Сайт науково-методичного відділу є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Новини
10.06.2019 07:15

«ЛІДЕРИ ЗМІН»: обласний форум молодих бібліотекарів Херсонщини пройшов у Генічеському районі
4-6 червня 2019 року на березі лагідного Азовського моря у с. Стрілкове Генічеського району Херсонської...

29.05.2019 10:40

До Гончарівки на навчання
У сфері впливу нашої книгозбірні – всі бібліотеки Херсонщини. 28 травня до нас завітали бібліотекарі...

17.05.2019 11:07

Інноваційні аспекти діяльності бібліотек
Триває співпраця головної бібліотеки Херсонщини та бібліотек коледжів області. Сьогодні в черговий...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Підготовка видання до друку: редагування та окремі питання оформлення

Підготовка видання до друку: редагування та окремі питання оформлення

21.12.2018 12:09

Один із напрямів роботи бібліотек – створення та підготовка видань/бібліографічних посібників до друку. Отже, ми їх складаємо, готуємо, друкуємо. Як покращити якісні характеристики створюваних видань, які особливості процесу редагування, окремі нюанси видавничого оформлення – цим питанням було присвячено вебінар із циклу «Редагуй правильно» для бібліотечних фахівців області. Тема заняття: «Підготовка видання до друку. Види редагування. Видавниче оформлення вихідних відомостей». Вебінар зібрав 45 бібліотекарів із 10 районів області.

Редагування – важливий творчий процес у підготовці та випуску видання / бібліографічного посібника. Воно забезпечує високий рівень видання, його відповідність цільовому і читацькому призначенню, надійність – як джерела інформації, якщо це бібліографічний посібник – як джерела бібліографічної інформації. На вебінарі було розкрито завдання, які стоять перед різними видами редагування – науковим, літературним і бібліографічним. Усі вони виконують різні задачі й не співпадають у часі, але тісно пов’язані між собою. Все це – єдиний процес.

Які першочергові завдання редактора; які основні державні стандарти з інформації, бібліотечної та видавничої справи важливо знати і впроваджувати в практику роботи над виданням; що потрібно враховувати; які можуть бути типові помилки; які довідники, словники та інші посібники стануть у пригоді – на ці та інші питання звернула увагу Олена Хмельницька, завідуюча редакційно-видавничим відділом обласної книгозбірні.

Крім того, були розглянуті деякі моменти і конкретні приклади видавничого оформлення книжкової продукції, а саме – оформлення вихідних відомостей (так званого «паспорту видання»), які розміщуються на двох сторінках титульного аркуша та на останній сторінці видання.

Сподіваємося, що пропоновані рекомендації стануть у пригоді для наших колег-бібліотекарів у такому творчому процесі, як редагування, і допоможуть підвищити якісні характеристики створюваних ними видань.

Вхід