Сайт научно-методического отдела является частью библиотечного портала lib.kherson.ua
Новости
13.08.2018 06:30

Конкурс "Усиление правовой способности местных громад"
Международный фонд "Возрождение" объявляет конкурс –"Усиление правовой способности...

18.07.2018 14:10

"Культура академической добропорядочности: роль библиотек"
В 2016 году стартовал Проект содействия академической добропорядочности в Украине (Strengthening Academic...

19.06.2018 10:22

На учёбу – в Гончаровку
Продолжается творческое сотрудничество между Национальной академией руководящих кадров культуры и искусства...


Гость | Войти
Версия для печати
Главная > "Гончар крокує Херсонщиною" (ход Большой литературной эстафеты)

У квітні 2018 року відзначається 100-річчя від дня народження українського письменника, літературного критика, громадського діяча. Героя України Олеся Терентійовича Гончара.

Життя та творчість Олеся Гончара тісно пов'язані з Таврійським краєм. На матеріалі степового краю ним створені оповідання, новели, статті, а також романи й повісті: "Таврія", "Перекоп", "Тронка", "Берег любові", "Бригантина", "Чари – комиші", "На косі". Широка географія нашого краю постає з творів митця: Каховка, Нова Каховка, Чаплинка, Асканія-Нова, Хорли, Берислав, Гола Пристань, Цюрупинськ, Херсон...

Мешканцями Херсонщини О. Гончар неодноразово обирався депутатом до Верховної Ради України та колишнього СРСР. Він часто бував у різних колективах області, зустрічався з робітниками, колгоспниками, представниками інтелігенції, з молодими виборцями, студентами.

О. Т. Гончар був ініціатором створення Херсонського відділення спілки письменників, сприяв будівництву Херсонської обласної наукової бібліотеки, яка нині за рішенням уряду носить його ім'я. При обласній книгозбірні створено "Гончарівську вітальню", де зібрано цікаві матеріали про життя та творчість письменника.

КЗ “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара” Херсонської обласної ради в рамках відзначення ювілею Олеся Гончара організує спеціальну акцію –велику літературну естафету “Гончар крокує Херсонщиною”.

Мета акції – популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара. Естафета передбачає проведення в бібліотеках та за їх межами різноманітних заходів із залученням місцевих письменників, літературознавців, людей, які особисто знали Олеся Гончара.

Велика літературна естафета “Гончар крокує Херсонщиною” проходитиме з 20 лютого 2018 року по 31 березня 2018 року. Заключний захід відбудеться на початку квітня під час святкування ювілею письменника в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Місце проведення естафети буде змінюватись, переходячи з одного району до іншого (за принципом передачі естафетної палички), згідно з календарним планом (див. Додаток).

Центральна бібліотека (районна бібліотека для дорослих) узагальнює матеріали естафети з використанням фото, відеоматеріалів та в обов’язковому порядку не пізніше трьох днів після закінчення районного етапу надсилає матеріали на адресу науково-методичного відділу ОУНБ (nmo.libks@gmail.com) для розміщення на сайті відділу.

Додаток

№ п/п

Назва районів (міст)

Дата проведення естафети

1.

Верхньорогачицький

Великолепетиський

Іванівський

Високопільський

19 – 25 лютого 2018 р.

2.

Генічеський

Горностаївський

Нововоронцовський

Нижньосірогозький

26 лютого – 4 березня 2018 р.

3.

Білозерський

Великоолександрівський

Каланчацький

Скадовський

5 – 13 березня 2018 р.

4.

Голопристанський

Олешківський

Каховський

м. Херсон

м. Каховка

14 – 21 березня 2018 р.

5.

Бериславський

Новотроїцький

Чаплинський

м. Нова Каховка

22 – 28 березня 2018 р.

Вход