Скадовськ

“Бібліотечний кіносалон” на Скадовщині.

30 жовтня 2013 року в рамках соціального проекту «Бібліотечний кіносалон» відбулися кіносеанси в книгозбірнях Скадовського району.
Перший кіносеанс розпочався о 9 годині у селі Приморське у приміщенні актової зали загальноосвітньої школи. Понад 20 старшокласників отримали можливість переглянути фільм на історичну тему «Гладіатор», захоплюючу історичну кінострічку американських  митців кіноіндустрії.
«Бібліотечний кіносалон» урочисто відкрила  директор КЗ «Скадовська ЦБС» Старенька Н.І. наголосивши, що реалізація задуманого можлива лише за підтримки органів місцевого самоврядування. Наталія Іллівна подякувала сільському голові Приморського Ю.В. Тораку  за співпрацю місцевої ради та закладу культури.
«Юрій Васильович, як тільки дізнався про кіноідею, висловив особисту зацікавленість у її втіленні, а це запорука успіху»,  – запевнила всіх присутніх бібліотекар місцевої книгозбірні І.І. Стахурська. «Він допомагає мені  у всіх починаннях – чи то свято організувати, чи то ремонт зробити. Всім би такого голову!» - зазначила Ірина Іванівна.
До перегляду кінострічки бібліотекар підготувала інформаційну виставку, використовуючи фонди бібліотеки, аби діти сповна занурились в епоху, зображену у стрічці. Захоплюючий сюжет,  красені-актори, неймовірні спецефекти – все це захопило глядачів з перших хвилин і протримало у полоні до фіналу. Про це свідчить захоплені відгуки глядачів, які прозвучали на обговоренні кінострічки.
Наступною зупинкою пересувного кінотеатру стала Антонівська бібліотека-філія, де о 12 годині розпочалася демонстрація відеофільму за твором Лесі Українки «Лісова пісня. Мавка».
На початку демонстрації фільму перед запрошеними виступила в.о. голови Антонівської сільської ради Євдокімова Оксана Леонідівна, яка висловила бібліотекарю Подрєзовій Людмилі Семенівні щиру подяку за плідну співпрацю та небайдужість до справ громади.
Директор комунального закладу «Скадовська ЦБС» Старенька Наталія Іллівна розповіла присутнім про мету та основні завдання соціального проекту «Бібліотечний Кіносалон».
Глядачами стали 30 студентів І курсу Скадовського технікуму Державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет». З перших кадрів фільму учнів переповнили незвичні почуття подиву, захоплення чарівним світом природи  та щирістю людських почуттів.
Після завершення сеансу студенти поділилися своїми враженнями щодо майстерної гри акторів, оригінального режисерського бачення всесвітньо відомої драми-феєрії Лесі Українки.
До жвавого обговорення долучилася Наталія Іллівна, яка поділилася своїми враженнями щодо цікавого режисерського прочитання всесвітньо відомого твору. 
Цей день став для першокурсників сповненим нових емоцій та відкриттів. Вони також з цікавістю переглянули виставку книг Лесі України.
Останньою прийняла естафету Скадовська центральна бібліотека для дорослих.  У  читальній залі о 15 годині відбувся перегляд фільму-екранізації за однойменним романом Миколи Хвильового «Вальдшнепи».
Вибір фільму став не випадковим, так як цей роман вивчається за програмою української літератури учнями 10-х класів. Бажання переглянути фільм виявили вчителі та учні  загальноосвітніх  шкіл. У залі зібралося понад 60 учнів зі Скадовської гімназії, загальноосвітніх шкіл №2 та №3, а також вихованців філії спеціалізованого навчально-виховного комплексу спортивного профілю «Вище училище фізичної культури».
Перед початком кіносеансу до глядачів звернулася т.в.о. начальника відділу культури і туризму Скадовської районної державної адміністрації  Андрощук Валентина Захарівна. Вона відзначила важливу роботу бібліотеки щодо популяризації творів вітчизняного та світового кіномистецтва та  побажала успіхів у новому починанні.
Переглядаючи фільм, учні пройнялися атмосферою сталінських часів, ідеологічних репресій та ліквідації «інакомислячих». Доля головного героя фільму нагадує долю самого письменника Миколи Хвильового, який свого часу також став жертвою сталінського терору. Учням було цікаво дізнатися, що режисеру фільму Олександру Муратову за роботу над фільмом «Вальдшнепи» було вручено диплом Тараса Шевченка за «Визначний внесок у національне та державне відродження України».
В обговоренні фільму взяли участь як діти, так і вчителі, які були присутні на кіносеансі.
Зокрема свою думку щодо режисерського вирішення болючих питань морального вибору тих часів висловив вчитель української мови та літератури Скадовської ЗОШ №2 Дращенко Олександр Федорович. Він щиро подякував організаторам за можливість доторкнутися до шедеврів вітчизняного кіномистецтва.
Учні мали можливість познайомитися і з іншими творами видатного радянського полеміста Миколи Хвильового на книжково-ілюстративній виставці «Талант, що прагнув до зір».
Проведення кіносеансів у бібліотеках району показало, що сучасна книгозбірня – це не лише книжки, періодика, безкоштовний Інтернет та  WI-FI, це також комфортний, затишний і привітний міні-кінозал, що має багато можливостей для змістовного дозвілля усієї родини. 

Бібліотеки запрошують у кіно

Сучасна людина прагне все більше і більше пізнавати життя в усіх його проявах: науці, мистецтві, політиці тощо. І саме сучасна книгозбірня надає своїм користувачам безліч можливостей для самовдосконалення, ефективного спілкування і творчого розвитку.
Сьогодні бібліотека - це комфортний, привітний й технічно оснащений Інформаційний центр, що має ресурси для роботи, повсякденних справ і дозвілля всієї родини. Ще одним свідченням цього став спільний проект Херсонської обласної універсальної бібліотеки ім. Олеся Гончара, комунального підприємства «Кіновідеопрокат» Херсонської обласної ради, департаменту освіти і науки, молоді та спорту, департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, Що спрямований на розширення асортименту бібліотечних послуг шляхом створення бібліотечного кіносалону.
Мета проекту - залучення до читання засобами кіно в інтересах соціально-культурного та духовного розвитку населення області, а його основними завданнями є організація змістовного дозвілля й відпочинку дітей та дорослих, показ творів національного кіномистецтва і кіноспадшини, поширення кінотрадицій та здобутків кіноіндустрії, а також пріоритетне просування національних фільмів. Проект передбачає проведення кінозаходів, слрямованих на популяризацію українського та світового кіномистецтва та комплексне обслуговування дітей, молоді малозабезпечених верств населення.
До участі у цьому соціально значимому починанні долучився і комунальний заклад «Скадовська централізована бібліотечна система». Організаторами проекту у районі виступають працівники книгозбірень. 30 жовтня кіносеанси відбудуться у селах Приморське та Антонівка, а також у малій залі районного будинку культури для школярів скадовських навчальних закладів. У програмі - документальні та художні стрічки, авторське кіно, комедії, трагедії, драми. Глядачі мали можливість на свій смак обрати кіно для перегляду з каталогу, як-от: художній фільм на історичну тематику «Гладіатор», екранізації творів української літератури «Вальдшнепи» та «Лісова пісня. Мавка».
Бібліотекарі будуть раді новій зустрічі з читачами, але вже в новому статусі кіноглядачів. Після кіносеансів планується обговорення та обмін думками щодо побачених фільмів. Запрошуємо на перегляд! Буде цікаво та пізнавально!

Т.В.Чигринова, завідувач відділу обслуговування КЗ "Скадовська ЦБС" (газета «Чорноморець», №84 від 25.10.2013 р., с.4)

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930