75b784d69f4f9f86b59f3af725b9b0b59744eca47964edc3126fcdfb13a87c-Vкадемічна доброчесність та бібліотеки" стала можливою завдяки підтримці Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP).

Запрошуємо усіх зацікавлених використовувати вказану програму для організації навчання працівників Ваших бібліотек та пропонуємо послуги Головного тренінгового центру для бібліотекарів УБА та НАКККіМ з підвищення кваліфікації за окремим замовленням. Для цього звертайтеся до Виконавчого офісу УБА електронною поштою info@ula.org.ua.

Також повідомляємо, що під час IX Львівського міжнародного бібліотечного форуму "Бібліотек@ – творимо свободу" пройде спеціальна студія "Академічна свобода й академічна доброчесність" (20 вересня 2018 р., м. Львів). Про умови участі у Бібліотечному форумі читайте тут.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031